|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 47 сабақ. Құрама септерді шығару |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.1.** Екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба,қысқаша жазба түрінде модельдеу. 2.5.1.8.**Құрама есептердің шешуін санды өрнектер және жекелеген амалдар түрінде модельдеу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Құрама есептерді шығаруды жалғастырады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Апта дәйексөзі: Өз өміріңізге жауапкершілікті алу — діттеген мақсатқа қол жеткізу үшін бәріне де дайын болу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 6-тапсырма Есепті шығар Қыз-8 Ұл-9 Аяқтады-12 Жалғастырды-? (8+9)-12=5 Жауабы: 5 бала жұмысын жалғастырды Тақырыпты аш «Қалай ойлайсың?» ойын-жаттығуы. –Санды бірнеше бірлікке арттырғанда қандай амал қолданасың? –Санды бірнеше бірлікке кеміткенде қандай амал қолданасың? –Айырмалық салыстыруға берілген есепті шығарғанда қандай амал қолданасың? –Қосындыны, қалдықты табуға берілген есепті шығарғанда қандай амал қолданасың? –Құрама есеп неше амалмен шығарылады? Өзің де сұрақтар құрастырып, ұсын. Жаңа тақырып 1-тапсырма Есепті шығар Қысқаша жазба түрінде шығару. Бурабайға – 12 бала. Жасыбайға – 13 бала. Ересек адам – 2 Барлығы – ? адам. Ш: 12 + 13 + 2 = 27 Ж: барлығы 27 адам. 2-тапсырма «Оқжетпес» ш. – 50 адам «Алтынай» ш. – 40 адам Үйіне кетті – 30 адам Қалды – ? адам Шешуі: (50 + 40) – 30 = 60 немесе (50 – 30) + 40 = 60 немесе (40 – 30) + 50 = 60 Жауабы: шипажайларда 60 адам қалды. Топтық жұмыс 3-тапсырма Есепті шығар Ш: 1) 26 + 28 =54 (м) (Алакөл к.) 2) 54 – 46 = 8 (м) (Теңіз к.) Ж: Теңіз көлінің ең тері жері 8 метр. ЕБҚ Өзіңді тексер
Жұптық жұмыс 4-тапсырма Шешудің 1-нұсқасы: 1)25 + 13 = 38 (раушан, райхан) 2) 47 – 38 = 9 (қалампыр) Ж: гүлзарда 9 қалампыр гүлі өсіп тұр. Шешудің 2- нұсқасы: 1) 47 – 13 = 34 (раушан, қалампыр) 2) 34 – 25 = 9 (қалампыр) Ж: гүлзарда 9 қалампыр гүлі өсіп тұр. Шешудің 3-нұсқасы: 1) 47 – 25 = 22 (райхан, қалампыр) 2) 22 – 13 = 9 (қалампыр) Ж: гүлзарда 9 қалампыр гүлі өсіп тұр. «Нейрожаттығулар» әдісі 5-тапсырма Салыстыр 56-17 < 27+14 80-46 = 72-38 100-72 < 15+19 16+35 < 26+27 6-тапсырма Теңдеулерді шеш С-27=63 75-х=39 а+38=61 С=63+27 х=75-39 а= 61-38 С=90 х=36 а=23 90-27=63 75-36=39 23+38=61 63=63 39=39 61=61 Кім жылдам? 8-тапсырма Суреттен неше үшбұрыш,неше төртбұрыш көріп тұрсың? Ж: Сызбаның әр бөлігін 1, 2, 3, 4, 5, 6 сандары арқылы белгілеп аламыз.
Барлық үшбұрыш саны: 6 + 4 + 2 = 12 Суреттегі төртбұрыштар санын осы үлгіде анықтайды. Үй тапсырмасы 7-тапсырма Есепті шығар Г Назерке-19 А (13+19)-9=32-9=23 Жауабы: Айбек 23сөз атады
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын оқып береді Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді, бір-бірін толықтырады, өздері де сұрақтар құрастырады. Есепті шығарады Тапсырмалар ды орындайды Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы жұппен бірігіп орындайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Ойланып жауап береді Логикалық тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Құрама есепті шығарады-1б ҚБ: «Бәйге» әдісі
Дескриптор: Есепті қысқаша жазба түрінде шығарады-1б Дескриптор: Екі амалмен шешілетін есептерді модельдейді және шығарады-1б
Дескриптор: Есепті шығарады және шешуі мен жауабын жазады-1б Жарайсың!
Дескриптор: Құрама есептің шешуін өрнектермен және жекелеген амалдар түрінде модельдейді-1б
Дескриптор: Өрнектерді салыстырады-1б Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б Дескриптор: Суреттен үшбұрыштар мен төртбұрыштарды анықтайды-1б
Дескриптор: Есептің шартын құрады-1б Шешуін тауып,жауабын жазады-1б «Әуе шары» әдісі |
Суреттер оқулық Жұмыс дәптері Суреттер оқулық Кесте Тақта, жұмыс дәптері оқулық Таратпа парақша Оқулық Қимылдар Музыка Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||




жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 47 сабақ. Құрама септерді шығару Математика 2 сынып
№ 47 сабақ. Құрама септерді шығару Математика 2 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 47 сабақ. Құрама септерді шығару |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.1.** Екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба,қысқаша жазба түрінде модельдеу. 2.5.1.8.**Құрама есептердің шешуін санды өрнектер және жекелеген амалдар түрінде модельдеу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Құрама есептерді шығаруды жалғастырады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Апта дәйексөзі: Өз өміріңізге жауапкершілікті алу — діттеген мақсатқа қол жеткізу үшін бәріне де дайын болу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 6-тапсырма Есепті шығар Қыз-8 Ұл-9 Аяқтады-12 Жалғастырды-? (8+9)-12=5 Жауабы: 5 бала жұмысын жалғастырды Тақырыпты аш «Қалай ойлайсың?» ойын-жаттығуы. –Санды бірнеше бірлікке арттырғанда қандай амал қолданасың? –Санды бірнеше бірлікке кеміткенде қандай амал қолданасың? –Айырмалық салыстыруға берілген есепті шығарғанда қандай амал қолданасың? –Қосындыны, қалдықты табуға берілген есепті шығарғанда қандай амал қолданасың? –Құрама есеп неше амалмен шығарылады? Өзің де сұрақтар құрастырып, ұсын. Жаңа тақырып 1-тапсырма Есепті шығар Қысқаша жазба түрінде шығару. Бурабайға – 12 бала. Жасыбайға – 13 бала. Ересек адам – 2 Барлығы – ? адам. Ш: 12 + 13 + 2 = 27 Ж: барлығы 27 адам. 2-тапсырма «Оқжетпес» ш. – 50 адам «Алтынай» ш. – 40 адам Үйіне кетті – 30 адам Қалды – ? адам Шешуі: (50 + 40) – 30 = 60 немесе (50 – 30) + 40 = 60 немесе (40 – 30) + 50 = 60 Жауабы: шипажайларда 60 адам қалды. Топтық жұмыс 3-тапсырма Есепті шығар Ш: 1) 26 + 28 =54 (м) (Алакөл к.) 2) 54 – 46 = 8 (м) (Теңіз к.) Ж: Теңіз көлінің ең тері жері 8 метр. ЕБҚ Өзіңді тексер
Жұптық жұмыс 4-тапсырма Шешудің 1-нұсқасы: 1)25 + 13 = 38 (раушан, райхан) 2) 47 – 38 = 9 (қалампыр) Ж: гүлзарда 9 қалампыр гүлі өсіп тұр. Шешудің 2- нұсқасы: 1) 47 – 13 = 34 (раушан, қалампыр) 2) 34 – 25 = 9 (қалампыр) Ж: гүлзарда 9 қалампыр гүлі өсіп тұр. Шешудің 3-нұсқасы: 1) 47 – 25 = 22 (райхан, қалампыр) 2) 22 – 13 = 9 (қалампыр) Ж: гүлзарда 9 қалампыр гүлі өсіп тұр. «Нейрожаттығулар» әдісі 5-тапсырма Салыстыр 56-17 < 27+14 80-46 = 72-38 100-72 < 15+19 16+35 < 26+27 6-тапсырма Теңдеулерді шеш С-27=63 75-х=39 а+38=61 С=63+27 х=75-39 а= 61-38 С=90 х=36 а=23 90-27=63 75-36=39 23+38=61 63=63 39=39 61=61 Кім жылдам? 8-тапсырма Суреттен неше үшбұрыш,неше төртбұрыш көріп тұрсың? Ж: Сызбаның әр бөлігін 1, 2, 3, 4, 5, 6 сандары арқылы белгілеп аламыз.
Барлық үшбұрыш саны: 6 + 4 + 2 = 12 Суреттегі төртбұрыштар санын осы үлгіде анықтайды. Үй тапсырмасы 7-тапсырма Есепті шығар Г Назерке-19 А (13+19)-9=32-9=23 Жауабы: Айбек 23сөз атады
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын оқып береді Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді, бір-бірін толықтырады, өздері де сұрақтар құрастырады. Есепті шығарады Тапсырмалар ды орындайды Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы жұппен бірігіп орындайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Ойланып жауап береді Логикалық тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Құрама есепті шығарады-1б ҚБ: «Бәйге» әдісі
Дескриптор: Есепті қысқаша жазба түрінде шығарады-1б Дескриптор: Екі амалмен шешілетін есептерді модельдейді және шығарады-1б
Дескриптор: Есепті шығарады және шешуі мен жауабын жазады-1б Жарайсың!
Дескриптор: Құрама есептің шешуін өрнектермен және жекелеген амалдар түрінде модельдейді-1б
Дескриптор: Өрнектерді салыстырады-1б Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б Дескриптор: Суреттен үшбұрыштар мен төртбұрыштарды анықтайды-1б
Дескриптор: Есептің шартын құрады-1б Шешуін тауып,жауабын жазады-1б «Әуе шары» әдісі |
Суреттер оқулық Жұмыс дәптері Суреттер оқулық Кесте Тақта, жұмыс дәптері оқулық Таратпа парақша Оқулық Қимылдар Музыка Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||




шағым қалдыра аласыз




















