Материалдар / 8сынып 1000м жүгіру
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

8сынып 1000м жүгіру

Материал туралы қысқаша түсінік
Дене шынықтыру мұғалімдер 8сынып қысқа мерзімді жоспар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Маусым 2021
833
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Мектеп

М.Жұмабаев атыңдағы №21 орта мектеп

Мұғалімнің аты-жөні

Қағазбеков Ғ.Л

Сынып

Күні




Қатысушылар саны:


Қатыспағандар саны:


Бөлім

5-бөлім Кросс(Шаңғы/Коньки) дайыңдығы

Сабақтың тақырыбы

1000 м уақытқа жүгіру

Оку мақсаттары

8.5.3.3. Салауатты өмір салтының денсаулыққа тигізетін әсерін жеке бастың үлгәсімен көрсету

Сабақ мақсаттары

Көшбасшылық соңдай-ақ команда жұмыс істей білу дағдыларын дамыту және қолдану

Бағалау критерийі


Көшбасшылық дағдыларын көрсетіп командалық жұмысты орыңдайды


Тілдік мақсаттар










Оқушылар ойындар олардың жеке де соңдай-ақ командалық та физикалық дағдылардын дамытуға көмектесетіндігі туралы өз түсініктерін көрсете және сипаттай алады Пәнділік лексика және терминология мыналарды қамтиды кері серпу ұшып келіп ұру допты беру допты лақтыру қағып алу алып жүру қолмен аяқпен ұру қарсы тұру шабуыл қорғаныс тактика проблема шешім қауіпсіздік рөлдер және қалыптар қорғаушы шабуылдаушы ойыншы гол соғушы қақпашы орталық бүйірлік байланыстырушы дәлді отратық Талқылауға арналған сұратқтар

-сендер бұл ойында қандай тактика қолдаңдыңдар

-сендер допты ұстап қалу немесе доппен ілгері жүру үшін қандай тактикаларды пайдалаңдыңдар ?

-бұл ойындар жақсырақ ойнау үшін сендерге нені жетілдіру қажет жекен немесе командалық дағдыларды ма ?

-сендер өз ойыңдарынңа қатысты қазір қарсылас комаңдаға қарсы ойынның бастапқы тәжірбиесі болған кезде қандай шешімді басқаша қабылдар едіңдер

-сендер ойын ережесін сақтадыңдарма ?

-ойыңдардағы қауіпсіздік туралы неліктен хабардар болуымыз керектігін айта аласыңдар ма ?


Құндылықты дарыту





Ынтымақ өзара жақсы қарым-қатынас орнатады ынтымақтастық дағдыларын қалыптастырады бір-біріне көмек көрсетеді

Академиялық әділдік бір-бірін әділ бағалайды идеялары мен ой-пікірлеріе қарайды Өмір бойы оқу алған білімін өмірмен байланыстырады кері байланыс орнатады білім алуға деген сүйісаекшілікті қалыптастырады

Патриотизм және азаматтық боршы отаңға деген сүйісаекшілікті адалдықты өз іс-әрекеттерімен дәлелдейді

Өзіне және өзгеге құрмет топтық жұмыс жұптық жұмыс кезінде жузеге асырады

Еңбек пен шығармашылық альтернатив ойынды ұйымдастырады ойын барысында женіске талпынады

Пәнаралық байланыстар

Биология,физика,математика,қазақ тілі, өзін-өзі тану, музыка.

АКТ қолдану дағдарлары

Ұялы телефон, планшет ,ноутбук,

Бастапқы білім


САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ


Сабақтың

кезендері



Оқушының әрекеті


Педагогтың әрекеті


Ресурстар

Сабақтың

Басы

10 минут




25 мин

Дайындық бөлімі Оқушыларды қатарға тұрғызуСәлемдесуРапортқабылдауОқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару Сақатың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру Бағалау критерийлерін анықтау Техника кауіпсіздігін ескерту Бой жазужаттығуларын орындау

1000 м қашықтыққа уақытқа жүгіру айналмалы жолы бар стадионда немесе спорт алаңындағы жүгіру жолында өткізіледі. Жүгіру төменгі сөреден басталады. 1000 м уақытқа жүгіргенде әрбір жүгіруші жеке жолмен (өз жолымен) жүгіреді. Өйткені екінші не үшінші жолмен жүгірушінің жолы бірінші жолмен жүгірген жүгірушінің жолынан ұзынырақ болады. Сондықтан, 2- және 3-жолмен жүгірушілердің жолы 1-жолмен салыстырғанда қанша ұзын болса, бұл жолдарда жүгірушілердің сөрелері сонша метр алға қарай шығарылуы керек. Бұл жолдардың ұзындығы әрбір жолдың ішкі жақ шетінен 20 см қалдырылып барып өлшенеді. Сөреден шыққаннан кейін адымды кең ашып, жылдамдықты да арттыра беру керек. Шапшаңдықты ұзақ сақтаудың бірден бір кепілі денені бос ұстап еркін жүгіру.


Оқушылардың қатарға түзу тұрғаның қадағалау Келмеген оқушылардың себебін анықтау Оқушылардың сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тындауын қадағалау Бой жазу жаттығулырын ережеге сай орындалуын қадағалау

Жүру жаттығулары:

1. Қолымыз жоғарыда аяқтың ұшымен жүру

2. Қол желкеде өкшемен жүру

3. Қолда аяғымызға тигізіп жүру

4. Қол алда жартылай отырып жүру

5. Қол белде толық отырып жүру

6. Қол белде отырып екі жанға секіріп жүру

Жүгіру жаттығулары:

Қол белде аяқты артқа лақтырып жүгіру

Қол белде аяқты алға лақтырып жүру

Қол алда тіземізді жоғары көтеріп жүру

Қол жанда аяқты екі жанға лақтырып жүгіру

Қол белде жанымызбен жүгіру




Ысқырық

Секундамер





Рисунок 7





Рисунок 6







Рисунок 5



5 мин





- Сапқа тұрғызу.

- Сабақты қортындылау.

- Жақсы қатысқан оқушыларды өте жақсы деген бағамен мадақтап бағалау.

- Оқушылардың тыныс алуын қалпына келтіру

- Үйге тапсырма беру.

- Оқушылармен қоштасу

Сапқа дұрыс тұруын, тыныс алу жаттығуларын дұрыс жасауды қадағалау.



ҚОСЫМША АҚПАРАТ

Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлау

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлау

Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау барысында оқушылардың деңгейін анықтап деңгейлері бойынша тапсырмалар бердім Сабаққа белсенді қатысып тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларды ауызша мадақтау арқылы бағаладым Деңгейі жоғары оқушылармен араластырып білім деңгейлерін көтердім

Оқушылар бір-біріне кері

Байланыс берді Қолмен белгі беру Бір минуттық эссе Ауызша бағалау әдісі арқылы рефлексия жасалды

Тапсырмаларды орындау кезінде спорттық құралдарың дұрыс орналасуына көңіл бөлу

Дене қыздыру жаттығуларының орындалуына аса көңіл бөлу икемділікті дамытуға септігін тигізеді Дене қуатын үнемдеу шарттары Дұрыс тыныс алу Сабақтың барысында техника қауіпсіздік ережелерін сақтау



Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардығ барлығы ОМ қол жеткізді ме ?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме ?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды неліктен?




Сабақ мақсаттары оқу мақсаттары жоспар

Бойынша нақты қойылған Сабақ соңында

Барлық оқушы оқу мақсатына қол жеткізеді

Сабақ соңында саралау жүргізіліп сабақ

Қортындыланды Кіріспе бөлім 10 минут

Негізгі бөлім 25 минут қорыдынды 5 минут регламент сақталды Сабақ жоспарынан ауытқулар болған жок







Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!