|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қозғалысқа,түсімділікке берілген есептер |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№99 сабақ. Логикалық есептер. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.1.4 суретте бейнеленген құрама фигуралардың, қоршаған ортадағы жазық фигуралардың ауданын анықтау 4.4.2.2 кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді шығару |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кеңістіктік ойлау қабілетін дамытатын логикалық есептерді шығарады |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық. Апталық дәйексөз: «Жасампаздық бәрімізге өнеге» |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өткен білімді еске түсіру Өзін-өзі тексеру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық. Психологиялық ахуалды жақсарту Өткенді пысықтау 9-тапсырма
Жаңа тақырып 1-тапсырма Найзағай 451 · 203 – 444 444 : 11 + 3 789 =54938 Күн күркіреу 56 · 640 – (11 258 – 27 · 35) + 374 498 = 400 025 ФС-тапсырмасы 2-тапсырма Қағаздардан бесбұрыш жасайды (Әртүрлі фигуралар құрастырту)
ЕБҚ -тапсырма 3 А) 20үшбұрыш Ә) ия сала аламын ЕҚБ тапсырма 4-тапсырма Шешуі: Оқушылар алдымен фигураның қабырғаларының санын анықтайды. 112 : 16 = 7см – шаршының бір қабырғасының ұзындығы 7см ·7см = 49 см2 – бір шаршының ауданы 49 ·.7 = 343 см 1ё2 – фигураның ауданы Жауабы: фигураның ауданы 343 см2 тең
5-тапсырма 256500/27=9500 106110/786=135 256626/807=318 13888/248=56 4415250/725=6090 224448/56=4008 6-тапсырма А) Бірдейлері бар-18мм Ә) Бірінші фигура ұзын Б)a>b a= 8мм b=7мм В)Барлығының бойлары бірдей 7-тапсырма
8-тапсырма Оқушылар берілген фигураларда қанша шаршы барын анықтайды. Ол үшін бір шаршыны екінші рет қайталамай барлық шаршыларды санап шығады. а) Бірінші фигурада үлкен шаршы – 1, орташа шаршы – 1, кіші шаршы – 4 Барлығы – 6 ә) Екінші фигурада үлкен шаршы – 2, орташа шаршы – 2, кіші шаршы – 5 Барлығы – 9 Үй тапсырмасы 9-тапсырма Қағаздан кенгурудың пішінін шаршылар арқылы құрастырып келу
|
Жақсы тілектер тілейді Үй тапсырмасын тексертеді Амалдарды орындайды Бесбұрыш жасайды Жұлдыздың суретін салады Фигураның ауданын табады Есептеп шығарады Қорытынды жазады Тапсырманы орындайды Берілген фигураларда қанша шаршы барын анықтайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау,мадақтау ҚБ:«Көңіл күй» таразысы Дескриптор: Көзмөлшермен өлшей алады-1Б Сызғышпен өлшеп екі өлшемді салыстырады-1Б ҚБ: «Ақша»әдісі Дескриптор: Амалдардаң орындалу тәртібін біледі-1Б Есептің шешімін табады-1Б ҚБ:«Алақан әдісі» арқылы бір-бірін бағалау. Дескриптор:Үлгі бойынша қағаздан бесбұрыш жасайды,салады-1Б Практикалық жұмыс жасай алады-1Б ҚБ: «От шашу»
ҚБ: «Ақша»әдісі Дескриптор: Фигураның қабырғаларының санын анықтайды.-1Б Шаршының бір қабырғасының ұзындығын анықтайды.-1Б Фигураның ауданы анықтайды.-1Б ҚБ: «Ақща»әдісі Дескриптор: Есептеу мен тексеруді біледі-1Б Өз бетінше жұмыс жасайды-1Б ҚБ: «Ақша»әдісі Дескриптор: Математиканы өмірмен байланыстыра алады-1Б Қорытынды жасайды-1Б ҚБ: «Үш шапалақ» Дескриптор: Қанша шаршы барын анықтайды-1Б Бес шаршы шығатындай өзгертеді-1Б ҚБ: «Үш шапалақ» «Білім заряды» әдісі |
Суреттер
Кесте
Найзағайдың суреттері
Қағаздан жасалған бесбұрыш Тар
Жұмыс үлгілері Фигуралар
Фигуралар
Сызба
Оқулық Фигуралар сызбасы
Шаршылар Суреттер Кері байланыс парағы |
|||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№99 сабақ. Логикалық есептер. Математика 4 сынып
№99 сабақ. Логикалық есептер. Математика 4 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қозғалысқа,түсімділікке берілген есептер |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№99 сабақ. Логикалық есептер. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.1.4 суретте бейнеленген құрама фигуралардың, қоршаған ортадағы жазық фигуралардың ауданын анықтау 4.4.2.2 кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді шығару |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кеңістіктік ойлау қабілетін дамытатын логикалық есептерді шығарады |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық. Апталық дәйексөз: «Жасампаздық бәрімізге өнеге» |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өткен білімді еске түсіру Өзін-өзі тексеру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық. Психологиялық ахуалды жақсарту Өткенді пысықтау 9-тапсырма
Жаңа тақырып 1-тапсырма Найзағай 451 · 203 – 444 444 : 11 + 3 789 =54938 Күн күркіреу 56 · 640 – (11 258 – 27 · 35) + 374 498 = 400 025 ФС-тапсырмасы 2-тапсырма Қағаздардан бесбұрыш жасайды (Әртүрлі фигуралар құрастырту)
ЕБҚ -тапсырма 3 А) 20үшбұрыш Ә) ия сала аламын ЕҚБ тапсырма 4-тапсырма Шешуі: Оқушылар алдымен фигураның қабырғаларының санын анықтайды. 112 : 16 = 7см – шаршының бір қабырғасының ұзындығы 7см ·7см = 49 см2 – бір шаршының ауданы 49 ·.7 = 343 см 1ё2 – фигураның ауданы Жауабы: фигураның ауданы 343 см2 тең
5-тапсырма 256500/27=9500 106110/786=135 256626/807=318 13888/248=56 4415250/725=6090 224448/56=4008 6-тапсырма А) Бірдейлері бар-18мм Ә) Бірінші фигура ұзын Б)a>b a= 8мм b=7мм В)Барлығының бойлары бірдей 7-тапсырма
8-тапсырма Оқушылар берілген фигураларда қанша шаршы барын анықтайды. Ол үшін бір шаршыны екінші рет қайталамай барлық шаршыларды санап шығады. а) Бірінші фигурада үлкен шаршы – 1, орташа шаршы – 1, кіші шаршы – 4 Барлығы – 6 ә) Екінші фигурада үлкен шаршы – 2, орташа шаршы – 2, кіші шаршы – 5 Барлығы – 9 Үй тапсырмасы 9-тапсырма Қағаздан кенгурудың пішінін шаршылар арқылы құрастырып келу
|
Жақсы тілектер тілейді Үй тапсырмасын тексертеді Амалдарды орындайды Бесбұрыш жасайды Жұлдыздың суретін салады Фигураның ауданын табады Есептеп шығарады Қорытынды жазады Тапсырманы орындайды Берілген фигураларда қанша шаршы барын анықтайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтау,мадақтау ҚБ:«Көңіл күй» таразысы Дескриптор: Көзмөлшермен өлшей алады-1Б Сызғышпен өлшеп екі өлшемді салыстырады-1Б ҚБ: «Ақша»әдісі Дескриптор: Амалдардаң орындалу тәртібін біледі-1Б Есептің шешімін табады-1Б ҚБ:«Алақан әдісі» арқылы бір-бірін бағалау. Дескриптор:Үлгі бойынша қағаздан бесбұрыш жасайды,салады-1Б Практикалық жұмыс жасай алады-1Б ҚБ: «От шашу»
ҚБ: «Ақша»әдісі Дескриптор: Фигураның қабырғаларының санын анықтайды.-1Б Шаршының бір қабырғасының ұзындығын анықтайды.-1Б Фигураның ауданы анықтайды.-1Б ҚБ: «Ақща»әдісі Дескриптор: Есептеу мен тексеруді біледі-1Б Өз бетінше жұмыс жасайды-1Б ҚБ: «Ақша»әдісі Дескриптор: Математиканы өмірмен байланыстыра алады-1Б Қорытынды жасайды-1Б ҚБ: «Үш шапалақ» Дескриптор: Қанша шаршы барын анықтайды-1Б Бес шаршы шығатындай өзгертеді-1Б ҚБ: «Үш шапалақ» «Білім заряды» әдісі |
Суреттер
Кесте
Найзағайдың суреттері
Қағаздан жасалған бесбұрыш Тар
Жұмыс үлгілері Фигуралар
Фигуралар
Сызба
Оқулық Фигуралар сызбасы
Шаршылар Суреттер Кері байланыс парағы |
|||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

-тапсырма


















