|
Мектеп |
№ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
39 сабақ. Керемет күмбез ( Әдебиеттік оқу 1- бөлім 97 – 98 бет «Атамұра» баспасы, 2018 ж.) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.2.3.1 – шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді т абу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
||
|
Психология лық ахуал қалыптасты ру. Тренинг ережесі |
Әдебиетім ардақтым, Дамытар мені жан – жақты. Өз тілімде сөйлесем, Ойым менің салмақты. Сабағымыз сәтті болсын!
|
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз! |
Қ.Б Керемет!
|
|
||
|
Сабаққа кіріспе 15 минут ұжым
жұмыс |
Сынып жұмысы 39 сабақ. Керемет күмбез Сабақтың мақсаты:
Оқулықтан тапсырма 1-тапсырма «Ой қозғау» әдісі Айтылым; 97 бет 1 тапсырма
қажетті сөздерді қой.
|
|
Дескриптор Сөзжұмбақты шешеді. 3 балл |
Оқулық 97 бет |
||
|
Сабақтың ортасы 20 минут ұжым
жұмыс |
Оқулықтан тапсырма 2 тапсырма «Біліміңді пысықта» әдісі Айтылым; 97 бет 2 тапсырма
Керемет күмбез Жас Ахметтің зеректігі мен алғырлығына қызыққан бір ғалым оны Иранға алып кетіп оқытқан деген де сөз бар. Шығыстың дін орталықтары мен ірі -і рі қ алаларын, түрмысы мен кәсіп – тіршілігін көзбен көрген жас жігіт өзінің білімі мен түсінік-танымын кеңейтеді, өмірге деген өз көзқарасын қалыптастырады. Он жеті жасқа толған соң, ақын туған жері Түркістанға оралып, сол кезде аты ғана бар «Ясы» деген жерге қоныс тебеді. Содан сол жерге жұрт біртіндеп жиналып, қалаға ай- налады. Кейінгі ғасырларда Ясауидің аты жайылған соң, бұл мекен дін және мәдениет орталығы ретінде танылды. Қожа Ахмет Ясауи қайтыс болғаннан кейін, әйгілі Ақсақ Темір оның басына Орта Азияда теңдесі жоқ керемет күмбез салдырады. Ғимараттың биіктігі 37 метрден асады. Бұл кесене әлі күнге аспанмен таласып, сон-соулетін бұзбай, асқақ тұр. Керемет күмбез қазір өлемдік мәдени мұралар қатарына енген. «Қожа Ахмет Ясауи» кітабынан
Мәтіннен қандай ақпарат алдың? Сызбаға түсір.
Қожа Ахмет Ясауи туралы аңызды тыңда. |
жерде тұрған
мұралар қатарында. Кесенеге әлі күнге отбасымызбен барып тұрамыз. Шет елдік туристтердің ағылып келуінен кесененің қасиетті әрі қайталанбас ғимарат екенін түсінуге болады. Араға қанша ғасыр салып бояулары өшпей, қабырғасы түспей тұрған бұл кесенеге ғалымдарды әлі күнге дейін таңдана қарайды. |
Дескриптор Мәтіндң түсініп оқиды 2 балл Дескриптор Мәтіннің түсінігі бойынша сұрақтарға жауап береді 3 балл |
Оқулық 97-98 бет |
||
|
Сабақтың Соңы 5 минут ұжым
жұмыс |
Сабақты бекіту «Ізден» әдісі
Үйге тапсырма: 97 – 98 бет «Керемет күмбез» оқып түсінігін айту |
«Тәуелсіздік» монументі, «Бәйтерек», «Шымқала» «Арыстан бап» кесенесі «домалақ ана» кесенесі |
Дескриптор Сұраққа жауап береді 2 балл |
Оқулық 98 бет |
||
|
Кері байланыс 2 минут |
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
|
||
|
Мектеп |
№ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
40 сабақ. Мақтанышым - Астанам ( Әдебиеттік оқу 1- бөлім 99 - 102 бет «Атамұра» баспасы, 2018 ж.) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.2.4.1 – өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
||
|
Психология лық ахуал қалыптасты ру. Тренинг ережесі Алдыңғы білім 5 минут |
Әдебиетім ардақтым, Дамытар мені жан – жақты. Өз тілімде сөйлесем, Ойым менің салмақты. Сабағымыз сәтті болсын!
39 сабақ. Керемет күмбез «Миға шабуыл» әдісі
Мәтіннен қандай ақпарат алдың? Сызбаға түсір.
«Керемет күмбез» мәтінінің түсінігі бойынша қорытындыла |
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз!
жерде тұрған
мұралар қатарында. Кесенеге әлі күнге отбасымызбен барып тұрамыз. Шет елдік туристтердің ағылып келуінен кесененің қасиетті әрі қайталанбас ғимарат екенін түсінуге болады. Араға қанша ғасыр салып бояулары өшпей, қабырғасы түспей тұрған бұл кесенеге ғалымдарды әлі күнге дейін таңдана қарайды. |
Қ.Б Керемет! Дескриптор Мәтінің түсінігін айтады 1 балл Сұрақтарға жауап береді 1 балл |
Оқулық 97 - 98 бет |
||
|
Сабаққа кіріспе 15 минут ұжым
жұмыс |
Сынып жұмысы 40 сабақ. Мақтанышым - Астанам Сабақтың мақсаты:
Оқулықтан тапсырма 1-тапсырма «Ой қозғау» әдісі Айтылым; 99 бет 1 тапсырма
ойластыр
Айтылым; 99 бет 2 тапсырма
Мақтанышым Астанам Алтын Арқа даласы, Жасыл Есіл жағасы. Қанат жайып құлпырған, Аспаны ашық қаласы. Болашаққа бастаған Шарықтайды асқақ ән. Елордасы Отанның Мақтанышым Астанам. Қызу еңбек қайнаған, Алып кұрылыс айналам. Ғимараттар ғажайып, Шоқтығындай бай далам. Батыс, шығыс зергері Үйлескендей өрнегі. Астана алып көрмесі. Әсем сәулет өнері. Ермек Өтетілерұлы
Ермек Өтетілеуұлы - (1938-2006) Ақмола (қазіргі Астана) қаласында туған. Балаларға арналған «Ең күшті адам», «Әдептілік әдемілік», «Биік үйдің балалары» атты кітаптары бар. |
дыбыстардан басталатын сөз тіркестерін ойластырады А – Ажарлы Астанам С – символы – Бәйтерек Т- тамсандырған талайды А – арайлы қалам Н – нүрлы қала А – арман қала
|
Дескриптор Қала атауына қатысты берілген дыбыстардан басталатын сөз тіркестерін ойластырады 1 балл
Дескриптор Өлеңді түсініп оқиды 2 балл
Дескриптор Автор туралы мәлімет алады Қ.Б Тамаша!
|
Оқулық 99 бет |
||
|
Сабақтың ортасы 15 минут ұжым
жұмыс |
Оқулықтан тапсырма 2 тапсырма «Біліміңді пысықта» әдісі Айтылым; 100 бет 4 тапсырма
Айтылым; 100 бет 5 тапсырма
мәтін құрастыр ( 8 – 10 сөйлем )
Айтылым; 100 бет 6 тапсырма
|
күнделікті қызу жүріп отырады.
Ханшатыр, «Тәуелсіздік» монументі «Көрікті Астанам» Ел ордасы – Астана қаласы. Астана қаласы сәулет өнерінің жарқын көрінісі. Астана қаласында бір – бірімен бой таласқан, көрікті ғимараттар өте көп. Мүнда «Бәйтерек, ЭКСПО, «Тәуелсіздік» монументі, «Ханшатыр» «Мәңгілік Ел» салтанат қақпасы тағыда басқа ғимараттар бар. Жыл сайын жүз мыңдаған шет елдік туристтер еліміздің көрікті жерлерін көруге келеді. Келген қонақтар ғимараттарға тамсана қарайды. Астана қаламыз күннен күнге көркейіп келуде. Мен Астана қаламмен мақтанамын. Көркейе бер – көрікті Астанам, бас қалам.
Мен Алматы қаласында тұрамын. Алматы көркем, әсем қала. Алматы қаласында көрікті жерлер өте көп. Медеу, Көктөбе, саябақтар, т.б жерлер. Мен өз өлкем туралы айтатыным көп. |
Дескриптор Өлең жолдарына мысалдар келтіреді 1 балл Дескриптор «Көрікті Астанам» тақырыбында мәтін құрастырып жазады 1 балл
Дескриптор Өзінің тұрған өлкенің көрікті жерлері туралы әңгімелейді 1 балл |
Оқулық 100 – 101 бет |
||
|
Сабақтың Соңы 5 минут ұжым
жұмыс |
Сабақты бекіту «Ізден» әдісі Айтылым; 100 бет 7 тапсырма
мәліметтер жинастыр. Келесі беттегі сызба бойынша айт
Айтылым; 102 бет 8 тапсырма
Үйге тапсырма: 99 – 102 бет «Мақтанышым - Астана» өлеңін жаттау |
Астана қаласының бұрыңғы атауы – Ақмола. 1997 жылғы 10 желтоқсаннан бастап Астана атанды. Бәйтеректің биіктігі 97 метр. Есіл өзенінің жағалауында орналасқан
Менің сүйікті – Астанам. Күннен күнге көркейіп ажарлана бер. Сен ел ордасы, ел мақтанышысын. Саған деген махаббатым ерекше. Айбарлы қалам- Бас қалам |
Дескриптор «Астана тарих» туралы айтады 1 балл
Дескриптор Астанаға тілек айтады 1 балл |
Оқулық 102 бет |
||
|
Кері байланыс 2 минут |
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
39 сабақ. Керемет күмбез 3 сынып
39 сабақ. Керемет күмбез 3 сынып
|
Мектеп |
№ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
39 сабақ. Керемет күмбез ( Әдебиеттік оқу 1- бөлім 97 – 98 бет «Атамұра» баспасы, 2018 ж.) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.2.3.1 – шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді т абу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
||
|
Психология лық ахуал қалыптасты ру. Тренинг ережесі |
Әдебиетім ардақтым, Дамытар мені жан – жақты. Өз тілімде сөйлесем, Ойым менің салмақты. Сабағымыз сәтті болсын!
|
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз! |
Қ.Б Керемет!
|
|
||
|
Сабаққа кіріспе 15 минут ұжым
жұмыс |
Сынып жұмысы 39 сабақ. Керемет күмбез Сабақтың мақсаты:
Оқулықтан тапсырма 1-тапсырма «Ой қозғау» әдісі Айтылым; 97 бет 1 тапсырма
қажетті сөздерді қой.
|
|
Дескриптор Сөзжұмбақты шешеді. 3 балл |
Оқулық 97 бет |
||
|
Сабақтың ортасы 20 минут ұжым
жұмыс |
Оқулықтан тапсырма 2 тапсырма «Біліміңді пысықта» әдісі Айтылым; 97 бет 2 тапсырма
Керемет күмбез Жас Ахметтің зеректігі мен алғырлығына қызыққан бір ғалым оны Иранға алып кетіп оқытқан деген де сөз бар. Шығыстың дін орталықтары мен ірі -і рі қ алаларын, түрмысы мен кәсіп – тіршілігін көзбен көрген жас жігіт өзінің білімі мен түсінік-танымын кеңейтеді, өмірге деген өз көзқарасын қалыптастырады. Он жеті жасқа толған соң, ақын туған жері Түркістанға оралып, сол кезде аты ғана бар «Ясы» деген жерге қоныс тебеді. Содан сол жерге жұрт біртіндеп жиналып, қалаға ай- налады. Кейінгі ғасырларда Ясауидің аты жайылған соң, бұл мекен дін және мәдениет орталығы ретінде танылды. Қожа Ахмет Ясауи қайтыс болғаннан кейін, әйгілі Ақсақ Темір оның басына Орта Азияда теңдесі жоқ керемет күмбез салдырады. Ғимараттың биіктігі 37 метрден асады. Бұл кесене әлі күнге аспанмен таласып, сон-соулетін бұзбай, асқақ тұр. Керемет күмбез қазір өлемдік мәдени мұралар қатарына енген. «Қожа Ахмет Ясауи» кітабынан
Мәтіннен қандай ақпарат алдың? Сызбаға түсір.
Қожа Ахмет Ясауи туралы аңызды тыңда. |
жерде тұрған
мұралар қатарында. Кесенеге әлі күнге отбасымызбен барып тұрамыз. Шет елдік туристтердің ағылып келуінен кесененің қасиетті әрі қайталанбас ғимарат екенін түсінуге болады. Араға қанша ғасыр салып бояулары өшпей, қабырғасы түспей тұрған бұл кесенеге ғалымдарды әлі күнге дейін таңдана қарайды. |
Дескриптор Мәтіндң түсініп оқиды 2 балл Дескриптор Мәтіннің түсінігі бойынша сұрақтарға жауап береді 3 балл |
Оқулық 97-98 бет |
||
|
Сабақтың Соңы 5 минут ұжым
жұмыс |
Сабақты бекіту «Ізден» әдісі
Үйге тапсырма: 97 – 98 бет «Керемет күмбез» оқып түсінігін айту |
«Тәуелсіздік» монументі, «Бәйтерек», «Шымқала» «Арыстан бап» кесенесі «домалақ ана» кесенесі |
Дескриптор Сұраққа жауап береді 2 балл |
Оқулық 98 бет |
||
|
Кері байланыс 2 минут |
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
|
||
|
Мектеп |
№ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
40 сабақ. Мақтанышым - Астанам ( Әдебиеттік оқу 1- бөлім 99 - 102 бет «Атамұра» баспасы, 2018 ж.) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.2.4.1 – өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
||
|
Психология лық ахуал қалыптасты ру. Тренинг ережесі Алдыңғы білім 5 минут |
Әдебиетім ардақтым, Дамытар мені жан – жақты. Өз тілімде сөйлесем, Ойым менің салмақты. Сабағымыз сәтті болсын!
39 сабақ. Керемет күмбез «Миға шабуыл» әдісі
Мәтіннен қандай ақпарат алдың? Сызбаға түсір.
«Керемет күмбез» мәтінінің түсінігі бойынша қорытындыла |
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз!
жерде тұрған
мұралар қатарында. Кесенеге әлі күнге отбасымызбен барып тұрамыз. Шет елдік туристтердің ағылып келуінен кесененің қасиетті әрі қайталанбас ғимарат екенін түсінуге болады. Араға қанша ғасыр салып бояулары өшпей, қабырғасы түспей тұрған бұл кесенеге ғалымдарды әлі күнге дейін таңдана қарайды. |
Қ.Б Керемет! Дескриптор Мәтінің түсінігін айтады 1 балл Сұрақтарға жауап береді 1 балл |
Оқулық 97 - 98 бет |
||
|
Сабаққа кіріспе 15 минут ұжым
жұмыс |
Сынып жұмысы 40 сабақ. Мақтанышым - Астанам Сабақтың мақсаты:
Оқулықтан тапсырма 1-тапсырма «Ой қозғау» әдісі Айтылым; 99 бет 1 тапсырма
ойластыр
Айтылым; 99 бет 2 тапсырма
Мақтанышым Астанам Алтын Арқа даласы, Жасыл Есіл жағасы. Қанат жайып құлпырған, Аспаны ашық қаласы. Болашаққа бастаған Шарықтайды асқақ ән. Елордасы Отанның Мақтанышым Астанам. Қызу еңбек қайнаған, Алып кұрылыс айналам. Ғимараттар ғажайып, Шоқтығындай бай далам. Батыс, шығыс зергері Үйлескендей өрнегі. Астана алып көрмесі. Әсем сәулет өнері. Ермек Өтетілерұлы
Ермек Өтетілеуұлы - (1938-2006) Ақмола (қазіргі Астана) қаласында туған. Балаларға арналған «Ең күшті адам», «Әдептілік әдемілік», «Биік үйдің балалары» атты кітаптары бар. |
дыбыстардан басталатын сөз тіркестерін ойластырады А – Ажарлы Астанам С – символы – Бәйтерек Т- тамсандырған талайды А – арайлы қалам Н – нүрлы қала А – арман қала
|
Дескриптор Қала атауына қатысты берілген дыбыстардан басталатын сөз тіркестерін ойластырады 1 балл
Дескриптор Өлеңді түсініп оқиды 2 балл
Дескриптор Автор туралы мәлімет алады Қ.Б Тамаша!
|
Оқулық 99 бет |
||
|
Сабақтың ортасы 15 минут ұжым
жұмыс |
Оқулықтан тапсырма 2 тапсырма «Біліміңді пысықта» әдісі Айтылым; 100 бет 4 тапсырма
Айтылым; 100 бет 5 тапсырма
мәтін құрастыр ( 8 – 10 сөйлем )
Айтылым; 100 бет 6 тапсырма
|
күнделікті қызу жүріп отырады.
Ханшатыр, «Тәуелсіздік» монументі «Көрікті Астанам» Ел ордасы – Астана қаласы. Астана қаласы сәулет өнерінің жарқын көрінісі. Астана қаласында бір – бірімен бой таласқан, көрікті ғимараттар өте көп. Мүнда «Бәйтерек, ЭКСПО, «Тәуелсіздік» монументі, «Ханшатыр» «Мәңгілік Ел» салтанат қақпасы тағыда басқа ғимараттар бар. Жыл сайын жүз мыңдаған шет елдік туристтер еліміздің көрікті жерлерін көруге келеді. Келген қонақтар ғимараттарға тамсана қарайды. Астана қаламыз күннен күнге көркейіп келуде. Мен Астана қаламмен мақтанамын. Көркейе бер – көрікті Астанам, бас қалам.
Мен Алматы қаласында тұрамын. Алматы көркем, әсем қала. Алматы қаласында көрікті жерлер өте көп. Медеу, Көктөбе, саябақтар, т.б жерлер. Мен өз өлкем туралы айтатыным көп. |
Дескриптор Өлең жолдарына мысалдар келтіреді 1 балл Дескриптор «Көрікті Астанам» тақырыбында мәтін құрастырып жазады 1 балл
Дескриптор Өзінің тұрған өлкенің көрікті жерлері туралы әңгімелейді 1 балл |
Оқулық 100 – 101 бет |
||
|
Сабақтың Соңы 5 минут ұжым
жұмыс |
Сабақты бекіту «Ізден» әдісі Айтылым; 100 бет 7 тапсырма
мәліметтер жинастыр. Келесі беттегі сызба бойынша айт
Айтылым; 102 бет 8 тапсырма
Үйге тапсырма: 99 – 102 бет «Мақтанышым - Астана» өлеңін жаттау |
Астана қаласының бұрыңғы атауы – Ақмола. 1997 жылғы 10 желтоқсаннан бастап Астана атанды. Бәйтеректің биіктігі 97 метр. Есіл өзенінің жағалауында орналасқан
Менің сүйікті – Астанам. Күннен күнге көркейіп ажарлана бер. Сен ел ордасы, ел мақтанышысын. Саған деген махаббатым ерекше. Айбарлы қалам- Бас қалам |
Дескриптор «Астана тарих» туралы айтады 1 балл
Дескриптор Астанаға тілек айтады 1 балл |
Оқулық 102 бет |
||
|
Кері байланыс 2 минут |
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз



















