Бекітемін:
|
Бөлім: |
10.3С Туынды |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Туынды табу ережелері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.4.1.21 - дифференциалдаудың ережелерін білу және қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
-дифференциалдаудың ережелерін біледі; -дифференциалдаудың ережелерін тұжырымдайды; -дифференциалдаудың ережелерін біле және қолданады |
|
Құндылықтар:
|
Жасампаздық және жаңашылдық -Оқу міндеттерін шешудің оңтайлы тәсілдерін таба білу, ол үшін жаңаны қолдану және бұрыннан таныс алгоритмдерді біріктіру, оларды стандартты емес есептерді шешуде қолдану. -Сыни тұрғыдан ойлау, сенімді ғылыми ақпаратты анықтау және ғылымға қарсы түсініктерді сыни көзқарастың болуы |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. Ұжымдық жұмыс. 6 мин. |
а) Ұйымдастыру кезеңі -Сәлемдесу,түгелдеу,кеспе қағазға (1,2,3,4)сан жазып , соны таңдау арқылы топқа бөлу. Үй тапсырмасын өзін-өзі тексеру әдіспен бағалау.(A,B,C арқылы бағалайды)жауаптар тақтада көрсетіледі. Сабақ мақсатын оқушылармен бірге ашу. «Тарсио »әдісі бойынша формулаларды сәйкестендіреді(формуланың берілуі мен жауабы қиып бөліп тасталынған) |
Мақсаты: Оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл -күйін көтереді, бауырмалдығын оятады.
|
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Тақта Оқу құралдары
|
|
|
Сабақтың ортасы
Ұжымдық жұмыс. 13 мин. «Джиксо» әдісі
|
Жана сабак
Оқушылармен бірге сабақ мақсатын ашу; «Стоп кадр әдісі бойынша бірінші топтың дәлелдеген жарты есебін екінші топ жалғастырады. 1-4 топпен, 2-3 топқа есептерін түсіндіреді, +,- арқылы бағалайды) жауаптар тақтада слайдта көрсетіледі Ерте шығарып қойған оқушылар қажеттілікті талап ететін оқушыларға түсіндіреді. |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады
|
ДК экраны
Сұрақтар топтамасы. Оқулық10-сынып.
|
||
|
8 мин.
Жеке жұмыс.
|
Ойлан.Жұптас.Бөліс (әдісі бойынша оқушылар алдымен жеке сосын
жұппен кейін топпен талқылайды) Мұғалім жарайсың, жақсы,талпын деп
бағалайды. 1мысал Егер cos 5/13 жəне 0 болса, онда tg өрнегінің мəнін табыңыз.
Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Қарқын» тәсілі көрініс табады. Ерекше білімді қажет ететін оқушыларға көмек көрсету. |
Түсінбеген тапсырмаларды бір- біріне түсіндіреді. Топтар келесі топтың тапсырмасын алмасып тексереді.
|
Дескриптор: 1.Өрнекті түрлендіреді. 2.мәнін табады. Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады .
|
постер |
|
|
Жеке жұмыс. 8 мин. |
|
Берілген тапсырма бойынша есепті орындайды |
Дескриптор: -туындысын табады Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
ДК экраны 10-сынып оқулығы. Шыныбеков «Атамұра» 2019 |
|
|
Жеке жұмыс. 5 мин.
|
|
Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. |
Дескриптор: -формуланы тұжырымдайды; -туындысын табады. Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
Алгебра: Жалпы білім беретін мектептің10- сыныбына арналған оқулық. 3- басылымы. – Алматы: Атамұра, 2019. |
|
|
Сабақтың соңы.
Ой толғаныс. Рефлексия
5 мин. |
Сабақтың соңында алған білімдері бойынша қорытынды математикалық тест (2 тапсырма) аламын. Жауаптар тақтада корсетіледі 1.1-sin2a Өрнегін ықшамдаңыз a)cos2a ә)sin2a б)tg2 a 2 Есептеңіз 1+sin 300+sin2300+sin3300 a)0 ә)1/2 б)15/8 Сабақ бойынша рефлексия: Бес саусақ әдісі бойынша (бас бармаққа- қызықты сәттер,Сұқ саусаққа-түсінгенін,ортаңғы-қиын болғанын,төртінші саусақ –бағасын,шынашақ-білгісі келетінін жазады) Үйге тапсырма:№427,№431
|
Кері байланыс“бағдаршам әдісі” бойынша барлығы дұрыс болса қызылға,бір қате болса жасылга,дұрысы жоқ болса қызылға стикер жапсырады Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау. Тиімділігі: Оқушы алған білімін жинақтап, саралай білуге дағдыланады. Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрініс табады. |
Дескриптор: -Өрнекті ыкшамдайды -есептейді «Жалғасын тап» әдісі бойынша берілген тапсырманы толық орындайды. Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
ДК экраны 10-сынып оқулығы.
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10 сынып алгебра 3 тоқсан 29 сабақ Туынды табу ережелері
Бекітемін:
|
Бөлім: |
10.3С Туынды |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Туынды табу ережелері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.4.1.21 - дифференциалдаудың ережелерін білу және қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
-дифференциалдаудың ережелерін біледі; -дифференциалдаудың ережелерін тұжырымдайды; -дифференциалдаудың ережелерін біле және қолданады |
|
Құндылықтар:
|
Жасампаздық және жаңашылдық -Оқу міндеттерін шешудің оңтайлы тәсілдерін таба білу, ол үшін жаңаны қолдану және бұрыннан таныс алгоритмдерді біріктіру, оларды стандартты емес есептерді шешуде қолдану. -Сыни тұрғыдан ойлау, сенімді ғылыми ақпаратты анықтау және ғылымға қарсы түсініктерді сыни көзқарастың болуы |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. Ұжымдық жұмыс. 6 мин. |
а) Ұйымдастыру кезеңі -Сәлемдесу,түгелдеу,кеспе қағазға (1,2,3,4)сан жазып , соны таңдау арқылы топқа бөлу. Үй тапсырмасын өзін-өзі тексеру әдіспен бағалау.(A,B,C арқылы бағалайды)жауаптар тақтада көрсетіледі. Сабақ мақсатын оқушылармен бірге ашу. «Тарсио »әдісі бойынша формулаларды сәйкестендіреді(формуланың берілуі мен жауабы қиып бөліп тасталынған) |
Мақсаты: Оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл -күйін көтереді, бауырмалдығын оятады.
|
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Тақта Оқу құралдары
|
|
|
Сабақтың ортасы
Ұжымдық жұмыс. 13 мин. «Джиксо» әдісі
|
Жана сабак
Оқушылармен бірге сабақ мақсатын ашу; «Стоп кадр әдісі бойынша бірінші топтың дәлелдеген жарты есебін екінші топ жалғастырады. 1-4 топпен, 2-3 топқа есептерін түсіндіреді, +,- арқылы бағалайды) жауаптар тақтада слайдта көрсетіледі Ерте шығарып қойған оқушылар қажеттілікті талап ететін оқушыларға түсіндіреді. |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады
|
ДК экраны
Сұрақтар топтамасы. Оқулық10-сынып.
|
||
|
8 мин.
Жеке жұмыс.
|
Ойлан.Жұптас.Бөліс (әдісі бойынша оқушылар алдымен жеке сосын
жұппен кейін топпен талқылайды) Мұғалім жарайсың, жақсы,талпын деп
бағалайды. 1мысал Егер cos 5/13 жəне 0 болса, онда tg өрнегінің мəнін табыңыз.
Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Қарқын» тәсілі көрініс табады. Ерекше білімді қажет ететін оқушыларға көмек көрсету. |
Түсінбеген тапсырмаларды бір- біріне түсіндіреді. Топтар келесі топтың тапсырмасын алмасып тексереді.
|
Дескриптор: 1.Өрнекті түрлендіреді. 2.мәнін табады. Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады .
|
постер |
|
|
Жеке жұмыс. 8 мин. |
|
Берілген тапсырма бойынша есепті орындайды |
Дескриптор: -туындысын табады Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
ДК экраны 10-сынып оқулығы. Шыныбеков «Атамұра» 2019 |
|
|
Жеке жұмыс. 5 мин.
|
|
Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. |
Дескриптор: -формуланы тұжырымдайды; -туындысын табады. Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
Алгебра: Жалпы білім беретін мектептің10- сыныбына арналған оқулық. 3- басылымы. – Алматы: Атамұра, 2019. |
|
|
Сабақтың соңы.
Ой толғаныс. Рефлексия
5 мин. |
Сабақтың соңында алған білімдері бойынша қорытынды математикалық тест (2 тапсырма) аламын. Жауаптар тақтада корсетіледі 1.1-sin2a Өрнегін ықшамдаңыз a)cos2a ә)sin2a б)tg2 a 2 Есептеңіз 1+sin 300+sin2300+sin3300 a)0 ә)1/2 б)15/8 Сабақ бойынша рефлексия: Бес саусақ әдісі бойынша (бас бармаққа- қызықты сәттер,Сұқ саусаққа-түсінгенін,ортаңғы-қиын болғанын,төртінші саусақ –бағасын,шынашақ-білгісі келетінін жазады) Үйге тапсырма:№427,№431
|
Кері байланыс“бағдаршам әдісі” бойынша барлығы дұрыс болса қызылға,бір қате болса жасылга,дұрысы жоқ болса қызылға стикер жапсырады Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау. Тиімділігі: Оқушы алған білімін жинақтап, саралай білуге дағдыланады. Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрініс табады. |
Дескриптор: -Өрнекті ыкшамдайды -есептейді «Жалғасын тап» әдісі бойынша берілген тапсырманы толық орындайды. Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
ДК экраны 10-сынып оқулығы.
|
|
шағым қалдыра аласыз





