|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Қозғалысқа,түсімділікке берілген есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№100 сабақ. Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.2 кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептерді шығаруды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық. Апталық дәйексөз: «Жасампаздық бәрімізге өнеге» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау №9 есеп Қағаздан кенгурудың пішінін шаршылар арқылы құрастырып келу Жаңа тақырып Жаңаны ашу. Есіңе сақта! Комбинаторлық есептер – берілген нысандардан есепті шығару барысында бір немесе басқа да шарттарға бағынатын түрлі комбинация жасауға және түрлі комбинациялардың санын санауға тура келетін есептер. №1 есеп
№2 есеп 1-нұсқа. Шешуі: 12, 13, 21, 23, 31, 32. Жауабы: 6 екі таңбалы сан жазуға болады. ЕБҚ 2-нұсқа. Шешуі: 12, 13, 14, 15, 21, 23, 24, 25, 31, 32, 34, 35, 41, 42, 43, 45, 51, 52, 53, 54. Жауабы: 20 екі таңбалы сан жазуға болады. №3 ЕСЕП
№4 ЕСЕП
№5 ЕСЕП Дана Айна Әлия Маржан Арман AД AA AӘ АМ Серік СД СА СӘ СМ Ерлан ЕД ЕА ЕА ЕМ Нұрлан НД НД НӘ НМ ЕҚБ №6. Кесте бойынша өрнектер құрып, олардың мәнін тап 45 146 + 648 · 3 = 45 146 + 1944 = 47090 9 825 - (986 - 369) = 9 825 – 617= 9 208 6 959 · 3 + 473 · 2 = 20 877 + 946 = 21 823 №7 есеп 568900+548=569443 80002-54860=25142 123*435=53505 2065*289=596725 34216/329=104 4300/25=172 ФС тапсырмасы №8 есеп Айна-сарғалдақ Әлия-қызыл қызғалдақ Дана-көк қоңыраугүл Бану- сары нәркез Құралай-қызыл қалампыр №9 есеп Үй тапсырмасы 1-нұсқа 2-нұсқа Математика Математика Қазақ тілі Жаратылыстану Жаратылыстану Қазақ тілі 3-нұсқа 4-нұсқа Қазақ тілі Қазақ тілі Математика Жаратылыстану Жаратылыстану Математика
|
Шаттық шеңберін жасайды Үй тапсырмасын көрсетеді Жаңа ұғыммен танысады Нұсқаларды табады Тапсырманы орындайды Мүмкін нұсқаларды таңдайды Таңдап алу тәсілімен орындайды Тапсырманы орындайды Өрнектердің мәнін табады Есептеп жазып алады Жауабын табады Сабақ кестесін түзеді Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Чупа чупс» әдісі
Дескриптор: Қағаздан кенгурудың пішінін шаршылар арқылы құрастырып келеді-1б ҚБ: Керемет!
Дескриптор: Екі түсті бірнеше тәсілмен бояй алады-1Б Сабақ кестесін түзе алады-1Б Дескриптор: Барлық мүмкін жағдайларды көрсетеді-1Б «Таңдап алу» әдісімен комбинаторлық есептерді шығарады -1Б
Дескриптор: Барлық мүмкін нұсқаларды табады-1Б Жүлделі орындарды таңдайды-1Б Дескриптор: Таңдап алу тәсілімен жұмыс жасайды-1Б Мүмкіндіктер тармағын сызады-1Б
Дескриптор: Кесте құрады-1Б Би жұптарын таңдайды-1Б Дескриптор: Кестемен жұмыс жасайды-1Б Өрнектер құра алады-1Б
Дескриптор: Есептеу тәсілдерін біледі-1Б Жауабын тексере алады-1Б Дескриптор: Гүл суреттерін салған қыздардың атын табады-1Б Оланып, жауап айтады-1Б Дескриптор: Үй тапсырмасын орындай нұсқаларын табады-1Б Сабақ кестесін құрады-1Б
«Желкенді кеме» әдісі |
Суреттер Кенгурудың пішінінің үлгісі Плакат Кемпірқосақ тың суреті Суреттер Оқулық Сызба Сызбалар Суреттер Кесте үлгісі Оқулық Суреттер Тақта Гүлдердің суреттері Сабақ кестесі үлгілері Кері байланыс парақтары |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№100 сабақ. Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептер Математика 4 сынып
№100 сабақ. Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептер Математика 4 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Қозғалысқа,түсімділікке берілген есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№100 сабақ. Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.2 кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептерді шығаруды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық. Апталық дәйексөз: «Жасампаздық бәрімізге өнеге» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау №9 есеп Қағаздан кенгурудың пішінін шаршылар арқылы құрастырып келу Жаңа тақырып Жаңаны ашу. Есіңе сақта! Комбинаторлық есептер – берілген нысандардан есепті шығару барысында бір немесе басқа да шарттарға бағынатын түрлі комбинация жасауға және түрлі комбинациялардың санын санауға тура келетін есептер. №1 есеп
№2 есеп 1-нұсқа. Шешуі: 12, 13, 21, 23, 31, 32. Жауабы: 6 екі таңбалы сан жазуға болады. ЕБҚ 2-нұсқа. Шешуі: 12, 13, 14, 15, 21, 23, 24, 25, 31, 32, 34, 35, 41, 42, 43, 45, 51, 52, 53, 54. Жауабы: 20 екі таңбалы сан жазуға болады. №3 ЕСЕП
№4 ЕСЕП
№5 ЕСЕП Дана Айна Әлия Маржан Арман AД AA AӘ АМ Серік СД СА СӘ СМ Ерлан ЕД ЕА ЕА ЕМ Нұрлан НД НД НӘ НМ ЕҚБ №6. Кесте бойынша өрнектер құрып, олардың мәнін тап 45 146 + 648 · 3 = 45 146 + 1944 = 47090 9 825 - (986 - 369) = 9 825 – 617= 9 208 6 959 · 3 + 473 · 2 = 20 877 + 946 = 21 823 №7 есеп 568900+548=569443 80002-54860=25142 123*435=53505 2065*289=596725 34216/329=104 4300/25=172 ФС тапсырмасы №8 есеп Айна-сарғалдақ Әлия-қызыл қызғалдақ Дана-көк қоңыраугүл Бану- сары нәркез Құралай-қызыл қалампыр №9 есеп Үй тапсырмасы 1-нұсқа 2-нұсқа Математика Математика Қазақ тілі Жаратылыстану Жаратылыстану Қазақ тілі 3-нұсқа 4-нұсқа Қазақ тілі Қазақ тілі Математика Жаратылыстану Жаратылыстану Математика
|
Шаттық шеңберін жасайды Үй тапсырмасын көрсетеді Жаңа ұғыммен танысады Нұсқаларды табады Тапсырманы орындайды Мүмкін нұсқаларды таңдайды Таңдап алу тәсілімен орындайды Тапсырманы орындайды Өрнектердің мәнін табады Есептеп жазып алады Жауабын табады Сабақ кестесін түзеді Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Чупа чупс» әдісі
Дескриптор: Қағаздан кенгурудың пішінін шаршылар арқылы құрастырып келеді-1б ҚБ: Керемет!
Дескриптор: Екі түсті бірнеше тәсілмен бояй алады-1Б Сабақ кестесін түзе алады-1Б Дескриптор: Барлық мүмкін жағдайларды көрсетеді-1Б «Таңдап алу» әдісімен комбинаторлық есептерді шығарады -1Б
Дескриптор: Барлық мүмкін нұсқаларды табады-1Б Жүлделі орындарды таңдайды-1Б Дескриптор: Таңдап алу тәсілімен жұмыс жасайды-1Б Мүмкіндіктер тармағын сызады-1Б
Дескриптор: Кесте құрады-1Б Би жұптарын таңдайды-1Б Дескриптор: Кестемен жұмыс жасайды-1Б Өрнектер құра алады-1Б
Дескриптор: Есептеу тәсілдерін біледі-1Б Жауабын тексере алады-1Б Дескриптор: Гүл суреттерін салған қыздардың атын табады-1Б Оланып, жауап айтады-1Б Дескриптор: Үй тапсырмасын орындай нұсқаларын табады-1Б Сабақ кестесін құрады-1Б
«Желкенді кеме» әдісі |
Суреттер Кенгурудың пішінінің үлгісі Плакат Кемпірқосақ тың суреті Суреттер Оқулық Сызба Сызбалар Суреттер Кесте үлгісі Оқулық Суреттер Тақта Гүлдердің суреттері Сабақ кестесі үлгілері Кері байланыс парақтары |
||
шағым қалдыра аласыз



















