|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№43 Диалог жаза аламын.Сөйлем дегеніміз не? 23 – 28-жаттығулар. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу; 2.3.4.1 мұғалімнің көмегімен тірек сөздерді, сөйлем, суреттерді пайдаланып, қарапайым постер, құттықтау, нұсқаулық (бұйым жасау нұсқаулығы, қауіпсіздік ережесі) құрастыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысады Қарапайым хабарландыру, хабарлама жазады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу Апта дәйексөзі: Тура биде туған жоқ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 22-жаттығу Сендер сиқырлы қарындащ болатынын білесіңдер ме? Сол қарындаштарыңмен берілген пішіндерді сыныптағы заттарға айналдырып салып кел. Сол заттарға сипаттау мәтінін құрастыр. Жаңа тақырып 23-жаттығу Суретке қара. Қожа туралы фильм қалай аталады? (Менің атым-Қожа) Оның кейіпкерлері кімдер? (Әжесі,Қожа, Сұлтан, мұғалімдер) Оқылым. Берілген мәтінді оқып шық Оқығаныңның диалог екенін дәлелде. Өйткені, екі адамның арасындағы әңгіме Диалогке кімдер қатысты? (Қожа мен әжесі) Кім сұрады? (әжесі) Кім жауап берді?(Қожа) Оны көшіріп жаз Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ Диалогті парталасыңмен рөлге бөліп оқы. 24-жаттығу «Автор орындығы» әдісі Оқы. Қай сөздердің тобы сөйлемдерді құрап тұр? Өз жауабыңды дәлелде Ж: Неге шақырдың,Қожатай? Сөйлемді көшіріп жаз. Бұл сөйлем қандай ойды білдіретінін айт. Сергіту сәті
25-жаттығу Қожаның алдына қойған міндеттемелерін оқып, көшіріп жаз. Оқушылардың оқулықта берілген сұрақтар бойынша іздену жұмыстарын жүргізуіне басшылық жасалады. Оқушылар сөйлем туралы бұған дейін игерген білімдеріне сүйеніп, оқулықтағы сұрақтарға жауап береді. Ережемен жұмыс жаса. 26-жаттығу Хабарландыруды оқып, сөйлем санын анықта. Тиісті тыныс белгісін қойып,көшіріп жаз Тыныс белгілірінің қызметі туралы өз ойыңды айтып,қорытынды жаса 28-жаттығу Саралау тапсырмаларын орындату. Шығармашылық үзіліс 1-деңгей. Хабарландыруға қандай ақпарат қажет болатынын айтып бер. 2-деңгей. Хабарландыруға қажетті ақпаратты білу үшін іздену жұмыстарын жүргіз. 3-деңгей. Тіл апталығына хабарландыру жаз. Үй тапсырмасы 27-жаттығу Диалогті қалпына келтір. Жауаптарға сұрақ дайында Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Ақпаратпен танысады Сөйлемді дәптерге көшіріп жазады Жаттығу жасайды Берілген сұрақтарға жауап береді Ережені жаттайды Дәптермен жұмыс жасайды Тапсырмалар ды орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Баскетбол » әдісі
Дескриптор: Берілген пішіндерді сыныптағы заттарға айналдырып салып келеді-1б. Сол заттарға сипаттау мәтінін құрастырады-1б Тамаша! Дескриптор: Күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысады-1б Диалогті көшіріп жазады- 1 б Кереметсіңдер! Дескриптор: Диологті рөлге бөліп оқиды-1 б Дескриптор: Қай сөздердің тобы сөйлемді құрайтынын анықтайды-1б. Сөйлемді көшіріп жазады-1б.
Керемет! Дескриптор: Қожаның алдына қойған міндеттемелерін оқып, көшіріп жазады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б Тамаша! ДескриптоР: Хабарландыруды оқып, сөйлем санын анықтайды-1б. Тиісті тыныс белгісін қойып,көшіріп жазады-1б Дескриптор: Хабарландыруға қандай ақпарат қажет болатынын айтып береді-1 б Хабарландыруға ақпарат іздейді-1 б Тіл апталығына хабарландыру жазады-1 б
«Кинолента» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құралдары
Жұмыс дәптері Оқулық Қимылдар Суреттер Оқулық
Оқулық Суреттер А4 парағы Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№43 Диалог жаза аламын.Сөйлем дегеніміз не? Қазақ тілі 2 сынып
№43 Диалог жаза аламын.Сөйлем дегеніміз не? Қазақ тілі 2 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№43 Диалог жаза аламын.Сөйлем дегеніміз не? 23 – 28-жаттығулар. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу; 2.3.4.1 мұғалімнің көмегімен тірек сөздерді, сөйлем, суреттерді пайдаланып, қарапайым постер, құттықтау, нұсқаулық (бұйым жасау нұсқаулығы, қауіпсіздік ережесі) құрастыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысады Қарапайым хабарландыру, хабарлама жазады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу Апта дәйексөзі: Тура биде туған жоқ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 22-жаттығу Сендер сиқырлы қарындащ болатынын білесіңдер ме? Сол қарындаштарыңмен берілген пішіндерді сыныптағы заттарға айналдырып салып кел. Сол заттарға сипаттау мәтінін құрастыр. Жаңа тақырып 23-жаттығу Суретке қара. Қожа туралы фильм қалай аталады? (Менің атым-Қожа) Оның кейіпкерлері кімдер? (Әжесі,Қожа, Сұлтан, мұғалімдер) Оқылым. Берілген мәтінді оқып шық Оқығаныңның диалог екенін дәлелде. Өйткені, екі адамның арасындағы әңгіме Диалогке кімдер қатысты? (Қожа мен әжесі) Кім сұрады? (әжесі) Кім жауап берді?(Қожа) Оны көшіріп жаз Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ Диалогті парталасыңмен рөлге бөліп оқы. 24-жаттығу «Автор орындығы» әдісі Оқы. Қай сөздердің тобы сөйлемдерді құрап тұр? Өз жауабыңды дәлелде Ж: Неге шақырдың,Қожатай? Сөйлемді көшіріп жаз. Бұл сөйлем қандай ойды білдіретінін айт. Сергіту сәті
25-жаттығу Қожаның алдына қойған міндеттемелерін оқып, көшіріп жаз. Оқушылардың оқулықта берілген сұрақтар бойынша іздену жұмыстарын жүргізуіне басшылық жасалады. Оқушылар сөйлем туралы бұған дейін игерген білімдеріне сүйеніп, оқулықтағы сұрақтарға жауап береді. Ережемен жұмыс жаса. 26-жаттығу Хабарландыруды оқып, сөйлем санын анықта. Тиісті тыныс белгісін қойып,көшіріп жаз Тыныс белгілірінің қызметі туралы өз ойыңды айтып,қорытынды жаса 28-жаттығу Саралау тапсырмаларын орындату. Шығармашылық үзіліс 1-деңгей. Хабарландыруға қандай ақпарат қажет болатынын айтып бер. 2-деңгей. Хабарландыруға қажетті ақпаратты білу үшін іздену жұмыстарын жүргіз. 3-деңгей. Тіл апталығына хабарландыру жаз. Үй тапсырмасы 27-жаттығу Диалогті қалпына келтір. Жауаптарға сұрақ дайында Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Ақпаратпен танысады Сөйлемді дәптерге көшіріп жазады Жаттығу жасайды Берілген сұрақтарға жауап береді Ережені жаттайды Дәптермен жұмыс жасайды Тапсырмалар ды орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Баскетбол » әдісі
Дескриптор: Берілген пішіндерді сыныптағы заттарға айналдырып салып келеді-1б. Сол заттарға сипаттау мәтінін құрастырады-1б Тамаша! Дескриптор: Күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысады-1б Диалогті көшіріп жазады- 1 б Кереметсіңдер! Дескриптор: Диологті рөлге бөліп оқиды-1 б Дескриптор: Қай сөздердің тобы сөйлемді құрайтынын анықтайды-1б. Сөйлемді көшіріп жазады-1б.
Керемет! Дескриптор: Қожаның алдына қойған міндеттемелерін оқып, көшіріп жазады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б Тамаша! ДескриптоР: Хабарландыруды оқып, сөйлем санын анықтайды-1б. Тиісті тыныс белгісін қойып,көшіріп жазады-1б Дескриптор: Хабарландыруға қандай ақпарат қажет болатынын айтып береді-1 б Хабарландыруға ақпарат іздейді-1 б Тіл апталығына хабарландыру жазады-1 б
«Кинолента» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құралдары
Жұмыс дәптері Оқулық Қимылдар Суреттер Оқулық
Оқулық Суреттер А4 парағы Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз



















