Ашық сабақ презентациясы: "Конус".

#1 слайд
Ашық сабақтар
Тақырыбы:Тақырыбы:
““Конус. Қиық конус”.”.
Математика пәні оқытушысы:
Баймурадова Э
1 слайд
Ашық сабақтар Тақырыбы:Тақырыбы: ““Конус. Қиық конус”.”. Математика пәні оқытушысы: Баймурадова Э
#2 слайд
Ашық сабақтар
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға конус, қиық конус және олардың
элементтері туралы мағлұматтар беру;
Дамытушылық: Конустың бүйір бетінің, толық бетінің
аудандарын және конустың көлемін табуға есептер
шығарту арқылы оқушылардың шапшаңдық қабілеттерін
дамыту;
Тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа, нақты пәнге
қызығушылыққа, жауапкершілікке, өзін-өзі тәрбиелеуге
баулу;
Сабақтың түрі: ашық сабақ
Сабақтың типі: жаңа тақырыпты меңгерту
Сабақтың әдісі: интеграциялық
Сабақтың көрнекілігі: электронды оқулық, слайдтар
2 слайд
Ашық сабақтар Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушыларға конус, қиық конус және олардың элементтері туралы мағлұматтар беру; Дамытушылық: Конустың бүйір бетінің, толық бетінің аудандарын және конустың көлемін табуға есептер шығарту арқылы оқушылардың шапшаңдық қабілеттерін дамыту; Тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа, нақты пәнге қызығушылыққа, жауапкершілікке, өзін-өзі тәрбиелеуге баулу; Сабақтың түрі: ашық сабақ Сабақтың типі: жаңа тақырыпты меңгерту Сабақтың әдісі: интеграциялық Сабақтың көрнекілігі: электронды оқулық, слайдтар
#3 слайд
Ашық сабақтар
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру.
а) Оқушылармен сәлемдесу.
б) Оқушыларды сабаққа дайындығын тексеру
в) «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру»
бағдарламасы бойынша сұрақ-жауап
1)Бағдарлама қанша бағыттан тұрады,және
қайсылар?
2) Оның мақсаты қандай?
3) Іске асыру мерзімі қашан?
3 слайд
Ашық сабақтар Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру. а) Оқушылармен сәлемдесу. б) Оқушыларды сабаққа дайындығын тексеру в) «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы бойынша сұрақ-жауап 1)Бағдарлама қанша бағыттан тұрады,және қайсылар? 2) Оның мақсаты қандай? 3) Іске асыру мерзімі қашан?
#4 слайд
Ашық сабақтар
4 слайд
Ашық сабақтар
#5 слайд
Ашық сабақтар
2. Үй тапсырмасын сұрау.
а) Айналу денесі дегеніміз не?
б) Айналу денесі қайсылар?
в) Цилиндр дегеніміз не?
г) Қайсы фигураны айналдырғанда цилиндр
көрінісіне келеді?
д) Цилиндрдің бүйір бетінің ауданын табу
формуласы қандай?
е) Цилиндрдің толық бетінің ауданын табу
формуласы қандай?
ж) Цилиндрдің табаны қандай фигура?
з) Дөңгелектің ауданы неге тең?
5 слайд
Ашық сабақтар 2. Үй тапсырмасын сұрау. а) Айналу денесі дегеніміз не? б) Айналу денесі қайсылар? в) Цилиндр дегеніміз не? г) Қайсы фигураны айналдырғанда цилиндр көрінісіне келеді? д) Цилиндрдің бүйір бетінің ауданын табу формуласы қандай? е) Цилиндрдің толық бетінің ауданын табу формуласы қандай? ж) Цилиндрдің табаны қандай фигура? з) Дөңгелектің ауданы неге тең?
#6 слайд
Ашық сабақтар
6 слайд
Ашық сабақтар
#7 слайд
Ашық сабақтар
7 слайд
Ашық сабақтар
#8 слайд
8 слайд
#9 слайд
9 слайд
#10 слайд
10 слайд
#11 слайд
Ашық сабақтар
а) Есеп шығару
Тігіншіге сәукеле тігу қажет болды.Оның биіктігі 28
см, табанындағы шеңбердің диаметрі 22 см. Сәукелеге
қанша мата кетеді ?
11 слайд
Ашық сабақтар а) Есеп шығару Тігіншіге сәукеле тігу қажет болды.Оның биіктігі 28 см, табанындағы шеңбердің диаметрі 22 см. Сәукелеге қанша мата кетеді ?
#12 слайд
Ашық сабақтар
в)Дайын сызбалар бойынша тест
1) Берілгені:
H=6 дм
R=8 дм
Табу керек L-?
12 слайд
Ашық сабақтар в)Дайын сызбалар бойынша тест 1) Берілгені: H=6 дм R=8 дм Табу керек L-?
#13 слайд
Ашық сабақтар
13 слайд
Ашық сабақтар
#14 слайд
Ашық сабақтар
14 слайд
Ашық сабақтар
#15 слайд
Ашық сабақтар
4)Берілгені:
H=3дм
R=4дм
Табу керек L=?
15 слайд
Ашық сабақтар 4)Берілгені: H=3дм R=4дм Табу керек L=?
#16 слайд
Ашық сабақтар
16 слайд
Ашық сабақтар
#17 слайд
Ашық сабақтар
17 слайд
Ашық сабақтар
#18 слайд
Ашық сабақтар
1) Тікбұрышты үшбұрышты тік бұрышын жасайтын қабырға:
2) Конустың бүйір бетінің жазбасы қандай фигураны береді:
3) Конустың биіктігі табанына қалай орналасады:
4) Конустың төбесін табанындағы шеңбер нүктесі мен қосатын кесінді:
5) Конус тәріздес болып келген қазақтың ұлттық бас киімі.
18 слайд
Ашық сабақтар 1) Тікбұрышты үшбұрышты тік бұрышын жасайтын қабырға: 2) Конустың бүйір бетінің жазбасы қандай фигураны береді: 3) Конустың биіктігі табанына қалай орналасады: 4) Конустың төбесін табанындағы шеңбер нүктесі мен қосатын кесінді: 5) Конус тәріздес болып келген қазақтың ұлттық бас киімі.
#19 слайд
Ашық сабақтар
5. «Үш тілдік» бағдарлама бойынша сөздік.
Конус-конус-cone (каун)
Ясовчи-жасаушы-produser (продюсер)
радиус-радиус-radius(рейдуес)
баландлик-биіктік-height (хайт)
юза-аудан-area (эйреа)
асос-табан-paw (поо)
ён сирт юзаси-бүйір бет ауданы-lateral outer area
(лейтерал аутер ареа)
тўла сирт юзаси-толық бет ауданы-fully outer area (фулей
аутер ареа)
19 слайд
Ашық сабақтар 5. «Үш тілдік» бағдарлама бойынша сөздік. Конус-конус-cone (каун) Ясовчи-жасаушы-produser (продюсер) радиус-радиус-radius(рейдуес) баландлик-биіктік-height (хайт) юза-аудан-area (эйреа) асос-табан-paw (поо) ён сирт юзаси-бүйір бет ауданы-lateral outer area (лейтерал аутер ареа) тўла сирт юзаси-толық бет ауданы-fully outer area (фулей аутер ареа)
#20 слайд
Ашық сабақтар
6. Сабақты қорытындылау,
бағалау, рефлекция
Мен бүгін...............білдім.
Маған..............қызықты болды.
Енді мен................жасай аламын.
20 слайд
Ашық сабақтар 6. Сабақты қорытындылау, бағалау, рефлекция Мен бүгін...............білдім. Маған..............қызықты болды. Енді мен................жасай аламын.
#21 слайд
Ашық сабақтар
Уйге тапсырма.
“Геометрия 6.3 бөлім №24 есеп”
21 слайд
Ашық сабақтар Уйге тапсырма. “Геометрия 6.3 бөлім №24 есеп”
#22 слайд
Ашық сабақтар
22 слайд
Ашық сабақтар
шағым қалдыра аласыз













