|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып:Менің туған өлкем 2В ШАМАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ӨЛШЕМ БІРЛІКТЕРІ |
|||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 52 сабақ Сағаттың көмегімен уақытты анықтау |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.5.Циферблат бойынша уақытты анықтау:сағат және минут. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сағат циферблатының көмегімен уақытты анықтауды үйренеді |
|||||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу Апта дәйексөзі: Сәттілікке деген ең дұрыс жол-тағы да бір рет қадам жасап көру |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Қосымша жұмыс 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 9-тапсырма Отбасы мүшелерінің туған айын,күнін және жасын кесте құрып жаз Тақырыпты ашу Есіңе түсір! Сағат не үшін керек? (Сағат уақытты анықтау үшін керек.) Сағатта циферблат болады. Циферблат – бұл бөліктерге бөлінген, цифрлар жазылған және екі тілшеден тұратын дөңгелек. –Тілшелердің айырмашылығы неде? (Ұзын тілі сағатты көрсетеді, қысқа тілі минутты көрсетеді.) –Циферблатта орналасқан сандарды ата. –Циферблат барлық сағат түрлерінде бола ма? (Циферблат тілшесі бар сағатта болады.) –Электронды сағатта неге тілшесі болмайды деп ойлайсың? Жаңа тақырып 1-тапсырма Суреттегі сағатқа қара. Сағаттың сағаттық тілі нақты қай санды көрсетіп тұр? Минуттық тілі ше? Сағат қанша? Суреттер бойынша өзің басқа сұрақтар қой. 2-тапсырма Сурет бойынша тура пікірді тап. Сағат оннан 20 минут өтті немесе 9 сағат 40 минут жалған Сағат 8 сағат10минут немесе сегізге 10минут бар жалған Сағат 9 сағ 40 минут немесе онға 20минут бар тура пікір ФС тапсырмасы 3-тапсырма Зерттеу Уақытты анықта
ЕБҚ Сағатты алып,дәл қазіргі уақытты көрсет Уақытты айт ЕҚБ Сағат циферблатын қозғап, таңғы тамақ уақыты мен сабақ басталатын уақытты көрсет
4-тапсырма Дүйсенбі күнгі сабақ кестесінің уақыттарын кестеге жаз
5-тапсырма Электронды сағаттардағы уақытты «таңертеңгі», «күндізгі», «кешкі», «түнгі» сөздерін қолдана отырып атайды. Таңертеңгі 07:25 Күндізгі 15:02 Түнгі 00:34 Кешкі 20:58
6-тапсырма Күнтізбені пайдаланып ата Жауап: А) Жаз мезгілінде 2 апта бар Ә) Шілдеде 31 күн Тамызда 31 күн Маусымда 30 күн 31+31+30=92
7-тапсырма Өрнектер құр және олардың мәнін тап 28+33-44=17 28+33-19=42 94-55+17=56 72-55+61=78
9-тапсырма А)Құм сағат туралы түсініктерін кеңейте отырып, 5 минуттың қалғанын анықтау үшін азайту амалын қолдануға болатынын түсінеді. Құм сағаты туралы қосымша ақпаратпен танысады Ә) Жауап: 12 ай бар
Үй тапсырмасы 8-тапсырма А)Сағат 17 сағат 15 минутты көрсетіп тұрса, бір сағаттан кейін уақыт 18сағат 15 минутты көрсетеді Ә) Сағат күндізгі 11-ді көрсетіп тұр. 2сағат 45 минут бұрын сағат 8 сағат15 минут болып еді
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын оқып береді
Тапсырманы орындайды
Сұрақтарға жауап береді
Тура пікірді атайды
Уақытты анықтайды
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Кестені толтырады
Уақыттарды атайды
Тапсырманы орындайды
Өрнектер құрады
Құмсағатпен танысады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Отбасы мүшелерінің туған айын,күнін және жасын кесте құрып жазады-1б
ҚБ: «Сағат» әдісі
Дескриптор: Суреттегі сағатқа қарап, сөйлемдерді толықтырады-1б Сурет бойынша басқа сұрақтар қояды-1б
Дескриптор: Сағат циферблатының көмегімен уақытты анықтайды -1б
Дескриптор: Көрсетіп тұрған сағаттың қай уақыт екенін анықтайды-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Дүйсенбі күнгі сабақ кестесінің уақыттарын кестеге жазады-1б
Дескриптор: Электрондық сағатта көрсетілген уақытты «таңертеңгі», «күндізгі», «түнгі», «кешкі» сөздерін қолдана отырып атайды-1б
Дескриптор: Күнтізбені пайдаланып жаз айларының күндерін атайды-1б
Дескриптор: Өрнектер құрады және олардың мәнін табады-1б
Дескриптор: Құмсағатпен танысып, жұмыс жасайды-1б
Дескриптор: Сағат циферблаттарын пайдаланып, уақытты өлшейді-1б
«Алмалар» әдісі |
Суреттер
оқулық
Жұмыс дәптері
Сағаттар
Суреттер
оқулық
Жұмыс дәптері
Тақта, жұмыс дәптері
Сағат
оқулық
Қимылдар
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||||



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 52 сабақ Сағаттың көмегімен уақытты анықтау Математика 2 сынып
№ 52 сабақ Сағаттың көмегімен уақытты анықтау Математика 2 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||
|
Бөлім: |
Ортақ тақырып:Менің туған өлкем 2В ШАМАЛАР ЖӘНЕ ОЛАРДЫҢ ӨЛШЕМ БІРЛІКТЕРІ |
|||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 52 сабақ Сағаттың көмегімен уақытты анықтау |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.3.5.Циферблат бойынша уақытты анықтау:сағат және минут. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сағат циферблатының көмегімен уақытты анықтауды үйренеді |
|||||||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу Апта дәйексөзі: Сәттілікке деген ең дұрыс жол-тағы да бір рет қадам жасап көру |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Қосымша жұмыс 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 9-тапсырма Отбасы мүшелерінің туған айын,күнін және жасын кесте құрып жаз Тақырыпты ашу Есіңе түсір! Сағат не үшін керек? (Сағат уақытты анықтау үшін керек.) Сағатта циферблат болады. Циферблат – бұл бөліктерге бөлінген, цифрлар жазылған және екі тілшеден тұратын дөңгелек. –Тілшелердің айырмашылығы неде? (Ұзын тілі сағатты көрсетеді, қысқа тілі минутты көрсетеді.) –Циферблатта орналасқан сандарды ата. –Циферблат барлық сағат түрлерінде бола ма? (Циферблат тілшесі бар сағатта болады.) –Электронды сағатта неге тілшесі болмайды деп ойлайсың? Жаңа тақырып 1-тапсырма Суреттегі сағатқа қара. Сағаттың сағаттық тілі нақты қай санды көрсетіп тұр? Минуттық тілі ше? Сағат қанша? Суреттер бойынша өзің басқа сұрақтар қой. 2-тапсырма Сурет бойынша тура пікірді тап. Сағат оннан 20 минут өтті немесе 9 сағат 40 минут жалған Сағат 8 сағат10минут немесе сегізге 10минут бар жалған Сағат 9 сағ 40 минут немесе онға 20минут бар тура пікір ФС тапсырмасы 3-тапсырма Зерттеу Уақытты анықта
ЕБҚ Сағатты алып,дәл қазіргі уақытты көрсет Уақытты айт ЕҚБ Сағат циферблатын қозғап, таңғы тамақ уақыты мен сабақ басталатын уақытты көрсет
4-тапсырма Дүйсенбі күнгі сабақ кестесінің уақыттарын кестеге жаз
5-тапсырма Электронды сағаттардағы уақытты «таңертеңгі», «күндізгі», «кешкі», «түнгі» сөздерін қолдана отырып атайды. Таңертеңгі 07:25 Күндізгі 15:02 Түнгі 00:34 Кешкі 20:58
6-тапсырма Күнтізбені пайдаланып ата Жауап: А) Жаз мезгілінде 2 апта бар Ә) Шілдеде 31 күн Тамызда 31 күн Маусымда 30 күн 31+31+30=92
7-тапсырма Өрнектер құр және олардың мәнін тап 28+33-44=17 28+33-19=42 94-55+17=56 72-55+61=78
9-тапсырма А)Құм сағат туралы түсініктерін кеңейте отырып, 5 минуттың қалғанын анықтау үшін азайту амалын қолдануға болатынын түсінеді. Құм сағаты туралы қосымша ақпаратпен танысады Ә) Жауап: 12 ай бар
Үй тапсырмасы 8-тапсырма А)Сағат 17 сағат 15 минутты көрсетіп тұрса, бір сағаттан кейін уақыт 18сағат 15 минутты көрсетеді Ә) Сағат күндізгі 11-ді көрсетіп тұр. 2сағат 45 минут бұрын сағат 8 сағат15 минут болып еді
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын оқып береді
Тапсырманы орындайды
Сұрақтарға жауап береді
Тура пікірді атайды
Уақытты анықтайды
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Кестені толтырады
Уақыттарды атайды
Тапсырманы орындайды
Өрнектер құрады
Құмсағатпен танысады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Отбасы мүшелерінің туған айын,күнін және жасын кесте құрып жазады-1б
ҚБ: «Сағат» әдісі
Дескриптор: Суреттегі сағатқа қарап, сөйлемдерді толықтырады-1б Сурет бойынша басқа сұрақтар қояды-1б
Дескриптор: Сағат циферблатының көмегімен уақытты анықтайды -1б
Дескриптор: Көрсетіп тұрған сағаттың қай уақыт екенін анықтайды-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Дүйсенбі күнгі сабақ кестесінің уақыттарын кестеге жазады-1б
Дескриптор: Электрондық сағатта көрсетілген уақытты «таңертеңгі», «күндізгі», «түнгі», «кешкі» сөздерін қолдана отырып атайды-1б
Дескриптор: Күнтізбені пайдаланып жаз айларының күндерін атайды-1б
Дескриптор: Өрнектер құрады және олардың мәнін табады-1б
Дескриптор: Құмсағатпен танысып, жұмыс жасайды-1б
Дескриптор: Сағат циферблаттарын пайдаланып, уақытты өлшейді-1б
«Алмалар» әдісі |
Суреттер
оқулық
Жұмыс дәптері
Сағаттар
Суреттер
оқулық
Жұмыс дәптері
Тақта, жұмыс дәптері
Сағат
оқулық
Қимылдар
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||||



шағым қалдыра аласыз





















