|
Бөлімі: |
2А 10 көлеміндегі сандарды қосу және азайту |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
22.11.2024ж |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны:8 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
10 санынан азайту / Менің парталас көршім |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану; 1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
10 санынан азайтуды орындауды үйренесің. |
|
Сабақтың барысы:
|
Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Қызығушылықты ояту 0-3 |
ЫнталандыруМұғалім оқушыларды достасу туралы диалогке тартады. |
|
|
|
|
4-6 |
Өзектендіру. «Ыстық орындық» әдісі. Оқушылар сұрақтар құрастырып, орындыққа отырған оқушыға сұрақ қояды. 8 және 9 сандарын қосу кестесін сұрайды.
8 және 9 сандарын азайту кестесін сұрайды. 10 санының құрамын есімізге түсірейік. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Оқушылардың жұмысы «Шапалақтау» әдісі бойынша бағаланады. |
«Ыстық орындық» әдісі. |
|
7-10 |
Мақсат қою (мәселелік жағдаят). Бүгін біз 10 санынан азайту кестесін үйренеміз. |
Мәселелік жағдаятты түсінеді. |
|
|
|
Мағынаны тану 10-15 |
Жаңаны ашу. Оқулықтағы 1-тапсырма орындау ұсынылады. 10 санынан азайтуды қалай орындауға болады. Кестенің қалай құрылғанына назар аударады. 10 санының құрамын пайдаланып, азайтуды орындайды. 10-1=9 10-6=4 10-2=8 10-7=3 10-3=7 10-8=2 10-4=6 10-9=1 10-5=5 |
10 санын қалай қосуды және азайтуды есіне түсіреді. 10 санын қосудың кестелік жағдайларын есінде сақтайды. |
|
Оқулық, дәптер. |
|
15-20 |
Жаңаны қолдану Оқулықтағы 2-тапсырманы орындау ұсынылады. Үйшіктерден сандарды таңдап, мысалдар құрастыр. Есепте. Ол үшін 8, 9, 10 сандарының құрамын пайдаланады. |
Сандардың құрамын айтады. Есептейді. 8 – 6=2 8 – 3=5 8 – 1=7 9 – 3=6 9 – 7=2 9 – 9=0 10 – 8=2 10 – 4=6 10-9=1 |
Оқушылардың жұмысы смайл беру арқылы бағаланады. |
Оқулық, дәптер. |
|
20-25 |
Оқып-үйренгенді меңгергенін тексеру Оқулықтағы №3 тапсырманы оқушылар өзбетімен орындайды. Алдымен ауызша жұмыс жүргізіледі. 1-ден 10-ға дейінгі сандардың құрамын есіңе түсір. Кестені пайдаланып мысалдар жаз және есепте.Дәптерге жазу үлгісіне қарап, дәптеріңе орындауды ұсынады.
|
1-ден 10-ға дейінгі сандардың құрамын есіңе түсіреді. Кестені пайдаланып мысалдар жазады. 9 бен 5-тің айырымы4-ке тең.9-5=4 5 пен 4-тің қосындысы 9-ға тең. 5+4=9 |
Оқушылар тапсырманы орындау деңгейіне байланысты «Отшашу» әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды. |
Оқулық, дәптер. |
|
25-32 |
Осығандейінөтілгенматериалменжұмыс. Оқулықтағы зерттеушілік тұрғыдағы №4тапсырманы орындауды ұсынуға болады. Жобаны орындау ережесімен танысады. Жобамен жұмыс жасайды. |
Менің алғашқы жобам. Кез келген суретті салады. Оның бөліктеріне 1-ден 10-ға дейінгі сандарды жазады. 10 көлеміндегі қосу және азайтуға осынша мысал ойластырады. Түсін белгілеп көрсетеді. Досыңа осы мысалдарды есептеуді өтінеді. |
|
Оқулық, дәптер. |
|
Рефлексия 32-35 |
«Бағдаршам» әдісі. Қызыл - сабақта көп нәрсені түсінбедім, сабақтағы мәліметтер маған керек емес, сабақта белсенді бола алмадым, жауап берген жоқпын. Сары - сабақ қызықты болды, белсенді болдым, сабақта пайдалы мәліметтер алдым, орнымнан жауап бердім, бірнеше тапсырманы өзім орындадым, сабақта мен өзімді жақсы сезіндім. Жасыл - сабақта белсенді болдым, сабақта көп пайдалы мәліметтер алдым, көп жұмыс жасадым, өзіме тиісті баға алдым, маған бәрі түсінікті болды. |
Сабақ аяқталған соң балалар бағдаршамға сары, қызыл, жасыл стикерлерін жабыстырады. |
|
«Бағдаршам» әдісі. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10 санынан азайту / Менің парталас көршім Математика 1 сынып
10 санынан азайту / Менің парталас көршім Математика 1 сынып
|
Бөлімі: |
2А 10 көлеміндегі сандарды қосу және азайту |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
22.11.2024ж |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны:8 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
10 санынан азайту / Менің парталас көршім |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану; 1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
10 санынан азайтуды орындауды үйренесің. |
|
Сабақтың барысы:
|
Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Қызығушылықты ояту 0-3 |
ЫнталандыруМұғалім оқушыларды достасу туралы диалогке тартады. |
|
|
|
|
4-6 |
Өзектендіру. «Ыстық орындық» әдісі. Оқушылар сұрақтар құрастырып, орындыққа отырған оқушыға сұрақ қояды. 8 және 9 сандарын қосу кестесін сұрайды.
8 және 9 сандарын азайту кестесін сұрайды. 10 санының құрамын есімізге түсірейік. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Оқушылардың жұмысы «Шапалақтау» әдісі бойынша бағаланады. |
«Ыстық орындық» әдісі. |
|
7-10 |
Мақсат қою (мәселелік жағдаят). Бүгін біз 10 санынан азайту кестесін үйренеміз. |
Мәселелік жағдаятты түсінеді. |
|
|
|
Мағынаны тану 10-15 |
Жаңаны ашу. Оқулықтағы 1-тапсырма орындау ұсынылады. 10 санынан азайтуды қалай орындауға болады. Кестенің қалай құрылғанына назар аударады. 10 санының құрамын пайдаланып, азайтуды орындайды. 10-1=9 10-6=4 10-2=8 10-7=3 10-3=7 10-8=2 10-4=6 10-9=1 10-5=5 |
10 санын қалай қосуды және азайтуды есіне түсіреді. 10 санын қосудың кестелік жағдайларын есінде сақтайды. |
|
Оқулық, дәптер. |
|
15-20 |
Жаңаны қолдану Оқулықтағы 2-тапсырманы орындау ұсынылады. Үйшіктерден сандарды таңдап, мысалдар құрастыр. Есепте. Ол үшін 8, 9, 10 сандарының құрамын пайдаланады. |
Сандардың құрамын айтады. Есептейді. 8 – 6=2 8 – 3=5 8 – 1=7 9 – 3=6 9 – 7=2 9 – 9=0 10 – 8=2 10 – 4=6 10-9=1 |
Оқушылардың жұмысы смайл беру арқылы бағаланады. |
Оқулық, дәптер. |
|
20-25 |
Оқып-үйренгенді меңгергенін тексеру Оқулықтағы №3 тапсырманы оқушылар өзбетімен орындайды. Алдымен ауызша жұмыс жүргізіледі. 1-ден 10-ға дейінгі сандардың құрамын есіңе түсір. Кестені пайдаланып мысалдар жаз және есепте.Дәптерге жазу үлгісіне қарап, дәптеріңе орындауды ұсынады.
|
1-ден 10-ға дейінгі сандардың құрамын есіңе түсіреді. Кестені пайдаланып мысалдар жазады. 9 бен 5-тің айырымы4-ке тең.9-5=4 5 пен 4-тің қосындысы 9-ға тең. 5+4=9 |
Оқушылар тапсырманы орындау деңгейіне байланысты «Отшашу» әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды. |
Оқулық, дәптер. |
|
25-32 |
Осығандейінөтілгенматериалменжұмыс. Оқулықтағы зерттеушілік тұрғыдағы №4тапсырманы орындауды ұсынуға болады. Жобаны орындау ережесімен танысады. Жобамен жұмыс жасайды. |
Менің алғашқы жобам. Кез келген суретті салады. Оның бөліктеріне 1-ден 10-ға дейінгі сандарды жазады. 10 көлеміндегі қосу және азайтуға осынша мысал ойластырады. Түсін белгілеп көрсетеді. Досыңа осы мысалдарды есептеуді өтінеді. |
|
Оқулық, дәптер. |
|
Рефлексия 32-35 |
«Бағдаршам» әдісі. Қызыл - сабақта көп нәрсені түсінбедім, сабақтағы мәліметтер маған керек емес, сабақта белсенді бола алмадым, жауап берген жоқпын. Сары - сабақ қызықты болды, белсенді болдым, сабақта пайдалы мәліметтер алдым, орнымнан жауап бердім, бірнеше тапсырманы өзім орындадым, сабақта мен өзімді жақсы сезіндім. Жасыл - сабақта белсенді болдым, сабақта көп пайдалы мәліметтер алдым, көп жұмыс жасадым, өзіме тиісті баға алдым, маған бәрі түсінікті болды. |
Сабақ аяқталған соң балалар бағдаршамға сары, қызыл, жасыл стикерлерін жабыстырады. |
|
«Бағдаршам» әдісі. |
шағым қалдыра аласыз














