|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
ЕКІ ТАҢБАЛЫ САНДАРДЫ ҚОСУ ЖӘНЕ АЗАЙТУ. ЖҮЗДІКТЕР. ЕСЕПТЕР |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 42 сабақ. Есептеудің тиімді тәсілдер. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.3.** Қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
өрнектердің мәнін тиімді тәсілмен есептейді диаграмма бойынша сұрақтарға жауап бер |
|||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Қосымша тапсырма Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 9-тапсырма а) 20,23,26,29,32,35,38,41,44 б) 100,300,500,700,900 Тақырыпты ашу Топтық жұмыс «Ойлан тап» әдісі 1 –топ Өрнектердің мәнін тиімді тәсілмен есепте. 16+49=16+40+4+5=16+4+40+5=20+40+5=605=65 2- топ 65-49=(50+15)-(40+9)=(50-40)-(15-9)=10+6=16 3- топ (60+30)+70+40=60+(30+70)+40=60+40+(30+70)=100+100=200 Жаңа тақырып 2-тапсырма «Жұптық жұмыс» 45-39=(30+15)-(30+9)=(30-30)+(15-9)=0+6=6 17+38=(10+30)+(7+8)=40+15=55 23онд.+2онд+7онд+48онд=(23онд+7онд)+(2онд+48онд)=30онд+50онд=80онд (34онд+8онд)+52онд+6онд=(34онд+6 онд)+(8онд+52онд)=40онд+60онд=100онд 5 – тапсырма Жеке жұмыс «Есепте» әдісі Есептерді шығар Ұ Қыз - 15 Ш: 20 + 15 = 35 Ж: Шахмат үйірмесіне барлығы 35 оқушы қатысады Барлығы – 32 бала Жоғ.сын. – 13 Баст.сын. -? Ш: 32 – 13 = 19 Ж:Үйірмеге 32 бастауыш сынып оқушысы қатысады
6 – тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Диаграмма бойынша сұрақтарға жауап бер. -Сурет салу үйімесіне неше бала барады? -Домбыра үйірмесіне неше бала барады?
-
Көк-домбыра үйірмесі Қызыл-сурет үйірмесі Сары-футбол үйірмесі Жасыл-тоғызқұмалақ үйірмесі
8-тапсырма Тоғжанның ойлаған санын 18-ге кеміткенде,25 шықты. Тоғжан қандай сан ойлаған. Үй тапсырмасы 7-тапсырма Тиімді тәсілмен есептеп шығар. 72-17 46+(54+200) 14+55+25 28+56 70+20+(80+30) 34+66-16
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткенді пысықтайды өрнектердің мәнін тиімді тәсілмен есептейалады Қосу және азайту амалдарының тиімді амалдар шығара алады Тапсырманы орындайды Өрнекті құрастыра алады. Балалар билеп ойнайды Жұптық жұмыс жасайды Диаграмаға сандарды орналастыра аладды Жаттығу орындайды Есепті шығарады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Қатені тауып,тізбекті жалғастырады-1б ҚБ: « Бас бармақ» әдісі
Дескриптор: Сандарды тиімді тәсілмен есептейді-1б ҚБ: « Бас бармақ» әдісі
Дескриптор: Өрнекттің тиімді тәсілімен шығарады-1б Тамаша! Дескриптор: Есептің шартын жазадды-1б Дескриптор: Диаграмма бойынша сұрақтарға жауап береді-1б Керемет!
Дескриптор: Тиімді тәсілмен шығарады-1б «Білім қоржыны» әдісі |
Суреттер Тақта оқулық оқулық оқулық Жұмыс дәптері Оқулық
Қимылдар Жұмыс дәптері |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 42 сабақ. Есептеудің тиімді тәсілдер.
№ 42 сабақ. Есептеудің тиімді тәсілдер.
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
ЕКІ ТАҢБАЛЫ САНДАРДЫ ҚОСУ ЖӘНЕ АЗАЙТУ. ЖҮЗДІКТЕР. ЕСЕПТЕР |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 42 сабақ. Есептеудің тиімді тәсілдер. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.3.** Қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
өрнектердің мәнін тиімді тәсілмен есептейді диаграмма бойынша сұрақтарға жауап бер |
|||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Қосымша тапсырма Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 9-тапсырма а) 20,23,26,29,32,35,38,41,44 б) 100,300,500,700,900 Тақырыпты ашу Топтық жұмыс «Ойлан тап» әдісі 1 –топ Өрнектердің мәнін тиімді тәсілмен есепте. 16+49=16+40+4+5=16+4+40+5=20+40+5=605=65 2- топ 65-49=(50+15)-(40+9)=(50-40)-(15-9)=10+6=16 3- топ (60+30)+70+40=60+(30+70)+40=60+40+(30+70)=100+100=200 Жаңа тақырып 2-тапсырма «Жұптық жұмыс» 45-39=(30+15)-(30+9)=(30-30)+(15-9)=0+6=6 17+38=(10+30)+(7+8)=40+15=55 23онд.+2онд+7онд+48онд=(23онд+7онд)+(2онд+48онд)=30онд+50онд=80онд (34онд+8онд)+52онд+6онд=(34онд+6 онд)+(8онд+52онд)=40онд+60онд=100онд 5 – тапсырма Жеке жұмыс «Есепте» әдісі Есептерді шығар Ұ Қыз - 15 Ш: 20 + 15 = 35 Ж: Шахмат үйірмесіне барлығы 35 оқушы қатысады Барлығы – 32 бала Жоғ.сын. – 13 Баст.сын. -? Ш: 32 – 13 = 19 Ж:Үйірмеге 32 бастауыш сынып оқушысы қатысады
6 – тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Диаграмма бойынша сұрақтарға жауап бер. -Сурет салу үйімесіне неше бала барады? -Домбыра үйірмесіне неше бала барады?
-
Көк-домбыра үйірмесі Қызыл-сурет үйірмесі Сары-футбол үйірмесі Жасыл-тоғызқұмалақ үйірмесі
8-тапсырма Тоғжанның ойлаған санын 18-ге кеміткенде,25 шықты. Тоғжан қандай сан ойлаған. Үй тапсырмасы 7-тапсырма Тиімді тәсілмен есептеп шығар. 72-17 46+(54+200) 14+55+25 28+56 70+20+(80+30) 34+66-16
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткенді пысықтайды өрнектердің мәнін тиімді тәсілмен есептейалады Қосу және азайту амалдарының тиімді амалдар шығара алады Тапсырманы орындайды Өрнекті құрастыра алады. Балалар билеп ойнайды Жұптық жұмыс жасайды Диаграмаға сандарды орналастыра аладды Жаттығу орындайды Есепті шығарады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Қатені тауып,тізбекті жалғастырады-1б ҚБ: « Бас бармақ» әдісі
Дескриптор: Сандарды тиімді тәсілмен есептейді-1б ҚБ: « Бас бармақ» әдісі
Дескриптор: Өрнекттің тиімді тәсілімен шығарады-1б Тамаша! Дескриптор: Есептің шартын жазадды-1б Дескриптор: Диаграмма бойынша сұрақтарға жауап береді-1б Керемет!
Дескриптор: Тиімді тәсілмен шығарады-1б «Білім қоржыны» әдісі |
Суреттер Тақта оқулық оқулық оқулық Жұмыс дәптері Оқулық
Қимылдар Жұмыс дәптері |
||
шағым қалдыра аласыз


















