Материалдар / № 48 сабақ. Құрама есептерді әр түрлі тәсілмен шығару Математика 2 сынып

№ 48 сабақ. Құрама есептерді әр түрлі тәсілмен шығару Математика 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
№ 48 сабақ. Құрама есептерді әр түрлі тәсілмен шығару
ЖИ арқылы жасау
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады


Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

Менің мектебім

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

2сынып


Сабақтың тақырыбы:

48 сабақ. Құрама есептерді әр түрлі тәсілмен шығару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.5.1.1.** Екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба,қысқаша жазба түрінде модельдеу.

2.5.1.8.**Құрама есептердің шешуін санды өрнектер және жекелеген амалдар түрінде модельдеу.

Сабақтың мақсаты

Құрама есептерді әртүрлі тәсілмен шығаруды жалғастырады

Құндылықтар және оның мақсаты:

Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік


Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ

Командада жұмыс істей білу


Апта дәйексөзі: Өз өміріңізге жауапкершілікті алу — діттеген мақсатқа қол жеткізу үшін бәріне де дайын болу

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут






Өткенді пысықтау

5 минут









Сабақ

тың ортасы

20 минут






















































Сергіту сәті

2 минут












Сабақты қорыту

8минут




























Кері байланыс

5 минут





Психологиялық ахуалды жақсарту


Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

7-тапсырма

Есепті шығар

ГПрямая соединительная линия 1 Прямая соединительная линия 2 Прямая соединительная линия 3 Прямая со стрелкой 1 үлзат-13

Назерке-19

АПрямая соединительная линия 4 йбек-?,9сөз кем

(13+19)-9=32-9=23

Жауабы: Айбек 23сөз атады



Тақырыпты аш

«Сиқырлы цифрлар» жаттығуы сараланған тапсырма түрінде ұсынылады. Тапсырма:

15, 23, 6 цифрларын пайдалан, мәтін ойла, құрама есеп құрастыр


Жаңа тақырып

1-тапсырма

Есепті оқы.Оны шығару тәсілдеріне қара.

Есепті қысқаша жазба түрінде шығару. Болды – 42 а.

Сырғанады – 15 а. және 4 а. Қалды – ? а.

Ш: 1-т: 15 + 4 = 19

42 – 19 = 23

2-т: 42 – (15 + 4) = 23

3-т: (42 – 15) – 4 = 23 немесе (42 – 4) – 15 = 23

Ж: тауда 23 адам қалды.



2-тапсырма

Есепті кесте түрінде модельдеп шығар.

Сырғанап жүрген ересек адам

Сырғанап жүрген бала саны

Демалып отырған адам саны

Сырғанақта қалған адам саны

53

27

13

67

53+27-13=80-13=67



Топтық жұмыс

3-тапсырма

Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендір

80см=8дм 38см=3дм8см

2м=20дм 9дм5см=95см


ЕБҚ



Өзіндік жұмыс

4-тапсырма

Теңдеулерді шеш

А-17=37 25+b=25 63-k=0

A=37+17 b=25-25 k=63-0

A=54 b=0 k=63

54-17=37 25+0=25 63-63=0

37=37 25=25 0=0


«Спорттық жаттығулар» әдісі


5-тапсырма

Амалдардың орындалу реті бойынша өрнектер құр. Олардың мәнін тап

(97-95) + 29=3+29=32

(32 + 47) – 79=79-79=0

(67 – 49) – 5=18-5=13






7-тапсырма

Жасырын сөзді тап.Ол үшін:

Өрнектердің мәнін өсу ретімен қой

Карточкалардағы әріптерден құралған сөзді оқы.Бұл сөздің мағынасын қалай түсінесің?

34-10=24

19+16=35

25+37=62

33-18=15

78-29=49

64+17=81

83-28=60

49+15=64

Өсу реті: 15 24 35 49 60 62 64

Жауап: Атамекен


Үй тапсырмасы

6-тапсырма

Құрама есепті әртүрлі тәсілмен шығар

ҰПрямая соединительная линия 5 Прямая соединительная линия 6 Прямая со стрелкой 2 л-7

ҚПрямая соединительная линия 8 ыз-8

ДПрямая соединительная линия 7 омбырамен-6

Жетігенмен-?

7+8-6=15-6=9

Жауабы: Жетігенде 9 оқушы ойнады




Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.





Үй тапсырмасын оқып береді








«Сиқырлы цифрлар» жаттығуы сараланған тапсырма орындалады








Есепті шығарады












Тапсырмалар

ды орындайды








Тапсырманы орындайды






Жеке жұмыс жасайды








Теңдеу шешеді




Жаттығу жасайды






Тапсырманы орындайды








Логикалық тапсырманы орындайды















Үй тапсырмасын алады








Кері байланыс жасайды



Мақтап, мадақтап отыру







Дескриптор:

Есептің шартын құрады-1б

Шешуін тауып,жауабын жазады-1б





ҚБ:

«Бәйге» әдісі









Дескриптор:

Есепті қысқаша жазба түрінде шығарады-1б






Дескриптор:

Екі амалмен шешілетін есептерді кесте түрінде модельдейді және шығарады-1б




Дескриптор:

Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендіреді-1б





Жарайсың!



Дескриптор:

Теңдеулерді өз бетінше шеше алады-1б






Дескриптор:

Амалдардың орындалу реті бойынша өрнектер құрады-1б

Олардың мәнін табады-1б




Дескриптор:

Жасырын сөзді табады-1б











Дескриптор:

Есептің шартын құрады-1б

Шешуін тауып,жауабын жазады-1б






«Әуе шары» әдісі





Суреттер







оқулық




Жұмыс дәптері






Кеспе сандар





Суреттер












оқулық





Кесте








Тақта, жұмыс дәптері





оқулық












Таратпа парақша






Қимылдар





Оқулық







Жұмыс дәптері






Оқулық




Жұмыс дәптері










Оқулық




Суреттер





Кері байланыс тақтасы






ЖИ арқылы жасау
17 Қараша 2024
555
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі