|
Мектеп |
№ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
2 А. Үлес |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
52 сабақ. Өзіңді тексер! ( Математика 1 бөлім 28 – 29 бет Алматыкітап баспасы, 2018 ж.) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.1.1.5 үлесті құру жолын көрсетіп беру, оларды оқу, жазу және салыстыру; 3.1.1.6 жай бөлшектерді оқу, жазу, бөлімдері бірдей жай бөлшектерді көрнекілік қолдану арқылы салыстыру 3.1.2.14 санның/шаманың бөлігін табу және бөлігі бойынша санды/шаманы табу: 100 көлеміндегі сандар мен жүздіктердің жартысын, төрттен бір, оннан бір бөлігін т абу 3.5.1.4 шамалар арасындағы тәуелділікке/пропорционал бөлуге берілген есептерді талдау және шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
||
|
Психалогия лық ахуал қалыпта стыру Тренинг ережесі Алдыңғы білім 4 минут |
Математика керек әр күнге Математика керек әр кімге Есеп қажет өмірде Есепсіз білім білім бе
51 сабақ. Шамалар арасындағы тәулікке берліген есептерді шығар «Біліміңді қорытындыла» әдісі Жазылым; 27 бет 5 есеп
А) Өрік тосабын қайнату үшін 9 кг қант, ал бүлдірген тотабы үшін 12 кг қант қажет болады. Егер бір қапшықтың массасы 3 кг болса, онда қанша қапшық қант жұмсалды? Ә) Көгеніс сатушы асқабақты бірдей 6 бөлікке бөлді, Алтыдан бір бөлігін сатты. Егер асқабақтың массасы 12 кг болса, онда қанша килограмм асқабақ қалды? Б) Сызбаға қарап, кері есеп құрастыр
|
Психологиялық ахуал туғызады
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз! 2 А) Өрік – 9 кг қант Бүлдірген – 12 кг қант 1 қапшық – 3 кг Жұмсалды - ? қант Ш: 9 : 3 = 3 қап ( өрік ) 12 : 3 = 4 қап 3 + 4 = 7 қап Ж: 7 қап қант жұмсалды Ә) Бөлді – 6 бөлікке Сатты
- Массасы – 12 кг Қалды - ? асқабақ Ш: 12 : 6 * 1 = 2 кг 12 - 2 = 10 кг Ж: қалды – 10 кг Б) Бөлді – 6 бөлікке Сатты
- Қалды – 10 кг Сақабақ массасы - ? кг Ш: 10 + 2 = 12 кг Ж: 12 кг |
Қ.Б Керемет! Дескриптор Шартын жазады 1 балл Есептерді шығарады Жауабын жазады 1 балл
|
Оқулық 27 бет |
||
|
Сабаққа кіріспе 15 минут жеке жұмыс
|
Сынып жұмысы 52 сабақ. Өзіңді тексер
Көркем жазу 8.200 8.200 8.300 8.300
Оқулықпен жұмыс 1 тапсырма Білу: Мен үлес пен бөлшектің не екенін білемін бөлшекті оқвр, жаза аламын Жазылым; 28 бет 1 тапсырма
Түсіну: Бөлшек бүтіннің бір немесе бірнеше бөлігі екенін түсінемін Жазылым; 28 бет 2 тапсырма
|
Сабақ мақсатын хабарлайды
1
2
|
Дескриптор Дөңгелектердің боялған бөлігін көрсететін бөлшекті жазады 1 балл Дескриптор Фигуралардың суретін дәптерге сал. Олардың бөліктерін берілген жазуға сәйкес боя. 1 балл |
Оқулық 28 бет |
||
|
Сабақтың ортасы 15 минут жеке жұмыс
жеке жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс 3 тапсырма Қолдану: Санның бөлігін және бөлігі бойынша санды таба аламын Жазылым; 28 бет 3 тапсырма
А) 90 –
ның 8 – бұл
санының 6 – бұл
санының Ә) Санның кубын көбейтіндімен алмастыр. Есепте 100
+ Талдау: Шамалар мен санның үлесін табуға берліген есептерді талдап, шығара аламын. Жазылым; 29 бет 4 тапсырма
Таспаның ұзындығы - 10 м.
Оның
Жинақтау: Есептеуге талдау жасап, шығара аламын Жазылым; 29 бет 5 тапсырма
А) Мәтінге сұрақ ойластыр. Есеп құрастырып, оны шығар. 3 көйлек тігу үшін 27 м
матаның Ә) Есепті санды деректермен толықтырып, оны шығар 3 көйлек тігу үшін ? м мата қажет. 21 метр матадан неше көйлек тігугк болады? |
3 А) 90 –
ның 40 –
тың 8 – бұл
санының 6 – бұл
санының Ә) 100
+ 80
- 4
Ш: 10 м : 5 * 1 = 2 м Ж: 2 метр қиып алынды 5 А) Матаның ұзындығы – 27 м 3 көйлек -
? Ш: 27 : 3 * 1 = 9 м Ж: 3 көйлекке 9 м мата қиып алынды Ә) 3 көйлек – 9 м 21 м - ? к Ш: 9 : 3 = 3 м ( 1 көйлек ) 21 м : 3 = 7 көйлек Ж: 21 метр матадан 7 көйлек тігуге болады. |
Дескриптор Есептерді шығарады 1 балл Дескриптор Есепті шығарады 1 балл
Дескриптор Шартын жазады 1 балл Есептерді шығарады Жауабын жазады 1 балл |
Оқулық 28 бет Оқулық 29 бет |
||
|
Сабақтың Соңы 5 минут жеке жұмыс
|
Сабақты бекіту Бағалау: Шамалар арасындағы тәуелділікке берілген есептер шешуінің дұрыстығын тексере аламын Жазылым; 29 бет 6 тапсырма
|
6 А) 5 жәшік – 30 кг 7 жәшік - ? кг Массалары бірдей Ш: м = 30 кг : 5 = 6 кг ж.м = 7 * 6 кг = 42 кг Ж: жалпы массасы – 42 кг Ә) 1 дәптер – 54 тг 81 тг - ? д бағасы бірдей Ш: б = қ : с = 54 тг : 6 = 9 с = қ : б = 81 тг : 9 = 9 Ж: 81 тг – 9 дәптер |
Дескриптор Шартын жазады 1 балл Есептерді шығарады Жауабын жазады 1 балл |
Оқулық 29 бет |
||
|
Кері байланыс 1 минут |
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
52 сабақ. Өзіңді тексер! Математика 3 сынып
52 сабақ. Өзіңді тексер! Математика 3 сынып
|
Мектеп |
№ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
2 А. Үлес |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
52 сабақ. Өзіңді тексер! ( Математика 1 бөлім 28 – 29 бет Алматыкітап баспасы, 2018 ж.) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.1.1.5 үлесті құру жолын көрсетіп беру, оларды оқу, жазу және салыстыру; 3.1.1.6 жай бөлшектерді оқу, жазу, бөлімдері бірдей жай бөлшектерді көрнекілік қолдану арқылы салыстыру 3.1.2.14 санның/шаманың бөлігін табу және бөлігі бойынша санды/шаманы табу: 100 көлеміндегі сандар мен жүздіктердің жартысын, төрттен бір, оннан бір бөлігін т абу 3.5.1.4 шамалар арасындағы тәуелділікке/пропорционал бөлуге берілген есептерді талдау және шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
||
|
Психалогия лық ахуал қалыпта стыру Тренинг ережесі Алдыңғы білім 4 минут |
Математика керек әр күнге Математика керек әр кімге Есеп қажет өмірде Есепсіз білім білім бе
51 сабақ. Шамалар арасындағы тәулікке берліген есептерді шығар «Біліміңді қорытындыла» әдісі Жазылым; 27 бет 5 есеп
А) Өрік тосабын қайнату үшін 9 кг қант, ал бүлдірген тотабы үшін 12 кг қант қажет болады. Егер бір қапшықтың массасы 3 кг болса, онда қанша қапшық қант жұмсалды? Ә) Көгеніс сатушы асқабақты бірдей 6 бөлікке бөлді, Алтыдан бір бөлігін сатты. Егер асқабақтың массасы 12 кг болса, онда қанша килограмм асқабақ қалды? Б) Сызбаға қарап, кері есеп құрастыр
|
Психологиялық ахуал туғызады
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз! 2 А) Өрік – 9 кг қант Бүлдірген – 12 кг қант 1 қапшық – 3 кг Жұмсалды - ? қант Ш: 9 : 3 = 3 қап ( өрік ) 12 : 3 = 4 қап 3 + 4 = 7 қап Ж: 7 қап қант жұмсалды Ә) Бөлді – 6 бөлікке Сатты
- Массасы – 12 кг Қалды - ? асқабақ Ш: 12 : 6 * 1 = 2 кг 12 - 2 = 10 кг Ж: қалды – 10 кг Б) Бөлді – 6 бөлікке Сатты
- Қалды – 10 кг Сақабақ массасы - ? кг Ш: 10 + 2 = 12 кг Ж: 12 кг |
Қ.Б Керемет! Дескриптор Шартын жазады 1 балл Есептерді шығарады Жауабын жазады 1 балл
|
Оқулық 27 бет |
||
|
Сабаққа кіріспе 15 минут жеке жұмыс
|
Сынып жұмысы 52 сабақ. Өзіңді тексер
Көркем жазу 8.200 8.200 8.300 8.300
Оқулықпен жұмыс 1 тапсырма Білу: Мен үлес пен бөлшектің не екенін білемін бөлшекті оқвр, жаза аламын Жазылым; 28 бет 1 тапсырма
Түсіну: Бөлшек бүтіннің бір немесе бірнеше бөлігі екенін түсінемін Жазылым; 28 бет 2 тапсырма
|
Сабақ мақсатын хабарлайды
1
2
|
Дескриптор Дөңгелектердің боялған бөлігін көрсететін бөлшекті жазады 1 балл Дескриптор Фигуралардың суретін дәптерге сал. Олардың бөліктерін берілген жазуға сәйкес боя. 1 балл |
Оқулық 28 бет |
||
|
Сабақтың ортасы 15 минут жеке жұмыс
жеке жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс 3 тапсырма Қолдану: Санның бөлігін және бөлігі бойынша санды таба аламын Жазылым; 28 бет 3 тапсырма
А) 90 –
ның 8 – бұл
санының 6 – бұл
санының Ә) Санның кубын көбейтіндімен алмастыр. Есепте 100
+ Талдау: Шамалар мен санның үлесін табуға берліген есептерді талдап, шығара аламын. Жазылым; 29 бет 4 тапсырма
Таспаның ұзындығы - 10 м.
Оның
Жинақтау: Есептеуге талдау жасап, шығара аламын Жазылым; 29 бет 5 тапсырма
А) Мәтінге сұрақ ойластыр. Есеп құрастырып, оны шығар. 3 көйлек тігу үшін 27 м
матаның Ә) Есепті санды деректермен толықтырып, оны шығар 3 көйлек тігу үшін ? м мата қажет. 21 метр матадан неше көйлек тігугк болады? |
3 А) 90 –
ның 40 –
тың 8 – бұл
санының 6 – бұл
санының Ә) 100
+ 80
- 4
Ш: 10 м : 5 * 1 = 2 м Ж: 2 метр қиып алынды 5 А) Матаның ұзындығы – 27 м 3 көйлек -
? Ш: 27 : 3 * 1 = 9 м Ж: 3 көйлекке 9 м мата қиып алынды Ә) 3 көйлек – 9 м 21 м - ? к Ш: 9 : 3 = 3 м ( 1 көйлек ) 21 м : 3 = 7 көйлек Ж: 21 метр матадан 7 көйлек тігуге болады. |
Дескриптор Есептерді шығарады 1 балл Дескриптор Есепті шығарады 1 балл
Дескриптор Шартын жазады 1 балл Есептерді шығарады Жауабын жазады 1 балл |
Оқулық 28 бет Оқулық 29 бет |
||
|
Сабақтың Соңы 5 минут жеке жұмыс
|
Сабақты бекіту Бағалау: Шамалар арасындағы тәуелділікке берілген есептер шешуінің дұрыстығын тексере аламын Жазылым; 29 бет 6 тапсырма
|
6 А) 5 жәшік – 30 кг 7 жәшік - ? кг Массалары бірдей Ш: м = 30 кг : 5 = 6 кг ж.м = 7 * 6 кг = 42 кг Ж: жалпы массасы – 42 кг Ә) 1 дәптер – 54 тг 81 тг - ? д бағасы бірдей Ш: б = қ : с = 54 тг : 6 = 9 с = қ : б = 81 тг : 9 = 9 Ж: 81 тг – 9 дәптер |
Дескриптор Шартын жазады 1 балл Есептерді шығарады Жауабын жазады 1 балл |
Оқулық 29 бет |
||
|
Кері байланыс 1 минут |
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз

















