|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№21 сабақ. Жасанды ортадағы менің қауіпсіздігім |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.4.4 жасанды ортада өзінің қауіпсіздігін жоспарлау. 4.2.3.1 Өз өңіріндегі және Қазақстан аймақтарындағы адамдардың табиғи жағдайларға (рельеф, климат, өсімдік және жануарлар әлемі, су нысандары) байланысты шаруашылық іс-әрекетін талдау 4.1.4.4 Өзінің жасанды ортадағы қауіпсіздігін жоспарлау 4.2.1.1 Нысанның басқа нысандарға қатысты орнын анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көшеде жүрудің қауіпсіздік ережелерін есіне түсіреді,өз қауіпсіздігін жоспарлауды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық. Апталық дәйексөз: «Жасампаздық бәрімізге өнеге» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жүргізу Бір-біріне жақсы тілектер тілеу Үй тапсырмасы Қауіпсіздік шаралары туралы өз ойларын айту. - Өрт қаупі болса қайда хабарласу керек? -Су құбыры жарылса не істеу керек? -Жасанды орта дегеніміз не? -Адамның тіршілік ортасын ата? -Үйге газ тарағанда не істеу керек? Жаңа тақырып Топтық жұмыс «Постер» әдісі Постер ереже құрастыру Үш топқа суреттер таратылады, сол суретке қарап қауіпсіздік ережесін құрау. 1топ «Сен велосипедшісің» 2 топ «Сен жаяу жүргіншісің» 3 топ «Сен жолаушысың» ЕБҚ: Жол ережелері туралы не білесің? Оқулықпен жұмыс: Өздерінің құраған ережелерін оқулықтағы ережелермен салыстыру ЕҚБ мен ЕБҚ « Ұйқасын тап» ойыны: • Түтін басып кетіпті, сөндірмеген біреу……(үтікті). • Қызыл жалын лаулады, демек сіріңкемен біреу…….. (ойнады) • Тек тұрғаның жарамас, тез 101 ге сен …… (хабарлас) • Өртке оранды шатыр, өртсөндірушіні тез…….( шақыр) Жағдаят талдау,қорғау 1-жағдай.Көшеде танымайтын адам сені алып келу үшін анаң жұмсап жібергенін айтса, не істейсің? 2-жағдай. Танымайтын адам сені көлікке отыруға шақырып,балалар бағдарламасына түсіруге алып баратынын айтса,еріп барасың ба? 3-жағдай. Көшеде біреу қалдырып кеткен қапшық тауып алсаң,не істейсің? ҚЖ: Тест тапсырмаларын орындату 1.Жүргіншілер деген кім? А) машина жүргізетін адамдар В) көшеде жаяу жүрген адамдар С) белгілер 2.Қоғамдық көлікке қай жерде отырамыз? А) есік В) аялдама С)перрон 3. Көлік жүріп келе жатқанда жолаушыға жүргізушімен сөйлесуге бола ма? А) болады В) болмайды С) білмеймін 4.Жолаушылар таситын қоғамдық көлікті қай жерден күтіп,міну керек? А) аялдамалардан В) кез-келген жерден С) дүкен алдарынан 5. Қала көшелерінде жаяу адамдар қандай жолмен жүруге тиіс А) кез-келген жолмен В) тротуармен С) автомобиль жолдарымен Үй тапсырмасы Диаграмма сызып, балалар жиі ұшырайтын көше оқиғалары туралы айт
|
Шаттық шеңберін жасайды Қауіпсіздік бойынша қорғау жұмысын жүргізеді Жасанды орта туралы ойларын айтады Топқа бөлініп ереже құрастырады Сұрақтарға жауап береді Ережелерді салыстырады Ойын ойнайды Жағдаяттан шығу жолдары туралы айтады Тест тапсырмала рын орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мадақтау ҚБ:
Дескриптор: Жасанды ортадағы қауіп-қатерді түсіндіре алады-1Б Ереже құрай алады-1Б
Дескриптор: Оқулықтағы ережелерді түсіндіре алады-1Б Олардың пайдалану аясын біледі-1Б ҚБ:
Дескриптор: Жағдаяттан шығу жолдарын біледі-1Б Тақырыпты өмірмен байланыстыра алады-1Б
Дескриптор: Тест тапсырмаларын өз бетінше орындайды-1Б Қауіпсіздік ережелерін біледі-1Б
«Ыстық орындық» әдісі |
Бағалауға арналған стикерлер Сызба Суреттер Суреттер Ережелер Өрт қауіпсіздігі туралы плакат Қауіпсіздік туралы ережелер жазылған плакат Тест тапсырмалары жазылған парақтар Суреттер Оқулық Кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№21 сабақ. Жасанды ортадағы менің қауіпсіздігім Дүниетану 4 сынып
№21 сабақ. Жасанды ортадағы менің қауіпсіздігім Дүниетану 4 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№21 сабақ. Жасанды ортадағы менің қауіпсіздігім |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.4.4 жасанды ортада өзінің қауіпсіздігін жоспарлау. 4.2.3.1 Өз өңіріндегі және Қазақстан аймақтарындағы адамдардың табиғи жағдайларға (рельеф, климат, өсімдік және жануарлар әлемі, су нысандары) байланысты шаруашылық іс-әрекетін талдау 4.1.4.4 Өзінің жасанды ортадағы қауіпсіздігін жоспарлау 4.2.1.1 Нысанның басқа нысандарға қатысты орнын анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көшеде жүрудің қауіпсіздік ережелерін есіне түсіреді,өз қауіпсіздігін жоспарлауды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық. Апталық дәйексөз: «Жасампаздық бәрімізге өнеге» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жүргізу Бір-біріне жақсы тілектер тілеу Үй тапсырмасы Қауіпсіздік шаралары туралы өз ойларын айту. - Өрт қаупі болса қайда хабарласу керек? -Су құбыры жарылса не істеу керек? -Жасанды орта дегеніміз не? -Адамның тіршілік ортасын ата? -Үйге газ тарағанда не істеу керек? Жаңа тақырып Топтық жұмыс «Постер» әдісі Постер ереже құрастыру Үш топқа суреттер таратылады, сол суретке қарап қауіпсіздік ережесін құрау. 1топ «Сен велосипедшісің» 2 топ «Сен жаяу жүргіншісің» 3 топ «Сен жолаушысың» ЕБҚ: Жол ережелері туралы не білесің? Оқулықпен жұмыс: Өздерінің құраған ережелерін оқулықтағы ережелермен салыстыру ЕҚБ мен ЕБҚ « Ұйқасын тап» ойыны: • Түтін басып кетіпті, сөндірмеген біреу……(үтікті). • Қызыл жалын лаулады, демек сіріңкемен біреу…….. (ойнады) • Тек тұрғаның жарамас, тез 101 ге сен …… (хабарлас) • Өртке оранды шатыр, өртсөндірушіні тез…….( шақыр) Жағдаят талдау,қорғау 1-жағдай.Көшеде танымайтын адам сені алып келу үшін анаң жұмсап жібергенін айтса, не істейсің? 2-жағдай. Танымайтын адам сені көлікке отыруға шақырып,балалар бағдарламасына түсіруге алып баратынын айтса,еріп барасың ба? 3-жағдай. Көшеде біреу қалдырып кеткен қапшық тауып алсаң,не істейсің? ҚЖ: Тест тапсырмаларын орындату 1.Жүргіншілер деген кім? А) машина жүргізетін адамдар В) көшеде жаяу жүрген адамдар С) белгілер 2.Қоғамдық көлікке қай жерде отырамыз? А) есік В) аялдама С)перрон 3. Көлік жүріп келе жатқанда жолаушыға жүргізушімен сөйлесуге бола ма? А) болады В) болмайды С) білмеймін 4.Жолаушылар таситын қоғамдық көлікті қай жерден күтіп,міну керек? А) аялдамалардан В) кез-келген жерден С) дүкен алдарынан 5. Қала көшелерінде жаяу адамдар қандай жолмен жүруге тиіс А) кез-келген жолмен В) тротуармен С) автомобиль жолдарымен Үй тапсырмасы Диаграмма сызып, балалар жиі ұшырайтын көше оқиғалары туралы айт
|
Шаттық шеңберін жасайды Қауіпсіздік бойынша қорғау жұмысын жүргізеді Жасанды орта туралы ойларын айтады Топқа бөлініп ереже құрастырады Сұрақтарға жауап береді Ережелерді салыстырады Ойын ойнайды Жағдаяттан шығу жолдары туралы айтады Тест тапсырмала рын орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мадақтау ҚБ:
Дескриптор: Жасанды ортадағы қауіп-қатерді түсіндіре алады-1Б Ереже құрай алады-1Б
Дескриптор: Оқулықтағы ережелерді түсіндіре алады-1Б Олардың пайдалану аясын біледі-1Б ҚБ:
Дескриптор: Жағдаяттан шығу жолдарын біледі-1Б Тақырыпты өмірмен байланыстыра алады-1Б
Дескриптор: Тест тапсырмаларын өз бетінше орындайды-1Б Қауіпсіздік ережелерін біледі-1Б
«Ыстық орындық» әдісі |
Бағалауға арналған стикерлер Сызба Суреттер Суреттер Ережелер Өрт қауіпсіздігі туралы плакат Қауіпсіздік туралы ережелер жазылған плакат Тест тапсырмалары жазылған парақтар Суреттер Оқулық Кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз


















