|
Бөлім: |
3-бөлім. Адамгершілік - асыл қасиет |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тажиева Гульнара Сыдыковна |
|
Күні: |
|
|
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бақаның әлегі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.4.1- көркем шығармалар дан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту; 5.1.3.1.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқи алады, жатқа айтады Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 минут |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: “Гүлмен тілек” әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. |
Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. |
Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады |
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе 10 минут
7 минут |
Ұжымдық жұмыс Ал енді оқушылар барлығымыз ойын ойнайық. Б. Соқпақбаевтың «Менің атым Қожа» хикаясының «Ағаттықтың азабы» бөлімінен шағын көлемді үзіндіні мәнерлеп, жатқа айтайық Жеке жұмыс 1- тапсырма
|
Барлық оқушылар үзінділерін жатқа айтады Берілген сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: Жалпы- 3 балл Көркем шығарма- лардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп айтады. Жатқа айтады Пазыл құрастырады Дескриптор: Жалпы - 1 балл Сұрақтарға жауап береді Өз ойын дұрыс мағынада білдірген оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Шеңбер бойынша сөз тізбегі ойыны
Смайлик сұрақ әдісі |
|
7 мин. 10 минут |
Жеке
жұмыс 2- тапсырма Ұсынылған кестедегі іс-әрекеттерді кейіпкерлермен сәйкестендір және кестеге лайық образдарды анықта. Жеке
жұмыс 3 –тапсырма Хикаяттағы кейіпкерлерді өз сөзіңізбен суреттеп образын ашыңыз |
Оқушылар өздері таңдап алған кейіпкерлердің бейнесін суреттеп, әңгімелейді |
Дескриптор: Жалпы- 2 балл 1.Кейіпкерлерді іс-әрекетімен сәйкестендіреді. 2. Шығармадағы келтірілген үзіндіні айтқан кейіпкердің атын жазады Дескриптор: Жалпы- 3 балл Кейпкерлердің бейнесін суреттеп айтады Образын ашады. Өз таңдаған кейіпкері бойынша оқушыларға бір сұрақ қояды |
Графикалық органайзер тәсілі.Кестелер
Кейіпкер портреті әдісі |
|
4 минут |
4-тапсырма
- (Қожа пед кеңес кезінде айтты)
-деген кім?-(Жантас) |
Іс-әрекеті арқылы берілген кейіпкерді табады |
Дескриптор: Жалпы- 1 балл Сұраққа жауап береді |
Бинго әдісі |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 4 мин.
|
Жеке жұмыс: «Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Өзін-өзі бағалау Үй тапсырмасы |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. Оқушылар өздері қанша манета жинағанын айтады “Бақытты балалық шақ” тақырыбында ойтолғау жазу |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5 сынып бақаның әлегі
5 сынып бақаның әлегі
|
Бөлім: |
3-бөлім. Адамгершілік - асыл қасиет |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тажиева Гульнара Сыдыковна |
|
Күні: |
|
|
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бақаның әлегі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.4.1- көркем шығармалар дан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту; 5.1.3.1.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқи алады, жатқа айтады Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 минут |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: “Гүлмен тілек” әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. |
Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. |
Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады |
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе 10 минут
7 минут |
Ұжымдық жұмыс Ал енді оқушылар барлығымыз ойын ойнайық. Б. Соқпақбаевтың «Менің атым Қожа» хикаясының «Ағаттықтың азабы» бөлімінен шағын көлемді үзіндіні мәнерлеп, жатқа айтайық Жеке жұмыс 1- тапсырма
|
Барлық оқушылар үзінділерін жатқа айтады Берілген сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: Жалпы- 3 балл Көркем шығарма- лардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп айтады. Жатқа айтады Пазыл құрастырады Дескриптор: Жалпы - 1 балл Сұрақтарға жауап береді Өз ойын дұрыс мағынада білдірген оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Шеңбер бойынша сөз тізбегі ойыны
Смайлик сұрақ әдісі |
|
7 мин. 10 минут |
Жеке
жұмыс 2- тапсырма Ұсынылған кестедегі іс-әрекеттерді кейіпкерлермен сәйкестендір және кестеге лайық образдарды анықта. Жеке
жұмыс 3 –тапсырма Хикаяттағы кейіпкерлерді өз сөзіңізбен суреттеп образын ашыңыз |
Оқушылар өздері таңдап алған кейіпкерлердің бейнесін суреттеп, әңгімелейді |
Дескриптор: Жалпы- 2 балл 1.Кейіпкерлерді іс-әрекетімен сәйкестендіреді. 2. Шығармадағы келтірілген үзіндіні айтқан кейіпкердің атын жазады Дескриптор: Жалпы- 3 балл Кейпкерлердің бейнесін суреттеп айтады Образын ашады. Өз таңдаған кейіпкері бойынша оқушыларға бір сұрақ қояды |
Графикалық органайзер тәсілі.Кестелер
Кейіпкер портреті әдісі |
|
4 минут |
4-тапсырма
- (Қожа пед кеңес кезінде айтты)
-деген кім?-(Жантас) |
Іс-әрекеті арқылы берілген кейіпкерді табады |
Дескриптор: Жалпы- 1 балл Сұраққа жауап береді |
Бинго әдісі |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 4 мин.
|
Жеке жұмыс: «Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Өзін-өзі бағалау Үй тапсырмасы |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. Оқушылар өздері қанша манета жинағанын айтады “Бақытты балалық шақ” тақырыбында ойтолғау жазу |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
|
шағым қалдыра аласыз



























