|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№41 сабақ. Мәтін және оның түрлері. 17 – 18-жаттығулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.1.1* сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу/сипаттау/пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтау 2.2.5.1 дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу/сипаттау/пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтайды дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Командада жұмыс істей білу Апта дәйексөзі: Тура биде туған жоқ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 15-жаттығу Суреттерге қара.Мәтінді оқы. Мәтінге талдау жаса.Мәтіннің соңғы бөлігін көшіріп жаз. Жаңа тақырып 17-жаттығу Топтық жұмыс Суреттерге қара. Әрқайсысының мазмұнына лайықты мәтінді таңдап ал. 1-топ Не істеді? 2-топ Қандай? 3-топ Неліктен? Айгул не істеді? Қандай гүл? Неліктен ексерту алды? Гулге су құйды Қызыл гүл Гүлді жұлғаны үшін Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ Тапсырма: Өзі сыныптарың туралы әңгімелеу, сипаттау,пайымдау мәтінін құрастырыңдар. Ережелермен жұмыс Мәтін түрлерімен таныстыру
2-тапсырма Топтық жұмыс 1-тапсырма бойынша мәтін түрлерін анықта. Оларға сипаттама бер 1-топ Әңгімелеу мәтіні 2-топ Сипаттау мәтіні 3-топ Пайымдау мәтіні Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі Жұптық жұмыс 18-жаттығу Сюжетті суреттердің көмегімен «Біздің сынып» тақырыбына әңгімелеу, сипаттау мәтіндерін құрастыруына басшылық жасалады. Ол үшін оқушыларға суретте бейнеленген сәттің алдында не болғаны және кейін не болатыны болжатылады. 4-тапсырма Пайымдау мәтініне қандай сурет салуға болатынын айтып, сызба бойынша пайымдау мәтінін құрастырып жаз
Үй тапсырмасы Мәтін түрлеріне өз ойыңнан мәтін құрастырып жазып кел Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Сұрақтарға жауап береді Жеке жұмыс жасайды Ақпаратпен танысады Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Берілген сұрақтарға жауап береді Дәптермен жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Өзін өзі бағалау » әдісі
Дескриптор: Мәтінді оқып, талдау жасайды-1б Мәтіннің соңғы бөлігін көшіріп жазады-1б Дескриптор: Суреттердің әрқайсысының мазмұнына сай мәтіндерді таңдайды-1б Мәтін мазмұны бойынша фактілерді анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: ЕБҚ және ЕҚБ Мәтін түрлерін құрастырады-1б Керемет! Дескриптор: Мәтін түрлерін анықтайды-1б Оларға сипаттама жасай алады-1б Тамаша!
ДескриптоР: Біздің сынып» тақырыбына әңгімелеу, сипаттау мәтіндерін құрастырады-1б Дескриптор: Пайымдау мәтініне қандай сурет салуға болатынын айтады-1б Сызба бойынша пайымдау мәтінін құрастырып жазады-1б Тамаша! «Білім ағашы» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құралдары
Суреттер Жұмыс дәптері
Қимылдар Кесте
Суреттер
Суреттер Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№41 сабақ. Мәтін және оның түрлері. Қазақ тілі 2 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№41 сабақ. Мәтін және оның түрлері. 17 – 18-жаттығулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.1.1* сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу/сипаттау/пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтау 2.2.5.1 дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу/сипаттау/пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтайды дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Командада жұмыс істей білу Апта дәйексөзі: Тура биде туған жоқ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 15-жаттығу Суреттерге қара.Мәтінді оқы. Мәтінге талдау жаса.Мәтіннің соңғы бөлігін көшіріп жаз. Жаңа тақырып 17-жаттығу Топтық жұмыс Суреттерге қара. Әрқайсысының мазмұнына лайықты мәтінді таңдап ал. 1-топ Не істеді? 2-топ Қандай? 3-топ Неліктен? Айгул не істеді? Қандай гүл? Неліктен ексерту алды? Гулге су құйды Қызыл гүл Гүлді жұлғаны үшін Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ Тапсырма: Өзі сыныптарың туралы әңгімелеу, сипаттау,пайымдау мәтінін құрастырыңдар. Ережелермен жұмыс Мәтін түрлерімен таныстыру
2-тапсырма Топтық жұмыс 1-тапсырма бойынша мәтін түрлерін анықта. Оларға сипаттама бер 1-топ Әңгімелеу мәтіні 2-топ Сипаттау мәтіні 3-топ Пайымдау мәтіні Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі Жұптық жұмыс 18-жаттығу Сюжетті суреттердің көмегімен «Біздің сынып» тақырыбына әңгімелеу, сипаттау мәтіндерін құрастыруына басшылық жасалады. Ол үшін оқушыларға суретте бейнеленген сәттің алдында не болғаны және кейін не болатыны болжатылады. 4-тапсырма Пайымдау мәтініне қандай сурет салуға болатынын айтып, сызба бойынша пайымдау мәтінін құрастырып жаз
Үй тапсырмасы Мәтін түрлеріне өз ойыңнан мәтін құрастырып жазып кел Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Сұрақтарға жауап береді Жеке жұмыс жасайды Ақпаратпен танысады Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Берілген сұрақтарға жауап береді Дәптермен жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Өзін өзі бағалау » әдісі
Дескриптор: Мәтінді оқып, талдау жасайды-1б Мәтіннің соңғы бөлігін көшіріп жазады-1б Дескриптор: Суреттердің әрқайсысының мазмұнына сай мәтіндерді таңдайды-1б Мәтін мазмұны бойынша фактілерді анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: ЕБҚ және ЕҚБ Мәтін түрлерін құрастырады-1б Керемет! Дескриптор: Мәтін түрлерін анықтайды-1б Оларға сипаттама жасай алады-1б Тамаша!
ДескриптоР: Біздің сынып» тақырыбына әңгімелеу, сипаттау мәтіндерін құрастырады-1б Дескриптор: Пайымдау мәтініне қандай сурет салуға болатынын айтады-1б Сызба бойынша пайымдау мәтінін құрастырып жазады-1б Тамаша! «Білім ағашы» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құралдары
Суреттер Жұмыс дәптері
Қимылдар Кесте
Суреттер
Суреттер Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз











