Ашық сабақ "Мұрат Мөңкеұлы" 8 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Сабақтың тақырыбы:
Мұрат Мөңкеұлы
Оқу мақсаттары:
8.1.1.1 әдеби шығарманың жанрына байланысты
сюжеттік желілерін, эпилог, прологтарды анықтау;
8.3.4.1 шығарма бойынша жазылған әдеби сын-
пікірлерге сүйене отырып, өзіндік сыни пікір жазу
1 слайд
Сабақтың тақырыбы: Мұрат Мөңкеұлы Оқу мақсаттары: 8.1.1.1 әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін, эпилог, прологтарды анықтау; 8.3.4.1 шығарма бойынша жазылған әдеби сын- пікірлерге сүйене отырып, өзіндік сыни пікір жазу
2 слайд
2 слайд
3 слайд
3 слайд
4 слайд
4 слайд
5 слайд
1923
жылы Тахауи Ахтанов Ақтөбе облысы,
Шалқар ауданы, Шетырғыз
ауылында дүниеге келген
1941
жылы Абай атындағы қазақ педагогика
институтында оқып жүріп,
екінші дүние жүзі соғысына
аттанады
1948-51
жылдары Қазақ мемлекеттік біріккен
баспасында редактор, бөлім
меңгерушісі қызметін атқарған
1951-53
жылдары “ Қазақ фильм”
киностудиясының сценарий
бөлімінің бастығы
1953-54
жылдары “ Әдебиет және искусство”
( қазіргі “Жұлдыз”) журналының
редакторы
5 слайд
1923 жылы Тахауи Ахтанов Ақтөбе облысы, Шалқар ауданы, Шетырғыз ауылында дүниеге келген 1941 жылы Абай атындағы қазақ педагогика институтында оқып жүріп, екінші дүние жүзі соғысына аттанады 1948-51 жылдары Қазақ мемлекеттік біріккен баспасында редактор, бөлім меңгерушісі қызметін атқарған 1951-53 жылдары “ Қазақ фильм” киностудиясының сценарий бөлімінің бастығы 1953-54 жылдары “ Әдебиет және искусство” ( қазіргі “Жұлдыз”) журналының редакторы
6 слайд
6 слайд
7 слайд
7 слайд
8 слайд
Тапсырма
Сын-пікір жазу
Өзіңіздің Мұрат Мөңкеұлымен жүздесетіндей сезініңіз.
Ақынмен кездескенде, «Үш қиян» өлеңіндегі материалдық
және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырып,
жаңашылдығына баға беретіндей сұхбат сұрақтарын
құрастырыңыз. Сабақ барысында сұрақ қойғысы келген
оқушылардың бірі «Мен Мұрат ақынмен кездессем, мынадай
сауал қойған болар едім...» деп бастауы керек.
8 слайд
Тапсырма Сын-пікір жазу Өзіңіздің Мұрат Мөңкеұлымен жүздесетіндей сезініңіз. Ақынмен кездескенде, «Үш қиян» өлеңіндегі материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беретіндей сұхбат сұрақтарын құрастырыңыз. Сабақ барысында сұрақ қойғысы келген оқушылардың бірі «Мен Мұрат ақынмен кездессем, мынадай сауал қойған болар едім...» деп бастауы керек.
9 слайд
Тапсырма
. “Постерге саламын! ”
Ақын өлеңінен өздеріңіз қалаған үзіндіні таңдаңыздар.
Таңдаған цитатаны бүгінгі өмірмен байланыстырып,
автор идеясын ашатындай етіп, постерге сурет
салыңыздар.
Өз постерлеріңізді қорғаңыздар.
9 слайд
Тапсырма . “Постерге саламын! ” Ақын өлеңінен өздеріңіз қалаған үзіндіні таңдаңыздар. Таңдаған цитатаны бүгінгі өмірмен байланыстырып, автор идеясын ашатындай етіп, постерге сурет салыңыздар. Өз постерлеріңізді қорғаңыздар.
10 слайд
10 слайд