Ғ.Мүсірепов "Ананың анасы"
Ғ.Мүсірепов "Ананың анасы"

#1 слайд
1.“Сөз зергері” аталған Ғ.Мүсіреповтің шығармашыолығы
туралы оқушылардың таным, білім көкжиегін кеңейту,
шығарма мазмұнын ұғындыру.
2. Оқушылардың мейірімділікке, анасын сүйіп - құрметтеуге, анасы
сыйлап, қадірлей білуге тірбиелеу, дүниедегі жақсылық
атаулының бәрі күннің нұрынан, ананың мейірімінен
тарайтынын ұғындыру.
3. Оқушының өз бетінше салыстыра білу, зерттеу, қорытынды,
тұжырым жасаудағы - машығын дамыту, ой - өрісін, сөздік
қорын, ойлау қабілетін арттыру.
Мақсаты
1 слайд
1.“Сөз зергері” аталған Ғ.Мүсіреповтің шығармашыолығы туралы оқушылардың таным, білім көкжиегін кеңейту, шығарма мазмұнын ұғындыру. 2. Оқушылардың мейірімділікке, анасын сүйіп - құрметтеуге, анасы сыйлап, қадірлей білуге тірбиелеу, дүниедегі жақсылық атаулының бәрі күннің нұрынан, ананың мейірімінен тарайтынын ұғындыру. 3. Оқушының өз бетінше салыстыра білу, зерттеу, қорытынды, тұжырым жасаудағы - машығын дамыту, ой - өрісін, сөздік қорын, ойлау қабілетін арттыру. Мақсаты
#2 слайд
Сабақтың түрі: іскерлік пен дағдыны
жетілдіру, білімді жүйелеу, жинақтау сабағы.
Сабақтың әдісі: әңгімелеу, баяндау,
сұрақ - жауап.
Сабақтың көрнекілігі: Ғ.Мүсіреповтің
портреті, кітаптары.
“Ананың алақаны әлемді әлдилейді”
Ш. Айтматов
2 слайд
Сабақтың түрі: іскерлік пен дағдыны жетілдіру, білімді жүйелеу, жинақтау сабағы. Сабақтың әдісі: әңгімелеу, баяндау, сұрақ - жауап. Сабақтың көрнекілігі: Ғ.Мүсіреповтің портреті, кітаптары. “Ананың алақаны әлемді әлдилейді” Ш. Айтматов
#3 слайд
Сабақтың өтілу моделі Сабақтың өтілу моделі
VIІ
Қорытын -
дылау
Өткенді
қайталау
ІІІ
V
Мақсаты
Жаңа
сабақ
ІV
VIІІ
Бағалау
І
Ұйымдастыру
кезеңі
ІІ
Үй тапсыр-
масы
VI
Оқулықпен
жұмыс
3 слайд
Сабақтың өтілу моделі Сабақтың өтілу моделі VIІ Қорытын - дылау Өткенді қайталау ІІІ V Мақсаты Жаңа сабақ ІV VIІІ Бағалау І Ұйымдастыру кезеңі ІІ Үй тапсыр- масы VI Оқулықпен жұмыс
#4 слайд
Сабақтың барысы. І. Ұйымдастыру бөлімі
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.
Сабақ сұрақ - жауап әдісімен басталады.
1. Ғ.Мүсірепов туралы не білесің?
2. Қандай шығармаларын білесің?
3. Ғ. Мүсірепов кім?
4 слайд
Сабақтың барысы. І. Ұйымдастыру бөлімі ІІ. Үй тапсырмасын сұрау. Сабақ сұрақ - жауап әдісімен басталады. 1. Ғ.Мүсірепов туралы не білесің? 2. Қандай шығармаларын білесің? 3. Ғ. Мүсірепов кім?
#5 слайд
Ғабит
Мүсірепов
драматург
Көркем сөз
шебері
киносценарист
жазушы
әдебиеттанушы
академик
Қоғам
қайраткері
Соц. Еңбек
Ері
Ана тақырыбына көп
жазған жазушы
5 слайд
Ғабит Мүсірепов драматург Көркем сөз шебері киносценарист жазушы әдебиеттанушы академик Қоғам қайраткері Соц. Еңбек Ері Ана тақырыбына көп жазған жазушы
#6 слайд
Мәтінді талдау
1._Әңгіме неге “Ананың анасы” аталған?
2.Әңгімедегі басты кейіпкерлер кімдер?
3.Әңгімедегі өзіңе ұнаған кейіпкер?
4.Әңгіме қандай тәсілмен жазылған?
6 слайд
Мәтінді талдау 1._Әңгіме неге “Ананың анасы” аталған? 2.Әңгімедегі басты кейіпкерлер кімдер? 3.Әңгімедегі өзіңе ұнаған кейіпкер? 4.Әңгіме қандай тәсілмен жазылған?
#7 слайд
Ғабит Мүсірепов
“АНАНЫҢ АНАСЫ”
Жаңа
сабақ
7 слайд
Ғабит Мүсірепов “АНАНЫҢ АНАСЫ” Жаңа сабақ
#8 слайд
Ананың
махаббаты
балаға деген
жүрек жылуы
ерекше
нәзік сезім
баласын
жақсы көруі
8 слайд
Ананың махаббаты балаға деген жүрек жылуы ерекше нәзік сезім баласын жақсы көруі
#9 слайд
Ананың
тілі
жылы сөзі
еркелетіп айтуы
мейірімді сөйлеуі
9 слайд
Ананың тілі жылы сөзі еркелетіп айтуы мейірімді сөйлеуі
#10 слайд
1.Дүниеде не қымбат?
2.Ананы қай кезден бастап іздейсің?
3.Ананың махаббаты қандай?
4.Сенің ең жақын досың, ұстазың кім?
5.Сендер алысқа кеткенде ең бірінші кімді
сағынасыңдар?
10 слайд
1.Дүниеде не қымбат? 2.Ананы қай кезден бастап іздейсің? 3.Ананың махаббаты қандай? 4.Сенің ең жақын досың, ұстазың кім? 5.Сендер алысқа кеткенде ең бірінші кімді сағынасыңдар?
#11 слайд
Қорытынды: Балалар, қай заманда да
ана бейнеті ауыр. Түн ұйқысын төрт
бөліп, асырап - бағып жеткізген ата -
анасын жалғыз қалдыру не болмаса
қарттар үйіне өткізу деген қазақ
тарихында болмаған. Өмірде кездесіп
жататын осындай келеңсіз
жағдайлардан аулақ болыңыз,
аналарыңның өлшеусіз еңбегін
бағалап, мәңгілік қамқорлап өтіңдер.
11 слайд
Қорытынды: Балалар, қай заманда да ана бейнеті ауыр. Түн ұйқысын төрт бөліп, асырап - бағып жеткізген ата - анасын жалғыз қалдыру не болмаса қарттар үйіне өткізу деген қазақ тарихында болмаған. Өмірде кездесіп жататын осындай келеңсіз жағдайлардан аулақ болыңыз, аналарыңның өлшеусіз еңбегін бағалап, мәңгілік қамқорлап өтіңдер.
#12 слайд
V.Үйге тапсырма
Ананың ұлы махаббаты
туралы қазіргі кезеңмен байланыстыра
отырып шағын шығарма жазыңыз.
12 слайд
V.Үйге тапсырма Ананың ұлы махаббаты туралы қазіргі кезеңмен байланыстыра отырып шағын шығарма жазыңыз.
#13 слайд
VI. Бағалау
13 слайд
VI. Бағалау
#14 слайд
14 слайд
шағым қалдыра аласыз













