ҚМЖ құрастыру-бірінші қадам функционалдық сауаттылықты дамыту
ҚМЖ құрастыру-бірінші қадам функционалдық сауаттылықты дамыту

#1 слайд
Қайырлы кеш!
1 слайд
Қайырлы кеш!
#2 слайд
«ҚМЖ құрастыру-бірінші қадам
функционалдық
сауаттылықты дамыту»
2 слайд
«ҚМЖ құрастыру-бірінші қадам функционалдық сауаттылықты дамыту»
#3 слайд
Мақсаты:
Қазақстан Республикасындағы орта
білім мазмұнын жаңарту бағдарламасы
бойынша қысқа мерзімді сабақ
жоспарын құру
3 слайд
Мақсаты: Қазақстан Республикасындағы орта білім мазмұнын жаңарту бағдарламасы бойынша қысқа мерзімді сабақ жоспарын құру
#4 слайд
ҰМЖ
ОМЖ
ҚМЖЖаңартылған білім беру мазмұны
4 слайд
ҰМЖ ОМЖ ҚМЖЖаңартылған білім беру мазмұны
#5 слайд
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мектеп:
Педагогтің аты-жөні:
Күні:
Сыныбы: Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы:
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқу мақсаты
Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар:
Оқушылардың басым бөлігі:
Кейбір оқушылар:
Сабақ тың барысы:
5 слайд
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мектеп: Педагогтің аты-жөні: Күні: Сыныбы: Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы: Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар: Оқушылардың басым бөлігі: Кейбір оқушылар: Сабақ тың барысы:
#6 слайд
Рет
№ Сабақ
№ Ауыспалы
тақырыптар Тақырыптар/Ұзақ
мерзімді жоспар
бөлімінің мазмұны Оқу мақсаттары Сағат
саны Мерзімі Ескерту
65 17 11.3В
Көрсеткіштік
және
логарифмдік
теңдеулер мен
теңсіздіктер Көрсеткіштік теңдеулер 11.1.2.4 - көрсеткіштік теңдеулерді
шеше алу; 1 17.02
66 18 Көрсеткіштік теңдеулер 11.1.2.4 - көрсеткіштік теңдеулерді
шеше алу; 1 19.02
67 19 Көрсеткіштік теңдеулер 11.1.2.4 - көрсеткіштік теңдеулерді
шеше алу; 1 22.02
68 20 Логарифмдік теңдеулер 11.1.2.5 - логарифмдік теңдеулерді
шеше алу; 1 24.02
69 21 Логарифмдік теңдеулер 11.1.2.5 - логарифмдік теңдеулерді
шеше алу; 1 26.02
6 слайд
Рет № Сабақ № Ауыспалы тақырыптар Тақырыптар/Ұзақ мерзімді жоспар бөлімінің мазмұны Оқу мақсаттары Сағат саны Мерзімі Ескерту 65 17 11.3В Көрсеткіштік және логарифмдік теңдеулер мен теңсіздіктер Көрсеткіштік теңдеулер 11.1.2.4 - көрсеткіштік теңдеулерді шеше алу; 1 17.02 66 18 Көрсеткіштік теңдеулер 11.1.2.4 - көрсеткіштік теңдеулерді шеше алу; 1 19.02 67 19 Көрсеткіштік теңдеулер 11.1.2.4 - көрсеткіштік теңдеулерді шеше алу; 1 22.02 68 20 Логарифмдік теңдеулер 11.1.2.5 - логарифмдік теңдеулерді шеше алу; 1 24.02 69 21 Логарифмдік теңдеулер 11.1.2.5 - логарифмдік теңдеулерді шеше алу; 1 26.02
#7 слайд
Ұзақ мерзімді
жоспар бөлімі: •
11.3В Көрсеткіштік және
логарифмдік теңдеулер мен
теңсіздіктер
Сабақтың
тақырыбы •
Көрсеткіштік теңдеулер
Оқу
бағдарламасын
а сәйкес оқу
мақсаты
Сабақтың
мақсаты •
11.1.2.4 - көрсеткіштік
теңдеулерді шеше алу;
7 слайд
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: • 11.3В Көрсеткіштік және логарифмдік теңдеулер мен теңсіздіктер Сабақтың тақырыбы • Көрсеткіштік теңдеулер Оқу бағдарламасын а сәйкес оқу мақсаты Сабақтың мақсаты • 11.1.2.4 - көрсеткіштік теңдеулерді шеше алу;
#8 слайд
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушылар
Оқушылардың басым
бөлігі Кейбір оқушылар
Оқушылардың 100% қол
жеткізуі керек
болғандықтан мұғалім
мұнда барлық оқушылардың
оқу мүмкіндіктерін ескеруі
керек. Мұнда оқу нәтижелері
оқушылардың оқу
қабілеттеріне қарай
күрделендіріледі Оқу мақсаттары мен
оқушылардың басым бөлігі
үшін белгіленген
мақсаттармен бірге
шығармашылық және
зерттеушілік дағдыларды
дамытатын мақсаттарды
нақтылау: мәселен, «Талдау»,
«Жинақтау» немесе
«Бағалау» деңгейлерінде.
8 слайд
Сабақтың мақсаты Барлық оқушылар Оқушылардың басым бөлігі Кейбір оқушылар Оқушылардың 100% қол жеткізуі керек болғандықтан мұғалім мұнда барлық оқушылардың оқу мүмкіндіктерін ескеруі керек. Мұнда оқу нәтижелері оқушылардың оқу қабілеттеріне қарай күрделендіріледі Оқу мақсаттары мен оқушылардың басым бөлігі үшін белгіленген мақсаттармен бірге шығармашылық және зерттеушілік дағдыларды дамытатын мақсаттарды нақтылау: мәселен, «Талдау», «Жинақтау» немесе «Бағалау» деңгейлерінде.
#9 слайд
Б
а
р
л
ы
қ
о
қ
у
ш
ы
л
а
ркөрсеткіштік
теңдеулерді
біледі;
О
қ
у
ш
ы
л
а
р
д
ы
ң
б
а
с
ы
м
б
ө
л
іг
і көрсеткіштік
теңдеулерді
тұжырымдайды ;
К
е
й
б
ір
о
қ
у
ш
ы
л
а
р көрсеткіштік
теңдеулерді
шеше аладыСабақтың мақсаты
9 слайд
Б а р л ы қ о қ у ш ы л а ркөрсеткіштік теңдеулерді біледі; О қ у ш ы л а р д ы ң б а с ы м б ө л іг і көрсеткіштік теңдеулерді тұжырымдайды ; К е й б ір о қ у ш ы л а р көрсеткіштік теңдеулерді шеше аладыСабақтың мақсаты
#10 слайд
Сабақтың
басы Сабақтың
ортасы Сабақтың
соңыСаб ақтың барысы
10 слайд
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңыСаб ақтың барысы
#11 слайд
Сабақ
кезеңі
Уақыты
•
Сабақтың басы
•
Қызығушылықты
ояту.
•
Ұжымдық
жұмыс. 5 мин. Педагогтің
іс-әрекеті
•
.Ұйымдастыру кезеңі.
•
Сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа
дайындықтарын тексеру.
•
Сабақты жағымды ахуалдан
бастау. Оқyшылaрдa бір-
бірінe болғaн доcтық
ceзімдeрін оятy
мaқcaтындa«Aтом жәнe
молeкyлa» әдіcі aрқылы
пcихологиялық жaғдaй
орнaтaмын жәнe үш топқa
бөлeмін.
•
1-топ (1;4;7;10)
•
2-топ (2;5;8)
•
3-топ (3;6;9)
•
Үй тапсырмасын тексеру:
«демонстарация экрана» Оқушының іс-
әрекеті
•
«Өзіңе тілегенді,өзгеге
тіле»! әдісі арқылы бір-
біріне тілек айтып,жақсы
көңіл күй сыйлайды.
•
Мақсаты: Оқушылар
бойында идея немесе
тілек білдіру, тыңдау
дағдыларын дамытуға
бағыттау, сондай-ақ
барлық оқушыларды
қатыстыру арқылы оқыту
жағдайларын теңестіру.
•
Тиімділігі: Оқушыны
бір-біріне тілек айту
арқылы
жақындастырады, көңіл -
күйін көтереді,
бауырмалдығын оятады. Бағалау
•
Мұғалім ұйымдастыру
кезеңінде белсенділік
танытқан оқушыларды
«Мадақтау сөз» әдісі
арқылы бағалайды:
« Жарайсың! Жақсы!
Өте жақсы! Талпын!» Ресурстар
•
слайд
11 слайд
Сабақ кезеңі Уақыты • Сабақтың басы • Қызығушылықты ояту. • Ұжымдық жұмыс. 5 мин. Педагогтің іс-әрекеті • .Ұйымдастыру кезеңі. • Сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындықтарын тексеру. • Сабақты жағымды ахуалдан бастау. Оқyшылaрдa бір- бірінe болғaн доcтық ceзімдeрін оятy мaқcaтындa«Aтом жәнe молeкyлa» әдіcі aрқылы пcихологиялық жaғдaй орнaтaмын жәнe үш топқa бөлeмін. • 1-топ (1;4;7;10) • 2-топ (2;5;8) • 3-топ (3;6;9) • Үй тапсырмасын тексеру: «демонстарация экрана» Оқушының іс- әрекеті • «Өзіңе тілегенді,өзгеге тіле»! әдісі арқылы бір- біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды. • Мақсаты: Оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. • Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл - күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. Бағалау • Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: « Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Ресурстар • слайд
#12 слайд
П
е
д
а
г
о
г
т
ің
іс
-ә
р
е
к
е
т
іКөрсеткіштік теңдеу — дәреже
көрсеткіші белгісіз болатын
теңдеу . Қарапайым көрсекткіш
теңдеулердің түрі: {\ displaystyle
~a^{x}=b,} мұндағы {\ displaystyle
~a>0}. Көрсеткіштік
теңдеулерді шешу үшін теңдеудің
екі жақ бөлігін логарифмдеу ,
айнымалыларды алмастыру ,
негіздері бірдей дәрежелерді
теңестіру, графиктік шешу , т. б.
тәсілдер қолданылады.
Көрсеткіштік теңдеулерді шешу
кезінде негізгі екі әдіс
қолданылады:
{\displaystyle ~a^{f(x)}} түріндегі
теңдеуден {\ displaystyle
~f(x)=g(x)} түріндегі теңдеуге
ауысу;
жаңа айнымалылар енгізу.
№ 271
О
қ
у
ш
ы
н
ы
ң
іс
-ә
р
е
к
е
т
і Тапсырманы
орындайды.
Түсінбеген
тапсырмаларды бір-
біріне түсіндіреді. .
Берілген тапсырма
бойынша өз ойларын
ортаға салып, пікірлерін
білдіріп, талдау жасайды
Саралау: Бұл
тапсырмада саралаудың
« Қарқын » тәсілі көрініс
табады.
Б
а
ғ
а
л
а
у
Р
е
с
у
р
с
т
а
р Дескриптор:
-формуланы
тұжырымдайды;
-теңдеуді шешеді
Бағалау:
Әрбір дұрыс
жауапка 1 балл
қойылады 11 сынып,
Алгебра
А.Әбілқасымова,
В.Корчевский,
З.Жұмағұлова
Алматы
«Мектеп» 2019
12 слайд
П е д а г о г т ің іс -ә р е к е т іКөрсеткіштік теңдеу — дәреже көрсеткіші белгісіз болатын теңдеу . Қарапайым көрсекткіш теңдеулердің түрі: {\ displaystyle ~a^{x}=b,} мұндағы {\ displaystyle ~a>0}. Көрсеткіштік теңдеулерді шешу үшін теңдеудің екі жақ бөлігін логарифмдеу , айнымалыларды алмастыру , негіздері бірдей дәрежелерді теңестіру, графиктік шешу , т. б. тәсілдер қолданылады. Көрсеткіштік теңдеулерді шешу кезінде негізгі екі әдіс қолданылады: {\displaystyle ~a^{f(x)}} түріндегі теңдеуден {\ displaystyle ~f(x)=g(x)} түріндегі теңдеуге ауысу; жаңа айнымалылар енгізу. № 271 О қ у ш ы н ы ң іс -ә р е к е т і Тапсырманы орындайды. Түсінбеген тапсырмаларды бір- біріне түсіндіреді. . Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, талдау жасайды Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың « Қарқын » тәсілі көрініс табады. Б а ғ а л а у Р е с у р с т а р Дескриптор: -формуланы тұжырымдайды; -теңдеуді шешеді Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады 11 сынып, Алгебра А.Әбілқасымова, В.Корчевский, З.Жұмағұлова Алматы «Мектеп» 2019
#13 слайд
Ұ
М
Ж
С
а
б
а
қ
т
ы
ң
б
а
с
ы
О
М
Ж
С
а
б
а
қ
т
ы
ң
о
р
т
а
с
ы
Қ
М
Ж«Ойлан, бірік, бөліс» әдісі
С
а
б
а
қ
т
ы
ң
с
о
ң
ы
1 топ
2 топ 3 топ
13 слайд
Ұ М Ж С а б а қ т ы ң б а с ы О М Ж С а б а қ т ы ң о р т а с ы Қ М Ж«Ойлан, бірік, бөліс» әдісі С а б а қ т ы ң с о ң ы 1 топ 2 топ 3 топ
#14 слайд
Н А З А Р Л А Р Ы Ң Ы З Ғ А Р А Х М Е Т ! ! !
14 слайд
Н А З А Р Л А Р Ы Ң Ы З Ғ А Р А Х М Е Т ! ! !
#15 слайд
15 слайд
шағым қалдыра аласыз













