|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Заттар және олардың қасиеттері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 16сабақ. Су қандай күйде кездеседі? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.3.2 судың агрегаттық күйінің өзгеру процесін зерттеу; 2.3.3.3 судың табиғи көздерін анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Судың агрегаттық күйінің өзгеруінің үдерісін біледі |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру
Апта дәйексөзі: Сәттілікке деген ең дұрыс жол-тағы да бір рет қадам жасап көру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. Су туралы өмірді кездескен жағдайлар,естіген әңгімелеріңді айтыңдар Судың пайдасы бар ма?
Тақырыпты ашу Судың неше күйі бар? Сызбаны толтыр Су Қатты сұйық газ
Жаңа тақырып 1-тапсырма Суреттен судың қандай күйлерін көрдің? Жауап: 1.қатты күйі 2. сұйық күйі 3. газ күйі
2-тапсырма «Тәжірибе алаңы» әдісі Көз жеткізейік: 1.Мұздатқышқа қойылған су қандай күйге түседі? Қатады,мұзға айналады Бұл судың қатты күйі 2. Мұзды жылы жерге қойсақ не болады? Мұз еріп суға айналады Бұл судың сұйық күйі 3.Еріген суды отқа қойып қайнатсақ,судың үстінде не пайда болады Бу Бұл судың газ күйі.
Сергіту сәті
ФС тапсырмасы 3-тапсырма «Менің ойымша,...» әдісі Суды неге үнемдеп жұмсау керек? Суды қалай қорғайды?
Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ «Венн диаграммасы» әдісі Су мен ауаны салыстырыңдар.
ҚЖ: «Өзіңді тексер» айдары» 1.Адам денесін ұстап тұратын сүйектер жиынтығы қалай аталады? А. Ми В. Асқазан С. Қаңқа Д. Өкпе 2.Бұлшық ет қандай жағдайда шынығады? А. Жай отырғанда В. Дене жаттығуын жасағанда С.Партада түзу отырғанда Д. Теледидар көргенде 3. Күн тәртібін сақтау деп нені айтамыз? А. Оқу,ойнау В.әр іске тәуліктен уақыт бөлу С. Таза ауады демалу Д. Тәртіп сақтау 4.Бір заттың әртүрлі күйге енуі А. жылуөткізгіштік В. Булану С. Агрегаттық күй Д.сұйық күйі 5.Су бетіндегі бу көтеріліп неге айналады? А. Қарға В. Топыраққа С.бұлтқа Д. Отқа
Үй тапсырмасы «Табиғаттағы су» тақырыбына постер жасап кел
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Өткенді пысықтайды
Тақырыпты ашады
Сұрақтарға жауап береді
Тәжірибелер жасайды
Мұғалімнің көмегімен судың күйлерін анықтайды
Жаттығу жасайды
Өз ойларын айтады
Жеке жұмыс жасайды
Қосымша жұмыс жасайды
Тест тапсырмала рын орындайды
Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ: « Ми» әдісі
Дескриптор: Судың күйлерін біледі-1б Сұрақтарға дұрыс жауап таба алады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Судың күйлерін атайды, біледі-1б Судың маңызын түсінеді-1б
Тамаша!
Дескриптор: Суды қорғау, үнемдеу туралы өз ойларын айтады-1б
Дескриптор: Өтілген тақырыптарды меңгерген-1б Сұрақтарға дұрыс жауапты таңдай алады-1б
Дескриптор: «Табиғаттағы су» тақырыбына постер жасап келеді-1б
«Тик Ток» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Су күйлерінің суреттері
Плакат
оқулық
Су түрлері
Суреттер
Таратпа материал
Тест парақшала ры
Кері байланыс тақтасы |
||


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 16сабақ. Су қандай күйде кездеседі?
№ 16сабақ. Су қандай күйде кездеседі?
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Заттар және олардың қасиеттері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 16сабақ. Су қандай күйде кездеседі? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.3.2 судың агрегаттық күйінің өзгеру процесін зерттеу; 2.3.3.3 судың табиғи көздерін анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Судың агрегаттық күйінің өзгеруінің үдерісін біледі |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру
Апта дәйексөзі: Сәттілікке деген ең дұрыс жол-тағы да бір рет қадам жасап көру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. Су туралы өмірді кездескен жағдайлар,естіген әңгімелеріңді айтыңдар Судың пайдасы бар ма?
Тақырыпты ашу Судың неше күйі бар? Сызбаны толтыр Су Қатты сұйық газ
Жаңа тақырып 1-тапсырма Суреттен судың қандай күйлерін көрдің? Жауап: 1.қатты күйі 2. сұйық күйі 3. газ күйі
2-тапсырма «Тәжірибе алаңы» әдісі Көз жеткізейік: 1.Мұздатқышқа қойылған су қандай күйге түседі? Қатады,мұзға айналады Бұл судың қатты күйі 2. Мұзды жылы жерге қойсақ не болады? Мұз еріп суға айналады Бұл судың сұйық күйі 3.Еріген суды отқа қойып қайнатсақ,судың үстінде не пайда болады Бу Бұл судың газ күйі.
Сергіту сәті
ФС тапсырмасы 3-тапсырма «Менің ойымша,...» әдісі Суды неге үнемдеп жұмсау керек? Суды қалай қорғайды?
Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ «Венн диаграммасы» әдісі Су мен ауаны салыстырыңдар.
ҚЖ: «Өзіңді тексер» айдары» 1.Адам денесін ұстап тұратын сүйектер жиынтығы қалай аталады? А. Ми В. Асқазан С. Қаңқа Д. Өкпе 2.Бұлшық ет қандай жағдайда шынығады? А. Жай отырғанда В. Дене жаттығуын жасағанда С.Партада түзу отырғанда Д. Теледидар көргенде 3. Күн тәртібін сақтау деп нені айтамыз? А. Оқу,ойнау В.әр іске тәуліктен уақыт бөлу С. Таза ауады демалу Д. Тәртіп сақтау 4.Бір заттың әртүрлі күйге енуі А. жылуөткізгіштік В. Булану С. Агрегаттық күй Д.сұйық күйі 5.Су бетіндегі бу көтеріліп неге айналады? А. Қарға В. Топыраққа С.бұлтқа Д. Отқа
Үй тапсырмасы «Табиғаттағы су» тақырыбына постер жасап кел
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Өткенді пысықтайды
Тақырыпты ашады
Сұрақтарға жауап береді
Тәжірибелер жасайды
Мұғалімнің көмегімен судың күйлерін анықтайды
Жаттығу жасайды
Өз ойларын айтады
Жеке жұмыс жасайды
Қосымша жұмыс жасайды
Тест тапсырмала рын орындайды
Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ: « Ми» әдісі
Дескриптор: Судың күйлерін біледі-1б Сұрақтарға дұрыс жауап таба алады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Судың күйлерін атайды, біледі-1б Судың маңызын түсінеді-1б
Тамаша!
Дескриптор: Суды қорғау, үнемдеу туралы өз ойларын айтады-1б
Дескриптор: Өтілген тақырыптарды меңгерген-1б Сұрақтарға дұрыс жауапты таңдай алады-1б
Дескриптор: «Табиғаттағы су» тақырыбына постер жасап келеді-1б
«Тик Ток» әдісі |
Суреттер
Оқулық
Су күйлерінің суреттері
Плакат
оқулық
Су түрлері
Суреттер
Таратпа материал
Тест парақшала ры
Кері байланыс тақтасы |
||


шағым қалдыра аласыз


















