" Балақай , мұнда қара ?" қазақ тілі

Тақырып бойынша 11 материал табылды

" Балақай , мұнда қара ?" қазақ тілі

Материал туралы қысқаша түсінік
0.1.3.1 Лексикалық тақырыптар бойынша жиі қайталанатын сөздердің мағынасын түсіну 0.2.1.1 Лексикалық тақырыптар бойынша сөйлеу барысында жаңа сөздерді қолдану 0.2.2.1 Пікірін білдіру (педагог көмегімен), 2–3 сөйлемнен кем емес 0.5.1.3 Сөйлеу барысында заттың қимылын білдіретін сөздерді қолдану Барлық тәрбиеленушілер: Лексикалық тақырып бойынша жиі қайталанатын сөздердің мағынасын түсінеді, сөйлеу барысында қолдана алады. Сөйлеу барысында заттың қимылын білдіретін сөздерді (оқы, жаз, тыңда, қайтала) қолдана алады. тәрбиеленушілердің басым бөлігі: Сөйлеу барысында заттың қимылын білдіретін сөздерді қолдана алады, тақырыпқа қатысты сөйлеу/ сөйлесу үлгісін түсінеді, сол үлгі бойынша сөйлесе алады. Кейбір тәрбиеленушілер: ҰОҚ-да үйренген сөйлесу үлгілерін өмірлік жағдаятта
Материалдың қысқаша нұсқасы

2-БӨЛІМ: МЕКТЕПКЕ НЕ ҮШІН БАРАМЫЗ?

6 ҰОҚ





Тақырыбы:

Балақай, мұнда қара ?

Мектебі/МҰ:

Кондратовка ОМ

Күні айы

Мұғалімнің аты –жөні Жиентаева Қарлығаш Еламанқызы

Мектепалды сыныбы

ҰОҚ-ға қатысқан ҰОҚ-қа қатыспаған

тәрбиеленушілер саны: тәрбиеленушілер саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес

оқу мақсаты


0.1.3.1 Лексикалық тақырыптар бойынша жиі қайталанатын сөздердің мағынасын түсіну
0.2.1.1 Лексикалық тақырыптар бойынша сөйлеу барысында жаңа сөздерді қолдану
0.2.2.1 Пікірін білдіру (педагог көмегімен), 2–3 сөйлемнен кем емес
0.5.1.3 Сөйлеу барысында заттың қимылын білдіретін сөздерді қолдану

Күтілетін

нәтиже


Барлық тәрбиеленушілер:
Лексикалық тақырып бойынша жиі қайталанатын сөздердің мағынасын түсінеді, сөйлеу барысында
қолдана алады. Сөйлеу барысында заттың қимылын білдіретін сөздерді (
оқы, жаз, тыңда, қайтала) қолдана алады.
тәрбиеленушілердің басым бөлігі:
Сөйлеу барысында заттың қимылын білдіретін сөздерді қолдана алады, тақырыпқа қатысты сөйлеу/
сөйлесу үлгісін түсінеді, сол үлгі бойынша сөйлесе алады.
Кейбір тәрбиеленушілер:
ҰОҚ-да үйренген сөйлесу үлгілерін өмірлік жағдаятта


ҰОҚ барысы


ҰОҚ кезеңдері



Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

ҰОҚ басы

(2–5 минут)

(ПК) Тәрбиеленушілердің ҰОҚ-ға дайындығын тексеру. ҰОҚ басталуына жағымды ықпал ететін

көңіл күй қалыптастыру. ҰОҚ мақсатымен таныстыру.


ҰОҚ

ортасы

(6–25 минут)


(пК,Ұ) Әліппе-дәптермен жұмыс
1-тапсырмада педагог суретте берілген оқу құралдарының атын қайталатады.
Содан кейін балаларды кітаптың сөзімен таныстырады:

Балақай, мұнда қара! Оқы! Жаз! Тыңда! Қайтала!
Кітаптың сөздері (оқы, жаз, тыңда, қайтала) балаларға қимылмен көрсету
арқылы түсіндіріледі.
(ПК,Ұ) Содан кейін 2-тапсырмадағы суреттер арқылы аталған сөздердің мағынасы
кеңірек түсіндіріледі. Балалар аталған сөздерді сурет бойынша есте сақтайды. Педагог жаңа сөздерді қайталату, қимылмен көрсету сияқты жаттықтыру жұмыстарын жүргізеді Ол үшін бір бала ортаға шығады да, сыныптағы басқа балала
р оған не істеуіқажет екенін айтады. Ортадағы бала соны қимылмен көрсетеді. Мәселен, балалардың бірі «қайтала» десе, бала бір сөзді бірнеше рет қайталап айтуы қажет, ал егер «жаз» немесе «тыңда», «оқы» десе, бала оны қимылмен
көрсетеді.
(ПК,Ұ) 3-тапсырмада педагог балаларға жоғарыда үйренген сөздерді I жақта айта алуды түсіндіреді
(Мен жазамын Мен оқимын. Мен тыңдаймын. Мен қайталаймын)
. Тыңдату, қайталату, сурет бойынша айтқызу сияқты жұмыс түрлері арқылы
құрылымдық үлгілер жаттықтырылады. Нәтижесінде педагог балалардың
сұрақты түсініп (Сен не істейсің?), сол сұраққа өз жауаптарын бере алуды қадағалайды.
(Ұ) 4-тапсырмада балалар
қара,
қайтала, оқы, тыңда сөздерін

Әліппе-

дәптер.

Аудио­

диск:

2.6,1

2,6,2

2,6,3

2,6,4

2,6,5

Аудио­

диск:

ҰОҚ соңы

(26–30 минут)

(Қ) ҰОҚ-ны қорытындылау мақсатында педагог балалармен кері байланыс орна тады Тәрбиеленушілер ҰОҚ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не

қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны

туралы ой-пікірлерін білдіре алады







Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
22.11.2018
914
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі