|
Мектеп |
№ орта мектебі |
||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||
|
Бөлім: |
Уақыт |
||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
46 Түбір мен қосымша ( Қазақ тілі 1- бөлім 86 - 87 бет «Атамұра» баспасы, 2018 ж.) |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.2.3.1 мəтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру жəне жауап береді; 3.4.1.2 түбір сөзге -ы, -і дауысты дыбысынан басталатын қосымша жалғанған кездегі түбірдің өзгерісін сақтап жазады. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
|
||
|
Психалогия лық ахуал қалыпта стыру Тренинг ережесі |
Қазақ тілі – өмірің де өлің де Қазақ тілі – тамыр жайған тереңге Қазақ тілі – болашаққа жетелеп Ұрпақтарды танытады әлемге
|
Психологиялық дайындық
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз! |
Қ.Б Керемет! |
|
|
||
|
Сабаққа кіріспе 24 минут ұжымдық жұмыс
|
“Ұшқыр ой?” әдісі
бала + лар кітап + тар дос + тар үй + лер гүл + дер
Оқулықпен жұмыс 1-тапсырма «Біліміңді қолдан» әдісі Сынып жұмысы 46 сабақ. Түбір мен қосымша Айтылым; 88 бет 33 жаттығу
Бір минут Отбасында бәрі де өз уақытында жүріп - тұрғанды жақсы көретін. Тек Талғат қана үнемі кешігіп жүретін.
оның әдеттегі жауабы еді. Ылғи осылай дейтін. Бір күні мектепте шаңғы жарысы өтті. Талғат шаңғыны жақсы тебетін. Бірақ ол жеңімпаз болған жоқ. Оның жолдасы бір минутқа озып келді. Талғат екінші орын алып, үйге көңілсіз болып қайтты. Талғат біраз ойланып, бір минуттың адам өміріндегі (маңызын енді ғана түсінгендей болды.) Рафиқа Нұртазина. Ләйлә Асқар
Есіңе сақта! Қосымша жалғанғанда кейбір түбір сөздердің жазылуы өзгереді: кітап - кітабы, парақ - парагы, әріп - әрпі, халық - халқы. көркі * Жұптаскан сөздерді салыстырып, түбір сөздің жазылуын өзгерткен қосымшаны ата. 35. Мақалды қатесін түзеп жаз. Ел көрікі мал, Өзен көрікі тал.
|
Балалар мектепке келді. Кітаптар сөреде тұр. Достар бірге ойнады. Үйлер биік әрі әдемі. Гүлдер бақшада өсіп тұр.
Түбір мен қосымшаның жазылуы 30 жаттығу
Береді
жеңіпаз атана алмай қалды. Сол кезде уақыттың құндылығын түсінді
жұмсау керек. Үнемі ізденісте болып, алға қойған мақсатқа қарай ұмтылу керек.
Кітабын, жауабы - сөздеріндегі п дыбыс б дыбысына айналған. Себебі п дыбысынан кейін дауысты ы дыбысы жалғанып тұр Есіңе сақта! |
Дескритор Сұрақтарға жауап береді 1 балл
Дескритор Мәтінді түсініп оқиды 2 балл
Дескритор Мәтіннің түсінігі бойынша сұрақтарға жауап береді 2 балл
|
Оқулық 86 бет |
|
||
|
Сабақтың ортасы 10 минут жеке жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс 2-тапсырма «Алғыр» әдісі Сынып жұмысы Түбір мен қосымша И и ине Жазылым; 89 бет 33– жаттығу
Жазылым; 89 бет 34– жаттығу
Жазылым; 89 бет 35– жаттығу
Ел көрікі – мал Өзен көрікі - тал |
Сынып жұмысы Түбір мен қосымша И и ине 33- жаттығу Жарысқа қатысқан кезде бір минутқа кешігіп, жеңіпаз атана алмай қалды. Сол кезде уақыттың құндылығын түсінді
34 – жаттығу Ерік – еркі Орын – орны Көрік – көркі Түбір сөзге ы, і қосымшалары жалғанғанда сөздегі ы, і дыбыстары түсіп қалады. Ы, і қосымшалары түбір сөзді өзгерткен 35 - жаттығу Ел көркі – мал Өзен көркі - тал |
Дескритор Мәтін мазмұнына өз ойыңды қысқаша жазады 1 балл
Дескриптор Суреттегі сөздерді жұптастырып жазады 1 балл
Дескриптор Мақалдың қатесін түзеп жазады 1 балл |
Оқулық 89 бет |
|
||
|
Сабақтың Соңы 5 минут Бекіту ұжымдық жұмыс
|
Сабақты бекіту «Ой қозғау» әдісі
Жол + дар Қала + лар Кітап + хана Оқу + шы Дос + тық
Бала Жаз Оқу Көр Сыр Үй тапсырмасы: Ерже жаттау |
Жолдар – бірнеше жолдар. Қалалар – бірнеше қала. Кітапхана – кітап оқуға арналған орын. Оқушы – білім алатын адам. Достық – достар арасындағы қарым-қатынас.
Бала + лық – балалық Жаз + ушы – жазушы Оқу + шы – оқушы Көр + іс – көріс Сыр + дас – сырлас |
Дескриптор Тапсырманы орындайды 2 балл
|
Оқулық 89 бет |
|
||
|
Кері байланыс 1 минут |
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
46 Түбір мен қосымша Қазақ тілі 3 сынып
46 Түбір мен қосымша Қазақ тілі 3 сынып
|
Мектеп |
№ орта мектебі |
||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||
|
Бөлім: |
Уақыт |
||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
46 Түбір мен қосымша ( Қазақ тілі 1- бөлім 86 - 87 бет «Атамұра» баспасы, 2018 ж.) |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.2.3.1 мəтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру жəне жауап береді; 3.4.1.2 түбір сөзге -ы, -і дауысты дыбысынан басталатын қосымша жалғанған кездегі түбірдің өзгерісін сақтап жазады. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
|
||
|
Психалогия лық ахуал қалыпта стыру Тренинг ережесі |
Қазақ тілі – өмірің де өлің де Қазақ тілі – тамыр жайған тереңге Қазақ тілі – болашаққа жетелеп Ұрпақтарды танытады әлемге
|
Психологиялық дайындық
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз! |
Қ.Б Керемет! |
|
|
||
|
Сабаққа кіріспе 24 минут ұжымдық жұмыс
|
“Ұшқыр ой?” әдісі
бала + лар кітап + тар дос + тар үй + лер гүл + дер
Оқулықпен жұмыс 1-тапсырма «Біліміңді қолдан» әдісі Сынып жұмысы 46 сабақ. Түбір мен қосымша Айтылым; 88 бет 33 жаттығу
Бір минут Отбасында бәрі де өз уақытында жүріп - тұрғанды жақсы көретін. Тек Талғат қана үнемі кешігіп жүретін.
оның әдеттегі жауабы еді. Ылғи осылай дейтін. Бір күні мектепте шаңғы жарысы өтті. Талғат шаңғыны жақсы тебетін. Бірақ ол жеңімпаз болған жоқ. Оның жолдасы бір минутқа озып келді. Талғат екінші орын алып, үйге көңілсіз болып қайтты. Талғат біраз ойланып, бір минуттың адам өміріндегі (маңызын енді ғана түсінгендей болды.) Рафиқа Нұртазина. Ләйлә Асқар
Есіңе сақта! Қосымша жалғанғанда кейбір түбір сөздердің жазылуы өзгереді: кітап - кітабы, парақ - парагы, әріп - әрпі, халық - халқы. көркі * Жұптаскан сөздерді салыстырып, түбір сөздің жазылуын өзгерткен қосымшаны ата. 35. Мақалды қатесін түзеп жаз. Ел көрікі мал, Өзен көрікі тал.
|
Балалар мектепке келді. Кітаптар сөреде тұр. Достар бірге ойнады. Үйлер биік әрі әдемі. Гүлдер бақшада өсіп тұр.
Түбір мен қосымшаның жазылуы 30 жаттығу
Береді
жеңіпаз атана алмай қалды. Сол кезде уақыттың құндылығын түсінді
жұмсау керек. Үнемі ізденісте болып, алға қойған мақсатқа қарай ұмтылу керек.
Кітабын, жауабы - сөздеріндегі п дыбыс б дыбысына айналған. Себебі п дыбысынан кейін дауысты ы дыбысы жалғанып тұр Есіңе сақта! |
Дескритор Сұрақтарға жауап береді 1 балл
Дескритор Мәтінді түсініп оқиды 2 балл
Дескритор Мәтіннің түсінігі бойынша сұрақтарға жауап береді 2 балл
|
Оқулық 86 бет |
|
||
|
Сабақтың ортасы 10 минут жеке жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс 2-тапсырма «Алғыр» әдісі Сынып жұмысы Түбір мен қосымша И и ине Жазылым; 89 бет 33– жаттығу
Жазылым; 89 бет 34– жаттығу
Жазылым; 89 бет 35– жаттығу
Ел көрікі – мал Өзен көрікі - тал |
Сынып жұмысы Түбір мен қосымша И и ине 33- жаттығу Жарысқа қатысқан кезде бір минутқа кешігіп, жеңіпаз атана алмай қалды. Сол кезде уақыттың құндылығын түсінді
34 – жаттығу Ерік – еркі Орын – орны Көрік – көркі Түбір сөзге ы, і қосымшалары жалғанғанда сөздегі ы, і дыбыстары түсіп қалады. Ы, і қосымшалары түбір сөзді өзгерткен 35 - жаттығу Ел көркі – мал Өзен көркі - тал |
Дескритор Мәтін мазмұнына өз ойыңды қысқаша жазады 1 балл
Дескриптор Суреттегі сөздерді жұптастырып жазады 1 балл
Дескриптор Мақалдың қатесін түзеп жазады 1 балл |
Оқулық 89 бет |
|
||
|
Сабақтың Соңы 5 минут Бекіту ұжымдық жұмыс
|
Сабақты бекіту «Ой қозғау» әдісі
Жол + дар Қала + лар Кітап + хана Оқу + шы Дос + тық
Бала Жаз Оқу Көр Сыр Үй тапсырмасы: Ерже жаттау |
Жолдар – бірнеше жолдар. Қалалар – бірнеше қала. Кітапхана – кітап оқуға арналған орын. Оқушы – білім алатын адам. Достық – достар арасындағы қарым-қатынас.
Бала + лық – балалық Жаз + ушы – жазушы Оқу + шы – оқушы Көр + іс – көріс Сыр + дас – сырлас |
Дескриптор Тапсырманы орындайды 2 балл
|
Оқулық 89 бет |
|
||
|
Кері байланыс 1 минут |
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз














