|
7.1A-тарау: Ақпаратты өлшеу және компьютерлік жады |
мектеп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 7 сабақ 2 |
Қатысушы оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Компьютерлік жады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары |
7.1.1.1- компьютердің жады түрлерінің қызметін (жедел сақтау құрылғысы, тұрақты сақтау құрылғысы, сыртқы сақтау құрылғысы, кэш-жады) сипаттау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Сыртқы жадының тағайындалуын сипаттау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Ақпаратты сақтаудың сандық құрылғыларын анықтайды. Сыртқы есте сақтау құрылғысы қандай мақсаттарда қолданылатынын анықтайды еректерді сыртқы есте сақтау құрылғыларында сақтайды Сыртқы есте сақтау құрылғысында сақталатын деректердің қолжетімділік жылдамдығы мен көлемдерін салыстырады Мәтіннен негізгі қасиеттерді таңдайды Өзін-өзі бағалау, өзара бағалау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқытудың тілдік мақсаты |
Оқушылар: Өз жұмысын сын тұрғысынан бағалайды (айтылым дағдысы) Пәнге қатысты терминдер: Қатқыл диск Қатты күйдегі диск Флеш-жады Оптикалық диск Көлем Есте сақтау құрылғылары Пайдалы сөз тіркестер: Сыртқы жады … үшін қажет Қатқыл диск … үшін қолданылады. Фильмді сақтау үшін … қажет, себебі… Смартфон сияқты қазіргі заманғы құрылғыларда … қолданылады. Файлдарды тасымалдау үшін …қолданған абзал. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: Тапсырмаларды орындау кезіндегі ынтымақтастық, өзара сыйластық (жұптық, топтық жұмыстарда). |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Пәнаралық байланыс негізігі қасиеттер: оқу және жазу жылдамдығын, ақпарат көлемін, толқын ұзындықты лазерін зерттеу кезінде физика және математика пәндерімен жүзеге асады. Тарих пәнімен – тарихи есте сақтау құрылғыларымен. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерген білім |
Оқушылар компьютердің жады құрылғыларын, ақпараттың өлшем бірлігін, ішкі жады құрылғыларын біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған әрекеттер |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 10 мин. |
Ұйымдастыру бөлімі. «Ынталандыру. Сабақтың тақырыбын анықтау» Мақсаты: оқушыларды қызықтыру, сабақтың тақырыбын анықтау сипаттамасы:
|
Таныстырылым Жұмыс дәптері Сабақ басындаңы білім шкаласының диаграммасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ортасы 30 мин |
|
Таныстырылым, Жұмыс дәптері Қосымша 1, осы қосымшадағы жұмыс беті Таныстырылым
ДК орындалатын тапсырма. Сыртқы жадының классификациясы.ppt файлы Таныстырылым, жүмыс дәптері
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
|
Таныстырылым
Сабақтың соңындағы білім шкаласы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Дифференциалды оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларды дамытуды қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың оқуын тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Мұғалімнің тартылуы бойынша саралау: мұғалімнің оқушыға қажет болған жағдайда бсағыт беруі, қолдауы; оқушының дербестік дәрежесі. Ресурстар бойынша саралау: мәтіннің күрделілік дәрежесі
|
Үдеріске оқушылардың белсенділікке тарту Өзін-өзі бағалау Толтырылған кестелер бойынша өзара бағалау Сабақ барысындағы қалыптастырушы бағалау.
|
Көңіл аудару керек:
3) сергіту сәті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)
1: 2:
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?
1: 2: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
7.1A-тарау: Ақпаратты өлшеу және компьютерлік жады
7.1A-тарау: Ақпаратты өлшеу және компьютерлік жады
|
7.1A-тарау: Ақпаратты өлшеу және компьютерлік жады |
мектеп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 7 сабақ 2 |
Қатысушы оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Компьютерлік жады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары |
7.1.1.1- компьютердің жады түрлерінің қызметін (жедел сақтау құрылғысы, тұрақты сақтау құрылғысы, сыртқы сақтау құрылғысы, кэш-жады) сипаттау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Сыртқы жадының тағайындалуын сипаттау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Ақпаратты сақтаудың сандық құрылғыларын анықтайды. Сыртқы есте сақтау құрылғысы қандай мақсаттарда қолданылатынын анықтайды еректерді сыртқы есте сақтау құрылғыларында сақтайды Сыртқы есте сақтау құрылғысында сақталатын деректердің қолжетімділік жылдамдығы мен көлемдерін салыстырады Мәтіннен негізгі қасиеттерді таңдайды Өзін-өзі бағалау, өзара бағалау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқытудың тілдік мақсаты |
Оқушылар: Өз жұмысын сын тұрғысынан бағалайды (айтылым дағдысы) Пәнге қатысты терминдер: Қатқыл диск Қатты күйдегі диск Флеш-жады Оптикалық диск Көлем Есте сақтау құрылғылары Пайдалы сөз тіркестер: Сыртқы жады … үшін қажет Қатқыл диск … үшін қолданылады. Фильмді сақтау үшін … қажет, себебі… Смартфон сияқты қазіргі заманғы құрылғыларда … қолданылады. Файлдарды тасымалдау үшін …қолданған абзал. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: Тапсырмаларды орындау кезіндегі ынтымақтастық, өзара сыйластық (жұптық, топтық жұмыстарда). |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Пәнаралық байланыс негізігі қасиеттер: оқу және жазу жылдамдығын, ақпарат көлемін, толқын ұзындықты лазерін зерттеу кезінде физика және математика пәндерімен жүзеге асады. Тарих пәнімен – тарихи есте сақтау құрылғыларымен. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерген білім |
Оқушылар компьютердің жады құрылғыларын, ақпараттың өлшем бірлігін, ішкі жады құрылғыларын біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған әрекеттер |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 10 мин. |
Ұйымдастыру бөлімі. «Ынталандыру. Сабақтың тақырыбын анықтау» Мақсаты: оқушыларды қызықтыру, сабақтың тақырыбын анықтау сипаттамасы:
|
Таныстырылым Жұмыс дәптері Сабақ басындаңы білім шкаласының диаграммасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ортасы 30 мин |
|
Таныстырылым, Жұмыс дәптері Қосымша 1, осы қосымшадағы жұмыс беті Таныстырылым
ДК орындалатын тапсырма. Сыртқы жадының классификациясы.ppt файлы Таныстырылым, жүмыс дәптері
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
|
Таныстырылым
Сабақтың соңындағы білім шкаласы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Дифференциалды оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларды дамытуды қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың оқуын тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Мұғалімнің тартылуы бойынша саралау: мұғалімнің оқушыға қажет болған жағдайда бсағыт беруі, қолдауы; оқушының дербестік дәрежесі. Ресурстар бойынша саралау: мәтіннің күрделілік дәрежесі
|
Үдеріске оқушылардың белсенділікке тарту Өзін-өзі бағалау Толтырылған кестелер бойынша өзара бағалау Сабақ барысындағы қалыптастырушы бағалау.
|
Көңіл аудару керек:
3) сергіту сәті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)
1: 2:
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?
1: 2: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















