51 сабақ. Шамалар арасындағы тәулікке берліген есептерді шығар Математика 3 сынып

Тақырып бойынша 18 материал табылды

51 сабақ. Шамалар арасындағы тәулікке берліген есептерді шығар Математика 3 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
51 сабақ. Шамалар арасындағы тәулікке берліген есептерді шығар
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Мектеп

орта мектебі

Пәні:

Математика

Бөлім:

2 А. Үлес

Педагогтің аты - жөні


Күні:


Сыныбы: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

51 сабақ. Шамалар арасындағы тәулікке берліген есептерді шығар

( Математика 1 бөлім 26 - 27 бет Алматыкітап баспасы, 2018 ж.)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

3.5.1.4 шамалар арасындағы тәуелділікке/ пропорционал бөлуге берілген есептерді талдау және шығару;

Сабақтың мақсаты

  • Сен өзара байланысты шамалар бар есептердң шығаруды үйренесің;

Сабақтың барысы

Сабақтың

кезеңі\уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың

басы

1 минут

Оқушылармен сәлемдесу

Оқушыларды түгендеу

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба?

Көңіл – күйіміз қандай?

Ендеше сабағымызды бастайық?

Оқушылар сәлемдеседі.

Кезекші оқушы сыныпты түгендейді

Сабаққа назарын аударады.

Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай!

Оқушылар сабаққа зейінін салады


Қ.Б

Керемет!




Психалогия

лық ахуал

қалыпта

стыру



Тренинг ережесі




Алдыңғы білім

4 минут

Математика керек әр күнге

Математика керек әр кімге

Есеп қажет өмірде

Есепсіз білім білім бе


  • Сабағымыз сәтті болсын!

  • Бүгінгі сабағымыздың мақсатына жеттейік!

  • Сабақта бір - бірімізді

  • Сабақта уақытты:

  • Сабақта тапсырмаларға;

  • Сабаққа қатсықанда:


50 сабақ. Шамалар арасындағы тәулікке берліген есептерді шығар

«Біліміңді қорытындыла» әдісі

Жазылым; 25 бет 6 есеп

  • Есепті шығар

А) 6 хатқалта үшін 54 теңге төленді. 45 теңгеге осындай хатқалтаның нешеуін сатып алуға болады.


Ә) Біреуі 9 теңге тұратын дәптерлерге 45 теңге төленді. Біреуі 7 теңге тұратын, саны осынша дәптерге қанша теңге төлеу керек?



Б) Біреуі 4 тееңге тұратын 6 дәптерқап үшін қанша төленсе, біреуі 8 теңге тұратын бірнеше дәптер үшін сонша ақша төленді. Неше дәптер сатып алынды?



Психологиялық ахуал туғызады





  • Сыйлаймыз, тыңдаймыз!

  • Үнемдейміз!

  • Нақты, дәл жауап береміз!

  • Шапшаңдықты, тапқырлықты көрсетеміз!

Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз!



2 А)

6 х – 54 тг

45 тг - ? х

Ш: б = 54 : 6 = 9

с = 54 : 9 = 5

Ж: с = 5 дана

Ә)

9 тг – 45 тг

7 тг - ? тг

Сандары бірдей

Ш: с = қ : б = 45 : 9 = 5

қ = б * с = 7 * 5 = 35

Ж: қ = 35 тг

Б)

4 тг – 6 д

8 тг - ? д

құны бірдей

Ш: қ = б * с = 4 * 6 = 24

с = қ : б = 24 : 8 = 3

Ж: с = 3 дәптер


Қ.Б

Керемет!














Дескриптор

Шартын жазады

1 балл

Есептерді шығарады

Жауабын жазады

1 балл

























Оқулық

25 бет


Сабаққа кіріспе

15 минут








ұжымдық жұмыс








Сынып жұмысы

51 сабақ. Шамалар арасындағы тәулікке берліген есептерді шығару

  • Сен өзара байланысты шамалар бар есептердң шығаруды үйренесің;

Көркем жазу

8.000 8.000

8.100 8.100


Оқулықпен жұмыс

1 тапсырма

«Ой қозғау» әдісі

Жазылым; 26 бет 1 есеп

  • Есепте

А) Жауабын кему ретімен атасаң, уақыт туралы мақалды оқисың

Рисунок 1

Ә) Жалпы массаны, бір заттың массасын, заттың санын қалай табатынын есіңе түсір.

Б) Бірдей 9 жәшік 54 кг жүзім бар. Сондай 3 жәшікте қанша ктлограмм жүзім бар?

Рисунок 2



Сабақ мақсатын хабарлайды


  • Күн ретін жазады

  • Көркем жазады





  1. А)

9 * 7 = 63 64, 63, 56, 54

6 * 9 = 54 Бір минутты бос жіберсең,

7 * 8 = 56 Бір сағатты жоғалтасың

8 * 8 = 64


Ә)

ж.м = жалпы массасы

м = массасы

с = саны

ж.м = м * с

м = ж.м : с

с = ж.с : м

Ж: құны – 64 тг

Б)

9 жәшік – 54 кг

3 жәшік - ? кг

Массалары бірдей

Ш: м = ж.м : с = 54 кг : 9 = 6 кг

ж.м = м * с = 6 кг * 3 = 18 кг

Ж: 3 жәшікте 18 кг жүзім бар













Дескриптор

Мақалды табады

Қ.Б Тамаша!



Дескриптор

Жалпы массаны, бір заттың массасын, заттың санын қалай табатынын айтады 1 балл


Дескриптор

Шартын жазады

1 балл

Есептерді шығарады

Жауабын жазады

1 балл



























Оқулық

26 бет





Сабақтың ортасы

15 минут

жұптық жұмыс





















жеке жұмыс



Оқулықпен жұмыс

2 тапсырма

«Біліміңді қолдан» әдісі

Жазылым; 26 бет 4 есеп

  • Кесте бойынша есеп құрастырып, оларды шығар

Рисунок 3

Рисунок 4


«Кім алғыр» әдісі

Жазылым; 27 бет 6 есеп

  • Өрнектердің мәнін тап

( 69 – 68 ) * 8 = 5 * 8 – 39 = ( 55 + 26 ) : 9 =

20 – 54 : 6 = 8 : 4 * 6 = 14 : 2 * 1 =

( 80 – 24 ) : 7 = ( 30 – 3 ) : 9 = ( 48 – 8 ) : 8 =







Жазылым; 27 бет 7 есеп

  • Бөлшектерді өсу ретімен орналастырып, мақалдарды оқы.

Рисунок 5



4 А)

6 жәшік – 48 кг

6 жәшік - ? кг

Массалары бірдей

Ш: м = 48 кг : 6 = 8 кг

ж.м = 8 кг * 9 = 72 кг

Ж: 9 жәшік – 72 кг

Ә)

9 кг - 72 кг

56 кг - ? кг

Саны бірдей

Ш: с = 72 кг : 9 = 8 кг

м = 56 кг : 8 = 7 кг

Ж: м – 7кг

Б)

6 жәшік – 6 кг

9 кг - ? жәшік

Жалпы массасы бірдей

Ш: ж.м = м * с = 6 кг * 6 = 36 кг

с = ж.м : м = 36 кг : 9 кг = 4

Ж: 9 кг – 7 жәшік



6

( 69 – 68 ) * 8 = 1 * 8 = 8

20 – 54 : 6 =20 – 9 = 11

( 80 – 24 ) : 7 = 56 : 7 = 8

5 * 8 – 39 = 40 – 39 = 1

8 : 4 * 6 = 2 * 6 = 12

( 30 – 3 ) : 9 = 27 : 9 = 3

( 55 + 26 ) : 9 = 81 : 9 = 9

14 : 2 * 1 = 7 * 1 = 7

( 48 – 8 ) : 8 = 40 : 8 = 5


7 А)

; ; ; ;


Уақыт бізді күтіп тұрмайды

Ә)

; ; ; ; ;

Уақыт бізді күтіп тұрмайды






Дескриптор

Шартын жазады

1 балл

Есептерді шығарады

Жауабын жазады

1 балл



Дескриптор

Есептерді шығарады 1 балл
















Дескриптор

Өрнектердің мәнін табады

1 балл







Дескриптор

Бөлшектерді өсу ретімен орналастырады

Мақалдарды табады. 1 балл

















Оқулық

26 бет

















Оқулық

27 бет








Сабақтың

Соңы

5 минут

ұжымдық жұмыс

Сабақты бекіту

Зертте

Айтылым; 27 бет 8 есеп

  • Жақшаларды теңдіктер дұрыс шығатындай қой

8 + 40 : 8 – 3 * 2 = 0

8 + 40 : 8 – 3 * 2 = 24

8 + 40 : 8 – 3 * 2 = 12



Үй жұмысы: 27 бет 5 есеп,


8

( 8 + 40 ) : 8 – ( 3 * 2 ) = 48 : 8 – 6 = 6 – 6 = 0

8 + 40 :( 8 – 3 ) * 2 =8 + 40 : 5 * 2 = 24

8 +( 40 : 8 – 3 ) * 2 =8 + 2 * 2 = 8 + 4 = 12




Дескриптор

Жақшаларды теңдіктер дұрыс шығатындай қояды

Қ.Б Тамаша!






Оқулық

27 бет

Кері байланыс

1 минут


Кері байланыс

  • Бүгінгі сабақта түсінгенім:

  • Қызықты болған сәттері:

  • Түсінбеген тұстары:


Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі







Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
18.11.2024
219
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі