|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дені саудың жаны сау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№82 сабақ. Сөз құрамы туралы не білдім? 76-79 жаттығулар.
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау; 2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату; 2.1.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты өзара сұхбаттасу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөздерді сөз құрамына қарай талдай алады Тақырыбына қарап, мәтін мазмұнын болжайды |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 73-жаттығу Өлеңді көшіріп жаз. Қарамен жазылған сөздерді сөз құрамына қарай талда. Құндылық мақсаты: Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну Жаңа тақырып 76-жаттығу Тақырыбы бойынша мәтін мазмұнын болжа. Мәтінді тыңда. Қарамен жазылған сөздері бар сөйлемді көшіріп жаз.Сөздерді сөз құрамына қарай талдап, белгілермен сызып көрсет ЕБҚ Ауылдан, балықшы сөздерін сөз құрамына талда ЕҚБ Мәтіннің негізгі ойын ата. Сенің байлық туралы ойың қандай? 77-жаттығу Ойлан,тап. Дәріден басқа тағы қандай ем қолдануға болатынын дереккөздерден ізде. Мысалы: терлету, маймен сылау, дәрілік шөптерден шай демдеп беру, уқалау ...
ФС тапсырмасы Шығармашылық тапсырма 79-жаттығу Берілген жағдаяттан шығу жолын ізде.Өзіңе дұрыс болған жолды белгіліе,себебін айт. Үй тапсырмасы 78-жаттығу Жұмбақты оқып,шешуін тап. Шешуіндегі сөзге қосымшаның бірін жалғап жаз.Дәлелде. Отыз екі мықты Қаз-қатар боп шықты Он алтысы асты, Он алтысы үсті Тіс. Тіс-тіске (Жалғау) Сөз мағынасын өзгертпеді ҚЖ: Қайсысы түбір,қайсысы қосымша екенін дәлелде. Мысалы: теңізші-жұрнақ,өйткені сөз мағынасы өзгерді
Кері байланыс
|
Амандасады.Жақсы тілектер айтады Үй тапсырмасын тексертеді Көшіріп жазады. Нұсқаулық құрастырады Өз ойларын айтады Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап,мадақтап отыру Дескриптор: Өлеңді көшіріп жазады-1б Қарамен жазылған сөздерді сөз құрамына қарай талдайды-1б ҚБ: «Плюс,минус,қызықты» әдісі
Дескриптор: Мәтін мазмұнын болжайды және түсініп оқиды-1б Сөздерді сөз құрамына қарай талдайды-1б Дескриптор: Дәріден басқа тағы қандай ем қолдануға болатынын айтады-1б Жарайсың
Дескриптор: Берілген жағдаяттан шығу жолын айтады-1б Дескриптор: Жұмбақты оқып,шешуін табады-1б Шешуіндегі сөзге қосымшаның бірін жалғап жазады-1б
«Тазалық» әдісі |
Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Қимылдар Оқулық Таратпа материалдар Оқулық Жұмыс дәптері Таратпа парақтар Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№82 сабақ. Сөз құрамы туралы не білдім? 76-79 жаттығулар.
№82 сабақ. Сөз құрамы туралы не білдім? 76-79 жаттығулар.
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дені саудың жаны сау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№82 сабақ. Сөз құрамы туралы не білдім? 76-79 жаттығулар.
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.4.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау; 2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату; 2.1.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты өзара сұхбаттасу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөздерді сөз құрамына қарай талдай алады Тақырыбына қарап, мәтін мазмұнын болжайды |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 73-жаттығу Өлеңді көшіріп жаз. Қарамен жазылған сөздерді сөз құрамына қарай талда. Құндылық мақсаты: Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну Жаңа тақырып 76-жаттығу Тақырыбы бойынша мәтін мазмұнын болжа. Мәтінді тыңда. Қарамен жазылған сөздері бар сөйлемді көшіріп жаз.Сөздерді сөз құрамына қарай талдап, белгілермен сызып көрсет ЕБҚ Ауылдан, балықшы сөздерін сөз құрамына талда ЕҚБ Мәтіннің негізгі ойын ата. Сенің байлық туралы ойың қандай? 77-жаттығу Ойлан,тап. Дәріден басқа тағы қандай ем қолдануға болатынын дереккөздерден ізде. Мысалы: терлету, маймен сылау, дәрілік шөптерден шай демдеп беру, уқалау ...
ФС тапсырмасы Шығармашылық тапсырма 79-жаттығу Берілген жағдаяттан шығу жолын ізде.Өзіңе дұрыс болған жолды белгіліе,себебін айт. Үй тапсырмасы 78-жаттығу Жұмбақты оқып,шешуін тап. Шешуіндегі сөзге қосымшаның бірін жалғап жаз.Дәлелде. Отыз екі мықты Қаз-қатар боп шықты Он алтысы асты, Он алтысы үсті Тіс. Тіс-тіске (Жалғау) Сөз мағынасын өзгертпеді ҚЖ: Қайсысы түбір,қайсысы қосымша екенін дәлелде. Мысалы: теңізші-жұрнақ,өйткені сөз мағынасы өзгерді
Кері байланыс
|
Амандасады.Жақсы тілектер айтады Үй тапсырмасын тексертеді Көшіріп жазады. Нұсқаулық құрастырады Өз ойларын айтады Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап,мадақтап отыру Дескриптор: Өлеңді көшіріп жазады-1б Қарамен жазылған сөздерді сөз құрамына қарай талдайды-1б ҚБ: «Плюс,минус,қызықты» әдісі
Дескриптор: Мәтін мазмұнын болжайды және түсініп оқиды-1б Сөздерді сөз құрамына қарай талдайды-1б Дескриптор: Дәріден басқа тағы қандай ем қолдануға болатынын айтады-1б Жарайсың
Дескриптор: Берілген жағдаяттан шығу жолын айтады-1б Дескриптор: Жұмбақты оқып,шешуін табады-1б Шешуіндегі сөзге қосымшаның бірін жалғап жазады-1б
«Тазалық» әдісі |
Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Қимылдар Оқулық Таратпа материалдар Оқулық Жұмыс дәптері Таратпа парақтар Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз


















