59 сабақ. Фигуралар салу 3 сынып

Тақырып бойынша 26 материал табылды

59 сабақ. Фигуралар салу 3 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
59 сабақ. Фигуралар салу
Материалдың қысқаша нұсқасы



Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Мектеп

орта мектебі

Пәні:

Математика

Бөлім:

2 В. Аудан. Шамалар

Педагогтің аты - жөні


Күні:


Сыныбы: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

59 сабақ. Фигуралар салу

( Математика 2 бөлім 43 - 45 бет Алматыкітап баспасы, 2018 ж.)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

3.3.2.1 нүктелі қағазда параллель және қиылысатын түзулерді/ қиылысатын геометриялық жазық фигураларды сызу, олардың қиылысу және бірігу аймағын табу;

3.3.2.2 (берілген қабырғалары бойынша) тіктөртбұрыш пен шаршы, циркульдің көмегімен шеңбер сызу;

3.3.3.1 жазық фигурада белгіленген нүктелердің орнын бір-біріне қатысты анықтау;

Сабақтың мақсаты

  • Сен әртүрлі фигураларды салатын боласың;

Сабақтың барысы

Сабақтың

кезеңі\уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың

басы

1 минут

Оқушылармен сәлемдесу

Оқушыларды түгендеу

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба?

Көңіл – күйіміз қандай?

Ендеше сабағымызды бастайық?

Оқушылар сәлемдеседі.

Кезекші оқушы сыныпты түгендейді

Сабаққа назарын аударады.

Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай!

Оқушылар сабаққа зейінін салады


Қ.Б

Керемет!




Психалогия

лық ахуал

қалыпта

стыру



Тренинг ережесі




Алдыңғы білім

4 минут

Мтаематика керек әр күнге,

Математика керек әр кімге.

Есеп қажет өмірде

Есепсіз білім, білім бе?

  • Сабағымыз сәтті болсын!

  • Бүгінгі сабағымыздың мақсатына жеттейік!

  • Сабақта бір - бірімізді

  • Сабақта уақытты:

  • Сабақта тапсырмаларға;

  • Сабаққа қатсықанда:


58 сабақ. Фигуралар салу

«Білімін қорытады» әдісі

Жазылым: 42 бет 5 есеп

  • Фигуралардың қабырғаларының ұзындығын есепте. Олардың периметрі мен

ауданын тап.



Психологиялық ахуал туғызады



  • Сыйлаймыз, тыңдаймыз!

  • Үнемдейміз!

  • Нақты, дәл жауап береміз!

  • Шапшаңдықты, тапқырлықты көрсетеміз!

Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз!




5 А)

Р = ( a + b ) * 2 = ( 4 см + 2 см ) * 2 = 6 см * 2 = 12 см

S = a * b = 4 см * 2 см = 8

Ә)

Р = ( a + b ) * 2 = ( 1 см + 4 см ) * 2 = 5 см * 2 = 10 см

S = a * b = 1 см * 4 см = 4

Б)

Р = 4 * а = 4 * 3 см = 12 см

S = a * а = 3 см * 3 см = 9



Қ.Б

Керемет!













Дескриптор

Фигуралардың периметрі мен

ауданын табады

1 балл




















Оқулық

42 бет


Сабаққа кіріспе

15 минут








ұжымдық жұмыс








Сынып жұмысы

59 сабақ. Фигуралар салу

  • Сен әртүрлі фигураларды салатын боласың;

Көркем жазу

9.400 9.400

9.500 9.500

Оқулықпен жұмыс

1 тапсырма

«Ой қозғау» әдісі

Жазылым; 43 бет 1 есеп

А) Сызғышты ежелден өлшеуіш құрал ретінде пайдаланған

Ә) Кесінділердің ұзындықтарын көзмөлшермен өлшеп көр. Дұрыстығын сызғышпен тексер

Рисунок 1


Жазылым; 43 бет 4 есеп

Аудандары 16 , 25 және 9 болатын шаршылар сал






Жазылым; 44 бет 5 есеп

А) Ұзындығы қызыл кесіндіден 2 есе артық кесіндіні тап. Оны дәптерге сыз.

Ә) Қай кесіндінің ұзындығы көк кесіндінің жартысын құрайды? Оны дәптерге сыз.


Рисунок 2


Жазылым; 44 бет 6 есеп

  • Көпбұрыштардың қабырғаларының ұзындығын өлше. Олардың периметрін

тПрямоугольник: скругленные углы 1 ап


Жазылым; 44 бет 7 есеп

Дәптердің ортасынан С нүктесін белгіле. Циркульдің ұшын сол нүктеге қойып, радиустары төмендегідей шеңберлер сыз:

А) радиусы 1 см;

Ә) радиусы 2 см;

Б) радиусы 3 см;

В) радиусы 4 см;

Рисунок 3

Прямоугольник: скругленные углы 2

Есіңе сақта!

Мұндай шеңберлер немесе дөңгелектер центрлес деп аталады, себебі олардың центрі бір.










Сабақ мақсатын хабарлайды


  • Күн ретін жазады

  • Көркем жазады







1

  • Сұраққа жауап береді


4

S = 16 S = 25 S = 9

a = 4 см а = 5 см а = 3 см




5




6

Р = 6 см + 3 см + 2 см = 2 см + 2 см = 13 см

Р = 6 * а = 6 * 2 = 12 см

Р = 3 * а = 2 * b = 3 * 3 + 2 * 2 = 9 + 4 = 13 см




7

Р = 3 см + 3 см + 3 см + 2 см + 2 см = 13 см









Есіңе сақта!
















Дескриптор

Сұрақтарға жауап береді 1 балл




Дескриптор

Шаршылар салады 1 балл








Дескриптор

Есептерді шығар

1 балл









Дескриптор

Көпбұрыштардың периметрін

табады 1 балл






Дескриптор

Тапсырманы орындайды

1 балл

































Оқулық

43 – 44 бет








Сабақтың ортасы

15 минут


жеке жұмыс















Оқулықпен жұмыс

2 тапсырма

«Біліміңді қолдан» әдісі

Жазылым; 44 бет 8 есеп

А) Қай суретте симметрия осы дұрыс салынбаған? Сол фигураны дәптерге сыз. Симметрия осін сал.

Ә) Бір парақ қағазды дәл ортасынан бүктеп, симметриялы фигуралардың біреуін жаса.


Жазылым; 45 бет 9 есеп

  • Таңда. Екі симметриялы фигураны дәптеріңе сыз.


Жазылым; 45 бет 10 есеп

  • Өрнектердің мәнін тап

( 3 + 5 ) * 5 = 4 * 5 + ( 3 + 6 ) = 9 * 5 – 4 + 2 =

3 + 5 * 5 = 4 * ( 5 + 3 ) + 6 = 9 * ( 5 – 4 ) + 2 =




Жазылым; 45 бет 11 есеп

  • Ауданның өлшем бірліктері кестесін пайдаланып салыстыр.

8 * 80 40 * 4 6 * 60

3 * 600 9 * 90 4 * 900

700 * 7 300 * 3 800 * 8







8 А)

Ә)

Тапсырманы орындайды






9



10

( 3 + 5 ) * 5 = 8 * 5 = 40

3 + 5 * 5 = 3 + 25 = 28

4 * 5 + ( 3 + 6 ) = 20 + 9 = 29

4 * ( 5 + 3 ) + 6 = 4 * 8 + 6 = 32 + 6 = 38

9 * 5 – 4 + 2 = 45 – 4 + 2 = 41 + 2 = 43

9 * ( 5 – 4 ) + 2 = 9 * 1 + 2 = 9 + 2 = 11


11

8 80 9 90

3 600 300 3

700 7 6 60

40 4 4 900

800 8







Дескриптор

Тапсырманы орындайды

1 балл










Дескриптор

Екі симметриялы фигураны дәптеріне сызады

Қ.Б Тамаша!






Дескриптор

Өрнектердің мәнін табады 1 балл





Дескриптор

Ауданның өлшем бірліктерін салыстырады

1 балл

















Оқулық

45 бет










Сабақтың

Соңы

5 минут

ұжымдық жұмыс

Сабақты бекіту

Зертте

Жызылым; 45 бет 12 есеп

Бір торкөздің ауданы 4 . Фигураның боялған, боялмаған бөліктерінің және толық фигураның ауданын тап.


Үйге тапсырма: 43 бет 2, 3 есеп



12 А)

S = 6 * 4 = 24 - боялған

S = 14 * 4 = 56 - боялмаған

S = 24 + 56 = 80 - толық

Ә)

S = 5 * 4 = 20

S = 10 * 4 = 40

S = 20 + 40 = 60





Дескриптор

Тапсырманы орындайды

1 балл








Оқулық

45 бет

Кері байланыс

1 минут


Кері байланыс

  • Бүгінгі сабақта түсінгенім:

  • Қызықты болған сәттері:

  • Түсінбеген тұстары:


Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі






Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
25.11.2024
184
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі