|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Жазықтықтағы тікбұрышты координаталар жүйесі |
||
|
Күні: |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы 54 |
Жазықтықтағы координаталар әдісі |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.3.14 жазықтықта координаталарымен берілгенекі нүктенің арақашықтықтығынесептеу; 8.1.3.15 кесінді ортасының координаталарын табу; 8.1.3.16 кесіндіні берілген қатынаста бөлетін нүктенің координаталарын табу; 8.1.3.17 центрі (a, b), радиусы r болатын шеңбердің теңдеуін
8.1.3.18 берілген теңдеуі бойынша шеңбер салу; 8.1.3.19 түзудің жалпы теңдеуін
жәнеберілген екі нүкте арқылы өтетінтүзудің теңдеуін
жазу: |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Екі нүктенің арақашықтығын есептеудің геометриялық жолдарын қарастыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Жағымды ахуал тудыру мақсатында Ширату жаттығу. Белсенді оқу әдістері аясында «Өзіңді тексеріңіз» әдісімен оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру, қызықтыру мақсатында уәждей отырып, оқуға деген қызығушылығын арттырамын. Ж Берілген сұрақтарға «иә», «жоқ» жауапты белгілейді, жауабын түсіндіреді.
|
Дескриптор: - нүктенің координаталарын табады; - орналасуын анықтайды ҚБ: «Бағдаршам» әдісі |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Презентация |
||||||||||||
|
Сабақтың ортвсы |
Оқушылар «Джигсо» әдісін пайдаланып оқулықтағы тақырыпты қарастырады, талқылайды. ТЖ Дереккөздер ақпаратты толық түсінгенін анықтау мақсатында және тақырыпты толық «https://bilimland.kz/kk» сайтында видеороликті көріп ойларын қорытындылайды. Жаңа тақырыпты түсінгенін анықтау мақсатында тапсырмалар беріледі:
|
. 1-тапсырма: «Ара ұясы» әдісі арқылы оқушылар не білгендігі туралы пікір алмасып және екі сұрақтан дайындап, алынған жауаптармен мәліметтері қорытындылайды. Астана қаласындағы Бәйтерек монументі мен Нұр-Астана мешітінің орналасуы карта арқылы координаталық жазықтықта берілген. 1 бірлікті 100 м деп алып, екі ғимараттың арақашықтығын есептендер. Дескриптор:
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
http://expert.atamura.kz/kz/books/490#page/99
|
||||||||||||
|
Сабақтың аяғы |
Рефлексия.
|
Бүгінгі меңгерілген материал бойынша 5 сұраққа жылдам жауап береді. |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
|
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Жазықтықтағы тікбұрышты координаталар жүйесі |
||
|
Күні: |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы 55 |
Жазықтықтағы координаталар әдісі |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.3.14 жазықтықта координаталарымен берілгенекі нүктенің арақашықтықтығынесептеу; 8.1.3.15 кесінді ортасының координаталарын табу; 8.1.3.16 кесіндіні берілген қатынаста бөлетін нүктенің координаталарын табу; 8.1.3.17 центрі (a, b), радиусы r болатын шеңбердің теңдеуін
8.1.3.18 берілген теңдеуі бойынша шеңбер салу; 8.1.3.19 түзудің жалпы теңдеуін
жәнеберілген екі нүкте арқылы өтетінтүзудің теңдеуін
жазу: |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Екі нүктенің арақашықтығын есептеудің геометриялық жолдарын қарастыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Жағымды ахуал тудыру мақсатында Ширату жаттығу. Белсенді оқу әдістері аясында «Өзіңді тексеріңіз» әдісімен оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру, қызықтыру мақсатында уәждей отырып, оқуға деген қызығушылығын арттырамын. Ж Берілген сұрақтарға «иә», «жоқ» жауапты белгілейді, жауабын түсіндіреді. |
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Презентация |
||||||||||||
|
Сабақтың ортвсы |
«Шаршылар» әдісі арқылы бағаланады. (Ж) 2-тапсырма: «Броундық қозғалыс» әдісі арқылы оқушылар сынып ішінде орналастырылған тақырыпқа қатысты мәліметтер мен ақпараттарды қолданып, сынып ішінде қозғала жүріп, берілген тапсырма бойынша ақпарат жинау арқылы есеп шығарады. Берілген сызықтық қозғалыс графигінен t=2 және t=4 болғандағы нүктелердің арақашықтығын табыңыз.
|
Дескриптор:
ҚБ: «Бір қадам алға» әдісі арқылы оқушылардың материалды қаншалықты меңгергенің анықтаймын.
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
http://expert.atamura.kz/kz/books/490#page/99
|
||||||||||||
|
Сабақтың аяғы |
|
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
|
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Жазықтықтағы тікбұрышты координаталар жүйесі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы 56 |
Жазықтықтағы координаталар әдісі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.3.14 жазықтықта координаталарымен берілгенекі нүктенің арақашықтықтығынесептеу; 8.1.3.15 кесінді ортасының координаталарын табу; 8.1.3.16 кесіндіні берілген қатынаста бөлетін нүктенің координаталарын табу; 8.1.3.17 центрі (a, b), радиусы r болатын шеңбердің теңдеуін
8.1.3.18 берілген теңдеуі бойынша шеңбер салу; 8.1.3.19 түзудің жалпы теңдеуін
жәнеберілген екі нүкте арқылы өтетінтүзудің теңдеуін
жазу: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















