№24 сабақ. Қайсысы жылдам? Жаратылыстану 2 сынып

Тақырып бойынша 15 материал табылды

№24 сабақ. Қайсысы жылдам? Жаратылыстану 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
№24 сабақ. Қайсысы жылдам?
Материалдың қысқаша нұсқасы



Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Жаратылыстану Алматыкітап

Бөлім:

Табиғат физикасы

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

2сынып


Сабақтың тақырыбы:

24 сабақ. Қайсысы жылдам?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.5.1.1 түрлі денелердің əртүрлі жылдамдықпен қозғалуына мысал келтіру;

2.5.1.2 жылдамдықты түсіндіруде сапалық сипаттамаларын қолдану (жылдам, баяу);

2.1.2.1 «ақпарат көзі» ұғымын жəне оның зерттеу жүргізудегі маңызын түсіндіру

Сабақтың мақсаты

Түрлі денелердің әртүрлі жылдамдықпен қозғалуын біледі

«Жылдамдық» деген ұғыммен танысасың.

Құндылықтар

Талап: Ізденімпаз, жасампаз ұрпақ

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут







Өткенді пысықтау

5 минут





Сабақ

тың ортасы

20 минут





















Сергіту сәті

2 минут


















Сабақты қорыту

6минут
















Қосымша тапсырма

2минут









Кері байланыс

5 минут




Психологиялық ахуалды жақсарту


Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасын тексеру.

-тапсырма

Аспанға батпырауық ұшырып

көрдің бе?

Батпырауықтың ұшуына не

көмектеседі?

Батпырауықтың жібін жібере

салып, не болғанын бақыла.

Құндылық мақсаты: Кез келген жағдайда жылдамдыққа, шапшаңдыққа бейімдеу.

Жаңа тақырып

ФС тапсырмасы

1-тапсырма

Өрнектердің мәнін кему ретімен орналастыр. Сонда сен сабақтың тақырыбын білесің.

Жауап:

10 + 70 = Л

40 + 30 = Д

70 – 20 = М

40 + 50 = Ы

20 + 20 = Д

30 + 30 = А

50 + 50 = Ж

90 – 60 = Ы

50 – 30 = Қ


2-тапсырма

Мәреге қайсысы бірінші болып келеді? Неліктен?

Ж: Кірпі.

Белгілі бір дененің жылдамдығы неғұрлым жоғары болса, ол соғұрлым тезірек қозғалады.


«Нейрожаттығулар» әдісі



ЕБҚ

3-тапсырма

Жылдамдықты сипаттау үшін қай сөздерді қолданасың?

КҮШТІ КЕМ ЖЕҢІЛ

ЖОҒАРЫ АЛЫС БАЯУ

АУЫР АРТЫҚ ЖЫЛДАМ


ЕҚБ

4-тапсырма

Дәлізде жүрген сыныптастарыңның қозғалыс жылдамдығын өлшеуде қандай құралдарды қолдануға болады? Ойлан



ФС тапсырмасы

Жұптық жұмыс

5-тапсырма

Суретпен жұмыс

Нысандарды олардың жылдамдығымен сәйкестендір. Оларды салыстыр.

Оларды дәлелде

... жылдамдығы ... қарағанда артық (кем).




Үй тапсырмасы

Түрлі дереккөздер арқылы анемометрмен қандай жылдамдықты өлшейтінін біл. Осы құралдың көмегімен қандай

рекордтар тіркелген?




ҚЖ:

«Кім жылдам оқиды?» деген зерттеу жүргіз. Сен өз зерттеуіңде қандай құралды қолданасың? Нәтижесін кестеге толтыр. Не себепті балалардың оқыған сөздерінің саны әртүрлі шықты?







Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.








Өткенді пысықтайды










Жаңа тақырыпты түсініп алады










Өз ойын айтады



Жаттығу жасайды










Жеке жұмыс жүргізеді









Сәйкестен

діру жасайды







Үй тапсырмасын алады







Қосымша жұмыс жасайды









Кері байланыс береді



Мақтап, мадақтап отыру






Дескриптор:

Зерттеу жұмысын жүргізеді-1б



ҚБ:

« Чупа чупс» әдісі


Дескриптор:

Өрнектердің мәнін кему ретімен орналастырады-1б







Дескриптор:

Мәреге қайсысы бірінші болып келетінін табады -1б




Тамаша!





Дескриптор:

Жылдамдықты сипаттау үшін қолданатын сөздерді біледі -1б


Дескриптор:

Жылдамдықты өлеу құралдарын біледі-1б



Дескриптор:

Нысандарды олардың жылдамдығымен сәйкестендіреді-1б



Дескриптор:

Түрлі дереккөздерді пайдаланып анемометрмен қандай жылдамдықты өлшейтінін біліп алады-1б











«Нысана» әдісі





Суреттер












Оқулық











оқулық


Суреттер






Суреттер







Қимылдар






Оқулық













Суреттер



Есеп жазылған парақтар






Оқулық








Әдебиеттік оқу оқулығы









Кері байланыс тақтасы















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
02.02.2025
219
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі