Материалдар / 8 сынып "Қазақстандағы қорықтар"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

8 сынып "Қазақстандағы қорықтар"

Материал туралы қысқаша түсінік
8.2.4.1 – тақырыбы ұқсас ғылыми және публицистикалық стильдегі мәтіндердің тақырыбын, түрлерін (әңгімелеу, сипаттау, талқылау), құрылымын салыстыра талдау; 8.3.2.1 – жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, мақала құрастырып жазу;
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
23 Қаңтар 2023
164
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

«Ж.Бәрібаев атындағы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі



Бекітемін Мектеп директоры м.а Б.Тасибекова





Ашық сабақ

Қазақ тіл

Қазақстандағы қорықтар















ДӘІЖО: З. Сарыбаева

Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі: А. Ахметова









Мерзімі 20.01.2023 Уақыты 09:40 – 10:25 Сыныбы: 8 «Б»

Сабақтың тақырыбы: Қазақстандағы қорықтар

Бөлімі:

Синтаксис. Биоалуантүрлілік. Қызыл кітапқа енген жануарлар мен өсімдіктер

Педагогтің аты – жөні:

Ахметова Асемай Аманбайқызы

Күні:

20.01.2023

Сыныбы: 8 «Б»

Қазақ тілі

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақстандағы қорықтар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.2.4.1 – тақырыбы ұқсас ғылыми және публицистикалық стильдегі мәтіндердің тақырыбын, түрлерін (әңгімелеу, сипаттау, талқылау), құрылымын салыстыра талдау;
8.3.2.1 – жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, мақала құрастырып жазу;

Сабақтың мақсаты:

1. Тақырыбы ұқсас ғылыми және публицистикалық стильдегі мәтіндердің тақырыбын, түрлерін, құрылымын салыстыра талдайды;
2. Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, мақала жазады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі\ Уақыты

Педагогтің іс - әрекеті

Оқушының іс - әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру

2 минут

Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлемдесу


Оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу.


Оқушыларға ынталандыру сөздерін айтып сабаққа қызығушылығын ояту.

Жаңа сабаққа дайындалады

Ынталандыру сөздері

Слайд

Өткен білімді еске түсіру

4 минут

«Пазл» әдісі арқылы өткен тақырыпты қорытындылау және жаңа тақырыптың тақырыбын болжау


Оқушылар сұрақтарға жауап береді

Оқушыны мадақтау, ынталандыру сөздері

Слайд

https://learningapps.org/display?v=p64b1znyt22

Сабақтың ортасы

Жаңа білім

1 – тапсырма

16 минут

Мұғалім жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын айтып өтеді. Оқушылардың дайындығын тексереді.

1 – топ: Ақсу - Жабағылы қорығы

2 – топ: Барсакелмес қорығы

3 – топ: Қорғалжын қорығы


1 - тапсырма. Мәтінмен жұмыс

Шарты: Әр топқа екі түрлі мәтін беріледі

1 – топ:

1 - мәтін

2 - мәтін

Стилі



Түрі



Құрылымы




2 – топ:

1 - мәтін

2 - мәтін

Стилі



Түрі




3 – топ:

1 - мәтін

2 - мәтін

Стилі



Түрі




Оқушылар топқа бөлінеді


Әр топ өзіне берілген мәтіндердің стильдерін ажыратады, ерекшеліктеріне тоқталады.

Жалпы балл – 3

Критерий: Мәтіннің стилін, тақырыбын, түрін анықтайды.

Дескриптор:

1. Мәтіннің стильдерін ажырата алады – 1 б

2. Мәтінді құрылымына талдай біледі – 1 б 3. Мәтін түрлерін ажырата алады -1 б

Слайд

2 – тапсырма

10 минут

2 – тапсырма

«Еркін қалам» әдісі

Берілген тақырыптардың бірін таңдап мақала жазыңыз:

  • Қазақстандағы қорықтардың мақсаты не?

  • Еліміздегі қорықтардың санын арттыру қажет пе?

  • Қорықтардың маңыздылығы неде?

Тапсырманың шарты: Мақала публицистикалық немесе ғылыми стильде жазылуы тиіс





«Еркін қалам» әдісі арқылы берілген тақырыптардан ұнатқан тақырыбына мақала жазады.

Жалпы балл – 5 балл

Критерий: Публицистикалық стильде мақала жазады.

Дескриптор:

1.Мақала жазады – 1б

2. Тілдік құралдарды орынды қолданады – 2б

3. Жанрлық және стильдік ерекшелігін сақтайды – 2б

Слайд


Сабақтың соң

Бекіту 8 минут


Кері байланыс бағалау 5 минут







«Спиннер» әдісі арқылы оқушылар жаңа тақырыпқа қорытынды жасайды.

  1. Публицистикалық стильге тән ерекшеліктерді атап беріңіз.

  2. Ғылыми стильге тән еркешеліктерді атап өтіңіз.

  3. Мәтіннің құрылымын атап беріңіз

  4. Мәтіннің түрлерін атаңыз.

  5. Мақала жазудың шарттары қандай?

«Лифт» әдісі арқылы бағалауға қорытынды жасау


Үй жұмысы:

«10» - «9» - Марқакөл қорығы жайлы публицистикалық мақала жазу;

«8» - «7» - Үстірт қорығы жайлы эссе жазу;

«6» - «4» - 2 – тапсырма (оқулықтағы тапсырма).


Кері байланыс:

«Еттартқыш, чемодан, қоқыс шелегі» әдісі арқылы оқушылар кері байланыс жасайды

Оқушылар жасырын ұяшықтардың біреуін таңдап сұраққа жауап береді.



«Лифт» әдісіне қорытынды жасап, толық балды есептейді.


Жалпы балл:2б

Критерий: Сұрақтарға жауап береді Дескриптор:

1.Сұраққа жауап береді -1б

2.Сұраққа дұрыс жауап береді – 1б


"Лифт" әдісі арқылы бағалау

Қағаздан жасалған лифт


Слайд







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!