Презентация:Командалық спорттық ойындар
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
2 - бөлім
Командалық спорттық ойындар
Сабақтың тақырыбы:
Ойын техникасының дағдысын
дамыту Қазығұрт ауданы
“ Қосағаш” жалпы орта мектебінің
Дене шынықтыру пәнінің мұғалімі
Сатеев Нурлан Орынбасарович
Оқу мақсаты:
6.2.4.1 дене жаттығулары аясындағы іс - әрекеттерді оңтайландыру және балама
түрлерін құруға қажет ережелер мен құрылымдық тәсілдерді түсіну және қолдана
білу.
Барлық оқушылар орындай
алады:
Ойын техникасы
ережелері мен ойын
барысында қауіпсіздік
ережелерін сақтайды. Оқушылардың көпшілігі
орындай алады:
Ойын техникасының
дағдысын дамыту
жаттығуларын біледі. Кейбір оқушылар
орындай алады:
Ойын техникасының
дағдысын дамыту
жаттығуларын өмірмен
байланыстырып, ой
қорытады.
Бағалау критерийлері
Дене жаттығулары
аясындағы іс - әрекеттерді
қолданады. Балама
түрлерін құруға қажет
ережелер мен тәсілдерді
түсінеді . Ойлау деңгейі :
Білу, түсіну, қолдану
Пәнаралық байланыс:
психология, биология,
физика ; Тілдік мақсаттар
Пәнге қатысты сөздік қор
мен терминдер:
Фол , дриблинг, аут ,пас,
блок - шот“ Еліміздің ертеңі- бүгінгі жас ұрпақтың қолында, ал жас ұрпақтың
тағдыры – ұстаздардың қолында” Н.Ә.Назарбаев.
1 слайд
2 - бөлім Командалық спорттық ойындар Сабақтың тақырыбы: Ойын техникасының дағдысын дамыту Қазығұрт ауданы “ Қосағаш” жалпы орта мектебінің Дене шынықтыру пәнінің мұғалімі Сатеев Нурлан Орынбасарович Оқу мақсаты: 6.2.4.1 дене жаттығулары аясындағы іс - әрекеттерді оңтайландыру және балама түрлерін құруға қажет ережелер мен құрылымдық тәсілдерді түсіну және қолдана білу. Барлық оқушылар орындай алады: Ойын техникасы ережелері мен ойын барысында қауіпсіздік ережелерін сақтайды. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Ойын техникасының дағдысын дамыту жаттығуларын біледі. Кейбір оқушылар орындай алады: Ойын техникасының дағдысын дамыту жаттығуларын өмірмен байланыстырып, ой қорытады. Бағалау критерийлері Дене жаттығулары аясындағы іс - әрекеттерді қолданады. Балама түрлерін құруға қажет ережелер мен тәсілдерді түсінеді . Ойлау деңгейі : Білу, түсіну, қолдану Пәнаралық байланыс: психология, биология, физика ; Тілдік мақсаттар Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Фол , дриблинг, аут ,пас, блок - шот“ Еліміздің ертеңі- бүгінгі жас ұрпақтың қолында, ал жас ұрпақтың тағдыры – ұстаздардың қолында” Н.Ә.Назарбаев.
2 слайд
Белсенді
оқыту әдістері
Сабақтың
басы
Сабақтың
ортасы
Сабақтың
соңы «Ширату
жаттығуы»
«Кім епті?» әдісі,
«Қолды
жұмысқа
жұмылдыру»
әдісі
“ ББҮ” әдісі «Ширату жаттығуы» әдісін
таңдап алғандағы мақсатым
оқушылардың ынтымақтастық, достық
қарым - қатынас орнату, сабақ барысында
оқушылар белсенді болуға ұмтылады деп
ойлаймын
«Кім епті?» ,
«Қолды жұмысқа жұмылдыру» әдістері
ептілікті, жылдамдықты, икемділікті
арттыру үшін қолданылады.
Бұл әдістер арқылы ойын техникасының
дағдысын дамыту жаттығуларын
орындайды. .
Бүгінгі сабақты меңгерту барысында
уақытты жылдам, ұтымды пайдалану
мақсатында қолдандым . Бүгінгі сабақты
қаншалықты деңгейде өткендігін және
алдыңғы сабағымды дамыту, жетілдіру
мақсатында “ББҮ” әдісін қолдандым.
Сол арқылы келесі сабағымды
жетілдіремін..
Ми неғұрлым белсенді жұмыс істеген сайын,оқу үдерісі соғұрлым
қарқынды жүзеге асады. ( Хэтти.) Белсенді оқу дегеніміз - оқушылардың
сабаққа деген қызығушылығы артатын оқу
ортасын құра білу.
2 слайд
Белсенді оқыту әдістері Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы «Ширату жаттығуы» «Кім епті?» әдісі, «Қолды жұмысқа жұмылдыру» әдісі “ ББҮ” әдісі «Ширату жаттығуы» әдісін таңдап алғандағы мақсатым оқушылардың ынтымақтастық, достық қарым - қатынас орнату, сабақ барысында оқушылар белсенді болуға ұмтылады деп ойлаймын «Кім епті?» , «Қолды жұмысқа жұмылдыру» әдістері ептілікті, жылдамдықты, икемділікті арттыру үшін қолданылады. Бұл әдістер арқылы ойын техникасының дағдысын дамыту жаттығуларын орындайды. . Бүгінгі сабақты меңгерту барысында уақытты жылдам, ұтымды пайдалану мақсатында қолдандым . Бүгінгі сабақты қаншалықты деңгейде өткендігін және алдыңғы сабағымды дамыту, жетілдіру мақсатында “ББҮ” әдісін қолдандым. Сол арқылы келесі сабағымды жетілдіремін.. Ми неғұрлым белсенді жұмыс істеген сайын,оқу үдерісі соғұрлым қарқынды жүзеге асады. ( Хэтти.) Белсенді оқу дегеніміз - оқушылардың сабаққа деген қызығушылығы артатын оқу ортасын құра білу.
3 слайд
Оқу мақсатын
саралау
6.2.4.1 дене
жаттығулары
аясындағы іс – әрекет -
терді оңтайландыру
және балама түрлерін
құруға қажет ережелер
мен құрылымдық
тәсілдерді түсіну және
қолдана білу.
Бұл оқу мақсатын с абақ
барысында баскетбол
ойыны техникасын
меңгерту үшін саралап
таңдадым.
Ресурстарды
саралау
Сабақ барысында
тапсырмаларды
орындау мақсатында
қолданылған әдіс-
тәсілдеріме
байланысты мына
ресурстарды
пайдалану тиімді деп
саралап алдым үлкен
бос кеңістік, баскетбол
доптары, ысқырық,
конустар.
а Педагогикалық әдіс-
тәсілдерді саралау
“ Кім епті?” ,
“Қолды жұмысқа
жұмылдыру”
бұл әдістерді оқу
мақсатына қол
жеткізу үшін таңдап
алдым.
Т апсырмаларды
оқушылардың жас
ерекшеліктерін,
қабілеттерін ескере
отырып саралап
таңдадым.
Топтық ,жеке жұмысты
саралау
Жеке жұмыста “Бас бармақ”
әдісі бойынша сабақты
қорытындылайды деп
ойладым . “ББҮ” әдісі
бойынша кері байланыс
арқылы сабақта қандай нәти -
жеге жеткенін анықтау үшін
таңдадым. Т оптық жұмыста
о қушылар тапсырманы
бірлесе орындауға дағдылана-
ды, өз серігіне қолдау көрсетеді
деп ойладым. Саралау
Саралап о қыту
мұғалім тарапынан
берілетін көмектің
сипаты жағынан
ерекшеленетін
сараланған
тапсырмаларды
қолдану болып
табылады.
Саралап о қытуды
ұйымдастыруда
оқушылардың оқу
және танымдық
деңгейлерінің
әртүрлілігі басты
назарда болуы керек.
3 слайд
Оқу мақсатын саралау 6.2.4.1 дене жаттығулары аясындағы іс – әрекет - терді оңтайландыру және балама түрлерін құруға қажет ережелер мен құрылымдық тәсілдерді түсіну және қолдана білу. Бұл оқу мақсатын с абақ барысында баскетбол ойыны техникасын меңгерту үшін саралап таңдадым. Ресурстарды саралау Сабақ барысында тапсырмаларды орындау мақсатында қолданылған әдіс- тәсілдеріме байланысты мына ресурстарды пайдалану тиімді деп саралап алдым үлкен бос кеңістік, баскетбол доптары, ысқырық, конустар. а Педагогикалық әдіс- тәсілдерді саралау “ Кім епті?” , “Қолды жұмысқа жұмылдыру” бұл әдістерді оқу мақсатына қол жеткізу үшін таңдап алдым. Т апсырмаларды оқушылардың жас ерекшеліктерін, қабілеттерін ескере отырып саралап таңдадым. Топтық ,жеке жұмысты саралау Жеке жұмыста “Бас бармақ” әдісі бойынша сабақты қорытындылайды деп ойладым . “ББҮ” әдісі бойынша кері байланыс арқылы сабақта қандай нәти - жеге жеткенін анықтау үшін таңдадым. Т оптық жұмыста о қушылар тапсырманы бірлесе орындауға дағдылана- ды, өз серігіне қолдау көрсетеді деп ойладым. Саралау Саралап о қыту мұғалім тарапынан берілетін көмектің сипаты жағынан ерекшеленетін сараланған тапсырмаларды қолдану болып табылады. Саралап о қытуды ұйымдастыруда оқушылардың оқу және танымдық деңгейлерінің әртүрлілігі басты назарда болуы керек.
4 слайд
Бағалау критерийлері
1 -тапсырма.
Оқу тапсырмасының
ережелері мен
қауіпсіздік ережелерін
еске түсіріңдер,
жаттығулар
барысында сақтаңдар.
Допты лақтыру
әдістерін орындаңдар. Дескриптор
- Жаттығуларды орындау
кезіндегі қауіпсіздік
ережелерін біледі және
сақтайды;
-Бір қолмен иықтан беру
әдісін дұрыс орындайды;
-Екі қолмен кеудеден лақтыру
әдісін дұрыс орындайды;
-Жоғарыдан бір қолмен беру
әдісін дұрыс орындайды;
-Бір қолмен төменнен беру
әдісін дұрыс орындайды; Бағалау критерийлері
Дене жаттығулары
аясындағы іс -
әрекеттерді
қолданады. Балама
түрлерін құруға
қа ж ет ережелер мен
тәсілдерді түсінеді .
Қалыптастырушы
бағалау
“ Бас бармақ”
арқылы бағалау “ ББҮ” әдісі арқылы
оқушылар бүгінгі сабақта
қандай білім мен тәжірибе
алғанына, не үйренгеніне
ауызша кері байланыс береді.Мадақтау,
қолдау,
марапаттау
Үнемі сабақ барысында
оқушыларға сұрақ - жауап
ар қылы кері байланыс
байланыс беріп отырамынБағалау -дегеніміз үдерістің ажырамас бір бөлігі.
4 слайд
Бағалау критерийлері 1 -тапсырма. Оқу тапсырмасының ережелері мен қауіпсіздік ережелерін еске түсіріңдер, жаттығулар барысында сақтаңдар. Допты лақтыру әдістерін орындаңдар. Дескриптор - Жаттығуларды орындау кезіндегі қауіпсіздік ережелерін біледі және сақтайды; -Бір қолмен иықтан беру әдісін дұрыс орындайды; -Екі қолмен кеудеден лақтыру әдісін дұрыс орындайды; -Жоғарыдан бір қолмен беру әдісін дұрыс орындайды; -Бір қолмен төменнен беру әдісін дұрыс орындайды; Бағалау критерийлері Дене жаттығулары аясындағы іс - әрекеттерді қолданады. Балама түрлерін құруға қа ж ет ережелер мен тәсілдерді түсінеді . Қалыптастырушы бағалау “ Бас бармақ” арқылы бағалау “ ББҮ” әдісі арқылы оқушылар бүгінгі сабақта қандай білім мен тәжірибе алғанына, не үйренгеніне ауызша кері байланыс береді.Мадақтау, қолдау, марапаттау Үнемі сабақ барысында оқушыларға сұрақ - жауап ар қылы кері байланыс байланыс беріп отырамынБағалау -дегеніміз үдерістің ажырамас бір бөлігі.
5 слайд
Ықшам сабақтың сабақты жоспарлауға ықпалы
•
Ықшам сабақтың ықпалы жаңартылған білім мазмұны негізінде оқу бағдарламасына сүйене
отырып,оқу мақсатына сай ҚМЖ жасауды үйрендім.
•
Оқу мақсаттарына сай келетін тапсырмалар беріп , дескриптор құруды, тапсырмаға
сәйкестендіріп әдіс-тәсілдерді қолдануды үйрендім .
•
Қажетті материалдар мен ресурстарды тиімді пайдалануды білдім.
Ықшам сабақтар
ықпалыЕлбасы Нұрсұлтан Әбішұлы «Болашақта еңбек етіп, өмір сүретіндер-бүгінгі
мектеп оқушылары, мұғалім оларды қалай тәрбиелесе, Қазақстан сол
деңгейде болады. Сондықтан ұстазға жүктелетін міндет ауыр» деген болатын.
Бағдарламаның мазмұнын,
идеясын түсінуіме ықпал
жасады.
Оқу мақсатына сай
тапсырмалар мен педагогикалық
әдіс -т әсілдерді қолдануды,
ауызша және жазбаша кері
байланыс беруді , бағалау
жүйесін жүйелі жүргізуді
үйрендім.
Тренердің және
әріптестерімнің арқасында
тиімді әдіс-тәсілдерді
саралап,таңдауды үйрендім.
Топтық, жұптық жұмыстар
барысында бір – бірімізбен әдіс
– тәсілдер алмасу барысында
көмегі тиді.
5 слайд
Ықшам сабақтың сабақты жоспарлауға ықпалы • Ықшам сабақтың ықпалы жаңартылған білім мазмұны негізінде оқу бағдарламасына сүйене отырып,оқу мақсатына сай ҚМЖ жасауды үйрендім. • Оқу мақсаттарына сай келетін тапсырмалар беріп , дескриптор құруды, тапсырмаға сәйкестендіріп әдіс-тәсілдерді қолдануды үйрендім . • Қажетті материалдар мен ресурстарды тиімді пайдалануды білдім. Ықшам сабақтар ықпалыЕлбасы Нұрсұлтан Әбішұлы «Болашақта еңбек етіп, өмір сүретіндер-бүгінгі мектеп оқушылары, мұғалім оларды қалай тәрбиелесе, Қазақстан сол деңгейде болады. Сондықтан ұстазға жүктелетін міндет ауыр» деген болатын. Бағдарламаның мазмұнын, идеясын түсінуіме ықпал жасады. Оқу мақсатына сай тапсырмалар мен педагогикалық әдіс -т әсілдерді қолдануды, ауызша және жазбаша кері байланыс беруді , бағалау жүйесін жүйелі жүргізуді үйрендім. Тренердің және әріптестерімнің арқасында тиімді әдіс-тәсілдерді саралап,таңдауды үйрендім. Топтық, жұптық жұмыстар барысында бір – бірімізбен әдіс – тәсілдер алмасу барысында көмегі тиді.