|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 11 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Ананың аялы алақаны |
|
|
Құндылықты дарыту |
Оқушыларға ана махаббатының шексіздігін түсіндіру. Анаға деген сүйіспеншілік, құрмет сезімдерін арттыру. Балаларды мейірімділікке, қамқорлыққа, ізеттілікке тәрбиелеу. |
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
«ӘРЕКЕТСІЗДІК ПЕН СЕРІКТЕСТІК ЖАУАПКЕРШІЛІГІ» |
|
|
Мақсаты |
Сабақтың мақсаты: қылмысқа қатысушылық ұғымын енгізу; топтық қылмыстық әрекетке қатысушылардың негізгі рольдерін зерттеу; топтық қылмысқа қатысушылардың жауапкершілік дәрежесін анықтау; білім алушылардың теориялық білімдерін заңды фактілерді талдауға қолдану дағдыларын дамыту. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Құрметті ұстаздар, оқушылар! Бүгінгі тәрбие сағаты – әлемдегі ең аяулы жан, Ана туралы. «Ана» – тек бір сөз ғана емес, ол мейірімнің, махаббаттың, қамқорлықтың символы. Біз бүгін ананың аялы алақаны туралы әңгімелесіп, өлеңдер оқып, шығармашылық жұмыстар орындаймыз.
«Анадегенкім?» тақырыбындаойларынайту. «Меніңанам...» сөйлемінаяқтауарқылыанатуралыөзойларынжеткізу. |
Мақал-мәтелдерсайысы Оқушыларанатуралымақал-мәтелдерайтыпжарысады. Мысалы: «АнаңдыМеккегеүшретарқалапапарсаң да, қарызыңдыөтейалмайсың.» «Анаңдықадірлемесең, өмірдебағыңжанбас.» |
|
презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Шығармашылық тапсырма: Өлең шығару немесе эссе жазу: «Менің анам – менің тірегім». Сурет салу: «Ананыңаялыалақаны» тақырыбында. Аналартуралыбейнероликкөрсету Анатуралышағындеректі фильм немесебейнероликтамашалау. Ситуациялықтапсырма: Оқушыларғаөмірлікжағдаяттарберіледі. Мысалы: Анаңауырыпқалды, сен не істейсің? Ата-анаңдықалайқуантуғаболады? |
Анатуралыөлеңоқу. «Ана» тақырыбындамақал-мәтелдерайту. Анағаарнапәнорындау (мысалы, «Анашым» әні). 4. «Жүректенжүрекке» (ой бөлісу) Оқушылараналарғаарнағантілектерінайтып, жүрекшелергежазып, арнайыплакатқаіледі. |
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|
Сабақтың соңы |
Оқушылардың ой-толғауы: Бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөлісу. «Мен анамды қалай қуантуға болады?» деген сұраққа жауап жазу. Мұғалімнің сөзі: Ана – біздің өміріміздің шамшырағы. Оларды әрқашан қадірлеп, сыйлау – біздің басты міндетіміз. Сабақты аяқтау: Оқушылар анаға арнап жылы тілектерін жазып, қабырғаға іледі. Анағаарналғанәнорындалады (мысалы, «Анатуралыжыр»). |
«Ананыңалақаны» аттыбейнероликкөрсету.
Оқушылардыңалғанәсерлерітуралыпікіралмасу. |
|
презентация |
|
Қауіпсіздік сабағы |
«ӘРЕКЕТСІЗДІК ПЕН СЕРІКТЕСТІК ЖАУАПКЕРШІЛІГІ»
Сабақтың мақсаты: қылмысқа қатысушылық ұғымын енгізу; топтық қылмыстық әрекетке қатысушылардың негізгі рольдерін зерттеу; топтық қылмысқа қатысушылардың жауапкершілік дәрежесін анықтау; білім алушылардың теориялық білімдерін заңды фактілерді талдауға қолдану дағдыларын дамыту. Негізгіміндеттері:
Сабақтыңбарысы 1. Кіріспе(2 мин) Кәмелеткетолғанбалаларқатысатынәрекеттерқылмыссипатындаболуымүмкіннемесетерісқылықретіндеқарастырылуымүмкін. Қылмыс та, терісқылық та заңбұзушылық. Екіжағдайда да олардыжасағанадамқылмыскер. Бүкілқоғамғақауіптіәрекеттерқылмыс; қылмыстардыңнақтытізіміҚылмыстықкодекстекөрсетілген. Балағақайуақыттаойын-сауықмекемелері мен үйдентысжерлергебаруғатыйымсалынады? Баланыңзаңдыөкілдерініңертіпжүруінсізтүнгіуақытта (сағат 22-ден таңғы 6-ға дейін) ойын-сауықмекемелеріндеболуына, солсияқтыондажіберілуінетыйымсалынады.
Сағат 23.00-ден таңертеңгі 6.00-ге дейінкәмелеткетолмағандарғазаңдыөкілдерініңертіпжүруінсізкөшедеболуынатыйымсалынады. Егербұлуақыттабалаларүйдіңауласындағыорындықтаотырса, қоқыстардыкешкіуақытташығарса, өзітұрғанүйден 5 метр қашықтықтаорналасқандүкенге барса, полиция оны табудыңсебебінанықтауға, заңдыөкілдерінқұруға, олардыуақытылыанықтаумүмкіндігіболмағанжағдайда, кәмелеткетолмағанадамдыоныңзаңдыөкілдерін табу жөніндегікелесішараларүшін полиция органынажеткізудіқамтамасызетугеміндетті. Заңдыөкілдер, мекемеиелеріқандайжауапкершіліккетартылады. Ата-аналарға, заңдыөкілдергекәмелеткетолмағанбалалардыңзаңдыөкілдерінсізтүндеойын-сауықмекемелерінденемесеүйдентысжерлердежүргеніүшін:
Егерұқсас факт жылішінде қайталанса, 7АЕКкөлеміндеайыппұлқарастырылған. Баланы тиістіемесуақыттаболғаныүшінойын-сауықмекемесініңиелеріне де айыппұлсалынады. Айыппұлдыңмөлшеріқұқықбұзушыныңмәртебесіне, сондай-аққұқықбұзушыныңжылішіндеосындайбұзушылықүшінбұрынжауапқатартылғантартылмағанынабайланысты. Айыппұліс-әрекеттітоқтатуменнемесебелгілібірқызметтүріменбіргеқолданылуымүмкін. 2. Негізгібөлім (6 мин): Рольдікойын: «Адал болу!». Қатысушыларсеріктесболыпбіргеатқарады. Сұрақ-жауап:
3.Қорытынды. Пайдалысілтеме: https://youtu.be/NHWYVHBHch4?si=eO08802OqPxTp3wt |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
11 сынып Ананың аялы алақаны ӘРЕКЕТСІЗДІК ПЕН СЕРІКТЕСТІК ЖАУАПКЕРШІЛІГІ тәрбие сағаты қмж
11 сынып Ананың аялы алақаны ӘРЕКЕТСІЗДІК ПЕН СЕРІКТЕСТІК ЖАУАПКЕРШІЛІГІ тәрбие сағаты қмж
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 11 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Ананың аялы алақаны |
|
|
Құндылықты дарыту |
Оқушыларға ана махаббатының шексіздігін түсіндіру. Анаға деген сүйіспеншілік, құрмет сезімдерін арттыру. Балаларды мейірімділікке, қамқорлыққа, ізеттілікке тәрбиелеу. |
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
«ӘРЕКЕТСІЗДІК ПЕН СЕРІКТЕСТІК ЖАУАПКЕРШІЛІГІ» |
|
|
Мақсаты |
Сабақтың мақсаты: қылмысқа қатысушылық ұғымын енгізу; топтық қылмыстық әрекетке қатысушылардың негізгі рольдерін зерттеу; топтық қылмысқа қатысушылардың жауапкершілік дәрежесін анықтау; білім алушылардың теориялық білімдерін заңды фактілерді талдауға қолдану дағдыларын дамыту. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Құрметті ұстаздар, оқушылар! Бүгінгі тәрбие сағаты – әлемдегі ең аяулы жан, Ана туралы. «Ана» – тек бір сөз ғана емес, ол мейірімнің, махаббаттың, қамқорлықтың символы. Біз бүгін ананың аялы алақаны туралы әңгімелесіп, өлеңдер оқып, шығармашылық жұмыстар орындаймыз.
«Анадегенкім?» тақырыбындаойларынайту. «Меніңанам...» сөйлемінаяқтауарқылыанатуралыөзойларынжеткізу. |
Мақал-мәтелдерсайысы Оқушыларанатуралымақал-мәтелдерайтыпжарысады. Мысалы: «АнаңдыМеккегеүшретарқалапапарсаң да, қарызыңдыөтейалмайсың.» «Анаңдықадірлемесең, өмірдебағыңжанбас.» |
|
презентация |
|
Сабақтың ортасы |
Шығармашылық тапсырма: Өлең шығару немесе эссе жазу: «Менің анам – менің тірегім». Сурет салу: «Ананыңаялыалақаны» тақырыбында. Аналартуралыбейнероликкөрсету Анатуралышағындеректі фильм немесебейнероликтамашалау. Ситуациялықтапсырма: Оқушыларғаөмірлікжағдаяттарберіледі. Мысалы: Анаңауырыпқалды, сен не істейсің? Ата-анаңдықалайқуантуғаболады? |
Анатуралыөлеңоқу. «Ана» тақырыбындамақал-мәтелдерайту. Анағаарнапәнорындау (мысалы, «Анашым» әні). 4. «Жүректенжүрекке» (ой бөлісу) Оқушылараналарғаарнағантілектерінайтып, жүрекшелергежазып, арнайыплакатқаіледі. |
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|
Сабақтың соңы |
Оқушылардың ой-толғауы: Бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөлісу. «Мен анамды қалай қуантуға болады?» деген сұраққа жауап жазу. Мұғалімнің сөзі: Ана – біздің өміріміздің шамшырағы. Оларды әрқашан қадірлеп, сыйлау – біздің басты міндетіміз. Сабақты аяқтау: Оқушылар анаға арнап жылы тілектерін жазып, қабырғаға іледі. Анағаарналғанәнорындалады (мысалы, «Анатуралыжыр»). |
«Ананыңалақаны» аттыбейнероликкөрсету.
Оқушылардыңалғанәсерлерітуралыпікіралмасу. |
|
презентация |
|
Қауіпсіздік сабағы |
«ӘРЕКЕТСІЗДІК ПЕН СЕРІКТЕСТІК ЖАУАПКЕРШІЛІГІ»
Сабақтың мақсаты: қылмысқа қатысушылық ұғымын енгізу; топтық қылмыстық әрекетке қатысушылардың негізгі рольдерін зерттеу; топтық қылмысқа қатысушылардың жауапкершілік дәрежесін анықтау; білім алушылардың теориялық білімдерін заңды фактілерді талдауға қолдану дағдыларын дамыту. Негізгіміндеттері:
Сабақтыңбарысы 1. Кіріспе(2 мин) Кәмелеткетолғанбалаларқатысатынәрекеттерқылмыссипатындаболуымүмкіннемесетерісқылықретіндеқарастырылуымүмкін. Қылмыс та, терісқылық та заңбұзушылық. Екіжағдайда да олардыжасағанадамқылмыскер. Бүкілқоғамғақауіптіәрекеттерқылмыс; қылмыстардыңнақтытізіміҚылмыстықкодекстекөрсетілген. Балағақайуақыттаойын-сауықмекемелері мен үйдентысжерлергебаруғатыйымсалынады? Баланыңзаңдыөкілдерініңертіпжүруінсізтүнгіуақытта (сағат 22-ден таңғы 6-ға дейін) ойын-сауықмекемелеріндеболуына, солсияқтыондажіберілуінетыйымсалынады.
Сағат 23.00-ден таңертеңгі 6.00-ге дейінкәмелеткетолмағандарғазаңдыөкілдерініңертіпжүруінсізкөшедеболуынатыйымсалынады. Егербұлуақыттабалаларүйдіңауласындағыорындықтаотырса, қоқыстардыкешкіуақытташығарса, өзітұрғанүйден 5 метр қашықтықтаорналасқандүкенге барса, полиция оны табудыңсебебінанықтауға, заңдыөкілдерінқұруға, олардыуақытылыанықтаумүмкіндігіболмағанжағдайда, кәмелеткетолмағанадамдыоныңзаңдыөкілдерін табу жөніндегікелесішараларүшін полиция органынажеткізудіқамтамасызетугеміндетті. Заңдыөкілдер, мекемеиелеріқандайжауапкершіліккетартылады. Ата-аналарға, заңдыөкілдергекәмелеткетолмағанбалалардыңзаңдыөкілдерінсізтүндеойын-сауықмекемелерінденемесеүйдентысжерлердежүргеніүшін:
Егерұқсас факт жылішінде қайталанса, 7АЕКкөлеміндеайыппұлқарастырылған. Баланы тиістіемесуақыттаболғаныүшінойын-сауықмекемесініңиелеріне де айыппұлсалынады. Айыппұлдыңмөлшеріқұқықбұзушыныңмәртебесіне, сондай-аққұқықбұзушыныңжылішіндеосындайбұзушылықүшінбұрынжауапқатартылғантартылмағанынабайланысты. Айыппұліс-әрекеттітоқтатуменнемесебелгілібірқызметтүріменбіргеқолданылуымүмкін. 2. Негізгібөлім (6 мин): Рольдікойын: «Адал болу!». Қатысушыларсеріктесболыпбіргеатқарады. Сұрақ-жауап:
3.Қорытынды. Пайдалысілтеме: https://youtu.be/NHWYVHBHch4?si=eO08802OqPxTp3wt |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













