|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып:1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
№79 Жұрнақ пен жалғау |
||||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша əңгіме құрау; 2.1.6.1 интонацияны, вербалды емес тілдік құралдарды (қимыл, ым-ишара) қолданып, тақырыпқа(Сіз қалай ойлайсыз? Сіз не ұсынар едіңіз?) назарын аударту; 2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату; 2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мəтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша əңгіме құрайды. Интонацияға, вербалды емес тілдік құралдарға назар аударады. Мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажыратады. Мұғалімнің көмегімен жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/əңгімелеу мəтіндерін құрап жазады |
||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтыңбасы (3мин) |
Ұйымдастырукезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем,сәлем» әуені |
Оқушылар сабаққа назар аударады, бір-бірімен амандасады |
|
Бейнежазба музыка |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин Сергіту сәті 2 минут |
Үй тапсырмасын тексеру 59- жаттығу, 28-бет Құндылық мақсаты: Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну Жаңа сабақ Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау 62-жаттығу Ұжымдық жұмыс «Детектив» әдісі Өлеңді мәнерлеп оқы
63-жаттығу Жұптық жұмыс Берілген сөздерден үш сөйлем құрап жаз. Көңілді оқу 64-жаттығуда берілген өлеңді бір оқушы оқиды, қалғандары қимылмен жасайды. |
Өлеңді мəнерлеп оқиды. Қарамен жазылған сөздердегі қосымшаның жұрнақ немесе жалғау екенін ажыратады . Берілген сөздерден үш сөйлем құрап жазады. Жұппен жұмыс ұйымдастырылады. Сергіту жаттығуларын жасайды. |
Дескриптор: - өлеңді мəнерлеп, түсініп оқиды; – мазмұнын талдайды; – қарамен жазылған сөздердің жұрнақ немесе жалғау екенін анықтайды. Бірін-бір бағалау
|
Слайд Оқулық 30-бет слайд |
|
|
8 мин |
Саралау тапсырмасы: Ф. С. Шығармашылық үзіліс 1- деңгей Хабарламадағы жазылған сөздерді оқып, қай сөздің көп қайталанғанын анықта. 2-деңгей Керекті сөздерді алмастырып қайта оқиды. 3-деңгей Салтанатты, түрлерінен, Салтанаттар сөздеріндегі қандай жалғау түрлерін анықтайды ЕБҚ Берілген сөйлемдерді көшіріп жаз. Оқушылар арасында спорт түрлерінен жарыс болды. |
Спорт жарысы туралы оқылған хабарламаны оқып, қай сөздің көп қайталанғанын анықтайды Сөздерді алмастырып қайта оқиды Тиісті жалғау түрлерін жалғап жазады. |
Дескриптор: - қайталанған сөздерді анықтайды.(1б) - керекті сөздерді алмастырып қайта жазады (1б) - жалғау түрлерін анықтайды (1б) -сауатты жазады (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
слайд Оқулық 50–жаттығу 25-бет Дәптер қаламсап Сергіту сәті |
|
|
Сабақтың соңы 2 мин Рефлексия 5мин |
Кері байланыс Түбір сөз дегеніміз не? Қосымша деп сөздің қай бөлігін айтады? Қосымша жеке тұрғанда мағына бере ала ма? Үйге тапсырма 52-жаттығу 25-бет «Тик-ток
әдісі |
Бүгінгі сабақтағы өзініңәрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзініңжетістіктері менқиыншылығы туралы ойбөліседі. өзін бағалайды |
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе |
Қорытынды бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№79 Жұрнақ пен жалғау 2 сынып қазақ тілі
№79 Жұрнақ пен жалғау 2 сынып қазақ тілі
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып:1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
№79 Жұрнақ пен жалғау |
||||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша əңгіме құрау; 2.1.6.1 интонацияны, вербалды емес тілдік құралдарды (қимыл, ым-ишара) қолданып, тақырыпқа(Сіз қалай ойлайсыз? Сіз не ұсынар едіңіз?) назарын аударту; 2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату; 2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мəтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша əңгіме құрайды. Интонацияға, вербалды емес тілдік құралдарға назар аударады. Мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажыратады. Мұғалімнің көмегімен жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/əңгімелеу мəтіндерін құрап жазады |
||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтыңбасы (3мин) |
Ұйымдастырукезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем,сәлем» әуені |
Оқушылар сабаққа назар аударады, бір-бірімен амандасады |
|
Бейнежазба музыка |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин Сергіту сәті 2 минут |
Үй тапсырмасын тексеру 59- жаттығу, 28-бет Құндылық мақсаты: Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну Жаңа сабақ Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау 62-жаттығу Ұжымдық жұмыс «Детектив» әдісі Өлеңді мәнерлеп оқы
63-жаттығу Жұптық жұмыс Берілген сөздерден үш сөйлем құрап жаз. Көңілді оқу 64-жаттығуда берілген өлеңді бір оқушы оқиды, қалғандары қимылмен жасайды. |
Өлеңді мəнерлеп оқиды. Қарамен жазылған сөздердегі қосымшаның жұрнақ немесе жалғау екенін ажыратады . Берілген сөздерден үш сөйлем құрап жазады. Жұппен жұмыс ұйымдастырылады. Сергіту жаттығуларын жасайды. |
Дескриптор: - өлеңді мəнерлеп, түсініп оқиды; – мазмұнын талдайды; – қарамен жазылған сөздердің жұрнақ немесе жалғау екенін анықтайды. Бірін-бір бағалау
|
Слайд Оқулық 30-бет слайд |
|
|
8 мин |
Саралау тапсырмасы: Ф. С. Шығармашылық үзіліс 1- деңгей Хабарламадағы жазылған сөздерді оқып, қай сөздің көп қайталанғанын анықта. 2-деңгей Керекті сөздерді алмастырып қайта оқиды. 3-деңгей Салтанатты, түрлерінен, Салтанаттар сөздеріндегі қандай жалғау түрлерін анықтайды ЕБҚ Берілген сөйлемдерді көшіріп жаз. Оқушылар арасында спорт түрлерінен жарыс болды. |
Спорт жарысы туралы оқылған хабарламаны оқып, қай сөздің көп қайталанғанын анықтайды Сөздерді алмастырып қайта оқиды Тиісті жалғау түрлерін жалғап жазады. |
Дескриптор: - қайталанған сөздерді анықтайды.(1б) - керекті сөздерді алмастырып қайта жазады (1б) - жалғау түрлерін анықтайды (1б) -сауатты жазады (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
слайд Оқулық 50–жаттығу 25-бет Дәптер қаламсап Сергіту сәті |
|
|
Сабақтың соңы 2 мин Рефлексия 5мин |
Кері байланыс Түбір сөз дегеніміз не? Қосымша деп сөздің қай бөлігін айтады? Қосымша жеке тұрғанда мағына бере ала ма? Үйге тапсырма 52-жаттығу 25-бет «Тик-ток
әдісі |
Бүгінгі сабақтағы өзініңәрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзініңжетістіктері менқиыншылығы туралы ойбөліседі. өзін бағалайды |
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе |
Қорытынды бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз















