|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: |
2 сынып |
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 45 сабақ. Жай есептерді құрама есепке айналдыру |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.7.**Екі амалмен шешілетін есептерді модельдеу және шығару. 2.5.1.8.**Құрама есептердің шешуін санды өрнектер және жекелеген амалдар түрінде модельдеу |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жай есептерді құрама есептерге айналдыруды және құрама есептерді шығаруды үйренеді |
|||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ
ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Апта дәйексөзі: Өз өміріңізге жауапкершілікті алу — діттеген мақсатқа қол жеткізу үшін бәріне де дайын болу |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Мәтінді оқып, есепке айналдыр.Есепті шығар. Барлығы-14 және 7 Оқыды-8 Оқылмады-? (14+7)-8=12 Жауабы: 12 кітап оқылмады Тақырыпты ашу ФС тапсырмасы Құрама есеп құрастыр Мысалы, біздің сыныпта 14 ұл және 15 қыз бала бар. Олардың 18-і түрлі үйірмелерге қатысады. Сыныпта неше бала үйірмелерге қатыспайды? (14+15)-18=11 Жауабы: 11 бала үйірмеге қатыспайды Жаңа тақырып 1-тапсырма Жай есепті сызба түрінді модельде және шығар Мектептің бірінші қабатында 20, ал екіншісінде одан 7 кем сынып бөлмесі бар. Мектепте барлығы неше сыны бөлмесі бар? Б Е
20 -7-еуі кем? 20-7=13 Жауабы: Екінші қабатта 13 сынып бөлмесі бар. 2-тапсырма Екі амалмен шығатындай етіп, 1-тапсырмадағы жай есептің сұрағын өзгертуге бола ма? Ойланып көр. Шешуі: 1)20 – 7 = 13 – екінші қабаттағы сынып бөлмесінің саны. 2)20 + 13 = 33 – барлық сынып бөлмесінің саны. Жауабы: Екі қабатта 33 сынып бөлмесі бар. Бұл – құрама есеп. Құрама есептің шешуін өрнек түрінде жазуға болады: (20 – 7) + 20 = 33. Жұптық жұмыс 3-тапсырма Есепті шығар
Теңдік: 26+(26+5)=57
ЕБҚ Есепті шығарып көр Алма-8 Алмұрт-12 Барлығы-? 12+8=20 Жауабы: Барлығы 20 жеміс бар.
Жұптық жұмыс 4-тапсырма Ш: 35 + (35 – 16) = 35 + 19 = 54 Ж: Барлығы 54 ағаш өсіп тұр.
Жұптық жұмыс 5-тапсырма Өрнектерді түрліше оқы және мәндерін тап. а) (54 – 27) + 12= 27+12=39 37+(26-14)=37+12=49 62-(34+18)=62-16=46 Ә) Амалдардың орындалу реті бойынша өрнектер құр. Олардың мәнін тап. Үлгі: 19 + (92 – 22) = 89 (36 + 15) – 14 = 37
6-тапсырма Амалдарды орында 1 м – 3 дм 5 см = 100 см – 35 см = 65 см = 6 дм 5 см. 73 кг+27кг=100кг=10ц 62ц-(36ц-23ц)=49ц
Үй тапсырмасы 7-тапсырма Музыка кабинетінде 21 домбыра және одан 14-і кем қобыз бар. Музыка кабинетінде барлығы неше аспап бар? Ш: 21 + (21 – 14) = 28 Ж: Барлығы 28 аспап.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын оқып береді
Талдай отырып, ауызша шығарады.
Тапсырмалар ды орындайды
Тапсырмалар ды ауызша орындайды
Тапсырманы орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Есепті жұппен бірігіп шығарады
Тапсырмалар ды орындайды
Амалдарды орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Мәтінді оқып, есепке айналдырады-1б Есепті шығарады-1б
ҚБ: « Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: Жай есепті сызба түрінді модельдейдіжәне шығарады-1б
Дескриптор: Жай есепті құрама есепке айналдыруға болатынын түсінеді, қорытынды жасайды-1б
Дескриптор: Есептің шешуін өрнек түрінде жазады-1б Есептің шешуін амалдар бойынша Түсіндірулерімен, кесте түрінде жазады-1б
Жарайсың!
ҚБ: « Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: Есепті шығара алады-1б
Дескриптор: Сандар тізбегін құрады-1б
Дескриптор: Өрнектерді түрліше оқы және мәндерін табады-1б Амалдардың орындалу реті бойынша өрнектер құрады,олардың мәнін табады-1б
Дескриптор: Берілген өлшем бірліктерімен амалдар орындай алады-1б
Дескриптор: Құрама есепті шығарады-1б
«Тик Ток» әдісі |
Суреттер
оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
оқулық
Сызба
Тақта, жұмыс дәптері
оқулық
Оқулық
КЕсте
Оқулық
Қимылдар
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||
Ресурстар:


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 45 сабақ. Жай есептерді құрама есепке айналдыру Математика 2 сынып
№ 45 сабақ. Жай есептерді құрама есепке айналдыру Математика 2 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: |
2 сынып |
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 45 сабақ. Жай есептерді құрама есепке айналдыру |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.7.**Екі амалмен шешілетін есептерді модельдеу және шығару. 2.5.1.8.**Құрама есептердің шешуін санды өрнектер және жекелеген амалдар түрінде модельдеу |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жай есептерді құрама есептерге айналдыруды және құрама есептерді шығаруды үйренеді |
|||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ
ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Апта дәйексөзі: Өз өміріңізге жауапкершілікті алу — діттеген мақсатқа қол жеткізу үшін бәріне де дайын болу |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Мәтінді оқып, есепке айналдыр.Есепті шығар. Барлығы-14 және 7 Оқыды-8 Оқылмады-? (14+7)-8=12 Жауабы: 12 кітап оқылмады Тақырыпты ашу ФС тапсырмасы Құрама есеп құрастыр Мысалы, біздің сыныпта 14 ұл және 15 қыз бала бар. Олардың 18-і түрлі үйірмелерге қатысады. Сыныпта неше бала үйірмелерге қатыспайды? (14+15)-18=11 Жауабы: 11 бала үйірмеге қатыспайды Жаңа тақырып 1-тапсырма Жай есепті сызба түрінді модельде және шығар Мектептің бірінші қабатында 20, ал екіншісінде одан 7 кем сынып бөлмесі бар. Мектепте барлығы неше сыны бөлмесі бар? Б Е
20 -7-еуі кем? 20-7=13 Жауабы: Екінші қабатта 13 сынып бөлмесі бар. 2-тапсырма Екі амалмен шығатындай етіп, 1-тапсырмадағы жай есептің сұрағын өзгертуге бола ма? Ойланып көр. Шешуі: 1)20 – 7 = 13 – екінші қабаттағы сынып бөлмесінің саны. 2)20 + 13 = 33 – барлық сынып бөлмесінің саны. Жауабы: Екі қабатта 33 сынып бөлмесі бар. Бұл – құрама есеп. Құрама есептің шешуін өрнек түрінде жазуға болады: (20 – 7) + 20 = 33. Жұптық жұмыс 3-тапсырма Есепті шығар
Теңдік: 26+(26+5)=57
ЕБҚ Есепті шығарып көр Алма-8 Алмұрт-12 Барлығы-? 12+8=20 Жауабы: Барлығы 20 жеміс бар.
Жұптық жұмыс 4-тапсырма Ш: 35 + (35 – 16) = 35 + 19 = 54 Ж: Барлығы 54 ағаш өсіп тұр.
Жұптық жұмыс 5-тапсырма Өрнектерді түрліше оқы және мәндерін тап. а) (54 – 27) + 12= 27+12=39 37+(26-14)=37+12=49 62-(34+18)=62-16=46 Ә) Амалдардың орындалу реті бойынша өрнектер құр. Олардың мәнін тап. Үлгі: 19 + (92 – 22) = 89 (36 + 15) – 14 = 37
6-тапсырма Амалдарды орында 1 м – 3 дм 5 см = 100 см – 35 см = 65 см = 6 дм 5 см. 73 кг+27кг=100кг=10ц 62ц-(36ц-23ц)=49ц
Үй тапсырмасы 7-тапсырма Музыка кабинетінде 21 домбыра және одан 14-і кем қобыз бар. Музыка кабинетінде барлығы неше аспап бар? Ш: 21 + (21 – 14) = 28 Ж: Барлығы 28 аспап.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын оқып береді
Талдай отырып, ауызша шығарады.
Тапсырмалар ды орындайды
Тапсырмалар ды ауызша орындайды
Тапсырманы орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Есепті жұппен бірігіп шығарады
Тапсырмалар ды орындайды
Амалдарды орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Мәтінді оқып, есепке айналдырады-1б Есепті шығарады-1б
ҚБ: « Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: Жай есепті сызба түрінді модельдейдіжәне шығарады-1б
Дескриптор: Жай есепті құрама есепке айналдыруға болатынын түсінеді, қорытынды жасайды-1б
Дескриптор: Есептің шешуін өрнек түрінде жазады-1б Есептің шешуін амалдар бойынша Түсіндірулерімен, кесте түрінде жазады-1б
Жарайсың!
ҚБ: « Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: Есепті шығара алады-1б
Дескриптор: Сандар тізбегін құрады-1б
Дескриптор: Өрнектерді түрліше оқы және мәндерін табады-1б Амалдардың орындалу реті бойынша өрнектер құрады,олардың мәнін табады-1б
Дескриптор: Берілген өлшем бірліктерімен амалдар орындай алады-1б
Дескриптор: Құрама есепті шығарады-1б
«Тик Ток» әдісі |
Суреттер
оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
оқулық
Сызба
Тақта, жұмыс дәптері
оқулық
Оқулық
КЕсте
Оқулық
Қимылдар
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||
Ресурстар:


шағым қалдыра аласыз




















