|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 45 сабақ. Хабарлы сөйлем.. 33 – 36-жаттығулар. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.2.1 үлгі бойынша қарапайым хабарландыру, хабарлама жазу; 2.3.7.1 сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану; 2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлем түрлерін анықтауды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу Апта дәйексөзі: Өз өміріңізге жауапкершілікті алу — діттеген мақсатқа қол жеткізу үшін бәріне де дайын болу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 30-жаттығу Сөйлемдерді көшіріп жаз.Сөйлем соңындағы тыныс белгілеріне назар аудар Тақырыпты ашу «Аққу» мәтінін тыңдап, аққу туралы не жазылғанын айт.
ЕБҚ Мәтіннің бірінші сөйлемін оқып бер Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 33-жаттығу Мәтінді оқы. Мәтіннен хабарламаны тауып, көшіріп жаз. Хабарламаның мәтіннен өзгешелігін тауып көр. «Қалалық себілік болуына байланысты бүгін хайуанаттар бағы жұмыс істемейді.Әкімшілік» 34-жаттығу Хабарламаларды оқы. Оларда не туралы хабарланған? Хабарламадағы сөз санына назар аудар. Сергіту сәті
36-жаттығу Берілген сөйлемнің хабарлы сөйлем екенін дәлелде Біз көлге жақындадық. Дауыс күшіне тәжірибе жасап көр. Үй тапсырмасы 35-жаттығу Мәтінді оқы. Әр сөйлемнен кейін тиісті тыныс белгісін қойып, мәтінді көшіріп жаз.Мәтінге ат қой. Менің мектебім. Біздің мектебіміз орталықта. Мектептің сынып бөлмелері кең,жарық, терезелері үлкен. Менің сыныбым екінші қабатта. Біздің сыныптың оқушылары әдепті. ҚЖ: Мәтін түрлерімен таныстыр Топтық жұмыс Мәтін түрлеріне мысал келтір. Берілген суреттерді пайдалан. 1-топ Әңгімелеу мәтінін құрастыр
2-топ Сипаттау мәтінін құрастыр
3-топ Пайымдау мәтінін құрастыр
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын пысықтайды Мәтіннің мазмұнын талдайды Жеке жұмыс жасайды Хабарланды руды табады Хабарламаны оқиды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Мәтін түрлеріне таныстыру жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Сөйлемдерді көшіріп жазады-1б Сөйлем соңындағы тыныс белгілерін дұрыс қоя алады-1б ҚБ: « Шеңбер бояу» әдісі
Тамаша! Дескриптор: Мәтінді оқиды -1б Мәтіннен хабарламаны тауып, көшіріп жазады-1б Дескриптор: Хабарламаларды оқиды-1б Хабарламадағы сөз санын анықтайды-1б
Дескриптор: Берілген сөйлемнің хабарлы сөйлем екенін дәлелдейді-1б Дауыс күшіне тәжірибе жасап көреді-1б Дескриптор: Әр сөйлемнен кейін тиісті тыныс белгісін қойып, мәтінді көшіріп жазады-1б Мәтінге ат қояды-1б Дескриптор: 1-топ Әңгімелеу мәтінін құрастырды-1б 2-топ Сипаттау мәтінін құрастырады-1б 3-топ Пайымдау мәтінін құрастырады-1б
Керемет жұмыс жасадыңдар! «Тик Ток» әдісі |
Суреттер оқулық Таратпа парақтар оқулық
Суреттер оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Таратпа парақтар Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
Ресурстар:





жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 45 сабақ. Хабарлы сөйлем.. 33 – 36-жаттығулар. Қазақ тілі 2 сынып
№ 45 сабақ. Хабарлы сөйлем.. 33 – 36-жаттығулар. Қазақ тілі 2 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 45 сабақ. Хабарлы сөйлем.. 33 – 36-жаттығулар. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.2.1 үлгі бойынша қарапайым хабарландыру, хабарлама жазу; 2.3.7.1 сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану; 2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлем түрлерін анықтауды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу Апта дәйексөзі: Өз өміріңізге жауапкершілікті алу — діттеген мақсатқа қол жеткізу үшін бәріне де дайын болу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 30-жаттығу Сөйлемдерді көшіріп жаз.Сөйлем соңындағы тыныс белгілеріне назар аудар Тақырыпты ашу «Аққу» мәтінін тыңдап, аққу туралы не жазылғанын айт.
ЕБҚ Мәтіннің бірінші сөйлемін оқып бер Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 33-жаттығу Мәтінді оқы. Мәтіннен хабарламаны тауып, көшіріп жаз. Хабарламаның мәтіннен өзгешелігін тауып көр. «Қалалық себілік болуына байланысты бүгін хайуанаттар бағы жұмыс істемейді.Әкімшілік» 34-жаттығу Хабарламаларды оқы. Оларда не туралы хабарланған? Хабарламадағы сөз санына назар аудар. Сергіту сәті
36-жаттығу Берілген сөйлемнің хабарлы сөйлем екенін дәлелде Біз көлге жақындадық. Дауыс күшіне тәжірибе жасап көр. Үй тапсырмасы 35-жаттығу Мәтінді оқы. Әр сөйлемнен кейін тиісті тыныс белгісін қойып, мәтінді көшіріп жаз.Мәтінге ат қой. Менің мектебім. Біздің мектебіміз орталықта. Мектептің сынып бөлмелері кең,жарық, терезелері үлкен. Менің сыныбым екінші қабатта. Біздің сыныптың оқушылары әдепті. ҚЖ: Мәтін түрлерімен таныстыр Топтық жұмыс Мәтін түрлеріне мысал келтір. Берілген суреттерді пайдалан. 1-топ Әңгімелеу мәтінін құрастыр
2-топ Сипаттау мәтінін құрастыр
3-топ Пайымдау мәтінін құрастыр
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын пысықтайды Мәтіннің мазмұнын талдайды Жеке жұмыс жасайды Хабарланды руды табады Хабарламаны оқиды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Мәтін түрлеріне таныстыру жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Сөйлемдерді көшіріп жазады-1б Сөйлем соңындағы тыныс белгілерін дұрыс қоя алады-1б ҚБ: « Шеңбер бояу» әдісі
Тамаша! Дескриптор: Мәтінді оқиды -1б Мәтіннен хабарламаны тауып, көшіріп жазады-1б Дескриптор: Хабарламаларды оқиды-1б Хабарламадағы сөз санын анықтайды-1б
Дескриптор: Берілген сөйлемнің хабарлы сөйлем екенін дәлелдейді-1б Дауыс күшіне тәжірибе жасап көреді-1б Дескриптор: Әр сөйлемнен кейін тиісті тыныс белгісін қойып, мәтінді көшіріп жазады-1б Мәтінге ат қояды-1б Дескриптор: 1-топ Әңгімелеу мәтінін құрастырды-1б 2-топ Сипаттау мәтінін құрастырады-1б 3-топ Пайымдау мәтінін құрастырады-1б
Керемет жұмыс жасадыңдар! «Тик Ток» әдісі |
Суреттер оқулық Таратпа парақтар оқулық
Суреттер оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Таратпа парақтар Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
Ресурстар:





шағым қалдыра аласыз




















