«Ж.Бәрібаев атындағы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Бекітемін Мектеп директоры м.а Б.Тасибекова
Ашық сабақ
Қазақ тіл
Қазақстандағы қорықтар

ДӘІЖО: З. Сарыбаева
Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі: А. Ахметова
Мерзімі 20.01.2023 Уақыты 09:40 – 10:25 Сыныбы: 8 «Б»
Сабақтың тақырыбы: Қазақстандағы қорықтар
|
Бөлімі: |
Синтаксис. Биоалуантүрлілік. Қызыл кітапқа енген жануарлар мен өсімдіктер |
|
|
Педагогтің аты – жөні: |
Ахметова Асемай Аманбайқызы |
|
|
Күні: |
20.01.2023 |
|
|
Сыныбы: 8 «Б» Қазақ тілі |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандағы қорықтар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.2.4.1 – тақырыбы ұқсас
ғылыми және публицистикалық стильдегі мәтіндердің тақырыбын,
түрлерін (әңгімелеу, сипаттау, талқылау), құрылымын салыстыра
талдау; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
1. Тақырыбы ұқсас ғылыми және
публицистикалық стильдегі мәтіндердің тақырыбын, түрлерін,
құрылымын салыстыра талдайды; |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі\ Уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Оқушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру 2 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу Оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу. Оқушыларға ынталандыру сөздерін айтып сабаққа қызығушылығын ояту. |
Жаңа сабаққа дайындалады |
Ынталандыру сөздері |
Слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Өткен білімді еске түсіру 4 минут |
«Пазл» әдісі арқылы өткен тақырыпты қорытындылау және жаңа тақырыптың тақырыбын болжау |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді |
Оқушыны мадақтау, ынталандыру сөздері |
Слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа білім 1 – тапсырма 16 минут |
Мұғалім жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын айтып өтеді. Оқушылардың дайындығын тексереді. 1 – топ: Ақсу - Жабағылы қорығы 2 – топ: Барсакелмес қорығы 3 – топ: Қорғалжын қорығы 1 - тапсырма. Мәтінмен жұмыс Шарты: Әр топқа екі түрлі мәтін беріледі 1 – топ:
2 – топ:
3 – топ:
|
Оқушылар топқа бөлінеді
Әр топ өзіне берілген мәтіндердің стильдерін ажыратады, ерекшеліктеріне тоқталады. |
Жалпы балл – 3 Критерий: Мәтіннің стилін, тақырыбын, түрін анықтайды. Дескриптор: 1. Мәтіннің стильдерін ажырата алады – 1 б 2. Мәтінді құрылымына талдай біледі – 1 б 3. Мәтін түрлерін ажырата алады -1 б |
Слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 – тапсырма 10 минут |
2 – тапсырма «Еркін қалам» әдісі Берілген тақырыптардың бірін таңдап мақала жазыңыз:
Тапсырманың шарты: Мақала публицистикалық немесе ғылыми стильде жазылуы тиіс
|
«Еркін қалам» әдісі арқылы берілген тақырыптардан ұнатқан тақырыбына мақала жазады. |
Жалпы балл – 5 балл Критерий: Публицистикалық стильде мақала жазады. Дескриптор: 1.Мақала жазады – 1б 2. Тілдік құралдарды орынды қолданады – 2б 3. Жанрлық және стильдік ерекшелігін сақтайды – 2б |
Слайд
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соң Бекіту 8 минут
Кері байланыс бағалау 5 минут
|
«Спиннер» әдісі арқылы оқушылар жаңа тақырыпқа қорытынды жасайды.
«Лифт» әдісі арқылы бағалауға қорытынды жасау
Үй жұмысы: «10» - «9» - Марқакөл қорығы жайлы публицистикалық мақала жазу; «8» - «7» - Үстірт қорығы жайлы эссе жазу; «6» - «4» - 2 – тапсырма (оқулықтағы тапсырма).
Кері байланыс: «Еттартқыш, чемодан, қоқыс шелегі» әдісі арқылы оқушылар кері байланыс жасайды |
Оқушылар жасырын ұяшықтардың біреуін таңдап сұраққа жауап береді.
«Лифт» әдісіне қорытынды жасап, толық балды есептейді.
|
Жалпы балл:2б Критерий: Сұрақтарға жауап береді Дескриптор: 1.Сұраққа жауап береді -1б 2.Сұраққа дұрыс жауап береді – 1б
"Лифт" әдісі арқылы бағалау |
Қағаздан жасалған лифт
Слайд
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
8 сынып "Қазақстандағы қорықтар"
8 сынып "Қазақстандағы қорықтар"
«Ж.Бәрібаев атындағы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Бекітемін Мектеп директоры м.а Б.Тасибекова
Ашық сабақ
Қазақ тіл
Қазақстандағы қорықтар

ДӘІЖО: З. Сарыбаева
Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі: А. Ахметова
Мерзімі 20.01.2023 Уақыты 09:40 – 10:25 Сыныбы: 8 «Б»
Сабақтың тақырыбы: Қазақстандағы қорықтар
|
Бөлімі: |
Синтаксис. Биоалуантүрлілік. Қызыл кітапқа енген жануарлар мен өсімдіктер |
|
|
Педагогтің аты – жөні: |
Ахметова Асемай Аманбайқызы |
|
|
Күні: |
20.01.2023 |
|
|
Сыныбы: 8 «Б» Қазақ тілі |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандағы қорықтар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.2.4.1 – тақырыбы ұқсас
ғылыми және публицистикалық стильдегі мәтіндердің тақырыбын,
түрлерін (әңгімелеу, сипаттау, талқылау), құрылымын салыстыра
талдау; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
1. Тақырыбы ұқсас ғылыми және
публицистикалық стильдегі мәтіндердің тақырыбын, түрлерін,
құрылымын салыстыра талдайды; |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі\ Уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Оқушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру 2 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу Оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу. Оқушыларға ынталандыру сөздерін айтып сабаққа қызығушылығын ояту. |
Жаңа сабаққа дайындалады |
Ынталандыру сөздері |
Слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Өткен білімді еске түсіру 4 минут |
«Пазл» әдісі арқылы өткен тақырыпты қорытындылау және жаңа тақырыптың тақырыбын болжау |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді |
Оқушыны мадақтау, ынталандыру сөздері |
Слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа білім 1 – тапсырма 16 минут |
Мұғалім жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын айтып өтеді. Оқушылардың дайындығын тексереді. 1 – топ: Ақсу - Жабағылы қорығы 2 – топ: Барсакелмес қорығы 3 – топ: Қорғалжын қорығы 1 - тапсырма. Мәтінмен жұмыс Шарты: Әр топқа екі түрлі мәтін беріледі 1 – топ:
2 – топ:
3 – топ:
|
Оқушылар топқа бөлінеді
Әр топ өзіне берілген мәтіндердің стильдерін ажыратады, ерекшеліктеріне тоқталады. |
Жалпы балл – 3 Критерий: Мәтіннің стилін, тақырыбын, түрін анықтайды. Дескриптор: 1. Мәтіннің стильдерін ажырата алады – 1 б 2. Мәтінді құрылымына талдай біледі – 1 б 3. Мәтін түрлерін ажырата алады -1 б |
Слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 – тапсырма 10 минут |
2 – тапсырма «Еркін қалам» әдісі Берілген тақырыптардың бірін таңдап мақала жазыңыз:
Тапсырманың шарты: Мақала публицистикалық немесе ғылыми стильде жазылуы тиіс
|
«Еркін қалам» әдісі арқылы берілген тақырыптардан ұнатқан тақырыбына мақала жазады. |
Жалпы балл – 5 балл Критерий: Публицистикалық стильде мақала жазады. Дескриптор: 1.Мақала жазады – 1б 2. Тілдік құралдарды орынды қолданады – 2б 3. Жанрлық және стильдік ерекшелігін сақтайды – 2б |
Слайд
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соң Бекіту 8 минут
Кері байланыс бағалау 5 минут
|
«Спиннер» әдісі арқылы оқушылар жаңа тақырыпқа қорытынды жасайды.
«Лифт» әдісі арқылы бағалауға қорытынды жасау
Үй жұмысы: «10» - «9» - Марқакөл қорығы жайлы публицистикалық мақала жазу; «8» - «7» - Үстірт қорығы жайлы эссе жазу; «6» - «4» - 2 – тапсырма (оқулықтағы тапсырма).
Кері байланыс: «Еттартқыш, чемодан, қоқыс шелегі» әдісі арқылы оқушылар кері байланыс жасайды |
Оқушылар жасырын ұяшықтардың біреуін таңдап сұраққа жауап береді.
«Лифт» әдісіне қорытынды жасап, толық балды есептейді.
|
Жалпы балл:2б Критерий: Сұрақтарға жауап береді Дескриптор: 1.Сұраққа жауап береді -1б 2.Сұраққа дұрыс жауап береді – 1б
"Лифт" әдісі арқылы бағалау |
Қағаздан жасалған лифт
Слайд
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















