|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып:1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
№80 Жұрнақ пен жалғау |
||||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
2.2.3.1 мəтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру жəне жауап беру; 2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша əңгіме құрау; 2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату; 2.1.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты өзара сұхбаттасу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мəтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады жəне жауап береді. Тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша əңгіме құрайды. Мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажыратады. Күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты өзара пікір білдіреді |
||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтыңбасы (3мин) |
Ұйымдастырукезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Жалғастыр» ойыны. Балалар шеңбер құрып тұрады. Мұғалім бір сөзді айтып, допты лақтырады.Қағып алған оқушы бірден сол сөзге қосымша жалғап айтады. |
Берілген тапсырманы бірге орындайды. Мысалы: дәптер десе, допты қағып алған оқуш |
ҚБ. «Отшашу» арқылы бағалау |
Доп |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин Сергіту сәті 2 минут 8 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 65- жаттығу, 30-бет Құндылық мақсаты: Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну Жаңа сабақ Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау 67-жаттығу Мәтінді оқып, Жұмбақшалдың не дегенін болжап айт. "Неге, Неге?" әдісі
Жатқа жазу Мақалдарды жатқа жаз
Сергіту сәті. «Тіс тазалау» артикуляциялық жаттығу Саралау тапсырмасы Ф. Т. Сөздерді жұрнақ жалғау арқылы өзгертіп жаз. Сөз құрамын талда. Жұмыс, іс, талап, көл, қобыз Керекті жұрнақтар: -шік, -шы, -кер, -дық, -ты. ЕБҚ Сөздерді көшіріп жаз Жұмыскер, іскер, талапты, көлшік, қобызшы Т.ж. 71-жаттығу Суреттегі ренжіген балалардың қайсысын қалай жұбатар едің? |
Жаттығу ауызша орындалады. Оқушылар мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді Мақалдарды жатқа жазады. Қарамен жазылған сөздердегі жұрнақ пен жалғауды үлгі бойынша тиісті белгілермен белгілейді. артикуляциялық жаттығуды жасайды Тиісті жұрнақтар арқылы жаңа сөз жасап жазады. Сөздерді құрамына қарай талдайды Топта өз жауаптарын дәйектейді |
Дескриптор: – мəтінді түсініп оқиды; – сұрақтарға жауап береді; – ойынға қатысады; – шығармашылық тапсырманы орындайды. Дескриптор: -мақалдарды жатқа жазады-2 ұ. -Қарамен жазылған сөздерді сөз құрамына талдайды-3 ұ. - сөздерді сауатты жазады-1 ұ Дескриптор: -Жұрнақ жалғау арқылы жаңа сөздерді жазады; -сөздерді құрамына қарай талдайды.
|
Слайд Оқулық 30-бет Слайд Үлестірмелі қағаздар |
|
|
Сабақтың соңы 2 мин Рефлексия 5мин |
Кері байланыс Түбір сөз дегеніміз не? -Жұрнақ дегеніміз не? -Жалғау дегеніміз ше? Үйге тапсырма 69-жаттығу 31-бет «Тик-ток
әдісі |
Бүгінгі сабақтағы өзініңәрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзініңжетістіктері менқиыншылығы туралы ойбөліседі. өзін бағалайды |
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе |
Қорытынды бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№80 Жұрнақ пен жалғау 2 сынып
№80 Жұрнақ пен жалғау 2 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып:1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
№80 Жұрнақ пен жалғау |
||||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
2.2.3.1 мəтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру жəне жауап беру; 2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша əңгіме құрау; 2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату; 2.1.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты өзара сұхбаттасу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мəтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады жəне жауап береді. Тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша əңгіме құрайды. Мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажыратады. Күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты өзара пікір білдіреді |
||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтыңбасы (3мин) |
Ұйымдастырукезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Жалғастыр» ойыны. Балалар шеңбер құрып тұрады. Мұғалім бір сөзді айтып, допты лақтырады.Қағып алған оқушы бірден сол сөзге қосымша жалғап айтады. |
Берілген тапсырманы бірге орындайды. Мысалы: дәптер десе, допты қағып алған оқуш |
ҚБ. «Отшашу» арқылы бағалау |
Доп |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин Сергіту сәті 2 минут 8 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 65- жаттығу, 30-бет Құндылық мақсаты: Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну Жаңа сабақ Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау 67-жаттығу Мәтінді оқып, Жұмбақшалдың не дегенін болжап айт. "Неге, Неге?" әдісі
Жатқа жазу Мақалдарды жатқа жаз
Сергіту сәті. «Тіс тазалау» артикуляциялық жаттығу Саралау тапсырмасы Ф. Т. Сөздерді жұрнақ жалғау арқылы өзгертіп жаз. Сөз құрамын талда. Жұмыс, іс, талап, көл, қобыз Керекті жұрнақтар: -шік, -шы, -кер, -дық, -ты. ЕБҚ Сөздерді көшіріп жаз Жұмыскер, іскер, талапты, көлшік, қобызшы Т.ж. 71-жаттығу Суреттегі ренжіген балалардың қайсысын қалай жұбатар едің? |
Жаттығу ауызша орындалады. Оқушылар мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді Мақалдарды жатқа жазады. Қарамен жазылған сөздердегі жұрнақ пен жалғауды үлгі бойынша тиісті белгілермен белгілейді. артикуляциялық жаттығуды жасайды Тиісті жұрнақтар арқылы жаңа сөз жасап жазады. Сөздерді құрамына қарай талдайды Топта өз жауаптарын дәйектейді |
Дескриптор: – мəтінді түсініп оқиды; – сұрақтарға жауап береді; – ойынға қатысады; – шығармашылық тапсырманы орындайды. Дескриптор: -мақалдарды жатқа жазады-2 ұ. -Қарамен жазылған сөздерді сөз құрамына талдайды-3 ұ. - сөздерді сауатты жазады-1 ұ Дескриптор: -Жұрнақ жалғау арқылы жаңа сөздерді жазады; -сөздерді құрамына қарай талдайды.
|
Слайд Оқулық 30-бет Слайд Үлестірмелі қағаздар |
|
|
Сабақтың соңы 2 мин Рефлексия 5мин |
Кері байланыс Түбір сөз дегеніміз не? -Жұрнақ дегеніміз не? -Жалғау дегеніміз ше? Үйге тапсырма 69-жаттығу 31-бет «Тик-ток
әдісі |
Бүгінгі сабақтағы өзініңәрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзініңжетістіктері менқиыншылығы туралы ойбөліседі. өзін бағалайды |
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе |
Қорытынды бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз















