Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 64 -сабақ
|
Бөлім |
ӨНЕР |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
11.02.2025ж |
|||||
|
Сынып:3 |
Қатысушылар саны: |
Қатысушылар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№64 Ғұлама ғалым.Сағыныш сазы. Әбу Насыр әл – Фараби. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.2.1 қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру 3.1.3.1 шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне сүйеніп, сюжеттің дамуын болжайды, шығармадан қажетті ақпаратты тауып оқи алады. Шығармадағы көркем ойды жалғастыра алады |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: жасампаздық және жаңашылдық ізденімпаз,жасампаз тұлға тәрбиелеу, жаңа идеяларды қалыптастыру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. 1-оқушы: Әрбір адам? Бәрі: Туысым, досым, жұрағат. 2-оқушы: Әрбір сөзің? Бәрі: Шындық, бірлік, адалдық. 3-оқушы: Әрбір ісің? Бәрі: Тірлік, тірек, адамдық. Мұғалім: Әрбір сабақ? Бәрі: Үйрену, ұғу, ұлағат. «Миға шабуыл» әдісі арқылы жүреді: -Суретке зер салыңдар. Сурет мазмұны туралы не айта аласыңдар? - Жақсының аты өлмейді, Ғалымның хаты өлмейді,-дегенді қалай түсінесіңдер? - Әлемнің екінші ұстазы атанған ғалым кім? - Әл-Фараби туралы не білесіңдер? Экрандағы суреттерге қарап жауап берсеңдер болады. - Ол туралы қандай шығарма оқығандарыңды естеріңе түсіріңдер. - Олай болса, бүгінгі сабағымызда атақты тұлғалар, оның ішінде ғұлама ғалым Әл-Фараби туралы оқып біліп, тапсырмалар орындаймыз. «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: жасампаздық және жаңашылдық ізденімпаз,жасампаз тұлға тәрбиелеу, жаңа идеяларды қалыптастыру |
Жаттығу жасайды. Топқа бірігеді. Мәтін мазмұнын айтады. Сұрақтарға жауап береді. . |
Бағалау парақша «Асығың алшысынан түссін» бағалау парақшасы.
|
Презентация, үлестірмелі парақтар, |
||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
ҚБ 1,2 тапсырма ОДД:білу,түсіну,қолдану «Белгілеп оқу » әдісі Мәтінмен жұмыс. «Сағыныш сазы» атты аңызды түсініп тізбектей дауыстап оқыңдар.
Сөздік жұмысы: -Мәтіндегі түсініксіз сөздерді жазып, жаттап алыңдар. Шаһар – қала. Ынтызарлық – сағыныш, құштарлық. Үрмет – атақ, даңқ, құрмет. Шайыр – суырыпсалма ақын. ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Мәтінді мәнерлеп оқиды |
- Мәтінді оқиды. - Сұрақ қойып, жауап береді. Тапсырмамен жұмыс жасайды.
|
Бағалау критерийі Шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне сүйеніп, сюжеттің дамуын болжайды, шығармадан қажетті ақпаратты тауып оқи алады. Дескриптор: - Мәтінді тізбектей дауыстап оқиды-2балл. - Сөздікті жазып, жаттап алады-2балл. |
Оқулық |
||
|
5 мин |
Сергіту сәті. |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
|
15 мин |
ҚБ 3 тапсырма ОДД:білу,түсіну,қолдану Топтық жұмыс. Пікір алмасу: - Мәтіннен әл-Фараби отырған бақша суреттелген тұстарды тауып оқыңдар. Осы үзінді бойынша қандай сурет салар едіңдер? - Ғажайып бақта отырған әл-Фараби неге көңілсіз деп ойлайсыңдар? ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі жоғары ) балаға тапсырма Шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін келесі топқа сұрақ қойып, жауап ал. Білім басы - бейнет,
соңы - зейнет.
|
- Тапсырманы талқылап, өз пікірлерін білдіреді. |
Бағалау критерийі Шығармадағы көркем ойды жалғастыра алады Дескриптор: Әл-Фараби отырған бақша суреттелген тұстарды тауып оқиды, қиялындағы суретті ауызша суреттейді-4балл. Әл-Фарабидің көңілсіз болу себебін әңгімелейді -2балл. |
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланысты «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Оқу тапсырмасы: мәтінді мазмұндау |
.Жинаған балдары санайды. |
ҚБ қойылады. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№64 Ғұлама ғалым.Сағыныш сазы. Әбу Насыр әл – Фараби.
№64 Ғұлама ғалым.Сағыныш сазы. Әбу Насыр әл – Фараби.
Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 64 -сабақ
|
Бөлім |
ӨНЕР |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
11.02.2025ж |
|||||
|
Сынып:3 |
Қатысушылар саны: |
Қатысушылар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№64 Ғұлама ғалым.Сағыныш сазы. Әбу Насыр әл – Фараби. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.2.1 қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру 3.1.3.1 шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне сүйеніп, сюжеттің дамуын болжайды, шығармадан қажетті ақпаратты тауып оқи алады. Шығармадағы көркем ойды жалғастыра алады |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: жасампаздық және жаңашылдық ізденімпаз,жасампаз тұлға тәрбиелеу, жаңа идеяларды қалыптастыру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. 1-оқушы: Әрбір адам? Бәрі: Туысым, досым, жұрағат. 2-оқушы: Әрбір сөзің? Бәрі: Шындық, бірлік, адалдық. 3-оқушы: Әрбір ісің? Бәрі: Тірлік, тірек, адамдық. Мұғалім: Әрбір сабақ? Бәрі: Үйрену, ұғу, ұлағат. «Миға шабуыл» әдісі арқылы жүреді: -Суретке зер салыңдар. Сурет мазмұны туралы не айта аласыңдар? - Жақсының аты өлмейді, Ғалымның хаты өлмейді,-дегенді қалай түсінесіңдер? - Әлемнің екінші ұстазы атанған ғалым кім? - Әл-Фараби туралы не білесіңдер? Экрандағы суреттерге қарап жауап берсеңдер болады. - Ол туралы қандай шығарма оқығандарыңды естеріңе түсіріңдер. - Олай болса, бүгінгі сабағымызда атақты тұлғалар, оның ішінде ғұлама ғалым Әл-Фараби туралы оқып біліп, тапсырмалар орындаймыз. «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: жасампаздық және жаңашылдық ізденімпаз,жасампаз тұлға тәрбиелеу, жаңа идеяларды қалыптастыру |
Жаттығу жасайды. Топқа бірігеді. Мәтін мазмұнын айтады. Сұрақтарға жауап береді. . |
Бағалау парақша «Асығың алшысынан түссін» бағалау парақшасы.
|
Презентация, үлестірмелі парақтар, |
||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
ҚБ 1,2 тапсырма ОДД:білу,түсіну,қолдану «Белгілеп оқу » әдісі Мәтінмен жұмыс. «Сағыныш сазы» атты аңызды түсініп тізбектей дауыстап оқыңдар.
Сөздік жұмысы: -Мәтіндегі түсініксіз сөздерді жазып, жаттап алыңдар. Шаһар – қала. Ынтызарлық – сағыныш, құштарлық. Үрмет – атақ, даңқ, құрмет. Шайыр – суырыпсалма ақын. ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Мәтінді мәнерлеп оқиды |
- Мәтінді оқиды. - Сұрақ қойып, жауап береді. Тапсырмамен жұмыс жасайды.
|
Бағалау критерийі Шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне сүйеніп, сюжеттің дамуын болжайды, шығармадан қажетті ақпаратты тауып оқи алады. Дескриптор: - Мәтінді тізбектей дауыстап оқиды-2балл. - Сөздікті жазып, жаттап алады-2балл. |
Оқулық |
||
|
5 мин |
Сергіту сәті. |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
|
15 мин |
ҚБ 3 тапсырма ОДД:білу,түсіну,қолдану Топтық жұмыс. Пікір алмасу: - Мәтіннен әл-Фараби отырған бақша суреттелген тұстарды тауып оқыңдар. Осы үзінді бойынша қандай сурет салар едіңдер? - Ғажайып бақта отырған әл-Фараби неге көңілсіз деп ойлайсыңдар? ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі жоғары ) балаға тапсырма Шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін келесі топқа сұрақ қойып, жауап ал. Білім басы - бейнет,
соңы - зейнет.
|
- Тапсырманы талқылап, өз пікірлерін білдіреді. |
Бағалау критерийі Шығармадағы көркем ойды жалғастыра алады Дескриптор: Әл-Фараби отырған бақша суреттелген тұстарды тауып оқиды, қиялындағы суретті ауызша суреттейді-4балл. Әл-Фарабидің көңілсіз болу себебін әңгімелейді -2балл. |
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланысты «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Оқу тапсырмасы: мәтінді мазмұндау |
.Жинаған балдары санайды. |
ҚБ қойылады. |
|
||
шағым қалдыра аласыз














