№5 Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
№19 жалпы орта білім беретін мектеп
Математика пәнінен
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
1-тоқсан
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Сулейменова Асель Сериковна |
|
|
Күні: 11.11.24 |
|
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: 2 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
9,10 сандарының құрамы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.1.2** біртаңбалы сандарды және 10 санын оқу, жазу және салыстыру; 1.1.1.3** біртаңбалы сандардың құрамын анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
біртаңбалы сандарды оқисың, жазады және салыстырасың; біртаңбалы сандардың құрамын анықтайсың; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі -Сәлемдесу -Оқу құралдарын түгендеу Психологиялық ахуал қалыптастыру. Арнайы педагог санамақты оқушылармен бірге айтады. Бір дегенім –
білім |
Оқушылар арнайы педагогмен амандасады. Оқу құралдарын түгендейді. Санамақты бірге айтады. |
Ауызша мадақтама айту:
|
Жұмыс дәптері, қалам, түрлі-түсті қарындаш, оқулықтар. |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: «9,10 сандарының құрамы» Сабақ мақсатын хабарлау: Бүгінгі сабақта 9 санының құрамын анықтауды, жазуды үйренетін боласыңдар. «Миға шабуыл» стратегиясы. «Тоғыз» санын қалай алуға болатынын түсіндіріңдер.
Арнайы педагог 9 цифрын тақтада, дәптерде жазып көрсетеді. А Есіңе сақта!
Айтамыз: Тоғыз – бұл 1және 8 Тоғыз – бұл 2 және 7 Тоғыз – бұл 3 және 6 Тоғыз – бұл 4 және 5
Тапсырманы тәжірибе жүзінде орындаймыз. Партаға 8 санау таяқшасын қой. Тағы да бір таяқшаны қос. Барлығы неше таяқша болды? 9 таяқшаны қалай алдың?
Арнайы педагог: ендеше жаңа ақпаратты пайдаланып тапсырмалар орындаймыз. |
Оқушылар сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. Жаңа тақырып бойынша, қажетті мәліметтерді есіңе сақтайды. Сандық кесіндіде 8 санынан оң жаққа бір қадам жасадық. Оқушылар 8 санын 1-ге арттырғаннан 9 саны алынады деп түсіндіреді. |
Жарайсың! |
|
|
|
1-тапсырма. Суретке назар аудар. Заттарды сана. Олардың санын салыстыр және жаз.
Екі суретті алып, оларды заттарды санап, сандарды салыстырады. Ыдыс нешеу? (6) Қайшы нешеу? (5) Қылқалам нешеу (9) Оларды салыстыр. |
Оқушылар заттарды санап, салыстырады. 9 > 6 5 < 6 9 > 5 6 < 9 6 > 5 5 < 9 |
Тамаша! |
|
|
|
2-тапсырма. Әр суретке сәйкес сандардың қосындысы мен айырмасын таңда. Оны есептеп жаз.
|
Оқушылар суретке сәйкес жазбаны таңдайды. Есептеуді орындайды, жазады. |
Сенің қолыңнан келеді! |
|
|
|
3-тапсырма. Сандардың көршісін жаз.
|
Оқушылар кестені толтырады. Сандардың көршісін тауып жазады. |
Керемет! |
|
|
|
4-тапсырма. Өрнектің мәнін тап. Жауабын сандармен сәйкестендір.
Бүгінгі математика сабағында 9санының құрамын білдіңдер, мысалдарды құрастырып, есептер шығаруды үйрендіңдер. |
Оқушылар өрнектің мәнін табады және сәйкестендіреді. |
Жарайсың! |
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
- Біз бүгінгі сабақта не білдік? - Не түсініксіз болды? - Бүгінгі сабақ несімен қызықты болды?
|
Оқушы сабақтан не білгенің есіңе түсіреді. Сабақтан алған әсерімен бөліседі. |
|
Смайлдер
|
|
Үй тапсырмасы |
Сандардың қосындысы мен айырмасын құрастыр.
|
Оқушылар үй тапсырмаларын орындайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1 сынып
1 сынып
№5 Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
№19 жалпы орта білім беретін мектеп
Математика пәнінен
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
1-тоқсан
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Сулейменова Асель Сериковна |
|
|
Күні: 11.11.24 |
|
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: 2 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
9,10 сандарының құрамы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.1.2** біртаңбалы сандарды және 10 санын оқу, жазу және салыстыру; 1.1.1.3** біртаңбалы сандардың құрамын анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
біртаңбалы сандарды оқисың, жазады және салыстырасың; біртаңбалы сандардың құрамын анықтайсың; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі -Сәлемдесу -Оқу құралдарын түгендеу Психологиялық ахуал қалыптастыру. Арнайы педагог санамақты оқушылармен бірге айтады. Бір дегенім –
білім |
Оқушылар арнайы педагогмен амандасады. Оқу құралдарын түгендейді. Санамақты бірге айтады. |
Ауызша мадақтама айту:
|
Жұмыс дәптері, қалам, түрлі-түсті қарындаш, оқулықтар. |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: «9,10 сандарының құрамы» Сабақ мақсатын хабарлау: Бүгінгі сабақта 9 санының құрамын анықтауды, жазуды үйренетін боласыңдар. «Миға шабуыл» стратегиясы. «Тоғыз» санын қалай алуға болатынын түсіндіріңдер.
Арнайы педагог 9 цифрын тақтада, дәптерде жазып көрсетеді. А Есіңе сақта!
Айтамыз: Тоғыз – бұл 1және 8 Тоғыз – бұл 2 және 7 Тоғыз – бұл 3 және 6 Тоғыз – бұл 4 және 5
Тапсырманы тәжірибе жүзінде орындаймыз. Партаға 8 санау таяқшасын қой. Тағы да бір таяқшаны қос. Барлығы неше таяқша болды? 9 таяқшаны қалай алдың?
Арнайы педагог: ендеше жаңа ақпаратты пайдаланып тапсырмалар орындаймыз. |
Оқушылар сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. Жаңа тақырып бойынша, қажетті мәліметтерді есіңе сақтайды. Сандық кесіндіде 8 санынан оң жаққа бір қадам жасадық. Оқушылар 8 санын 1-ге арттырғаннан 9 саны алынады деп түсіндіреді. |
Жарайсың! |
|
|
|
1-тапсырма. Суретке назар аудар. Заттарды сана. Олардың санын салыстыр және жаз.
Екі суретті алып, оларды заттарды санап, сандарды салыстырады. Ыдыс нешеу? (6) Қайшы нешеу? (5) Қылқалам нешеу (9) Оларды салыстыр. |
Оқушылар заттарды санап, салыстырады. 9 > 6 5 < 6 9 > 5 6 < 9 6 > 5 5 < 9 |
Тамаша! |
|
|
|
2-тапсырма. Әр суретке сәйкес сандардың қосындысы мен айырмасын таңда. Оны есептеп жаз.
|
Оқушылар суретке сәйкес жазбаны таңдайды. Есептеуді орындайды, жазады. |
Сенің қолыңнан келеді! |
|
|
|
3-тапсырма. Сандардың көршісін жаз.
|
Оқушылар кестені толтырады. Сандардың көршісін тауып жазады. |
Керемет! |
|
|
|
4-тапсырма. Өрнектің мәнін тап. Жауабын сандармен сәйкестендір.
Бүгінгі математика сабағында 9санының құрамын білдіңдер, мысалдарды құрастырып, есептер шығаруды үйрендіңдер. |
Оқушылар өрнектің мәнін табады және сәйкестендіреді. |
Жарайсың! |
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
- Біз бүгінгі сабақта не білдік? - Не түсініксіз болды? - Бүгінгі сабақ несімен қызықты болды?
|
Оқушы сабақтан не білгенің есіңе түсіреді. Сабақтан алған әсерімен бөліседі. |
|
Смайлдер
|
|
Үй тапсырмасы |
Сандардың қосындысы мен айырмасын құрастыр.
|
Оқушылар үй тапсырмаларын орындайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз

л енді 9
санының құрамымен танысып, еске сақтап
алайық.






















