Қысқа мерзімді жоспар
Математика 74-сабақ
|
Мектеп |
жалпы орта білім беретін мектебі |
||||
|
Бөлім |
Есептер шығару 87016094001 |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Нұржанова А |
||||
|
Күні: |
19.12.2024ж |
||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
№74 Қарама-қарсы екі бағыттағы қозғалысқа берілген есептер |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.9** кездесу қозғалысына, қарама-қарсы бағыттағы қозғалысқа берілген есептерді арифметикалық және алгебралық әдіспен шешу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кездесу қозғалысына, қарама-қарсы бағыттағы қозғалысқа берілген есептерді арифметикалық және алгебралық әдіспен шешеді |
||||
|
Құндылықты дарыту |
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық: бірлік және ынтымақ бірлескен жетістіктерге ұмтылу және ұжымдық күш жігерді ынталандыру; тапсырмаларды орындауда және мәселелерді шешуде бір-біріне көмектесу.
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
10 мин
|
Психологиялық ахуал. «Амандасу билеті» Үй тапсырмасын тексеру 7-тапсырма. Есептің шешуін өрнекпен жаз. Әріптердің мәнін орындарына қой және есепте.
S=p м t=f мин v1=h м/мин v2=?м/мин Ш: 1) vжақ=S:t=p:f 2) v2=vжақ-v1=p:f-h v2=4500:5-400=900-400=500м/мин Ж: Екінші спортшы жылдамдығы 500м/мин «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық: бірлік және ынтымақ бірлескен жетістіктерге ұмтылу және ұжымдық күш жігерді ынталандыру; тапсырмаларды орындауда және мәселелерді шешуде бір-біріне көмектесу. ФС 1-тапсырма Ұжымдық жұмыс "Голту " әдісі ОДД:білу,түсіну,қолдану Қ.И. Сәтбаев – Қазақ КСР Ғылым ака демиясының тұңғыш президенті, ұлы ғалым, қоғам қайраткері. Өрнектің мәнін тауып, Қ.И. Сәтбаев атындағы аудан қай облыста екенін тап. (Өрнектің мәні: 10 000 000.)
Павлодар облысы 40 · 850 · 250 + 1 500 000=10000000 Қостанай облысы 25 · 800 · 500 – 5 000 000=5000000 Қ.И.Сәтбаев атындағы аудан Павлодар облысында. |
Психологиялық тренингке қатысады.
Өрнектің мәнін тауып, Қ.И. Сәтбаев атындағы аудан қай облыста екенін табады |
Жарайсыңдар! ҚБ: Бағалау парақшасы «Бәйге»
Дескриптор: Өрнектің мәнін тауып, Қ.И. Сәтбаев атындағы аудан қай облыста екенін табады.2 балл
|
|
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ФС 2,3,5,8-тапсырма Жұптық жұмыс "Құрастыр" әдісі ОДД:білу,түсіну,қолдану Нұсқау: Сызбаға қара. Одан қандай ақпараттарды білуге болады? Есепті шығар.
V1=60км/сағ V2=40км/сағ S=300км t=?сағ Ш: 1) Vқаш= V1+ V2=60+40=100км/сағ (қашықтау жылдамдығы) 2) t=S: Vқаш=300:100=3сағ Ж: 3сағаттан кейін екі машинаның арасы 300км болады.
2 жұп Есепті шығар
V1=66км/сағ V2=59км/сағ t=6сағ S=?км Ш: Vқаш= V1+ V2=66+59=125км/сағ S= Vқаш* t=125*6=750км Ж: Автобустардың арасы-750км
ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға Өрнектердің мәнін тап. 738 920 – (17 728 + 4 319)=716873 29 251 – 12 729 + 3 018=19540 211 729 + 73 704 – 3 817=281616 255 427 – (20 735 + 9 999)=224693 ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі жоғары) балаға Ойлан және жауап бер. Қу Өтірікші Шыншыл Ж: Ортасында өтірікші тұр. |
Есепті оқып, оны шығару тәсілдерін түсіндіреді. Сызбаға қарап, сұрақтарға жауап береді.
|
Бағалау критерийі Кездесу қозғалысына, қарама-қарсы бағыттағы қозғалысқа берілген есептерді арифметикалық және алгебралық әдіспен шешеді Дескриптор Есепті оқып, оны шығару тәсілдерін түсіндіреді. 1балл Сызбаға қарап, сұрақтарға жауап береді.1балл Ойлан және жауап береді.1 балл
|
Оқулық, дәптер |
|
|
2 мин |
Сергіту сәті |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
|
|
10 мин |
ҚБ 4,6 тапсырма Топтық жұмыс Ойлау дағдысы:білу.түсіну.қолдану «Маршрут» әдісі 1 топ Есепті оқы. Есепті шығарудың неше тәсілі бар? Оны шығару тәсілдерін түсіндір.
v1=60 км/сағ v2=70 км/сағ t=4 сағ S=? км Ш:1) S= V1* t S1=60*4=240 км S2= V2* t S1=70*4=280 км S=S1+S2 S=280+240=520 км
2 топ Vқаш=V1+V2 Vқаш=60+70=130 км/сағ S=Vқаш*t S=130*4=520 км Ж: Екі пойыздың арасы -520 км 3 топ Сызбаға қара. Сұрақтарға жауап бер.
V1=70км/сағ V2=90км/сағ S=320км t=?сағ Ш: 1) Vқаш= V1+ V2=70+90=160км/сағ (қашықтау жылдамдығы) 2) t=S: Vқаш=320:160=2сағ Ж: Автокөліктердің қашықтау жылдамдығы -160км/сағ. Олардың арасы 2сағаттан кейін 320км болады. |
Есептер бойынша әріпті өрнектер жазады.Есептерді шығару жоспарын құрады. Өрнектердің нені білдіретінін түсіндіреді. |
Дескриптор: Есептер бойынша әріпті өрнектер жазады.2балл Есептерді шығару жоспарын құрады. 1балл Өрнектердің нені білдіретінін түсіндіреді.1балл
|
оқулық
|
|
|
10 мин |
7- тапсырма Жеке жұмыс Есептің шартына сұрақ қойып, оны шығар. V1=25км/сағ V2=17км/сағ S=84км t=?сағ Ш: 1) Vқаш= V1+ V2=25+17=42км/сағ (қашықтау жылдамдығы) 2) t=S: Vқаш=84:42=2сағ Ж: Екі велосипедшінің арасы 2сағаттан кейін 84км болады.
|
Тапсырманы орындайды. |
Дескриптор:Тапсырманы орындайды.1балл |
|
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексия: «Асық»
|
Жинаған балдарын санайды. |
ҚБ қойылады. |
|
|
Менің ақымды жемеңіз!!!!
Сатып алып, өз еңбек ақыңызды адалымен алыңыз!Әркімнің еңбегінің төлемін төлеп қолдану керек!!!!1500 теңге үнемдеп, 1500 күнә мойныңызға артпаңыз!
Тегін таратуға болмайды !!!! Алла ұлық бүгінгі күнді ғана ойламаңыз!!!!!
87016094001 Aldina.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
74 сабақ. Қарама-қарсы екі бағыттағы қозғалысқа берілген есептер.4 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 74-сабақ
|
Мектеп |
жалпы орта білім беретін мектебі |
||||
|
Бөлім |
Есептер шығару 87016094001 |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Нұржанова А |
||||
|
Күні: |
19.12.2024ж |
||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
№74 Қарама-қарсы екі бағыттағы қозғалысқа берілген есептер |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.9** кездесу қозғалысына, қарама-қарсы бағыттағы қозғалысқа берілген есептерді арифметикалық және алгебралық әдіспен шешу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кездесу қозғалысына, қарама-қарсы бағыттағы қозғалысқа берілген есептерді арифметикалық және алгебралық әдіспен шешеді |
||||
|
Құндылықты дарыту |
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық: бірлік және ынтымақ бірлескен жетістіктерге ұмтылу және ұжымдық күш жігерді ынталандыру; тапсырмаларды орындауда және мәселелерді шешуде бір-біріне көмектесу.
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
10 мин
|
Психологиялық ахуал. «Амандасу билеті» Үй тапсырмасын тексеру 7-тапсырма. Есептің шешуін өрнекпен жаз. Әріптердің мәнін орындарына қой және есепте.
S=p м t=f мин v1=h м/мин v2=?м/мин Ш: 1) vжақ=S:t=p:f 2) v2=vжақ-v1=p:f-h v2=4500:5-400=900-400=500м/мин Ж: Екінші спортшы жылдамдығы 500м/мин «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық: бірлік және ынтымақ бірлескен жетістіктерге ұмтылу және ұжымдық күш жігерді ынталандыру; тапсырмаларды орындауда және мәселелерді шешуде бір-біріне көмектесу. ФС 1-тапсырма Ұжымдық жұмыс "Голту " әдісі ОДД:білу,түсіну,қолдану Қ.И. Сәтбаев – Қазақ КСР Ғылым ака демиясының тұңғыш президенті, ұлы ғалым, қоғам қайраткері. Өрнектің мәнін тауып, Қ.И. Сәтбаев атындағы аудан қай облыста екенін тап. (Өрнектің мәні: 10 000 000.)
Павлодар облысы 40 · 850 · 250 + 1 500 000=10000000 Қостанай облысы 25 · 800 · 500 – 5 000 000=5000000 Қ.И.Сәтбаев атындағы аудан Павлодар облысында. |
Психологиялық тренингке қатысады.
Өрнектің мәнін тауып, Қ.И. Сәтбаев атындағы аудан қай облыста екенін табады |
Жарайсыңдар! ҚБ: Бағалау парақшасы «Бәйге»
Дескриптор: Өрнектің мәнін тауып, Қ.И. Сәтбаев атындағы аудан қай облыста екенін табады.2 балл
|
|
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ФС 2,3,5,8-тапсырма Жұптық жұмыс "Құрастыр" әдісі ОДД:білу,түсіну,қолдану Нұсқау: Сызбаға қара. Одан қандай ақпараттарды білуге болады? Есепті шығар.
V1=60км/сағ V2=40км/сағ S=300км t=?сағ Ш: 1) Vқаш= V1+ V2=60+40=100км/сағ (қашықтау жылдамдығы) 2) t=S: Vқаш=300:100=3сағ Ж: 3сағаттан кейін екі машинаның арасы 300км болады.
2 жұп Есепті шығар
V1=66км/сағ V2=59км/сағ t=6сағ S=?км Ш: Vқаш= V1+ V2=66+59=125км/сағ S= Vқаш* t=125*6=750км Ж: Автобустардың арасы-750км
ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға Өрнектердің мәнін тап. 738 920 – (17 728 + 4 319)=716873 29 251 – 12 729 + 3 018=19540 211 729 + 73 704 – 3 817=281616 255 427 – (20 735 + 9 999)=224693 ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі жоғары) балаға Ойлан және жауап бер. Қу Өтірікші Шыншыл Ж: Ортасында өтірікші тұр. |
Есепті оқып, оны шығару тәсілдерін түсіндіреді. Сызбаға қарап, сұрақтарға жауап береді.
|
Бағалау критерийі Кездесу қозғалысына, қарама-қарсы бағыттағы қозғалысқа берілген есептерді арифметикалық және алгебралық әдіспен шешеді Дескриптор Есепті оқып, оны шығару тәсілдерін түсіндіреді. 1балл Сызбаға қарап, сұрақтарға жауап береді.1балл Ойлан және жауап береді.1 балл
|
Оқулық, дәптер |
|
|
2 мин |
Сергіту сәті |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
|
|
10 мин |
ҚБ 4,6 тапсырма Топтық жұмыс Ойлау дағдысы:білу.түсіну.қолдану «Маршрут» әдісі 1 топ Есепті оқы. Есепті шығарудың неше тәсілі бар? Оны шығару тәсілдерін түсіндір.
v1=60 км/сағ v2=70 км/сағ t=4 сағ S=? км Ш:1) S= V1* t S1=60*4=240 км S2= V2* t S1=70*4=280 км S=S1+S2 S=280+240=520 км
2 топ Vқаш=V1+V2 Vқаш=60+70=130 км/сағ S=Vқаш*t S=130*4=520 км Ж: Екі пойыздың арасы -520 км 3 топ Сызбаға қара. Сұрақтарға жауап бер.
V1=70км/сағ V2=90км/сағ S=320км t=?сағ Ш: 1) Vқаш= V1+ V2=70+90=160км/сағ (қашықтау жылдамдығы) 2) t=S: Vқаш=320:160=2сағ Ж: Автокөліктердің қашықтау жылдамдығы -160км/сағ. Олардың арасы 2сағаттан кейін 320км болады. |
Есептер бойынша әріпті өрнектер жазады.Есептерді шығару жоспарын құрады. Өрнектердің нені білдіретінін түсіндіреді. |
Дескриптор: Есептер бойынша әріпті өрнектер жазады.2балл Есептерді шығару жоспарын құрады. 1балл Өрнектердің нені білдіретінін түсіндіреді.1балл
|
оқулық
|
|
|
10 мин |
7- тапсырма Жеке жұмыс Есептің шартына сұрақ қойып, оны шығар. V1=25км/сағ V2=17км/сағ S=84км t=?сағ Ш: 1) Vқаш= V1+ V2=25+17=42км/сағ (қашықтау жылдамдығы) 2) t=S: Vқаш=84:42=2сағ Ж: Екі велосипедшінің арасы 2сағаттан кейін 84км болады.
|
Тапсырманы орындайды. |
Дескриптор:Тапсырманы орындайды.1балл |
|
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексия: «Асық»
|
Жинаған балдарын санайды. |
ҚБ қойылады. |
|
|
Менің ақымды жемеңіз!!!!
Сатып алып, өз еңбек ақыңызды адалымен алыңыз!Әркімнің еңбегінің төлемін төлеп қолдану керек!!!!1500 теңге үнемдеп, 1500 күнә мойныңызға артпаңыз!
Тегін таратуға болмайды !!!! Алла ұлық бүгінгі күнді ғана ойламаңыз!!!!!
87016094001 Aldina.
шағым қалдыра аласыз










