|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 1 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Алғыс ізгі ниет |
|
|
Құндылықты дарыту |
Оқушыларға алғыс айту, ризашылық білдірудің маңыздылығын түсіндіру. Жақсы қарым-қатынас мәдениетін қалыптастыру. Құрмет, ізгілік, мейірімділік сияқты адами құндылықтарды дамыту. |
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
«ОЙЫНШЫҚТАРДЫ ҚАУІПСІЗ ПАЙДАЛАНУ ЕРЕЖЕЛЕРІ».
|
|
|
Мақсаты |
Сабақтың мақсаты: балаларды үйдегі қауіпті заттарды тануға, қауіпсіздік ережелерін сақтауға үйрету. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
ІІ. Кіріспебөлім Мұғалімәңгімесі: Балалар, сендергеөмірлеріңдекімдеркөмектесті? Кімгеалғысайтқыларыңкеледі? Бүгінгісабақтабіз «Алғыс» дегенсөздіңмағынасынтүсініп, оны қалайбілдіругеболатынынүйренеміз. Қызықтыдерек: Қазақхалқында«Рақмет»сөзі парсы тіліненаударғанда «рақымету, мейірімкөрсету» дегенмағынаныбілдіреді. |
1-тапсырма: «Алғыс хат» Оқушыларғаарнайықағаздартаратылады. Оларата-аналарына, мұғалімдеріне, достарынанемесебасқажақынадамдарынаалғысхатынжазады. Кейіноқушыларөзалғысхаттарыноқиды. |
|
презентация |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Әңгімелеу (Тақырыптық әңгіме)Мұғалім: Бір күні кішкентай бала базарға барып, сатушыдан нан сатып алады. Нандыалғансоңол «Рақмет!» депайтып, күлімсірепкетіпқалады. Сатушы да оғаналғысайтып, қайырымдылықжасағысыкеліпкетеді. Солкүніолбіркедейадамғананберіп, оны қуантады. Осылайша, бірғанаалғыссөзіненкөптегенізгіістербастауалады. Сұрақтар: Бала неге алғысайтты? Егер бала алғысайтпағанда, сатушыныңкөңіл-күйіқалайболареді? Алғысайтуадамдарғақалайәсеретеді?
|
2-тапсырма: «Жақсы сөз - жанға қуат» Тақтаға «Алғыс сөздер» жазылған қағаздар ілінеді (рахмет, көп рақмет, сізге алғысым шексіз, рақымет, ілтипатыңызға рақмет, т.б.). Оқушылар осы сөздерді пайдаланып, әртүрлі жағдаяттарға сәйкес сөйлемдер құрайды. |
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|||
|
Сабақтың соңы |
«Алғыс – адамның жүрегінен шығатын ең жылы сөздердің бірі» деген қорытынды жасалады. Оқушыларғасұрақ:
V. РефлексияОқушыларбүгінгісабақтуралыөзәсерлерін«Смайлик әдісі»арқылыбілдіреді (қуанышты, бейтарап, көңілсізсмайликтердентаңдайды). Сабақты«Жүректенжүрекке»шеңберіменаяқтау: балаларшеңбергетұрып, бір-бірінежылылебіздерінбілдіреді. |
3-тапсырма: «Кімге алғыс айтар едің?» Оқушыларға келесі сұрақтар қойылады: Мұғалімге қандай алғыс білдірер едің? Анаңа қандай алғыс айтар едің? Досыңа қандай ризашылық білдірер едің? |
|
презентация |
|||
|
Қауіпсіздік сабағы |
«ОЙЫНШЫҚТАРДЫ ҚАУІПСІЗ ПАЙДАЛАНУ ЕРЕЖЕЛЕРІ». Сабақтың мақсаты: балаларды үйдегі қауіпті заттарды тануға, қауіпсіздік ережелерін сақтауға үйрету. Сабақбарысы
Дымбілмес: Сәлем, балалар! Мен сіздергесүйіктіойыншықтарымды ала келдім, ойнаймыз ба? Педагог: балалар, рұқсатетсеңіздер, сөмкемдегіойыншықтардыбірінші мен алайын (Қолынсөмкегетүсіреді. Ой, мен ұштынәрсеменсаусағымдыауыртыпалғансияқтымын. Дымбілместіңойыншықтарыбіртүрліекен. Педагог: (Иненішығарады). Мынау не? (Ине) Ол не үшінқажет? Оныменойнауға бола ма? Неліктен? (Балалардыңжауабы) Бұл не? (Пышақтышығарады) Пышақ не үшінқажет? Сізоныменойнайаласыз ба? Неліктен? (Балалардыңжауабы) Бұл не? (Дәрі-дәрмектіңқаптамасыншығарады.) Дәрі-дәрмектерменойнауға бола ма? Неліктен? Олардыбалаларғакімбереалады? (Балалардыңжауаптары.) Бұл не? (Сіріңкеқораптарыншығарады.) Отпенойнауға бола ма? Не болуымүмкін? Сіріңкелердікімқолданаалады? (Балалардыңжауаптары) Балалар, Дымбілмесбізгеқандайзаттарәкелді? (Қауіпті) Сізоларменойнайаласыз ба? Неліктен? (Балалардыңжауабы) 4.Тақырыпқакіріспе
Ойыншықтардыбізгезиянтигізбеуіүшіноларменжұмысістеуережелерінжасайық.
Қауіптіжәнеқауіпсіззаттартуралысуреттікітапжасайық. Сізжұптарғабөлініп, қауіптізаттардыкімжабыстыратынынжәнекімніңқауіпсізекеніншешуіңізкерек. Балалардыңүстелдеріндеекігебөлінгенқағазпарақтары бар. БіржағындаКөңілді, екіншіжағындақайғылыэмодзидіңбейнесі бар. Үстелдезаттардыңсуреттеріорналастырылған. Бір бала қауіпсіззаттарсалынғанзаттардытаңдайды, ал екіншісіойнауғаболмайтынзаттардытаңдайды.
Қауіптіболуымүмкінзаттардыдөңгелектеңіз. Жасыл – сізересектерсізөзіңіз ала аласыз. Сары-ересектердіңкөзалдындағанаалуғаболады. Қызыл-тек ересектер ала алады.
Пайдалысілтемелер: https://www.youtube.com/watch?v=DY3DRxWokn8&list=PLA5eCSY2FeoQLLocS-IEuEG9KjOrJzvPM&index=28https://www.youtube.com/watch?v=qR_tCZJhRqg&list=PLA5eCSY2FeoQLLoc S-IEuEG9KjOrJzvPM&index=29https://www.youtube.com/watch?v=eAuWMVuaBbU&list=PLA5eCSY2FeoQLL
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1 сынып Алғыс ізгі ниет, ОЙЫНШЫҚТАРДЫ ҚАУІПСІЗ ПАЙДАЛАНУ ЕРЕЖЕЛЕРІ тәрбие сағаты
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 1 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Алғыс ізгі ниет |
|
|
Құндылықты дарыту |
Оқушыларға алғыс айту, ризашылық білдірудің маңыздылығын түсіндіру. Жақсы қарым-қатынас мәдениетін қалыптастыру. Құрмет, ізгілік, мейірімділік сияқты адами құндылықтарды дамыту. |
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
«ОЙЫНШЫҚТАРДЫ ҚАУІПСІЗ ПАЙДАЛАНУ ЕРЕЖЕЛЕРІ».
|
|
|
Мақсаты |
Сабақтың мақсаты: балаларды үйдегі қауіпті заттарды тануға, қауіпсіздік ережелерін сақтауға үйрету. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
ІІ. Кіріспебөлім Мұғалімәңгімесі: Балалар, сендергеөмірлеріңдекімдеркөмектесті? Кімгеалғысайтқыларыңкеледі? Бүгінгісабақтабіз «Алғыс» дегенсөздіңмағынасынтүсініп, оны қалайбілдіругеболатынынүйренеміз. Қызықтыдерек: Қазақхалқында«Рақмет»сөзі парсы тіліненаударғанда «рақымету, мейірімкөрсету» дегенмағынаныбілдіреді. |
1-тапсырма: «Алғыс хат» Оқушыларғаарнайықағаздартаратылады. Оларата-аналарына, мұғалімдеріне, достарынанемесебасқажақынадамдарынаалғысхатынжазады. Кейіноқушыларөзалғысхаттарыноқиды. |
|
презентация |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Әңгімелеу (Тақырыптық әңгіме)Мұғалім: Бір күні кішкентай бала базарға барып, сатушыдан нан сатып алады. Нандыалғансоңол «Рақмет!» депайтып, күлімсірепкетіпқалады. Сатушы да оғаналғысайтып, қайырымдылықжасағысыкеліпкетеді. Солкүніолбіркедейадамғананберіп, оны қуантады. Осылайша, бірғанаалғыссөзіненкөптегенізгіістербастауалады. Сұрақтар: Бала неге алғысайтты? Егер бала алғысайтпағанда, сатушыныңкөңіл-күйіқалайболареді? Алғысайтуадамдарғақалайәсеретеді?
|
2-тапсырма: «Жақсы сөз - жанға қуат» Тақтаға «Алғыс сөздер» жазылған қағаздар ілінеді (рахмет, көп рақмет, сізге алғысым шексіз, рақымет, ілтипатыңызға рақмет, т.б.). Оқушылар осы сөздерді пайдаланып, әртүрлі жағдаяттарға сәйкес сөйлемдер құрайды. |
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|||
|
Сабақтың соңы |
«Алғыс – адамның жүрегінен шығатын ең жылы сөздердің бірі» деген қорытынды жасалады. Оқушыларғасұрақ:
V. РефлексияОқушыларбүгінгісабақтуралыөзәсерлерін«Смайлик әдісі»арқылыбілдіреді (қуанышты, бейтарап, көңілсізсмайликтердентаңдайды). Сабақты«Жүректенжүрекке»шеңберіменаяқтау: балаларшеңбергетұрып, бір-бірінежылылебіздерінбілдіреді. |
3-тапсырма: «Кімге алғыс айтар едің?» Оқушыларға келесі сұрақтар қойылады: Мұғалімге қандай алғыс білдірер едің? Анаңа қандай алғыс айтар едің? Досыңа қандай ризашылық білдірер едің? |
|
презентация |
|||
|
Қауіпсіздік сабағы |
«ОЙЫНШЫҚТАРДЫ ҚАУІПСІЗ ПАЙДАЛАНУ ЕРЕЖЕЛЕРІ». Сабақтың мақсаты: балаларды үйдегі қауіпті заттарды тануға, қауіпсіздік ережелерін сақтауға үйрету. Сабақбарысы
Дымбілмес: Сәлем, балалар! Мен сіздергесүйіктіойыншықтарымды ала келдім, ойнаймыз ба? Педагог: балалар, рұқсатетсеңіздер, сөмкемдегіойыншықтардыбірінші мен алайын (Қолынсөмкегетүсіреді. Ой, мен ұштынәрсеменсаусағымдыауыртыпалғансияқтымын. Дымбілместіңойыншықтарыбіртүрліекен. Педагог: (Иненішығарады). Мынау не? (Ине) Ол не үшінқажет? Оныменойнауға бола ма? Неліктен? (Балалардыңжауабы) Бұл не? (Пышақтышығарады) Пышақ не үшінқажет? Сізоныменойнайаласыз ба? Неліктен? (Балалардыңжауабы) Бұл не? (Дәрі-дәрмектіңқаптамасыншығарады.) Дәрі-дәрмектерменойнауға бола ма? Неліктен? Олардыбалаларғакімбереалады? (Балалардыңжауаптары.) Бұл не? (Сіріңкеқораптарыншығарады.) Отпенойнауға бола ма? Не болуымүмкін? Сіріңкелердікімқолданаалады? (Балалардыңжауаптары) Балалар, Дымбілмесбізгеқандайзаттарәкелді? (Қауіпті) Сізоларменойнайаласыз ба? Неліктен? (Балалардыңжауабы) 4.Тақырыпқакіріспе
Ойыншықтардыбізгезиянтигізбеуіүшіноларменжұмысістеуережелерінжасайық.
Қауіптіжәнеқауіпсіззаттартуралысуреттікітапжасайық. Сізжұптарғабөлініп, қауіптізаттардыкімжабыстыратынынжәнекімніңқауіпсізекеніншешуіңізкерек. Балалардыңүстелдеріндеекігебөлінгенқағазпарақтары бар. БіржағындаКөңілді, екіншіжағындақайғылыэмодзидіңбейнесі бар. Үстелдезаттардыңсуреттеріорналастырылған. Бір бала қауіпсіззаттарсалынғанзаттардытаңдайды, ал екіншісіойнауғаболмайтынзаттардытаңдайды.
Қауіптіболуымүмкінзаттардыдөңгелектеңіз. Жасыл – сізересектерсізөзіңіз ала аласыз. Сары-ересектердіңкөзалдындағанаалуғаболады. Қызыл-тек ересектер ала алады.
Пайдалысілтемелер: https://www.youtube.com/watch?v=DY3DRxWokn8&list=PLA5eCSY2FeoQLLocS-IEuEG9KjOrJzvPM&index=28https://www.youtube.com/watch?v=qR_tCZJhRqg&list=PLA5eCSY2FeoQLLoc S-IEuEG9KjOrJzvPM&index=29https://www.youtube.com/watch?v=eAuWMVuaBbU&list=PLA5eCSY2FeoQLL
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз




