|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№42 Мәтін және оның түрлері..(Суретші Марат) 19 – 22-жаттығулар. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау 2.2.1.1 сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу/сипаттау/ пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжайды |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу Апта дәйексөзі: Тура биде туған жоқ! |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Мәтін түрлеріне өз ойыңнан мәтін құрастырып жазып кел Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс 19-жаттығу Өлеңді мәнерлеп, түсініп оқы Қарамен жазылған сөздердің мағынасын түсіндір. Бұл сөздері бірінің орнына бірін алмастырып қолдануға бола ма? Дәлелдер келтір Алуан,әртүрлі сөзімен алмастыруға болады. 1. Марат бояумен сурет салды. 2. Ол зәулім үйдің суретін салды. Әр суреттің бөлшектеріне сәйкес келеді ЕБҚ Өлеңдегі сипаттау мәтіні бойынша сурет сал. Салған суретің қандай үй? сұрағына жауап беретіндей болсын ЕҚБ Осы сұрақтар мен жауаптар бойынша өлеңді мәтін түрлеріне қарай ажырат 1.Әңгімелеу мәтіні 2.Сипаттау мәтіні 3.Пайымдау мәтіні Сергіту сәті
20-жаттығу Суреттерге қара. Оқушылар бұл заттарды дұрыс салыстыра алды ма? Олардың қателерін тауып, өз жауабыңды ұсын 1-жауап: Алма қызыл, ал қарбыз жасыл. 2-жауап дұрыс 3-жауап : Бір қасық ағаштан жасалған екіншісі-темір. Шығармашылық үзіліс Деңгейлік тапсырма 21-жаттығу 1-деңгей. Суреттегі бір затты таңдап, сипаттап айтып бер. 2-деңгей. Суреттегі бір затты таңдап, сипаттап жаз. 3-деңгей. Өзің таңдаған екі затты салыстыра отырып, сипаттап жаз. Үй тапсырмасы 22-жаттығу Сендер сиқырлы қарындащ болатынын білесіңдер ме? Сол қарындаштарыңмен берілген пішіндерді сыныптағы заттарға айналдырып салып кел. Сол заттарға сипаттау мәтінін құрастыр. Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Ақпаратпен танысады Жаттығу жасайды Берілген сұрақтарға жауап береді Дәптермен жұмыс жасайды Тапсырмалар ды орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Мега ми » әдісі
Дескриптор: Мәтін түрлеріне өз ойынан мәтін құрастырып жазады-1б Тамаша! Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп, түсініп оқиды-1б Қарамен жазылған сөздердің мағынасын түсіндіреді-1б Сөздерді бірінің орнына бірін алмастырып қолдануға болатынын анықтап, дәлелдер келтіреді-1б Дескриптор: ЕБҚ Өлеңдегі сипаттау мәтіні бойынша сурет салады-1б ЕҚБ Осы сұрақтар мен жауаптар бойынша өлеңді мәтін түрлеріне қарай ажыратады-1б Керемет!
Дескриптор: Берілген заттарды сипаттауды біледі-1б Қателерді тауып,өз жауабын айтады-1б Тамаша! ДескриптоР: 1-деңгей. Суреттегі бір затты таңдап, сипаттап айтып береді-1б 2-деңгей. Суреттегі бір затты таңдап, сипаттап жазады-1б. 3-деңгей. Өзі таңдаған екі затты салыстыра отырып, сипаттап жазады-1б Тамаша! «Тик ТОк» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Қимылдар Суреттер
Оқулық Суреттер Оқулық Кері байланыс парақтары |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№42 Мәтін және оның түрлері.. Қазақ тілі 2 сынып
№42 Мәтін және оның түрлері.. Қазақ тілі 2 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№42 Мәтін және оның түрлері..(Суретші Марат) 19 – 22-жаттығулар. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау 2.2.1.1 сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу/сипаттау/ пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжайды |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу Апта дәйексөзі: Тура биде туған жоқ! |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Мәтін түрлеріне өз ойыңнан мәтін құрастырып жазып кел Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс 19-жаттығу Өлеңді мәнерлеп, түсініп оқы Қарамен жазылған сөздердің мағынасын түсіндір. Бұл сөздері бірінің орнына бірін алмастырып қолдануға бола ма? Дәлелдер келтір Алуан,әртүрлі сөзімен алмастыруға болады. 1. Марат бояумен сурет салды. 2. Ол зәулім үйдің суретін салды. Әр суреттің бөлшектеріне сәйкес келеді ЕБҚ Өлеңдегі сипаттау мәтіні бойынша сурет сал. Салған суретің қандай үй? сұрағына жауап беретіндей болсын ЕҚБ Осы сұрақтар мен жауаптар бойынша өлеңді мәтін түрлеріне қарай ажырат 1.Әңгімелеу мәтіні 2.Сипаттау мәтіні 3.Пайымдау мәтіні Сергіту сәті
20-жаттығу Суреттерге қара. Оқушылар бұл заттарды дұрыс салыстыра алды ма? Олардың қателерін тауып, өз жауабыңды ұсын 1-жауап: Алма қызыл, ал қарбыз жасыл. 2-жауап дұрыс 3-жауап : Бір қасық ағаштан жасалған екіншісі-темір. Шығармашылық үзіліс Деңгейлік тапсырма 21-жаттығу 1-деңгей. Суреттегі бір затты таңдап, сипаттап айтып бер. 2-деңгей. Суреттегі бір затты таңдап, сипаттап жаз. 3-деңгей. Өзің таңдаған екі затты салыстыра отырып, сипаттап жаз. Үй тапсырмасы 22-жаттығу Сендер сиқырлы қарындащ болатынын білесіңдер ме? Сол қарындаштарыңмен берілген пішіндерді сыныптағы заттарға айналдырып салып кел. Сол заттарға сипаттау мәтінін құрастыр. Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Ақпаратпен танысады Жаттығу жасайды Берілген сұрақтарға жауап береді Дәптермен жұмыс жасайды Тапсырмалар ды орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Мега ми » әдісі
Дескриптор: Мәтін түрлеріне өз ойынан мәтін құрастырып жазады-1б Тамаша! Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп, түсініп оқиды-1б Қарамен жазылған сөздердің мағынасын түсіндіреді-1б Сөздерді бірінің орнына бірін алмастырып қолдануға болатынын анықтап, дәлелдер келтіреді-1б Дескриптор: ЕБҚ Өлеңдегі сипаттау мәтіні бойынша сурет салады-1б ЕҚБ Осы сұрақтар мен жауаптар бойынша өлеңді мәтін түрлеріне қарай ажыратады-1б Керемет!
Дескриптор: Берілген заттарды сипаттауды біледі-1б Қателерді тауып,өз жауабын айтады-1б Тамаша! ДескриптоР: 1-деңгей. Суреттегі бір затты таңдап, сипаттап айтып береді-1б 2-деңгей. Суреттегі бір затты таңдап, сипаттап жазады-1б. 3-деңгей. Өзі таңдаған екі затты салыстыра отырып, сипаттап жазады-1б Тамаша! «Тик ТОк» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Қимылдар Суреттер
Оқулық Суреттер Оқулық Кері байланыс парақтары |
||
шағым қалдыра аласыз


















