Бекітемін:
|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.19 натурал саннан жай бөлшекті азайтуды орындау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Натурал саннан жай бөлшекті азайту ережесімен танысу; Алған білімін есептер шығаруда қолдану |
|||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Сәлемдесу; Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгелдеу; Үй тапсырмаларын тексеру; Сабақтың мақсатымен таныстыру Сабақ бойы өзін –өзі бағалау парақтаын тарату |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Тақта; Презентация, Оқулық; |
||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру Бөлімдері бірдей бөлшектерді азайту үшін алымынан алымын азайтып, алым етіп жазып, бөліміне сол бөлімінің өзін қалдыру керек. Бөлімдері әр түрлі бөлшектерді азайту үшін, оларды ең кіші ортақ бөлімге келтіріп, бөлімдері бірдей бөлшектерді азайтуды орындау керек. Натурал саннан бөлшекті азайту үшін:
|
Сабаққа белсенділік танытып отырған оқушыларды Ауызша бағалау Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
Слайд ; Интерактивті тақта; Оқу құрал -жабдықтары |
|||
|
Сабақтың ортасы 25минут |
Бекіту тапсырмаларын орындату
|
|
Оқушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды. Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық; Оқулық авторы: А.Е.Әбілқасымова;З.Ә.Жұмағұлова |
||
|
Жұппен жұмыс |
|
|
ҚБ:Дайын жауап бойынша әркім өзін – өзі бағалайды. |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық; Оқулық авторы: А.Е.Әбілқасымова;З.Ә.Жұмағұлова |
||
|
Өзіндік жұмыс |
Азайтуды орында
|
оқушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды. Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық; Оқулық авторы: А.Е.Әбілқасымова;З.Ә.Жұмағұлова |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үй тапсырмасын беру № БББ кестесін тарату |
БББ кестесін тотырады Білемін: Білдім: Білгім келеді: Үй тапсырмаларын азып алады |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
БББ кестесі; оқулық |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
5 сынып математика 12 сабақ Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту
5 сынып математика 12 сабақ Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.19 натурал саннан жай бөлшекті азайтуды орындау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Натурал саннан жай бөлшекті азайту ережесімен танысу; Алған білімін есептер шығаруда қолдану |
|||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Сәлемдесу; Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгелдеу; Үй тапсырмаларын тексеру; Сабақтың мақсатымен таныстыру Сабақ бойы өзін –өзі бағалау парақтаын тарату |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Тақта; Презентация, Оқулық; |
||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру Бөлімдері бірдей бөлшектерді азайту үшін алымынан алымын азайтып, алым етіп жазып, бөліміне сол бөлімінің өзін қалдыру керек. Бөлімдері әр түрлі бөлшектерді азайту үшін, оларды ең кіші ортақ бөлімге келтіріп, бөлімдері бірдей бөлшектерді азайтуды орындау керек. Натурал саннан бөлшекті азайту үшін:
|
Сабаққа белсенділік танытып отырған оқушыларды Ауызша бағалау Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
Слайд ; Интерактивті тақта; Оқу құрал -жабдықтары |
|||
|
Сабақтың ортасы 25минут |
Бекіту тапсырмаларын орындату
|
|
Оқушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды. Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық; Оқулық авторы: А.Е.Әбілқасымова;З.Ә.Жұмағұлова |
||
|
Жұппен жұмыс |
|
|
ҚБ:Дайын жауап бойынша әркім өзін – өзі бағалайды. |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық; Оқулық авторы: А.Е.Әбілқасымова;З.Ә.Жұмағұлова |
||
|
Өзіндік жұмыс |
Азайтуды орында
|
оқушылар дайын слайдтағы жауаптар бойынша Бірін-бірі бағалайды. Бағалау парағына өзінің алған балын жазып отырады |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық; Оқулық авторы: А.Е.Әбілқасымова;З.Ә.Жұмағұлова |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үй тапсырмасын беру № БББ кестесін тарату |
БББ кестесін тотырады Білемін: Білдім: Білгім келеді: Үй тапсырмаларын азып алады |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
БББ кестесі; оқулық |
||
шағым қалдыра аласыз



















