|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
2А ЕКІ ТАҢБАЛЫ САНДАРДЫ ҚОСУ ЖӘНЕ АЗАЙТУ. ЖҮЗДІКТЕР. ЕСЕПТЕР |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
14.11.2024 |
|||||
|
Сынып: |
2 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 44 сабақ. Құрама есеп |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.1.** Екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу. 2.5.1.7.** Екі амалмен шешілетін есептерді модельдеу және шығару. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдейді. Екі амалмен шешілетін есептерді модельдеу және шығарады. |
|||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Балаларды топқа бөлу 1-ші топ. Жәй есептер 2-ші топ. Құрама есептер Өткенді пысықтау «Кім ақылды?» ойыны Тақырыпты ашу Топтық жұмыс. 1-топ 1-ші есеп Қыздар-13 Ұлдар-18 Барлығы-? Ш:13+18=31 2-ші топ 2-ші есеп Болды-31о. Кетті-9о. Қалды-?о. Ш.31-9=22 «Ой қозғау» Тақтаға назар аударыңдар. Берілген есептерді шығар. Есептерді салыстыр. Есіңде сақта!
Жаңа тақырып 3-тапсырма 1-топ Сыныпта13 ққыз және 18 ұл болды. Үзіліс кезінде 9 оқушы сыртқа шығып кетті. Сыныпта неше оқушы қалды? Болды-13қ+18ұл Кетті-9 оқушы Қалды-? (13+18)-9=22 Сыныпта 22 оқушы қалды. Бұл есепті құрама есеп деп атайды. 2-топ ә) 1,2 және 3 а)тапсырмалардағы есептердің шешуін салыстыр. Не байқадың? Қорытынды жаса 4-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Бліміңді қолдан» әдісі Есепті шығар. Барлығы -15 гүл Дәлізге -3гүл Дәліз.сын. – 4гүл Болды - ? гүл Ш: (15-3)+4=16
Ж: Сыныпта 16 гүл болды Сергіту сәті. «Күн шуағы» 5-тапсырма Өрнек бойынша есеп құрастыр. Есепті шығар. Барлығы -100 кг Бір.күні – 26 кг Екін.күні -17 кг Қалғаны - ?кг Ш: 1) 26 +17 = 43 100 – 43 = 57 Ж:Қоймада 57 кг картоп қалды. ЕБҚ ЕҚБ 6-тапсырма Үй тапсырмасы 7-тапсырма (14+7)-8=13 Айгүл 8 кітап оқыды.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Топқа бөлініп отырады Өткенді пысықтайды Берілген есептерді шығарады Есептерді салыстырады Қорытынды жасайды
Ақпаратпен танысады Тапсырманы орындайды Амалдарды орындап көрсетеді шешу амал таңбасын таңдай алады және өрнек құрастыра алады, мәнін есептеп, жауабын жаза алады Жаттығу жасайды Есеп құрастыра алады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Теңдеуді шешеді-1б ҚБ: « Көбелектер» әдісі
Керемет! Дескриптор: Есепті шығарады-1б Тамаша!
Дескриптор: Берілген есептерді шығарады Есептерді салыстырады Қорытынды жасайды-1б
Дескриптор: 1. есептің шартын жазады-1б 2.шешу амалтаңбасын таңдап, өрнек құрастырады және мәнін есептеп, жауабын жазады-1б Керемет!
Дескриптор: - есептің шартын жазады және шешу амал таңбасын таңдап,өрнек құрастырады-1б -мәнін есептеп, жауабын жазады-1б
Дескриптор: Мәтінге қарап есеп құрастырады және есептейді-1б «Нысана» әдісі |
Суреттер Тақта оқулық Таратпа материал оқулық оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Таратпа парақша Жұмыс парақтары Оқулық Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||



1) 13 +18 = 31
2) 31 – 9 = 22
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 44 сабақ. Құрама есеп Математика 2 сынып
№ 44 сабақ. Құрама есеп Математика 2 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
2А ЕКІ ТАҢБАЛЫ САНДАРДЫ ҚОСУ ЖӘНЕ АЗАЙТУ. ЖҮЗДІКТЕР. ЕСЕПТЕР |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
14.11.2024 |
|||||
|
Сынып: |
2 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 44 сабақ. Құрама есеп |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.1.** Екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу. 2.5.1.7.** Екі амалмен шешілетін есептерді модельдеу және шығару. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдейді. Екі амалмен шешілетін есептерді модельдеу және шығарады. |
|||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Балаларды топқа бөлу 1-ші топ. Жәй есептер 2-ші топ. Құрама есептер Өткенді пысықтау «Кім ақылды?» ойыны Тақырыпты ашу Топтық жұмыс. 1-топ 1-ші есеп Қыздар-13 Ұлдар-18 Барлығы-? Ш:13+18=31 2-ші топ 2-ші есеп Болды-31о. Кетті-9о. Қалды-?о. Ш.31-9=22 «Ой қозғау» Тақтаға назар аударыңдар. Берілген есептерді шығар. Есептерді салыстыр. Есіңде сақта!
Жаңа тақырып 3-тапсырма 1-топ Сыныпта13 ққыз және 18 ұл болды. Үзіліс кезінде 9 оқушы сыртқа шығып кетті. Сыныпта неше оқушы қалды? Болды-13қ+18ұл Кетті-9 оқушы Қалды-? (13+18)-9=22 Сыныпта 22 оқушы қалды. Бұл есепті құрама есеп деп атайды. 2-топ ә) 1,2 және 3 а)тапсырмалардағы есептердің шешуін салыстыр. Не байқадың? Қорытынды жаса 4-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Бліміңді қолдан» әдісі Есепті шығар. Барлығы -15 гүл Дәлізге -3гүл Дәліз.сын. – 4гүл Болды - ? гүл Ш: (15-3)+4=16
Ж: Сыныпта 16 гүл болды Сергіту сәті. «Күн шуағы» 5-тапсырма Өрнек бойынша есеп құрастыр. Есепті шығар. Барлығы -100 кг Бір.күні – 26 кг Екін.күні -17 кг Қалғаны - ?кг Ш: 1) 26 +17 = 43 100 – 43 = 57 Ж:Қоймада 57 кг картоп қалды. ЕБҚ ЕҚБ 6-тапсырма Үй тапсырмасы 7-тапсырма (14+7)-8=13 Айгүл 8 кітап оқыды.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Топқа бөлініп отырады Өткенді пысықтайды Берілген есептерді шығарады Есептерді салыстырады Қорытынды жасайды
Ақпаратпен танысады Тапсырманы орындайды Амалдарды орындап көрсетеді шешу амал таңбасын таңдай алады және өрнек құрастыра алады, мәнін есептеп, жауабын жаза алады Жаттығу жасайды Есеп құрастыра алады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Теңдеуді шешеді-1б ҚБ: « Көбелектер» әдісі
Керемет! Дескриптор: Есепті шығарады-1б Тамаша!
Дескриптор: Берілген есептерді шығарады Есептерді салыстырады Қорытынды жасайды-1б
Дескриптор: 1. есептің шартын жазады-1б 2.шешу амалтаңбасын таңдап, өрнек құрастырады және мәнін есептеп, жауабын жазады-1б Керемет!
Дескриптор: - есептің шартын жазады және шешу амал таңбасын таңдап,өрнек құрастырады-1б -мәнін есептеп, жауабын жазады-1б
Дескриптор: Мәтінге қарап есеп құрастырады және есептейді-1б «Нысана» әдісі |
Суреттер Тақта оқулық Таратпа материал оқулық оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Таратпа парақша Жұмыс парақтары Оқулық Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||



1) 13 +18 = 31
2) 31 – 9 = 22
шағым қалдыра аласыз


















