жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Абай "Ғылым таппай мақтанба" 6-сынып
Абай "Ғылым таппай мақтанба" 6-сынып
|
Бекітемін: |
Сабақ № 4 Класы: 6 |
Күні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
қатысқаны |
қатыспағаны |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні:қазақ әдебиеті |
Мұғалімнің аты-жөні: Рахметова Ф.Ж. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Ғылым таппай мақтанба» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
Т/Ж.6.1.2.1 әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіру. Б/С.6.3.2.1 кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға беру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіреді. Кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға береді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы ашады. Кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға береді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы ашады. Кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға береді, ақын шығармашылығына талдау жасайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіреді. Кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға береді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Бес асыл, бес дұшпан |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлтжандылық, ынтымақтастық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі, тарих |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Абай шығармашылығы туралы біледі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер (төменде келтірілген жазбаларды жоспарланған әрекеттермен алмастырыңыз) |
Дереккөздер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1-сабақтың басы: 5 минут Сабақтың ортасы: 7 минут 5 мин 20 минут |
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады.
Жеті түрлі білім біл 2.Білгенің бір тоғыз, Білмегенің тоқсан тоғыз 3.Білекті бірді жығады Білімді мыңды жығады Қызығушылықты ояту
Абай – қазақтың классик әдебиетінің
атасы, қазақ поэзиясының күн шуақты асқар
биігі. Мұғалім «Ғылым таппай мақтанба» өлеңін оқиды немесе таспадан (диск) тыңдатады. Топтық жұмыс Оқушылар Абай Құнанбаев туралы білгендерін талқылайды. Олар ақынның лирикасы туралы (олар оқыған кез келген шығарма) туралы білетіндеріне қатысты постер жасайды. 1-тапсырма 1-топқа:
3.Тағы нені адамның дұшпаны дер едіңіз? 2-топқа:
3-топқа:
Дескрипторлар:
Сөздікпен жұмыс
Нафрәтлі-жеркенішті 2-тапсырма.
Дескриптор: -шығармадан үзінді келтіреді; -алынған үзіндідегі қоғамдық-әлеуметтік мәселені анықтайды; -өз ойын айтады. 3-тапсырма.1-топ.«Ғылым таппай мақтанба» өлеңіндегі көтерілген мәселені анықтайды «Фишбоун» әдісі.
Балықтың басы – Өлең идеясы Үстіңгі сүйектері – Өлеңде көтерілген мәселелер Астыңғы сүйектері – Ақын ұсынған шешу жолдары Құйрығы – Мәселенің шешімі 2-топ. Концептуалдық кесте.
3-топ. Семантикалық карта.
Дескриптор: -берілген тапсырмалар бойынша кестені толтырады; -өз ойларын нақты мысалдармен дәлелдейді. -сөз мағынасын түсіндіреді. 4- тапсырма «Өзің үшін үйренсең, Жамандықтан жиренсең» тақырыбына өлеңді қазіргі заманмен салыстыра отырып баға бер. Дескрипторлар:
|
Слайд
Сурет
Оқулық
Таратпа қағаздар
Балық қаңқасы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3-минут |
Үйге тапсырма Өлеңді жаттап алу |
слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнара лық байла ныс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? |
Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















