|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматымектеп |
|||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Дені саудың-жаны сау |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 62 сабақ . Не үйрендім?
|
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 – шығарманың мазмұны бойыншасұрақтарға жауап беру 2.2.9.1 – сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өтілген тақырыптарды пысықтайды |
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Үй тапсырмасы Өтілген тақырыптарды пысықтап кел Құндылық мақсаты: Өмірге жақсы көзқараспен қарауды үйрету Жаңа тақырып 1-тапсырма Берілген шумақ қай өлеңнен үзінді? Авторы кім? Сәлем бердік, дәрігер, Ісіңе сенің қанық ел. Көтерілді қызуым, Келіп маған дәрі бер. Жауап: Дәрігер. Авторы: Әнуарбек Дүйсенбиев 2-тапсырма Бұл қай мәтіннің кейіпкерлері?
3-тапсырма
Жас балаға қандай
ырымдар жасалады? Бесікке бөлеу, тұсау кесу, сүндетке отырғызу.
4-тапсырма. Көркем шығармада затты, құбылысты
басқа затпен,
құбылыспен салыстыру арқылы бейнелеу не деп аталады?
«Нейрожаттығулар» әдісі
5-тапсырма. Көп нүктенің орнына тиісті сөз тіркесін қой. Тән кір болса, осы тесіктердің бәрі бітеледі, тер шықпайтын болады.Тер шықпаған соң, тәніміздегі зиянды нәрселер де шықпайды, іште қалады. Тәнді аздырып, ауру қылады деді. Тән тазалығы неге керек екенін сонда білдік.
6-тапсырма. Авторларды ата. Олардың қандай шығармаларын білесің? А.Байтұрсынұлы М.Дулатұлы
7-тапсырма. Мәтін мен өлеңді оқып, тақырыбын айт Ж: 1. Денсаулық 2. Альпинист
8-тапсырма. Бөлім бойынша ойыңды жазбаша түйінде. «Дені саудың – жаны сау» деген тақырыпқа мәтін құрастырып жаз.
9-тапсырма. Әдеби ұғымдарды ережесімен сәйкестендір.
Үй тапсырмасы Өтілген тақырыптарды пысықтап кел
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын тексертеді
Өлең авторын табады
Кестені толтырады
Сұраққа жауап береді
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Авторларды атайды
Шығарма тақырыбын атайды
Мәтін құрастырады
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Өтілген тақырыптарды біледі-1б
ҚБ: «Лифт» әдісі
Дескриптор: Өлең атауы мен авторын біледі-1б
Дескриптор: Кестедегі қай мәтіннің кейіпкерлері екенін табады-1б
Дескриптор: Жас балаға жасалатын ырымдарды жазады-1б
Дескриптор: Көркем шығармадағы теңеу сөздерді ажырата алады-1б
Дескриптор: Көп нүктенің орнына тиісті сөз тіркесін Қояды-1б
Дескриптор: Авторларды атайды-1б
Дескриптор: Мәтін мен өлеңді оқып, тақырыбын айтады-1б
Дескриптор: «Дені саудың – жаны сау» деген тақырыпқа мәтін құрастырып жазады-1б
Дескриптор: Әдеби ұғымдарды ережесімен сәйкестендіреді-1б
Дескриптор: Өтілген тақырыптарды пысықтайды,біледі, айтады-1б
«Блоб ағашы» әдісі |
Суреттер
оқулық
Суреттер
Оқулық
Кесте
Жұимыс дәптері
Қимылдар
Жұмыс дәптері
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Таратпа парақтар
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||||||
|
Бунақ |
өлең тармағының ырғақпен айтылуы |
|
Жаңылтпаш |
балалардың тілін жетілдіруге, жаттықтыруға, шебер сөйлеуге баулитын ауыз әдебиетінің бір түрі |
|
Теңеу |
көркем шығармада затты, құбылысты басқа затпен, құбылыспен салыстыру арқылы бейнелеу |
|
Әңгімелеу мәтіні |
бір нәрсенің жайын хабарлау мақсатында айтылады |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 61 сабақ . Мазмұндама. Әдебиеттік оқу 2 сынып
№ 61 сабақ . Мазмұндама. Әдебиеттік оқу 2 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматымектеп |
|||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Дені саудың-жаны сау |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 62 сабақ . Не үйрендім?
|
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 – шығарманың мазмұны бойыншасұрақтарға жауап беру 2.2.9.1 – сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өтілген тақырыптарды пысықтайды |
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Үй тапсырмасы Өтілген тақырыптарды пысықтап кел Құндылық мақсаты: Өмірге жақсы көзқараспен қарауды үйрету Жаңа тақырып 1-тапсырма Берілген шумақ қай өлеңнен үзінді? Авторы кім? Сәлем бердік, дәрігер, Ісіңе сенің қанық ел. Көтерілді қызуым, Келіп маған дәрі бер. Жауап: Дәрігер. Авторы: Әнуарбек Дүйсенбиев 2-тапсырма Бұл қай мәтіннің кейіпкерлері?
3-тапсырма
Жас балаға қандай
ырымдар жасалады? Бесікке бөлеу, тұсау кесу, сүндетке отырғызу.
4-тапсырма. Көркем шығармада затты, құбылысты
басқа затпен,
құбылыспен салыстыру арқылы бейнелеу не деп аталады?
«Нейрожаттығулар» әдісі
5-тапсырма. Көп нүктенің орнына тиісті сөз тіркесін қой. Тән кір болса, осы тесіктердің бәрі бітеледі, тер шықпайтын болады.Тер шықпаған соң, тәніміздегі зиянды нәрселер де шықпайды, іште қалады. Тәнді аздырып, ауру қылады деді. Тән тазалығы неге керек екенін сонда білдік.
6-тапсырма. Авторларды ата. Олардың қандай шығармаларын білесің? А.Байтұрсынұлы М.Дулатұлы
7-тапсырма. Мәтін мен өлеңді оқып, тақырыбын айт Ж: 1. Денсаулық 2. Альпинист
8-тапсырма. Бөлім бойынша ойыңды жазбаша түйінде. «Дені саудың – жаны сау» деген тақырыпқа мәтін құрастырып жаз.
9-тапсырма. Әдеби ұғымдарды ережесімен сәйкестендір.
Үй тапсырмасы Өтілген тақырыптарды пысықтап кел
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын тексертеді
Өлең авторын табады
Кестені толтырады
Сұраққа жауап береді
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Авторларды атайды
Шығарма тақырыбын атайды
Мәтін құрастырады
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Өтілген тақырыптарды біледі-1б
ҚБ: «Лифт» әдісі
Дескриптор: Өлең атауы мен авторын біледі-1б
Дескриптор: Кестедегі қай мәтіннің кейіпкерлері екенін табады-1б
Дескриптор: Жас балаға жасалатын ырымдарды жазады-1б
Дескриптор: Көркем шығармадағы теңеу сөздерді ажырата алады-1б
Дескриптор: Көп нүктенің орнына тиісті сөз тіркесін Қояды-1б
Дескриптор: Авторларды атайды-1б
Дескриптор: Мәтін мен өлеңді оқып, тақырыбын айтады-1б
Дескриптор: «Дені саудың – жаны сау» деген тақырыпқа мәтін құрастырып жазады-1б
Дескриптор: Әдеби ұғымдарды ережесімен сәйкестендіреді-1б
Дескриптор: Өтілген тақырыптарды пысықтайды,біледі, айтады-1б
«Блоб ағашы» әдісі |
Суреттер
оқулық
Суреттер
Оқулық
Кесте
Жұимыс дәптері
Қимылдар
Жұмыс дәптері
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Таратпа парақтар
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||||||
|
Бунақ |
өлең тармағының ырғақпен айтылуы |
|
Жаңылтпаш |
балалардың тілін жетілдіруге, жаттықтыруға, шебер сөйлеуге баулитын ауыз әдебиетінің бір түрі |
|
Теңеу |
көркем шығармада затты, құбылысты басқа затпен, құбылыспен салыстыру арқылы бейнелеу |
|
Әңгімелеу мәтіні |
бір нәрсенің жайын хабарлау мақсатында айтылады |
шағым қалдыра аласыз
















