Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні:математика Күні:24.05.2018 |
|||||||||
|
Ортақ тақырып «Саяхат», «Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті» |
Бөлім 3В Шамалар. Уақытты бағдарлау |
Бөлімше 1.3 Шамалар және олардың өлшем бірліктері |
Сабақ тақырыбы Сағат |
||||||
|
|
|
|
|
||||||
|
Құрастырған: Курманбекова Баян Жунисканкызы |
|||||||||
|
Сынып:1 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||
|
Осы мақсата қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.3.5 циферблат бойынша уақытты 12 – сағаттық форматта анықтау: сағат/ уақытты бағдарлау: минут, сағат, күн, апта, ай, жыл |
||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар : минут, сағат – уақыттың өлшем бірлігі екенін түсіну Көптеген оқушылар : циферблат бойынша уақытты 12 – сағаттық форматта анықтау Кейбір оқушылар: уақыттың өлшем бірліктерін қолдана отырып, циферблат көмегімен уақытты анықтау |
||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу , түсіну , қолдану. |
||||||||
|
Бағалау критерийлер |
- уақыттың өлшем бірліктерін түсінеді; - циферблат бойынша уақытты 12 – сағаттық форматта анықтайды; - уақыттың өлшем бірліктерін қолдана отырып, циферблат көмегімен уақытты анықтайды; |
||||||||
|
Тілдік мақсат |
Тілдік мақсаттарды,лексика мен тіркес мысалдарын қоса анықтаң ыз Сағаттың не екенін түсіндіре алады Пәнге тән лексика мен терминалогия: Минут, сағат Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Талқылауға арналған сұрақтар - Уақыт дегенді қалай түсінесің? - 1 сағат ішінде не істеуге болады? -Сағат не үшін қажет? - 1 сағатта неше минут бар? |
||||||||
|
Құрдылықтарды дарыту |
Патриотизм , құрмет, ашықтық, ынтымақтастық ,өмір бойы білім алу. |
||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану «Өзім туралы» бөлім, «Күн тәртібі» Музыка пәні "Қара жорға"биіне билету. |
||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, смартфон, видеоролик |
||||||||
|
Бастапқы бөлім |
Сағат туралы түсінік қалыптасқан. |
||||||||
|
Жоспар |
|||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі:жақсы тілек айту.Ортақ тақырыпқа түсініктеме. Бастапқы білімдерін қайталау:Миға шабуыл.Сұрақ-жауап әдісі арқылы. 1.Сағат дегеніміз не? Оқушылардың ықтимал жауабы(сағат арқылы уақытты білеміз) 2.Сағатты қай жерлерде қолданамыз?(үйде, мектепте, дүкендерде, ауруханаларда) -Жарайсыңдар!Олай болса бүгінгі тақырыпқа байланысты тапсырмалар орындайықшы. |
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы
- уақыттың өлшем бірліктерін түсінеді;
- уақыттың өлшем бірліктерін қолдана отырып, циферблат көмегімен уақытты анықтайды;
- циферблат бойынша уақытты 12 – сағаттық форматта анықтайды;
|
Зерттеу жүргіз
(Ж)/Белсенді оқытудың «Нұсқау беру және айту», «Зерделеу жəне зерттеу» тәсілі/Саралаудың «Диалог және қолдау көрсету», «Қарқын» тәсілі; /айтылым,тыңдалым,жазылым/) Сабақтың тақырыбын видео арқылы ашу. Видео көрсету арқылы талқылау сұрақтарын қою.
«Асықтар» топқа бөлу тәсілі./Саралаудың «Жіктеу» тәсілі/асықтардағы нүкте(.),сұрақ белгі(?), леп белгі(!) Сабақтың мақсатын анықтау: -циферблат бойынша уақытты анықтап үйренеміз. - уақыттың өлшем бірліктерін (минут, сағат) ажыратып үйренеміз. Мақсатқа жету үшін түрлі тапсырмаларды орындауымыз қажет. Қалыптастырушы бағалау: өзін-өзі бағалау «Қанқызының дөңгелекшелерін» бояу 1-тапсырма: .(Ұжымдық жұмыс/Саралаудың «Ресурстар», «Диалог және қолдау көрсету», «Қарқын» тәсілі/ Айтылым және жазылым.) Сағаттар қай уақытты көрсетіп тұр? Сағат тілдерінің орналасуындағы ұқсастық пен айырмашылығын ұжымда талқыла. Дескриптор: -сағаттағы уақыттарды анықтайды; -сағат тілдерінің ұқсастығы мен айырмашылығын айтады; Қ/б «Қанқызының дөңгелекшелерін» бояу, Оқушылар бір-бірін "Бас бармақ"арқылы бағалайды 2- тапсырма: «Сен маған, мен саған ...» әдісі. (Жұптық жұмыс/ Саралаудың «Ресурстар», «Диалог және қолдау көрсету», «Қарқын» тәсілі/Белсенді оқытудың «Түсіндіру және сипаттау», «Көрсету жəне модельдеу» тәсілі/ Тыңдалым және айтылым. Жазылым) Әр жұпқа алдын ала дайындалған бөлшектерден сағат моделін құрастыр. Сағат моделін құрастыра отырып, оның тілдерін қозғалту арқылы, мына сұрақтардың жауабын көрсет? -таңертең сағат нешеде оянасың? - бірінші сабақ сағат нешеде басталады? -сүйікті телебағдарламаң сағат нешеде болады? Дескриптор -дайын бөлшектерден сағат моделін құрастырады; -таңертең сағат нешеде оянғанын көрсетеді; -бірінші сабақ сағат нешеде басталатынын көрсетеді; -сүйікті телебағдарламасының сағат нешеде болатынын көрсетеді; Қ/б «Қанқызының дөңгелекшелерін» бояу Ширату:"Қара жорға"биін билету 3-тапсырма: «Құрастыр, одан кейін Жауап бер» (Топтық жұмыс.Саралаудың «Жалпы тапсырма», «Диалог және қолдау көрсету» әдістері. Белсенді оқытудың «Нұсқау беру және айту», «Көрсету және модельдеу». Тыңдалым және айтылым. Жазылым) 1-топ(төменгі деңгей): циферблатқа сандарды ретімен орналасытыр. 2-топ(орта деңгей): циферблатқа қарап, уақытты анықта. 3-топ(жоғарғы деңгей): берілген есепті шығар және циферблаттан шешуін көрсет. Есеп: Маржан үй тапсырмасын 1 сағатта орындады. Ал Айжан үй тапсырмасына 10 минут кем жұмсады. Қыздардың әрқайсысы үй тапсырмасын неше минутта орындады? Дескриптор: - циферблатқа сандарды ретімен орналасытырады; - циферблатқа қарап, уақытты анықтайды; - берілген есепті шығарады; - циферблаттан есептің шешуін көрсетеді. Қ/б «Қанқызының дөңгелекшелерін» бояу, Топтар бір-бірін "Бас бармақ"арқылы бағалайды |
смартфон
Интербелсенді тақта
Оқулық
"Бас бармақ"
"Бас бармақ"
|
|||||||
|
Сабақтың соңы 10мин |
Қорытынды : Қ/Б"Допты лақтыру" тәсіліСұрақ-жауап арқылы жүзеге асады. 1.Бүгін біз қандай мерекемен таныстық? 2.Наурыз мейрамының ерекшеліктері. 3.Осы мерекеде қандай салт-дәстүрлер көрсетіледі. 4.Наурыз мерекесі жылдың қай мезгілінде аталып өтіледі? 5.Ұлттық ойындарды ата 6.Наурыз көжеге қосылатын тағамдарды ата. |
доп |
|||||||
|
Бағалау критерийлері |
Дескрипторлар |
||||||||
|
- ҚР-ның ұлттық және мемлекеттік мерекелерді атайды. - ҚР-ның ұлттық және мемлекеттік мерекелердің айырмашылығын ажыратады. |
-дереккөздерден мереке туралы ақпарат жинай алады -таңдалған мереке туралы өз ойын айта алады. -мерекенің мағынасын сипаттап,әңгімелейді. -ұлттық және мемлекеттік мерекелердің айырмашылығын ажыратады. |
||||||||
|
- ҚР-ның ұлттық және мемлекеттік мерекелерінің негізгі ерекшеліктері мен маңызын түсіндіреді. |
-табиғаттың өзгерісі,яғни көктем туралы айтады. -ұлттық салт-дәстүрлерді атайды,маңызын түсінеді. -ұлттық ойындарды көрсетеді |
||||||||
|
-наурыз көжеге қосылатын тағамдарды ажырата алады. -ұлттық салт-дәстүрлерді іс жүзінде көрсете алады(көрісу,бата беру) -ұлттық ойындардың түрін ажыратады ,көрсетеді. |
|||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||
|
Саралау -оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырасыз? |
Бағалау -оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||
|
Оқушылардың деңгейлерін ескере отырып Әр топқа тапсырманы әртүрлі ұйымдастырдым.Ұжымдық,топтық жұмыс барысында оқушыларға қолдау көрсету мақсатында мадақтау айтамын,жеке ұсыныс білдіремін.Қабілеті жоғары оқушыларға осы тапсырманы орындау барысында жекелеген оқушыларға қолдау көрсетемін.Және сабақ барысында барлық оқушылардың деңгейін нақты білу үшін,тапсырмаларды орындау барысында әр түсті жұлдызшалар үлестіріп отырамын.Сабақтың соңында жинаған жұлдызшаларының саны мен түсіне қарай деңгейін анықтаймын.Мен1-тапсырмада топқа бөлгенде бірден оқушылардың деңгейіне байланысты суреттер тарату арқылы бөлдім.Бұл жерде"Жіктеу"саралау тәсілі жүзеге асады.1-жоғары деңгейлі оқушыларға "Наурыз" мерекесінің суреті 2-орта деңгейлі оқушыларға "Тәуелсіздік" мерекесінің суреті.3-төмен деңгейлі оқушыларға"Жеңіс"мерекесінің суретін таратамын.Топтағы оқушылардың деңгейіне байланысты тапсырма беру арқылы"Тапсырма"арқылы саралау тәсілін жүзеге асыруды жоспарлап отырмын.Мысалы: 1-топ қабілеті жоғары оқушыларға дереккөздерден мереке туралы ақпаратты смартфоннан іздету 2-топ Бұл мереке туралы не білесіңдер? 3-топ Мерекенің мағынасын сипаттап айт. Үшінші топ оқушылары қабілеті төмен оқушылар болғандықтан алдын ала дайындалған жетелеуші сұрақтар қою арқылы "Диалог және қолдау көрсету",қосымша уақыт беру арқылы,"Қарқын" арқылы саралау тәсілдері жүзеге асады. |
"Жарық жұлдыздар" сынды қалыптастырушы бағалау жүргіземін.Сабақтың соңында әр оқушының жинаған жұлдызының түсі мен санына қарай білім деңгейін анықтаймын. Оқушылардың ішкі уәжін,мотивациясын ояту мақсатында топтық жұмыста топтар бір-бірін "Отшашу" арқылы ынталандырып отырады.Мұғалім "Жарайсың","Өте жақсы" мадақтау сөздері арқылы ынталандырып отырады.Оқу мақсаттары арқылы сабақ мақсатын құрдым.Сабақ мақсаттары арқылы бағалау критерийлерін құрдым.Осы критерийлер орындалу үшін тапсырмалар ұйымдастырдым.Тапсырмаларға дескрипторлар құрастырылып,оқушылар осы дескрипторларға құстұмсығын қою арқылы білім деңгейлерін анықтап отырады.Кері байланыс жұптар арқылы,мұғалім мен оқушы арасында,топтар арасында жүзеге асып отырады. |
Оқушылардың партада дұрыс отыруын үнемі қадағалау.Сыныпты желдетіп отыру.Қалам ,қарындаштарын пайдаланғанда қауіпсіздік ережелерін сақтау керектігін ескертіп отыру. |
|||||||
|
Рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Сабақты мақсаты шынайы таңдалған. Бүгін оқушылар ұлттық мереке туралы толық меңгереді. Сыныптағы ахуал өте жағымды,көңілді болады деп ойлаймын. Саралау шаралары өте тиімді болады деп жоспарлап отырмын. Берілген уақыт ішінде үлгерем деп жопарлаймын. |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
3 Шамалар және олардың өлшем бірліктері
3 Шамалар және олардың өлшем бірліктері
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні:математика Күні:24.05.2018 |
|||||||||
|
Ортақ тақырып «Саяхат», «Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті» |
Бөлім 3В Шамалар. Уақытты бағдарлау |
Бөлімше 1.3 Шамалар және олардың өлшем бірліктері |
Сабақ тақырыбы Сағат |
||||||
|
|
|
|
|
||||||
|
Құрастырған: Курманбекова Баян Жунисканкызы |
|||||||||
|
Сынып:1 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||
|
Осы мақсата қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.3.5 циферблат бойынша уақытты 12 – сағаттық форматта анықтау: сағат/ уақытты бағдарлау: минут, сағат, күн, апта, ай, жыл |
||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар : минут, сағат – уақыттың өлшем бірлігі екенін түсіну Көптеген оқушылар : циферблат бойынша уақытты 12 – сағаттық форматта анықтау Кейбір оқушылар: уақыттың өлшем бірліктерін қолдана отырып, циферблат көмегімен уақытты анықтау |
||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу , түсіну , қолдану. |
||||||||
|
Бағалау критерийлер |
- уақыттың өлшем бірліктерін түсінеді; - циферблат бойынша уақытты 12 – сағаттық форматта анықтайды; - уақыттың өлшем бірліктерін қолдана отырып, циферблат көмегімен уақытты анықтайды; |
||||||||
|
Тілдік мақсат |
Тілдік мақсаттарды,лексика мен тіркес мысалдарын қоса анықтаң ыз Сағаттың не екенін түсіндіре алады Пәнге тән лексика мен терминалогия: Минут, сағат Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Талқылауға арналған сұрақтар - Уақыт дегенді қалай түсінесің? - 1 сағат ішінде не істеуге болады? -Сағат не үшін қажет? - 1 сағатта неше минут бар? |
||||||||
|
Құрдылықтарды дарыту |
Патриотизм , құрмет, ашықтық, ынтымақтастық ,өмір бойы білім алу. |
||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану «Өзім туралы» бөлім, «Күн тәртібі» Музыка пәні "Қара жорға"биіне билету. |
||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, смартфон, видеоролик |
||||||||
|
Бастапқы бөлім |
Сағат туралы түсінік қалыптасқан. |
||||||||
|
Жоспар |
|||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі:жақсы тілек айту.Ортақ тақырыпқа түсініктеме. Бастапқы білімдерін қайталау:Миға шабуыл.Сұрақ-жауап әдісі арқылы. 1.Сағат дегеніміз не? Оқушылардың ықтимал жауабы(сағат арқылы уақытты білеміз) 2.Сағатты қай жерлерде қолданамыз?(үйде, мектепте, дүкендерде, ауруханаларда) -Жарайсыңдар!Олай болса бүгінгі тақырыпқа байланысты тапсырмалар орындайықшы. |
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы
- уақыттың өлшем бірліктерін түсінеді;
- уақыттың өлшем бірліктерін қолдана отырып, циферблат көмегімен уақытты анықтайды;
- циферблат бойынша уақытты 12 – сағаттық форматта анықтайды;
|
Зерттеу жүргіз
(Ж)/Белсенді оқытудың «Нұсқау беру және айту», «Зерделеу жəне зерттеу» тәсілі/Саралаудың «Диалог және қолдау көрсету», «Қарқын» тәсілі; /айтылым,тыңдалым,жазылым/) Сабақтың тақырыбын видео арқылы ашу. Видео көрсету арқылы талқылау сұрақтарын қою.
«Асықтар» топқа бөлу тәсілі./Саралаудың «Жіктеу» тәсілі/асықтардағы нүкте(.),сұрақ белгі(?), леп белгі(!) Сабақтың мақсатын анықтау: -циферблат бойынша уақытты анықтап үйренеміз. - уақыттың өлшем бірліктерін (минут, сағат) ажыратып үйренеміз. Мақсатқа жету үшін түрлі тапсырмаларды орындауымыз қажет. Қалыптастырушы бағалау: өзін-өзі бағалау «Қанқызының дөңгелекшелерін» бояу 1-тапсырма: .(Ұжымдық жұмыс/Саралаудың «Ресурстар», «Диалог және қолдау көрсету», «Қарқын» тәсілі/ Айтылым және жазылым.) Сағаттар қай уақытты көрсетіп тұр? Сағат тілдерінің орналасуындағы ұқсастық пен айырмашылығын ұжымда талқыла. Дескриптор: -сағаттағы уақыттарды анықтайды; -сағат тілдерінің ұқсастығы мен айырмашылығын айтады; Қ/б «Қанқызының дөңгелекшелерін» бояу, Оқушылар бір-бірін "Бас бармақ"арқылы бағалайды 2- тапсырма: «Сен маған, мен саған ...» әдісі. (Жұптық жұмыс/ Саралаудың «Ресурстар», «Диалог және қолдау көрсету», «Қарқын» тәсілі/Белсенді оқытудың «Түсіндіру және сипаттау», «Көрсету жəне модельдеу» тәсілі/ Тыңдалым және айтылым. Жазылым) Әр жұпқа алдын ала дайындалған бөлшектерден сағат моделін құрастыр. Сағат моделін құрастыра отырып, оның тілдерін қозғалту арқылы, мына сұрақтардың жауабын көрсет? -таңертең сағат нешеде оянасың? - бірінші сабақ сағат нешеде басталады? -сүйікті телебағдарламаң сағат нешеде болады? Дескриптор -дайын бөлшектерден сағат моделін құрастырады; -таңертең сағат нешеде оянғанын көрсетеді; -бірінші сабақ сағат нешеде басталатынын көрсетеді; -сүйікті телебағдарламасының сағат нешеде болатынын көрсетеді; Қ/б «Қанқызының дөңгелекшелерін» бояу Ширату:"Қара жорға"биін билету 3-тапсырма: «Құрастыр, одан кейін Жауап бер» (Топтық жұмыс.Саралаудың «Жалпы тапсырма», «Диалог және қолдау көрсету» әдістері. Белсенді оқытудың «Нұсқау беру және айту», «Көрсету және модельдеу». Тыңдалым және айтылым. Жазылым) 1-топ(төменгі деңгей): циферблатқа сандарды ретімен орналасытыр. 2-топ(орта деңгей): циферблатқа қарап, уақытты анықта. 3-топ(жоғарғы деңгей): берілген есепті шығар және циферблаттан шешуін көрсет. Есеп: Маржан үй тапсырмасын 1 сағатта орындады. Ал Айжан үй тапсырмасына 10 минут кем жұмсады. Қыздардың әрқайсысы үй тапсырмасын неше минутта орындады? Дескриптор: - циферблатқа сандарды ретімен орналасытырады; - циферблатқа қарап, уақытты анықтайды; - берілген есепті шығарады; - циферблаттан есептің шешуін көрсетеді. Қ/б «Қанқызының дөңгелекшелерін» бояу, Топтар бір-бірін "Бас бармақ"арқылы бағалайды |
смартфон
Интербелсенді тақта
Оқулық
"Бас бармақ"
"Бас бармақ"
|
|||||||
|
Сабақтың соңы 10мин |
Қорытынды : Қ/Б"Допты лақтыру" тәсіліСұрақ-жауап арқылы жүзеге асады. 1.Бүгін біз қандай мерекемен таныстық? 2.Наурыз мейрамының ерекшеліктері. 3.Осы мерекеде қандай салт-дәстүрлер көрсетіледі. 4.Наурыз мерекесі жылдың қай мезгілінде аталып өтіледі? 5.Ұлттық ойындарды ата 6.Наурыз көжеге қосылатын тағамдарды ата. |
доп |
|||||||
|
Бағалау критерийлері |
Дескрипторлар |
||||||||
|
- ҚР-ның ұлттық және мемлекеттік мерекелерді атайды. - ҚР-ның ұлттық және мемлекеттік мерекелердің айырмашылығын ажыратады. |
-дереккөздерден мереке туралы ақпарат жинай алады -таңдалған мереке туралы өз ойын айта алады. -мерекенің мағынасын сипаттап,әңгімелейді. -ұлттық және мемлекеттік мерекелердің айырмашылығын ажыратады. |
||||||||
|
- ҚР-ның ұлттық және мемлекеттік мерекелерінің негізгі ерекшеліктері мен маңызын түсіндіреді. |
-табиғаттың өзгерісі,яғни көктем туралы айтады. -ұлттық салт-дәстүрлерді атайды,маңызын түсінеді. -ұлттық ойындарды көрсетеді |
||||||||
|
-наурыз көжеге қосылатын тағамдарды ажырата алады. -ұлттық салт-дәстүрлерді іс жүзінде көрсете алады(көрісу,бата беру) -ұлттық ойындардың түрін ажыратады ,көрсетеді. |
|||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||
|
Саралау -оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырасыз? |
Бағалау -оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||
|
Оқушылардың деңгейлерін ескере отырып Әр топқа тапсырманы әртүрлі ұйымдастырдым.Ұжымдық,топтық жұмыс барысында оқушыларға қолдау көрсету мақсатында мадақтау айтамын,жеке ұсыныс білдіремін.Қабілеті жоғары оқушыларға осы тапсырманы орындау барысында жекелеген оқушыларға қолдау көрсетемін.Және сабақ барысында барлық оқушылардың деңгейін нақты білу үшін,тапсырмаларды орындау барысында әр түсті жұлдызшалар үлестіріп отырамын.Сабақтың соңында жинаған жұлдызшаларының саны мен түсіне қарай деңгейін анықтаймын.Мен1-тапсырмада топқа бөлгенде бірден оқушылардың деңгейіне байланысты суреттер тарату арқылы бөлдім.Бұл жерде"Жіктеу"саралау тәсілі жүзеге асады.1-жоғары деңгейлі оқушыларға "Наурыз" мерекесінің суреті 2-орта деңгейлі оқушыларға "Тәуелсіздік" мерекесінің суреті.3-төмен деңгейлі оқушыларға"Жеңіс"мерекесінің суретін таратамын.Топтағы оқушылардың деңгейіне байланысты тапсырма беру арқылы"Тапсырма"арқылы саралау тәсілін жүзеге асыруды жоспарлап отырмын.Мысалы: 1-топ қабілеті жоғары оқушыларға дереккөздерден мереке туралы ақпаратты смартфоннан іздету 2-топ Бұл мереке туралы не білесіңдер? 3-топ Мерекенің мағынасын сипаттап айт. Үшінші топ оқушылары қабілеті төмен оқушылар болғандықтан алдын ала дайындалған жетелеуші сұрақтар қою арқылы "Диалог және қолдау көрсету",қосымша уақыт беру арқылы,"Қарқын" арқылы саралау тәсілдері жүзеге асады. |
"Жарық жұлдыздар" сынды қалыптастырушы бағалау жүргіземін.Сабақтың соңында әр оқушының жинаған жұлдызының түсі мен санына қарай білім деңгейін анықтаймын. Оқушылардың ішкі уәжін,мотивациясын ояту мақсатында топтық жұмыста топтар бір-бірін "Отшашу" арқылы ынталандырып отырады.Мұғалім "Жарайсың","Өте жақсы" мадақтау сөздері арқылы ынталандырып отырады.Оқу мақсаттары арқылы сабақ мақсатын құрдым.Сабақ мақсаттары арқылы бағалау критерийлерін құрдым.Осы критерийлер орындалу үшін тапсырмалар ұйымдастырдым.Тапсырмаларға дескрипторлар құрастырылып,оқушылар осы дескрипторларға құстұмсығын қою арқылы білім деңгейлерін анықтап отырады.Кері байланыс жұптар арқылы,мұғалім мен оқушы арасында,топтар арасында жүзеге асып отырады. |
Оқушылардың партада дұрыс отыруын үнемі қадағалау.Сыныпты желдетіп отыру.Қалам ,қарындаштарын пайдаланғанда қауіпсіздік ережелерін сақтау керектігін ескертіп отыру. |
|||||||
|
Рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Сабақты мақсаты шынайы таңдалған. Бүгін оқушылар ұлттық мереке туралы толық меңгереді. Сыныптағы ахуал өте жағымды,көңілді болады деп ойлаймын. Саралау шаралары өте тиімді болады деп жоспарлап отырмын. Берілген уақыт ішінде үлгерем деп жопарлаймын. |
||||||||
шағым қалдыра аласыз














