|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 8 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Алғыс ізгі ниет |
|
|
Құндылықты дарыту |
Оқушыларға алғыс айту, ризашылық білдірудің маңыздылығын түсіндіру. Жақсы қарым-қатынас мәдениетін қалыптастыру. Құрмет, ізгілік, мейірімділік сияқты адами құндылықтарды дамыту. |
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
«МЕНІҢ ҚАНДАЙ ҚҰҚЫҒЫМ БАР?» |
|
|
Мақсаты |
Сабақтың мақсаты: оқушыларды олардың құқықтары мен міндеттерімен, сондай-ақ оларды қорғау тетіктерімен |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
ІІ. Кіріспебөлім Мұғалімәңгімесі: Балалар, сендергеөмірлеріңдекімдеркөмектесті? Кімгеалғысайтқыларыңкеледі? Бүгінгісабақтабіз «Алғыс» дегенсөздіңмағынасынтүсініп, оны қалайбілдіругеболатынынүйренеміз. Қызықтыдерек: Қазақхалқында«Рақмет»сөзі парсы тіліненаударғанда «рақымету, мейірімкөрсету» дегенмағынаныбілдіреді. |
1-тапсырма: «Алғыс хат» Оқушыларғаарнайықағаздартаратылады. Оларата-аналарына, мұғалімдеріне, достарынанемесебасқажақынадамдарынаалғысхатынжазады. Кейіноқушыларөзалғысхаттарыноқиды. |
|
презентация |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Әңгімелеу (Тақырыптық әңгіме)Мұғалім: Бір күні кішкентай бала базарға барып, сатушыдан нан сатып алады. Нанды алған соң ол «Рақмет!» деп айтып, күлімсіреп кетіп қалады. Сатушы да оған алғыс айтып, қайырымдылық жасағысы келіп кетеді. Сол күні ол бір кедей адамға нан беріп, оны қуантады. Осылайша, бір ғана алғыс сөзінен көптеген ізгі істер бастау алады. Сұрақтар: Бала неге алғысайтты? Егер бала алғысайтпағанда, сатушыныңкөңіл-күйіқалайболареді? Алғысайтуадамдарғақалайәсеретеді?
|
2-тапсырма: «Жақсы сөз - жанға қуат» Тақтаға «Алғыс сөздер» жазылған қағаздар ілінеді (рахмет, көп рақмет, сізге алғысым шексіз, рақымет, ілтипатыңызға рақмет, т.б.). Оқушылар осы сөздерді пайдаланып, әртүрлі жағдаяттарға сәйкес сөйлемдер құрайды. |
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
«Алғыс – адамның жүрегінен шығатын ең жылы сөздердің бірі» деген қорытынды жасалады. Оқушыларғасұрақ:
V. РефлексияОқушыларбүгінгісабақтуралыөзәсерлерін«Смайлик әдісі»арқылыбілдіреді (қуанышты, бейтарап, көңілсізсмайликтердентаңдайды). Сабақты«Жүректенжүрекке»шеңберіменаяқтау: балаларшеңбергетұрып, бір-бірінежылылебіздерінбілдіреді. |
3-тапсырма: «Кімге алғыс айтар едің?» Оқушыларға келесі сұрақтар қойылады: Мұғалімге қандай алғыс білдірер едің? Анаңа қандай алғыс айтар едің? Досыңа қандай ризашылық білдірер едің? |
|
презентация |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қауіпсіздік сабағы |
«МЕНІҢ ҚАНДАЙ ҚҰҚЫҒЫМ БАР?»
Сабақтың мақсаты: оқушыларды олардың құқықтары мен міндеттерімен, сондай-ақ оларды қорғау тетіктерімен таныстыру. Негізгі міндеттер: 1. Балалар мен жасөспірімдердің негізгі құқықтарын қарастыру. 2. Құқықтарды қорғаудың қандай тетіктері бар екенін түсіндіру. 3. Балаларды құқықтары бұзылған жағдайда көмек сұрауға үйрету. Материалдар мен ресурстар: - Бала құқықтарыныңмысалдарыментаныстыру. Сабақтыңбарысы
ҚазақстанРеспубликасындағыбалалардыңқұқықтары ҚазақстанРеспубликасының 2002 жылғы 8 тамыздағы №345 «ҚазақстанРеспубликасындағы Бала құқықтарытуралы» заңы (бұданәрі – заңмәтінібойынша) кәмелеткетолмағандардыңнегізгіқұқықтары мен міндеттерінайқындайды, сондай-ақолардыңқұқықтарыбұзылғанжағдайдажүгінутәртібінрегламенттейді. Баланыңөмірсүруге, қорғауға, денсаулығынқорғауға, тұрғынүйге, білімалуға, даралықжәне оны сақтауқұқығына, мемлекеттіккөмеккеқұқығы бар. «ҚазақстанРеспубликасындағы Бала құқықтарытуралы» ҚазақстанРеспубликасының 2002 жылғы 8 тамыздағы №345 Заңы, №15, 16, 16-1, 17, 19, 20, 35, 36, 37, 38, 39-1 баптар.
Соныменқатар, баланыңнегізгіқұқықтарыбойыншақұқықтаранықталған:
Балалардыңқұқықтарынқорғауұйымдарыныңбайланыстары бар үлестірмематериалдар.
Зерттеу (шығармашылықзертханадағыжұмыс) Білімалушыларғақажеттіақпараттызерделеужәнеіріктеуқажет. ҚР Конституциясыныңбаптарынзерделеукезіндеәрбір топ өзбөлімінкелесікестедетолтырады:
Пайдалысілтемелер: https://drive.google.com/file/d/1wmwTmpH3kzXagil-u_QHoy6a-GAs3lAh/viewhttps://youtu.be/nuFxGnJUWGc?si=VrnUmbx2IXXfcY2S
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
8 сынып Алғыс ізгі ниет, МЕНІҢ ҚАНДАЙ ҚҰҚЫҒЫМ БАР тәрбие сағаты
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 8 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Алғыс ізгі ниет |
|
|
Құндылықты дарыту |
Оқушыларға алғыс айту, ризашылық білдірудің маңыздылығын түсіндіру. Жақсы қарым-қатынас мәдениетін қалыптастыру. Құрмет, ізгілік, мейірімділік сияқты адами құндылықтарды дамыту. |
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
«МЕНІҢ ҚАНДАЙ ҚҰҚЫҒЫМ БАР?» |
|
|
Мақсаты |
Сабақтың мақсаты: оқушыларды олардың құқықтары мен міндеттерімен, сондай-ақ оларды қорғау тетіктерімен |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
ІІ. Кіріспебөлім Мұғалімәңгімесі: Балалар, сендергеөмірлеріңдекімдеркөмектесті? Кімгеалғысайтқыларыңкеледі? Бүгінгісабақтабіз «Алғыс» дегенсөздіңмағынасынтүсініп, оны қалайбілдіругеболатынынүйренеміз. Қызықтыдерек: Қазақхалқында«Рақмет»сөзі парсы тіліненаударғанда «рақымету, мейірімкөрсету» дегенмағынаныбілдіреді. |
1-тапсырма: «Алғыс хат» Оқушыларғаарнайықағаздартаратылады. Оларата-аналарына, мұғалімдеріне, достарынанемесебасқажақынадамдарынаалғысхатынжазады. Кейіноқушыларөзалғысхаттарыноқиды. |
|
презентация |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Әңгімелеу (Тақырыптық әңгіме)Мұғалім: Бір күні кішкентай бала базарға барып, сатушыдан нан сатып алады. Нанды алған соң ол «Рақмет!» деп айтып, күлімсіреп кетіп қалады. Сатушы да оған алғыс айтып, қайырымдылық жасағысы келіп кетеді. Сол күні ол бір кедей адамға нан беріп, оны қуантады. Осылайша, бір ғана алғыс сөзінен көптеген ізгі істер бастау алады. Сұрақтар: Бала неге алғысайтты? Егер бала алғысайтпағанда, сатушыныңкөңіл-күйіқалайболареді? Алғысайтуадамдарғақалайәсеретеді?
|
2-тапсырма: «Жақсы сөз - жанға қуат» Тақтаға «Алғыс сөздер» жазылған қағаздар ілінеді (рахмет, көп рақмет, сізге алғысым шексіз, рақымет, ілтипатыңызға рақмет, т.б.). Оқушылар осы сөздерді пайдаланып, әртүрлі жағдаяттарға сәйкес сөйлемдер құрайды. |
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
«Алғыс – адамның жүрегінен шығатын ең жылы сөздердің бірі» деген қорытынды жасалады. Оқушыларғасұрақ:
V. РефлексияОқушыларбүгінгісабақтуралыөзәсерлерін«Смайлик әдісі»арқылыбілдіреді (қуанышты, бейтарап, көңілсізсмайликтердентаңдайды). Сабақты«Жүректенжүрекке»шеңберіменаяқтау: балаларшеңбергетұрып, бір-бірінежылылебіздерінбілдіреді. |
3-тапсырма: «Кімге алғыс айтар едің?» Оқушыларға келесі сұрақтар қойылады: Мұғалімге қандай алғыс білдірер едің? Анаңа қандай алғыс айтар едің? Досыңа қандай ризашылық білдірер едің? |
|
презентация |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қауіпсіздік сабағы |
«МЕНІҢ ҚАНДАЙ ҚҰҚЫҒЫМ БАР?»
Сабақтың мақсаты: оқушыларды олардың құқықтары мен міндеттерімен, сондай-ақ оларды қорғау тетіктерімен таныстыру. Негізгі міндеттер: 1. Балалар мен жасөспірімдердің негізгі құқықтарын қарастыру. 2. Құқықтарды қорғаудың қандай тетіктері бар екенін түсіндіру. 3. Балаларды құқықтары бұзылған жағдайда көмек сұрауға үйрету. Материалдар мен ресурстар: - Бала құқықтарыныңмысалдарыментаныстыру. Сабақтыңбарысы
ҚазақстанРеспубликасындағыбалалардыңқұқықтары ҚазақстанРеспубликасының 2002 жылғы 8 тамыздағы №345 «ҚазақстанРеспубликасындағы Бала құқықтарытуралы» заңы (бұданәрі – заңмәтінібойынша) кәмелеткетолмағандардыңнегізгіқұқықтары мен міндеттерінайқындайды, сондай-ақолардыңқұқықтарыбұзылғанжағдайдажүгінутәртібінрегламенттейді. Баланыңөмірсүруге, қорғауға, денсаулығынқорғауға, тұрғынүйге, білімалуға, даралықжәне оны сақтауқұқығына, мемлекеттіккөмеккеқұқығы бар. «ҚазақстанРеспубликасындағы Бала құқықтарытуралы» ҚазақстанРеспубликасының 2002 жылғы 8 тамыздағы №345 Заңы, №15, 16, 16-1, 17, 19, 20, 35, 36, 37, 38, 39-1 баптар.
Соныменқатар, баланыңнегізгіқұқықтарыбойыншақұқықтаранықталған:
Балалардыңқұқықтарынқорғауұйымдарыныңбайланыстары бар үлестірмематериалдар.
Зерттеу (шығармашылықзертханадағыжұмыс) Білімалушыларғақажеттіақпараттызерделеужәнеіріктеуқажет. ҚР Конституциясыныңбаптарынзерделеукезіндеәрбір топ өзбөлімінкелесікестедетолтырады:
Пайдалысілтемелер: https://drive.google.com/file/d/1wmwTmpH3kzXagil-u_QHoy6a-GAs3lAh/viewhttps://youtu.be/nuFxGnJUWGc?si=VrnUmbx2IXXfcY2S
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


