Сабақ жоспары:
Тексерілді: -------------------------------------
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы бөлім |
Мектебі: И.Журба атындағы жалпы орта мектебі |
|||||
|
Күні:4.12.2018 жыл |
Мұғалімнің аты-жөні:Саметова Т.Т |
|||||
|
Сынып 9ә |
Қатысқандар: |
Қатыспаған-дар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
1920 – 1930 жылдардағы Қазақстандағы мәдениет |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1920-1930 жылдардағы Қазақстан мəдениеті, қоғамдық өмір |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||
|
1920-1930 жылдардағы Қазақстан мəдениеті жайлы біледі.Қазақ кеңестік өнерінің қашан қалыптасқанын біледі. |
||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||
|
Сауатсыздықты жоюдағы кедергілерді талқылайды. |
||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||
|
Қазақ кеңес өнерінің қалыптасуын, халыққа білім беру саласындағы жетістіктерін талдайды. |
||||||
|
Бағалау критерийі |
1920-1930 жылдардағы Қазақстан мəдениеті жайлы біледі.Қазақ кеңестік өнерінің қашан қалыптасқанын біледі |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: Мәтіндегі негізгі бөліктерге көзқарасын білдіреді және пікір-таласқа түседі. Бірлескен оқуда ақпаратты талдайды, салыс-тырады, сипаттайды, өз сөзімен айтады. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер |
|||||
|
Сыныптағы диалог\жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер |
||||||
|
|
||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Сын тұрғысынан ойлау, топтық, жұптық жұмыста ынтымақтасу, бір- біріне құрметпен қарау,жауапкершілікті ұғыну, білім алуға дайын болу |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
әдебиет |
|||||
|
Алдыңғы оқу |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 8 мин Сабақтың ортасы 25 мин Сабақтың соңы 5 мин 2 мин |
|
Ұйымдастыру кезеңі
Үй тапсырмасы «Аралдар» әдісі арқылы сұралады себептері? Қазақстан аумағындағы Кеңестік «еңбекпен түзеу» лагерлері. . Не ? Нені ? Неге ? Неде ? Немен ? Неліктен ? Бағалау. «Егер 5 минутыңыз болса» Оқушыларға бейнежазба көрсету АКТ көмегімен «1920-1930 жылдардағы Қазақстан мəдениеті» тақырыбында бейнежазба көрсету Ой қозғау мақсатында сұрақ қою:
Сұраққа жауап беру арқылы сабақтың тақырыбы және мақсаты айқындалады.. Топтық жұмыс «Графикалық органайзер» әдісімен мәтінмен жұмыс (қосымша 1) 1 топ: Сауатсыздықты жою 2 топ: Жоғарғы оқу орындары. 3 топ: Ғылыми-зерттеу мекемелері. Кері байланыс орнату. « 2 жұлдыз – 1 ұсыныс » арқылы бағалау Жұптық жұмыс. «РАФТ» әдісі арқылы жұптық жұмыс жасалады Смайликтер арқылы бағалау «Үздік жұп» әдісі Топтағы оқушылар екі-екіден жұптасады да,берілген үзіндіні оқиды. Осы үзіндінің мазмұнына сай тақырып қояды. Ең үздік,жақсы деген тақырып таңдап алынады. Қ.Б. Екі топ бірін-бірі бағалайды Рефлексия Кері байланыс «бес саусақ»
Үйге тапсырма: §24– оқып келу. |
Интер. тақта АКТ Оқулық
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіріуді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||
|
Топтық, жұптық жұмыстар барысында ашық сұрақтар тастау арқылы оқушылардың өз ойларын анық жеткізе білуге дағдыландыру. Топтық, жұптық жұмыста Кестемен жұмыс әдісі арқылы жадаяттық тапсырмалар орындайды. |
Жұптық жұмыс орындауда оқушыларды мұғалім тарапынан бағаланады, топтық жұмыс жүргізуде “Екі жұлдыз, бір ұсыныс”, “Бағдаршам” мұғалім тарапынан арқылы бағаланады. Кері байланыста “Пирамида” әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді |
|
||||
|
Рефлексия Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.Топтық жұмыста оқушылардың СТО әдісін қолдануда 2. Жұптық жұмыс жүргізуде әдісі Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқулар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? 1 |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1920-1930 жж Қазақстан мәдениеті
1920-1930 жж Қазақстан мәдениеті
Сабақ жоспары:
Тексерілді: -------------------------------------
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы бөлім |
Мектебі: И.Журба атындағы жалпы орта мектебі |
|||||
|
Күні:4.12.2018 жыл |
Мұғалімнің аты-жөні:Саметова Т.Т |
|||||
|
Сынып 9ә |
Қатысқандар: |
Қатыспаған-дар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
1920 – 1930 жылдардағы Қазақстандағы мәдениет |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1920-1930 жылдардағы Қазақстан мəдениеті, қоғамдық өмір |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||
|
1920-1930 жылдардағы Қазақстан мəдениеті жайлы біледі.Қазақ кеңестік өнерінің қашан қалыптасқанын біледі. |
||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||
|
Сауатсыздықты жоюдағы кедергілерді талқылайды. |
||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||
|
Қазақ кеңес өнерінің қалыптасуын, халыққа білім беру саласындағы жетістіктерін талдайды. |
||||||
|
Бағалау критерийі |
1920-1930 жылдардағы Қазақстан мəдениеті жайлы біледі.Қазақ кеңестік өнерінің қашан қалыптасқанын біледі |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: Мәтіндегі негізгі бөліктерге көзқарасын білдіреді және пікір-таласқа түседі. Бірлескен оқуда ақпаратты талдайды, салыс-тырады, сипаттайды, өз сөзімен айтады. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер |
|||||
|
Сыныптағы диалог\жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер |
||||||
|
|
||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Сын тұрғысынан ойлау, топтық, жұптық жұмыста ынтымақтасу, бір- біріне құрметпен қарау,жауапкершілікті ұғыну, білім алуға дайын болу |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
әдебиет |
|||||
|
Алдыңғы оқу |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 8 мин Сабақтың ортасы 25 мин Сабақтың соңы 5 мин 2 мин |
|
Ұйымдастыру кезеңі
Үй тапсырмасы «Аралдар» әдісі арқылы сұралады себептері? Қазақстан аумағындағы Кеңестік «еңбекпен түзеу» лагерлері. . Не ? Нені ? Неге ? Неде ? Немен ? Неліктен ? Бағалау. «Егер 5 минутыңыз болса» Оқушыларға бейнежазба көрсету АКТ көмегімен «1920-1930 жылдардағы Қазақстан мəдениеті» тақырыбында бейнежазба көрсету Ой қозғау мақсатында сұрақ қою:
Сұраққа жауап беру арқылы сабақтың тақырыбы және мақсаты айқындалады.. Топтық жұмыс «Графикалық органайзер» әдісімен мәтінмен жұмыс (қосымша 1) 1 топ: Сауатсыздықты жою 2 топ: Жоғарғы оқу орындары. 3 топ: Ғылыми-зерттеу мекемелері. Кері байланыс орнату. « 2 жұлдыз – 1 ұсыныс » арқылы бағалау Жұптық жұмыс. «РАФТ» әдісі арқылы жұптық жұмыс жасалады Смайликтер арқылы бағалау «Үздік жұп» әдісі Топтағы оқушылар екі-екіден жұптасады да,берілген үзіндіні оқиды. Осы үзіндінің мазмұнына сай тақырып қояды. Ең үздік,жақсы деген тақырып таңдап алынады. Қ.Б. Екі топ бірін-бірі бағалайды Рефлексия Кері байланыс «бес саусақ»
Үйге тапсырма: §24– оқып келу. |
Интер. тақта АКТ Оқулық
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіріуді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||
|
Топтық, жұптық жұмыстар барысында ашық сұрақтар тастау арқылы оқушылардың өз ойларын анық жеткізе білуге дағдыландыру. Топтық, жұптық жұмыста Кестемен жұмыс әдісі арқылы жадаяттық тапсырмалар орындайды. |
Жұптық жұмыс орындауда оқушыларды мұғалім тарапынан бағаланады, топтық жұмыс жүргізуде “Екі жұлдыз, бір ұсыныс”, “Бағдаршам” мұғалім тарапынан арқылы бағаланады. Кері байланыста “Пирамида” әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді |
|
||||
|
Рефлексия Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.Топтық жұмыста оқушылардың СТО әдісін қолдануда 2. Жұптық жұмыс жүргізуде әдісі Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқулар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? 1 |
||||||
шағым қалдыра аласыз

















