Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Мектеп |
№ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
2 В. Аудан. Шамалар |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
60 сабақ. Есептер шығар. Шамаларға амалдар қолдану ( Математика 2 бөлім 46 - 47 бет Алматыкітап баспасы, 2018 ж.) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.3.2.1 нүктелі қағазда параллель және қиылысатын түзулерді/ қиылысатын геометриялық жазық фигураларды сызу, олардың қиылысу және бірігу аймағын табу; 3.3.2.2 (берілген қабырғалары бойынша) тіктөртбұрыш пен шаршы, циркульдің көмегімен шеңбер сызу; 3.3.3.1 жазық фигурада белгіленген нүктелердің орнын бір-біріне қатысты анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
||
|
Психалогия лық ахуал қалыпта стыру Тренинг ережесі Алдыңғы білім 4 минут |
Мтаематика керек әр күнге, Математика керек әр кімге. Есеп қажет өмірде Есепсіз білім, білім бе?
59 сабақ. Фигуралар салу «Білімін қорытады» әдісі Жазылым: 43 бет 2 есеп
Жазылым: 43 бет 3 есеп
А) 32 см – дің сегізден бір бөлігіне тең; Ә) 9 см – дің үштен бір бөлігіне тең; Б) 10 см – дің бестен бір бөлігіне тең; |
Психологиялық ахуал туғызады
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз! 2 А) a = 6 см b = 3 см S =? S = a * b =
6 см
* 3
см
=
18
Ә) a = 4 см b = 6 см S =? S = a * b
= 4
см *
6
см
=
24
Б) a = 3 см b = 4 см S =? S = a * b
= 3
см *
4
см
=
12
3 А) 32 см
= Ә) 9 см
= Б) 10 см
= |
Қ.Б Керемет! Дескриптор Фигуралар салады 1 балл Кесінділер сызады 1 балл |
Оқулық 43 бет |
||
|
Сабаққа кіріспе 15 минут ұжымдық жұмыс
|
Сынып жұмысы 60 сабақ. Есептер шығару. Шамаларға амалдар қолдану
Көркем жазу 9.600 9.600 9.700 9.700 Оқулықпен жұмыс 1 тапсырма «Ой қозғау» әдісі Жазылым; 46 бет 1 есеп
А) 3 кіші шатырға 4 саяхатшыдан және тағы да 2 шатырға 6 саяхатшыдан орналасты. Шатырға барлығы қанша саяхатшы орналасты?
Ә) Бір дәптер 9 теңге тұрады. Осындай 7 дәптер қанша теңге тұрады?
Б) 6 дәптерге 48 теңге төленді. Осындай 8 дәптерге қанша теңге төлеу қажет?
В) Әрқайсысында 7 данадан 8 қорап шаршы ойыншығын және тағы 12 ойыншық сатып алынды. Барлығы қанша шырша ойыншығы сатып алынды?
Г) Ауылда бір жылдың ішінде 8 үй салынды, бұл өткен жылмен салыстырғанда 2 есе артық. Екі жылдың ішінде барлығы қанша үй салынды?
|
Сабақ мақсатын хабарлайды
1 3 к.ш – 4 с 2 ш – 6 с ? Ш: 3 * 4 = 12 2 * 6 = 12 12 + 12 = 24 Ж: барлығы 24 Ә ) 1 д – 9 тг 7 д - ? тг Ш: 9 * 7 = 63 тг Ж: 63 тг Б ) 6 д – 48 тг 8 д - ? тг Ш: 48 : 6 = 8 тг 8 * 8 = 64 тг Ж: 8 дәптер – 64 тг В Ш.о – 7 д. 8 қ ? Тағы – 12 ойыншық Ш: 7 * 8 = 56 ш.о 56 + 12 = 68 Ж: барлығы – 68 ойын Г ) Осы жылы – 8 үй, 2 есе арт Өткен жылы - ? Ш: 8 : 2 = 4 өткен жыл 8 + 4 = 12 Ж: барлығы – 12 үй салынды |
Дескриптор Есептің шартын жазады 1 балл Шешін шығарады 1 балл Жауабын жазады 1 балл
|
Оқулық 46 бет |
||
|
Сабақтың ортасы 15 минут жеке жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс 2 тапсырма «Біліміңді қолдан» әдісі Жазылым; 47 бет 4 есеп
9 ц – 185 кг = 290 кг + 7 ц = 10 м – 26 дм = 8 ц + 200 кг = 7 ц – 650 кг = 15 дм – 50 см = 1 тәул – 16 сағ = 2 сағ + 120 мин = 2 сағ – 90 мин =
Жазылым; 47 бет 5 есеп
1 ц 40 кг + 6 ц 30 кг = кг 3 кг * 3 = кг 1 ц – 6 ц 40 кг = кг 9 кг * 2 = кг 7 ц – 600 кг = кг 6 л : 2 = л 3 ц + 55 кг = кг 4 ц * 3 = ц 1.000 кг – 1 ц = кг 900 кг – 9 ц = кг Жазылым; 47 бет 6 есеп
48
сағ 2 тәул 5 сағ = 49 сағ 1 сағ
10 мин 90 мин = 1 сағ 170
мин 26
сағ Жазылым; 47 бет 7 есеп Бұл - саяжай жерінің планы. Осы жердің периметрін және үй (Ү) мен хауыздың (Х ) ауданын есепте.
|
4 9 ц – 185 кг = 900 кг – 185 кг = 715 кг 8 ц + 200 кг = 800 кг + 200 кг = 1.000 кг 1 тәул – 16 сағ =24 сағ – 16 сағ = 8 сағ 290 кг + 7 ц = 290 кг + 700 кг = 990 кг 7 ц – 650 кг = 700 кг - 650 кг = 50 кг 2 сағ + 120 мин = 120 мин + 120 мин = 240 мин 10 м – 26 дм = 100 дм – 26 дм = 74 дм 15 дм – 50 см = 150 см – 50 см = 100 см 2 сағ – 90 мин = 120 мин – 90 мин = 30 мин 5 1 ц 40 кг + 6 ц 30 кг = 140 кг + 630 кг = 770 кг 1 ц – 6 ц 40 кг = 1.000 кг – 640 кг = 360 кг 7 ц – 600 кг = 700 кг – 600 кг = 100 кг 3 ц + 55 кг = 300 кг + 55 кг = 355 кг 1.000кг – 1 ц = 1.000 кг – 100 кг = 900 кг 3 кг * 3 = 9 кг 9 кг * 2 = 18 кг 6 л : 2 = 3 л 4 ц * 3 = 12 ц 900 кг – 9 ц = 900 кг – 900 кг = 0
6 тура теңдіктер теңсіздіктер 48
сағ 180 мин = 3 сағ 90
мин 26
сағ 170
мин 2
сағ 7 А) а – 25 м b – 15 м Ш: Р = ( a + b ) * 2 = ( 25 м + 15 м ) * 2 = 80 м S = a * b =
5 м
* 4
м
=
20 S = a * b =
3 м
* 2
м
= 6
Ә) а – 20 м b – 10 м Ш: Р = ( a + b ) * 2 = ( 20 м + 10 м ) * 2 = 60 м S = a * b =
5 м
*
5
м
=
25
S = a * b
= 2
м
* 2
м
=
4
|
Дескриптор Есептерді шығарады 1 балл Дескриптор Есептерді шығарады 1 балл
Дескриптор Тура теңдіктер мен теңсіздіктерді көшіріп жазады 1 балл
Дескриптор Есептерді шығарады 1 балл |
Оқулық 47 бет |
||
|
Сабақтың Соңы 5 минут ұжымдық жұмыс
|
Сабақты бекіту Зертте Жызылым; 47 бет 8 есеп Дастан, Адос, Самат тақтаның алдынды тұр. Айдос екеуінің ортасында тұр. Айдосты орнынан жылжытпай қалай шетіне шығаруға болады? Үйге тапсырма: 46 бет 2, 3 есеп |
8 Дастан, Айдос Самат Самат Дастан Айдос Дастан Айдос Самат Айдос Самат Дастан |
Дескриптор Тапсырманы орындайды 1 балл |
Оқулық 47 бет |
||
|
Кері байланыс 1 минут |
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
60 сабақ. Есептер шығар. Шамаларға амалдар қолдану 3 сынып
60 сабақ. Есептер шығар. Шамаларға амалдар қолдану 3 сынып
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Мектеп |
№ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
2 В. Аудан. Шамалар |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
60 сабақ. Есептер шығар. Шамаларға амалдар қолдану ( Математика 2 бөлім 46 - 47 бет Алматыкітап баспасы, 2018 ж.) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.3.2.1 нүктелі қағазда параллель және қиылысатын түзулерді/ қиылысатын геометриялық жазық фигураларды сызу, олардың қиылысу және бірігу аймағын табу; 3.3.2.2 (берілген қабырғалары бойынша) тіктөртбұрыш пен шаршы, циркульдің көмегімен шеңбер сызу; 3.3.3.1 жазық фигурада белгіленген нүктелердің орнын бір-біріне қатысты анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Қ.Б Керемет! |
|
||
|
Психалогия лық ахуал қалыпта стыру Тренинг ережесі Алдыңғы білім 4 минут |
Мтаематика керек әр күнге, Математика керек әр кімге. Есеп қажет өмірде Есепсіз білім, білім бе?
59 сабақ. Фигуралар салу «Білімін қорытады» әдісі Жазылым: 43 бет 2 есеп
Жазылым: 43 бет 3 есеп
А) 32 см – дің сегізден бір бөлігіне тең; Ә) 9 см – дің үштен бір бөлігіне тең; Б) 10 см – дің бестен бір бөлігіне тең; |
Психологиялық ахуал туғызады
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз! 2 А) a = 6 см b = 3 см S =? S = a * b =
6 см
* 3
см
=
18
Ә) a = 4 см b = 6 см S =? S = a * b
= 4
см *
6
см
=
24
Б) a = 3 см b = 4 см S =? S = a * b
= 3
см *
4
см
=
12
3 А) 32 см
= Ә) 9 см
= Б) 10 см
= |
Қ.Б Керемет! Дескриптор Фигуралар салады 1 балл Кесінділер сызады 1 балл |
Оқулық 43 бет |
||
|
Сабаққа кіріспе 15 минут ұжымдық жұмыс
|
Сынып жұмысы 60 сабақ. Есептер шығару. Шамаларға амалдар қолдану
Көркем жазу 9.600 9.600 9.700 9.700 Оқулықпен жұмыс 1 тапсырма «Ой қозғау» әдісі Жазылым; 46 бет 1 есеп
А) 3 кіші шатырға 4 саяхатшыдан және тағы да 2 шатырға 6 саяхатшыдан орналасты. Шатырға барлығы қанша саяхатшы орналасты?
Ә) Бір дәптер 9 теңге тұрады. Осындай 7 дәптер қанша теңге тұрады?
Б) 6 дәптерге 48 теңге төленді. Осындай 8 дәптерге қанша теңге төлеу қажет?
В) Әрқайсысында 7 данадан 8 қорап шаршы ойыншығын және тағы 12 ойыншық сатып алынды. Барлығы қанша шырша ойыншығы сатып алынды?
Г) Ауылда бір жылдың ішінде 8 үй салынды, бұл өткен жылмен салыстырғанда 2 есе артық. Екі жылдың ішінде барлығы қанша үй салынды?
|
Сабақ мақсатын хабарлайды
1 3 к.ш – 4 с 2 ш – 6 с ? Ш: 3 * 4 = 12 2 * 6 = 12 12 + 12 = 24 Ж: барлығы 24 Ә ) 1 д – 9 тг 7 д - ? тг Ш: 9 * 7 = 63 тг Ж: 63 тг Б ) 6 д – 48 тг 8 д - ? тг Ш: 48 : 6 = 8 тг 8 * 8 = 64 тг Ж: 8 дәптер – 64 тг В Ш.о – 7 д. 8 қ ? Тағы – 12 ойыншық Ш: 7 * 8 = 56 ш.о 56 + 12 = 68 Ж: барлығы – 68 ойын Г ) Осы жылы – 8 үй, 2 есе арт Өткен жылы - ? Ш: 8 : 2 = 4 өткен жыл 8 + 4 = 12 Ж: барлығы – 12 үй салынды |
Дескриптор Есептің шартын жазады 1 балл Шешін шығарады 1 балл Жауабын жазады 1 балл
|
Оқулық 46 бет |
||
|
Сабақтың ортасы 15 минут жеке жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс 2 тапсырма «Біліміңді қолдан» әдісі Жазылым; 47 бет 4 есеп
9 ц – 185 кг = 290 кг + 7 ц = 10 м – 26 дм = 8 ц + 200 кг = 7 ц – 650 кг = 15 дм – 50 см = 1 тәул – 16 сағ = 2 сағ + 120 мин = 2 сағ – 90 мин =
Жазылым; 47 бет 5 есеп
1 ц 40 кг + 6 ц 30 кг = кг 3 кг * 3 = кг 1 ц – 6 ц 40 кг = кг 9 кг * 2 = кг 7 ц – 600 кг = кг 6 л : 2 = л 3 ц + 55 кг = кг 4 ц * 3 = ц 1.000 кг – 1 ц = кг 900 кг – 9 ц = кг Жазылым; 47 бет 6 есеп
48
сағ 2 тәул 5 сағ = 49 сағ 1 сағ
10 мин 90 мин = 1 сағ 170
мин 26
сағ Жазылым; 47 бет 7 есеп Бұл - саяжай жерінің планы. Осы жердің периметрін және үй (Ү) мен хауыздың (Х ) ауданын есепте.
|
4 9 ц – 185 кг = 900 кг – 185 кг = 715 кг 8 ц + 200 кг = 800 кг + 200 кг = 1.000 кг 1 тәул – 16 сағ =24 сағ – 16 сағ = 8 сағ 290 кг + 7 ц = 290 кг + 700 кг = 990 кг 7 ц – 650 кг = 700 кг - 650 кг = 50 кг 2 сағ + 120 мин = 120 мин + 120 мин = 240 мин 10 м – 26 дм = 100 дм – 26 дм = 74 дм 15 дм – 50 см = 150 см – 50 см = 100 см 2 сағ – 90 мин = 120 мин – 90 мин = 30 мин 5 1 ц 40 кг + 6 ц 30 кг = 140 кг + 630 кг = 770 кг 1 ц – 6 ц 40 кг = 1.000 кг – 640 кг = 360 кг 7 ц – 600 кг = 700 кг – 600 кг = 100 кг 3 ц + 55 кг = 300 кг + 55 кг = 355 кг 1.000кг – 1 ц = 1.000 кг – 100 кг = 900 кг 3 кг * 3 = 9 кг 9 кг * 2 = 18 кг 6 л : 2 = 3 л 4 ц * 3 = 12 ц 900 кг – 9 ц = 900 кг – 900 кг = 0
6 тура теңдіктер теңсіздіктер 48
сағ 180 мин = 3 сағ 90
мин 26
сағ 170
мин 2
сағ 7 А) а – 25 м b – 15 м Ш: Р = ( a + b ) * 2 = ( 25 м + 15 м ) * 2 = 80 м S = a * b =
5 м
* 4
м
=
20 S = a * b =
3 м
* 2
м
= 6
Ә) а – 20 м b – 10 м Ш: Р = ( a + b ) * 2 = ( 20 м + 10 м ) * 2 = 60 м S = a * b =
5 м
*
5
м
=
25
S = a * b
= 2
м
* 2
м
=
4
|
Дескриптор Есептерді шығарады 1 балл Дескриптор Есептерді шығарады 1 балл
Дескриптор Тура теңдіктер мен теңсіздіктерді көшіріп жазады 1 балл
Дескриптор Есептерді шығарады 1 балл |
Оқулық 47 бет |
||
|
Сабақтың Соңы 5 минут ұжымдық жұмыс
|
Сабақты бекіту Зертте Жызылым; 47 бет 8 есеп Дастан, Адос, Самат тақтаның алдынды тұр. Айдос екеуінің ортасында тұр. Айдосты орнынан жылжытпай қалай шетіне шығаруға болады? Үйге тапсырма: 46 бет 2, 3 есеп |
8 Дастан, Айдос Самат Самат Дастан Айдос Дастан Айдос Самат Айдос Самат Дастан |
Дескриптор Тапсырманы орындайды 1 балл |
Оқулық 47 бет |
||
|
Кері байланыс 1 минут |
Кері байланыс
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін ойымен бөліседі |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз

















