|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Қозғалысқа,түсімділікке берілген есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№101 сабақ. Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.2 кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептерді шығаруды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық. Апталық дәйексөз: «Жасампаздық бәрімізге өнеге» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау №9 есеп 1-нұсқа 2-нұсқа Математика Математика Қазақ тілі Жаратылыстану Жаратылыстану Қазақ тілі 3-нұсқа 4-нұсқа Қазақ тілі Қазақ тілі Математика Жаратылыстану Жаратылыстану Математика Жаңа тақырып №1 есеп Көк-к,қызыл-қ,жасыл-ж, сары-с. К-қ, к-ж, к-с, қ-ж, қ-с, ж-с 6тәсілмен таңдауға болады №2 есеп А)67 76 86 96 68 78 87 97 69 79 89 98 12 екі таңбалы сан құрауға болады ЕБҚ Ә) 11 21 31 41 12 22 32 42 13 23 33 43 14 24 34 44 16 екі таңбалы сан құрауға болады №3 есеп 1)Күн,күн, кемпірқосақ 2) Күн,күн,күн. 3) Күн,кемпірқосақ,күн 4)Кемпірқосақ,күн,күн 5)Кемпірқосақ,күн, кемпірқосақ 6)Кемпірқосақ,кемпірқосақ,күн 7) Кемпірқосақ,кемпірқосақ,кемпірқосақ 8)Кемпірқосақ,кемпірқосақ,күн. 8нұсқасы болуы мүмкін №4 есеп 1-ші бала: 4 фотосурет 2-ші бала: 4фотосурет 3-ші бала: 4фотосурет 4-ші бала: 4фотосурет 5-ші бала: 4фотосурет 4+4+4+4+4=20 Ж: Барлығы 20 фотосурет болды №5 есеп Велосипедші қай уақытта аялдады? 1100-1200 аралығында Велосипедші қанша уақыт аялдады? 12-11=1сағат Аялдағаннан кейін велосипедшінің жылдамдығы қалай өзгерді? S=22-12=10км t=13-12=1сағ V= S/t=10/1=10км\сағ. №6 есеп А) (10+15)*2=25*2=50км –екі көліктің жүріп өткен жолы 90-(10+15)*2=90-50=40км-екі ауылдың арасы ә) 90-40=50км екі көліктің жүріп өткен жолы (90-40)/2=50/2=25км\сағ –қашықтық жылдамдығы (90-40)/2-10=50/2-10=25-10=25км\сағ-бірінші көліктің жылдамдығы №7 есеп 1000 000-895=99105 325864+546879=872743 306400*503=154119200 968*547=529496 3952/52=76 33855/111=305 ФС тапсырмасы № 8 есеп Айна-13 жаста Бауыржан-8 жаста Шолпан-5 жаста Күләш-15 жаста №9 есеп. Үй тапсырмасы
Сары Қызыл Көк Қызыл Сары Қызыл
4) Сары 5) Қызыл 6) Қызыл Қызыл Сары Көк Көк Көк Сары
|
Шаттық шеңберін жасайды Үй тапсырмасын оқып береді Тапсырманы орындайды Сан құрастырады Сандар құрастырады Тапсырманы орындайды Фотосуреттер санын анықтайды Есепт ішығарады Есептерді шығарады Есептеп, тексереді Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мадақтау Дескриптор: Үй тапсырмасын орындай нұсқаларын табады-1Б Сабақ кестесін құрады-1Б ҚБ: «Асық жинау» әдісі
Дескриптор: Тапсырмаларды орындайды-1Б Сандарды құрастырады-1Б
Жарайсың!
Дескриптор: Суреттердің нұсқаларын табады-1Б Тапсырманы орындайды-1Б Дескриптор: Фотосуреттер санын анықтайды-1Б Барлығы қанша фотосуретекенін атайды-1Б Дескриптор: Графикті пайдалана алады-1Б Есеп жауабын айтады-1Б
Дескриптор: Сызбаларды пайдалана алады-1Б Есепті формула арқылы шығарады-1Б Дескриптор: Есептеу тәсілдерін біледі-1Б Дұрыстығын тексереді-1Б Дескриптор: Балалардың жасын анықтайды-1Б Тапсырманы орындай алады-1Б Дескриптор: Шарды неше тәсілмен қоюға болатынын табады-1Б Өз бетінше жұмыс жасайды-1Б «Бас,жүрек,қол» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптерлері Суреттер Сандар жазылған парақтар Сандар кеспесі Күн мен кемпірқосақ суреттері Фотоаппарат Фото суреттер Оқулық График Есеп сызбасы Суреттер Суреттер Оқулық Шарлар Кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№101 сабақ. Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептер Математика 4 сынып
№101 сабақ. Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептер Математика 4 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Қозғалысқа,түсімділікке берілген есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№101 сабақ. Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.2 кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептерді шығаруды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық. Апталық дәйексөз: «Жасампаздық бәрімізге өнеге» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау №9 есеп 1-нұсқа 2-нұсқа Математика Математика Қазақ тілі Жаратылыстану Жаратылыстану Қазақ тілі 3-нұсқа 4-нұсқа Қазақ тілі Қазақ тілі Математика Жаратылыстану Жаратылыстану Математика Жаңа тақырып №1 есеп Көк-к,қызыл-қ,жасыл-ж, сары-с. К-қ, к-ж, к-с, қ-ж, қ-с, ж-с 6тәсілмен таңдауға болады №2 есеп А)67 76 86 96 68 78 87 97 69 79 89 98 12 екі таңбалы сан құрауға болады ЕБҚ Ә) 11 21 31 41 12 22 32 42 13 23 33 43 14 24 34 44 16 екі таңбалы сан құрауға болады №3 есеп 1)Күн,күн, кемпірқосақ 2) Күн,күн,күн. 3) Күн,кемпірқосақ,күн 4)Кемпірқосақ,күн,күн 5)Кемпірқосақ,күн, кемпірқосақ 6)Кемпірқосақ,кемпірқосақ,күн 7) Кемпірқосақ,кемпірқосақ,кемпірқосақ 8)Кемпірқосақ,кемпірқосақ,күн. 8нұсқасы болуы мүмкін №4 есеп 1-ші бала: 4 фотосурет 2-ші бала: 4фотосурет 3-ші бала: 4фотосурет 4-ші бала: 4фотосурет 5-ші бала: 4фотосурет 4+4+4+4+4=20 Ж: Барлығы 20 фотосурет болды №5 есеп Велосипедші қай уақытта аялдады? 1100-1200 аралығында Велосипедші қанша уақыт аялдады? 12-11=1сағат Аялдағаннан кейін велосипедшінің жылдамдығы қалай өзгерді? S=22-12=10км t=13-12=1сағ V= S/t=10/1=10км\сағ. №6 есеп А) (10+15)*2=25*2=50км –екі көліктің жүріп өткен жолы 90-(10+15)*2=90-50=40км-екі ауылдың арасы ә) 90-40=50км екі көліктің жүріп өткен жолы (90-40)/2=50/2=25км\сағ –қашықтық жылдамдығы (90-40)/2-10=50/2-10=25-10=25км\сағ-бірінші көліктің жылдамдығы №7 есеп 1000 000-895=99105 325864+546879=872743 306400*503=154119200 968*547=529496 3952/52=76 33855/111=305 ФС тапсырмасы № 8 есеп Айна-13 жаста Бауыржан-8 жаста Шолпан-5 жаста Күләш-15 жаста №9 есеп. Үй тапсырмасы
Сары Қызыл Көк Қызыл Сары Қызыл
4) Сары 5) Қызыл 6) Қызыл Қызыл Сары Көк Көк Көк Сары
|
Шаттық шеңберін жасайды Үй тапсырмасын оқып береді Тапсырманы орындайды Сан құрастырады Сандар құрастырады Тапсырманы орындайды Фотосуреттер санын анықтайды Есепт ішығарады Есептерді шығарады Есептеп, тексереді Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мадақтау Дескриптор: Үй тапсырмасын орындай нұсқаларын табады-1Б Сабақ кестесін құрады-1Б ҚБ: «Асық жинау» әдісі
Дескриптор: Тапсырмаларды орындайды-1Б Сандарды құрастырады-1Б
Жарайсың!
Дескриптор: Суреттердің нұсқаларын табады-1Б Тапсырманы орындайды-1Б Дескриптор: Фотосуреттер санын анықтайды-1Б Барлығы қанша фотосуретекенін атайды-1Б Дескриптор: Графикті пайдалана алады-1Б Есеп жауабын айтады-1Б
Дескриптор: Сызбаларды пайдалана алады-1Б Есепті формула арқылы шығарады-1Б Дескриптор: Есептеу тәсілдерін біледі-1Б Дұрыстығын тексереді-1Б Дескриптор: Балалардың жасын анықтайды-1Б Тапсырманы орындай алады-1Б Дескриптор: Шарды неше тәсілмен қоюға болатынын табады-1Б Өз бетінше жұмыс жасайды-1Б «Бас,жүрек,қол» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптерлері Суреттер Сандар жазылған парақтар Сандар кеспесі Күн мен кемпірқосақ суреттері Фотоаппарат Фото суреттер Оқулық График Есеп сызбасы Суреттер Суреттер Оқулық Шарлар Кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз
















